Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
48 sonuçtan 21 ile 40 arası

Konu: Habertürk yazarından ilginç GP yorumu

Emin Çağatay
    e_cag - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    34EN362
    Edilen teşekkür: 13

Bu arkadaş bir de vakizamanında Otohaber editörüydü. Dergiyi de yazı tarzını da sevmezdim. Arabadan anlamadığı da açık.

1- Neyse ki D sınıfında Fiat yok. Ona da çamur atardı.
    2- Tepee'yi beğenip Fiorino'yu (nedense otomatik vitesli versiyonundan bahsederek) tavsiye etmemesi gülünç. 1500 km.deki 'ini kapaktan yağ sızıntısından dolayı satıp Fiat alan insan biliyorum.
    3- Çakma otomobil yazarı...
    4- Kavram kargaşası dediği şey Linea çıktığı günden beri otomobil tutkunlarının bildiği birşey. Hala kafası karışıksa öyle kalsın.
    5- D sınıfı hakkındaki yorumları doğrudan işkembeden.
    6- Volvo XC60'ın muhakkak üzerinde durulmalı ama Ford Kuga pahalı... ... ...
    7- Tüm sınıflardaki yorumlarına bakarsak bu arkadaş hayatı boyunca şirket aracı kullanmış veya kullanacak. Her sınıfta benim de "aaa tabiii, çok iyidir" diyerek önerebileceğim Volkswagen'lerle cebinden ödemek üzere servise periyodik bakıma girip çıksın bir-iki kez, sonra görelim.

Adam anlamıyor arabadan abisi... Ne yapsın, ekmek davası. Bari futbol yorumculuğu yapsa; o daha çok su kaldırıyor, üstelik parası da daha iyi.

Haaa, unutmadan;
    Bunlar tamamen kişisel düşüncelerim
    Konu e_cag tarafından (16/04/2009 Saat 19:21 ) değiştirilmiştir.

onur elmacı
    sait onur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Hatay
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 21

Laf laf laf...agzı olan konusuor.ben arabamı sevıorum.gonul kımı severse guzel odur.noktayı koydum.nasıl iii mi?

salih kokmen
    ozel_egt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Edilen teşekkür: 20

piyasaya bı bak gpden cok arac var mı bu segmentte bıde oto yorumcusu olcak yapmıs olmak ıçin yapılmıs bı prgrm....

RED PUNTO
    BB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    34 MULTIJET
    Edilen teşekkür: 33

Madem insan 'Bence' dedikten sonra her istediğini, istediği gibi belirtebiliyor;
    Buyrun o zaman;
    BENCE bu Ahmet Çelik otomobiller hakkında tamamen VASAT bilgiye sahip. Ne de olsa eli kalem tutan herkes birşeyler yazıyor.
    Esni Nick: bandit

İLKER Ç.
    ocean_1919 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    26
    Edilen teşekkür: 197

Günlerden birgün bir grandepuntonun tozunu yutmuştur bu arada mail atacak arkadaşlar forumun adresinide eklesinler maillerine. sayın Ahmet ÇELİK, Forumumuzda kendi yazısıyla ilgili yorumları okuma şansı bulabilsin.

İLKER Ç.
    ocean_1919 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    26
    Edilen teşekkür: 197

Alıntı civcivx Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben kendisine şu şekilde bir e-posta gönderdim:

Hangi otomobili almalı, hangisini almamalı?

Başlıklı yazınızda Fiat markasına olan antipatinizi çok amatörce belli etmişsiniz, bunu bir çocuk bile farkedebilir.

Objektif yorum yapamıyorsanız, bu kadar da subjektif olmayın

---------------------------------------------------

O da şöyle bir cevap vermiş

Yanitiniz ve ilginiz icin tesekkur ederim. Nasil dusunuyorsaniz oyledir.
    Bu e-posta, Turkcell BlackBerry ile gönderilmiştir.
    Bence İstanbuldaki buluşmaya davet edin belki gelir.

Mehmet K.
    memox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 70

Alıntı ocean_1919 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence İstanbuldaki buluşmaya davet edin belki gelir.
    Bu dediğiniz çok mantıklı.. Sonuçta arkadaş "bence" demiş ve doğru yada yanlış yazmış birşeyler. Araştırmaya meraklı birisi olsa daha detaylı inceler ve teknik veriler ile bir yazı hazırlardı zaten.
    Gidip komşunuza sorsanız oda "bence" diyerek bildikleri doğrultusunda buna benzer yorumlar yapabilir zaten.

Bu durumda öğrenmeye pek meraklı olmayan bu arkadaşı, arkadaşça bir ortamda hem araçları tanıması hemde bu aracı alan/seven kitlenin neden böyle düşündüğünü bire bir yaşayaran öğrenmesi açısından buluşmaya davet etmek "bence" en doğru davranış. Bu kadar seveni olan bir aracın neye sahip olduğunu sokakta değil gerçek ortamında görmüş olur.

8. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Alıntı BB Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Madem insan 'Bence' dedikten sonra her istediğini, istediği gibi belirtebiliyor;
    Buyrun o zaman;
    BENCE bu Ahmet Çelik otomobiller hakkında tamamen VASAT bilgiye sahip. Ne de olsa eli kalem tutan herkes birşeyler yazıyor.
    BB, ancak senin yorumun daha farklı oluyor.Onunki subjektif ama seninkisi objektif

10. Bu mesaj için teşekkür edenler:

BB

Hakan Onur
    narkoz30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 1020

yorum objectif değil Allah aşkına ciddi ye almayın büyük gazetenin küçük yazarı işte yada at gözlüğüyle bakana ne denirse ondan. Ben zaten haber türk okumam izlemem discoverychannel forever

hasan ali korkmaz
    bad cat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Denizli
    Rengi
    Yok
    Plaka
    20 YE 338
    Edilen teşekkür: 26

hadi ya sokağa çıkıp dolaşmıyo galiba yazar arkadaş ışıkta bile 10 arabadan 3 ü punto at gözlüğünü çıkarması lazım artık

Arda BULUT
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Alıntı narkoz30 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yorum objectif değil Allah aşkına ciddi ye almayın büyük gazetenin küçük yazarı işte yada at gözlüğüyle bakana ne denirse ondan. Ben zaten haber türk okumam izlemem discoverychannel forever
    Objektiflik ve Discovery denilince aklıma 5. Vites Programı geldi.Geçenlerde Mini One ile Fiat500 ü karşılaştırdılar.Performansta 500, Mini geride bıraktı bir de asıl önemli olan virajlarda 500 ü daha iyi buldular

Emir A.
    Fuzuli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 352

Arkadaşlar 1993 den beri aldığım otomobil dergilerinin sayısı 1000e yaklaşmıştır...Bu sözü geçen kişi de Otohaber dergisinin uzun yıllar yayın yönetmenliğini yapmış sektörle ilgili oldukça bilgisi oln bir insandır...
    Daha önce binmiş mi? konusunda yorum yapan arkadaşlar için söyleyeyim Gpve daha pek çok aracın Avrupa'da yapılan lansmanlarına katılıp testlerini yapmış bir kişidir..
    Yazmış olduğu görüşlere ben de sizler gibi katılmasam da adama laf etmek uğruna ''O ne anlar'' edebiyatı yapmamız da çok doğru değil..
    Fiat konusunda bir önyargısı olabilir...Severek okuduğum pek çok yazısında bu şekilde bir husumete hiç rastlamadım ancak bunun neden olduğu da ayrı araştırma konusu...
    İnsanlara örnek olacak mevkide bir kişinin daha sorumlu yazılar yazması gerektiğine ben de inanıyorum...Çevresinde GP ilk seri ile ilgili kronik sorunlar nedeniyle böyle bir yazıyı kaleme alırken bahsettiği yorumları yapması yine de talihsizlik olmuş...
    Ama şu da var ki son dönem itibariyle;
    Fiesta'nın yeni kasası çıkmışken,Corsa ortalıkta salınırken ve Polo gibi diğer güçlü rakipler varken dışarıdaki insanın gözünde Gp'nin eski albenisi kalmamıştır...Bu sebeple sıradan demiş olabileceğini düşünsemde bu cümledeki sıradan kelimesinin anlamı bence ağır kaçmış..

Arda BULUT
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Emir, yazı sahibinin geçmişini ve tecrübesini ben şahsen bilmiyorum ama sadece bu yazıya bakarak oldukça bilgisiz ve subjektif olduğunu söyleyebilirim.Özellikle yorumları son derece basit olmuş.Araçları karşılaştırmış ama kriterler yok.Ben Puntoyu 10 seneyi aşkın süredir takip ediyorum ve olumsuz yanlarını da her fırsatta dile getiririm.Buna rağmen sözkonusu yazı bana bile oldukça önyargılı geldi.İddaa ediyorum özellikle küçük sınıf araçlarda gerek donanım gerekse teknik anlamda benim bilgim kendisininkinden daha fazladır Artı GP Sever de olsam yazılarımda-karşılaştırmalarımda çok daha objektif de olabilirim.Objektifliğimi
    bu forumda bile korurken ve buna dikkat etmenin bilincindeyken Ahmet Bey in topluma hitap eden yazılarında bu sorumluluğunun farkında olması gerekliliği kaçınılmaz bir gerçek bence...

16. Bu mesajı için 2 kişi ABNEW'ye teşekkür etti:

Utku OKTAY
    utku952 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 179

Alıntı ABNEW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Utku Mazda2 çıktı hatta yazarın sportif olarak nitelendirdiği İbiza dan bile çok fazla satıyor ...
    mazdanın sitesinde bulamadm ondan öle dedim bnde merak etmiştim .....

Hakan Onur
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

Alıntı ABNEW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Objektiflik ve Discovery denilince aklıma 5. Vites Programı geldi.Geçenlerde Mini One ile Fiat500 ü karşılaştırdılar.Performansta 500, Mini geride bıraktı bir de asıl önemli olan virajlarda 500 ü daha iyi buldular
    Lafi agzimdan aldin bahsettigin programi izlemistim 500 mini ye 1sn fark atti

Yusuf DEMİR
    fgezgini - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 19

Merhaba arkadaşlar,
    Konuyu açan kişi olarak görüşümü yazmaya fırsatım fazla olmadı. Bu yazıyı görür görmez foruma koydum çünkü yeni aracımın işlemleriyle uğraşıyordum. Ancak genel anlamda Haberturk'ün sadece oto değil genel olarak yazılarında ve haberlerinde nesnellikten sapma son zamanlarda sıradan bir olay olmaya başladı. Yazar böyle bir düşüncesi varsa bile bunu daha açık nedensel ilişkilere dayandırmalı, öznel görüşlerini etkileyen etkenleri beirtmeliydi. Böylelikle bizler de farkına varmadığımız eksiklikler hakkında bilgi sahibi olmuş olurduk. böylelikle yazar da üstlenmiş olduğu kamu hizmetini yerine getirmiş olurdu. Belki de bizler son dönemde gazeteciliğin iyice sulandığı bir dönemde fazla şey bekliyoruzdur. Daha önce yazan arkadaşın dediğine göre testi yapan yazar oldukça deneyimli ve bilgili gözüküyor. Biraz bizle bunları paylaşsaydı keşke..
    Konu fgezgini tarafından (17/04/2009 Saat 20:39 ) değiştirilmiştir.

Arda BULUT
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Yazar, maillere cavabında bile olabilir bu benim görüşüm diyor ama zaten yanlışı burada.Bir yazar olarak hiç olmazsa öncelikle genel kabul görmüş kriterlere göre karşılaştırmanı yap daha sonra illaki belirteceksen Fiatı ben sevmem bu benim görüşüm de.Doğrusu bu olmasa bile ben buna da varım

Hakan Onur
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

Istanbul halkalida oturuyorum ve burada gp o kadar cok ki alanlar enayi miymis acaba bence satilik kalem hadisesi olabilir rusvet her sektorde var ozel kamu farketmiyor gp si olanlar icin soylenen yarim satiri kinamiyorum ciddiye bile almiyorum

Ogulcan ÖĞÜT
    Ogulcan.Öğüt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Karabük
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    78 SK 363
    Edilen teşekkür: 417

Sırf Yazı Yazmak İçin Yazılmış Bi yazı ...
    Hız Felaket Değil Kabiliyettir ...

Yeni Linea Urban 1.3 95 hp Ahmet Bülbül
    abulbul08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Artvin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 495

ağzı olan konuşuyor acaba grande puntoya hiç binmişmi bu yazar.
    bende renoyu hiç sevmem. bu görüş renaultların kötü olduğu anlamınamı gelir. hayır kişisel bir görüştür çünkü.

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon