Sayfa 4/5 İlkİlk 12345 SonSon
81 sonuçtan 61 ile 80 arası

Konu: Opel Corsa satıp Linea almak

Fırat Serhat
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. demon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 234

Alıntı Raistlin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaş auristen sonra bmw fln alırsa da heralde o zman toyota forumunda auris'e sallıcak ee hayat böyle işte,daha iyisini alınca öncekine sallamak klasik türk mantığı,neyse inş daha iyilerini alırsın da o zaman toyota forumlarında auris'e sallarsın =)
    Klasik türk mantığı seninki. Evet memnun olmazsam hoşuma gitmeyen yönlerini yazarım. Sallamak değil ama eksik yönlerini yazarım. Servisleri hoşuma gitmezse onlarada lafımı esirgemem. Söylerim. Hayat ne getirir bilinmez şimdi memnunun ve memnuniyetimi belirtiyorum. Gün gelir memnuniyetsiz olursam onuda belirtirim. Siz benim arabam konusunda takıldınız. Meselelere objektif bakmayı öğrenin. Fakat şu var ben sizin gibi değilim. Birşeyden memnun olmadığım zaman onu gözden çıkartırım. Satarım, değiştiririm. Dünya malı dünyada kalır. Bana mutluluk vermiyorsa afedersin egsozuna patates tıkayayım.

Bir arkadaşta Opel servisinden bahsetmiş. Ben çevremde birçok insanın sırf Opel servisleri yüzünden aracını sattığını, birçok kişininde servisleri yüzünden Opel almadığını görüyorum. Dahada dürüst olayım kendimde bu duyumlarımdan dolayı vazgeçtim. Yazmayayım, yazmayayım diyorum sürekli insanı tahrik ediyorsunuz. Konuyu kişiselleştirmeye çabalıyorsunuz. Linea konusuna dönseniz daha iyi olur kanaatindeyim. __________________
    Konu demon tarafından (19/03/2011 Saat 21:47 ) değiştirilmiştir.

Fırat Serhat
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. demon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok

İkinci defa aynı mesaj olduğundan iptal ettim
    Konu demon tarafından (19/03/2011 Saat 21:48 ) değiştirilmiştir. Sebep: İkinci defa aynı mesaj olduğundan iptal ettim

murat akbaş
    muratx41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 123

evet lineamı corsamı derseniz ben linea derim neden büyük araç lazım yakıtı uygun olsun parcası pahalı olması gereksinim böyle ondan herkes herkese saygı duysun her markanın sorunları vardır

Yunus Kahraman
    yunus kahraman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 34

Alıntı tayfux Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar şimdi fiat bu ülkede yıllardır iş yapan bir firma..benim aracım grande punto 1.3 emotion biladerin arabası opel astra..yani her iki firmanın da eksilerini artılarını yaşayan bir insanım..öncelikle şunu söyleyeylim opel bence toyotadan çok daha iyi bir firma öncelikle bunu söyleyeylim..ama biz servisten bir kere olsun 600 liradan aşşağı çıkmadık.(opel) geçenlerde ben gittim servise gp im ile 130 liraya çıktım servisten normal bakım..fiat tan sonra ülkede en çok araba satan renault bile dizel arabalarına rutin bakımı 450 liraya yapıyor o da en düşük..linea nın kampanaları 120 lira hadi git de opelin toyotanın 120 liraya al..mümkün mü? onun için tartışılacak bir konu değil bence adam yedek parça ucuz olsun az yaksın demiş linea almış sen biraz daha sağlam olsun ama ben veririm parça parası servis parası önemli değil demişsin birazda fazla yaksın o da önemli değil demişsin toyota almışsın bu kadar basit..tartışmaya gerek yok farklı katagoriler..
    artık araçlar kalitelerini arttırdığı için doğal olarak servis ücretleride artıyor tabi.
    şöylede bir olay var; illaki arıza çıkartan, sorun yaratan araçlar olabilir. Kul yapısı sonuçta. Lakin; Linea kaç tane sattı?? Farz-ı misal 50.000 diyelim yıllık. 50.000 de 50 kişi senin yaşadığın sorunları yaşasa; bu binde bir yapar. Pejo, Reno gibi markalarda bu rakamlar yüzdelik rakamlar ile ölçülüyor. Binde bir iyi bir rakam

Fatih AKBIYIK
    TORnADO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 156

Ben de O Auris'in el firenine hastayım. Çok güzel ve yerinde (!) olmuş.

Fırat Serhat
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok

Alıntı TORnADO Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de O Auris'in el firenine hastayım. Çok güzel ve yerinde (!) olmuş.
    Çok beğendiysen vereyim sana. Sanırım araçlardaki el frenlerini özellikle inceliyorsunuz.

MERT DEMİRÖREN
    Raistlin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    16 DM 388
    Edilen teşekkür: 114

Alıntı demon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Klasik türk mantığı seninki. Evet memnun olmazsam hoşuma gitmeyen yönlerini yazarım. Sallamak değil ama eksik yönlerini yazarım. Servisleri hoşuma gitmezse onlarada lafımı esirgemem. Söylerim. Hayat ne getirir bilinmez şimdi memnunun ve memnuniyetimi belirtiyorum. Gün gelir memnuniyetsiz olursam onuda belirtirim. Siz benim arabam konusunda takıldınız. Meselelere objektif bakmayı öğrenin. Fakat şu var ben sizin gibi değilim. Birşeyden memnun olmadığım zaman onu gözden çıkartırım. Satarım, değiştiririm. Dünya malı dünyada kalır. Bana mutluluk vermiyorsa afedersin egsozuna patates tıkayayım.

Bir arkadaşta Opel servisinden bahsetmiş. Ben çevremde birçok insanın sırf Opel servisleri yüzünden aracını sattığını, birçok kişininde servisleri yüzünden Opel almadığını görüyorum. Dahada dürüst olayım kendimde bu duyumlarımdan dolayı vazgeçtim. Yazmayayım, yazmayayım diyorum sürekli insanı tahrik ediyorsunuz. Konuyu kişiselleştirmeye çabalıyorsunuz. Linea konusuna dönseniz daha iyi olur kanaatindeyim. __________________
    allah seni toyota'dan kalite arabaya bindirmez inş
    Upgradin..

Fatih AKBIYIK
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Yok

Çok beğendiysen vereyim sana. Sanırım araçlardaki el frenlerini özellikle inceliyorsunuz.

Ben almam,siz beğenip almışsınız(!) ,güle güle kullanın .
    Konu TORnADO tarafından (20/03/2011 Saat 15:04 ) değiştirilmiştir.

Fırat Serhat
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok

Merak etme Toyota' da 250.000 TL' yede araba var. Lexus gibi dünya çapında prestijli bir markasıda var. Bende zaten başka markaları pek aklımdan geçirmiyorum.
    Ama inşallah Allah sana Fiat' dan başka bir arabaya binmeyi nasip etmesin diyerek kötülük yapmayacağım. Şu aralar TV' de Bugüne kadar hep arabanız oldu. Şimdi bir Toyota bayisine gelin sizi Otomobil sahibi yapalım diye sürekli çıkan bir reklam var. Umarım bir gün gerçek bir otomobil sahibi olursunda bana dua edersin

MERT DEMİRÖREN
    Raistlin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    16 DM 388
    Edilen teşekkür: 114

Merak etme Toyota' da 250.000 TL' yede araba var. Lexus gibi dünya çapında prestijli bir markasıda var. Bende zaten başka markaları pek aklımdan geçirmiyorum.
    Ama inşallah Allah sana Fiat' dan başka bir arabaya binmeyi nasip etmesin diyerek kötülük yapmayacağım. Şu aralar TV' de Bugüne kadar hep arabanız oldu. Şimdi bir Toyota bayisine gelin sizi Otomobil sahibi yapalım diye sürekli çıkan bir reklam var. Umarım bir gün gerçek bir otomobil sahibi olursunda bana dua edersin
    kardeşim babamda bmw annemde laguna var,sence o saydıkların önemlimi çok ve bu forumda tek bir kişi benim fiat bmw'den ve lagunadan daha kötü diye eleştirdiğimi gördüğünü söylerse üyeliğimi sildirir ve arabamı satarım!
    Konu Raistlin tarafından (20/03/2011 Saat 01:57 ) değiştirilmiştir.
    Upgradin..

raptor .
    Jettlüü sedini - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 545

Alıntı tayfux Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar şimdi fiat bu ülkede yıllardır iş yapan bir firma..benim aracım grande punto 1.3 emotion biladerin arabası opel astra..yani her iki firmanın da eksilerini artılarını yaşayan bir insanım..öncelikle şunu söyleyeylim opel bence toyotadan çok daha iyi bir firma öncelikle bunu söyleyeylim..ama biz servisten bir kere olsun 600 liradan aşşağı çıkmadık.(opel) geçenlerde ben gittim servise gp im ile 130 liraya çıktım servisten normal bakım..fiat tan sonra ülkede en çok araba satan renault bile dizel arabalarına rutin bakımı 450 liraya yapıyor o da en düşük..linea nın kampanaları 120 lira hadi git de opelin toyotanın 120 liraya al..mümkün mü? onun için tartışılacak bir konu değil bence adam yedek parça ucuz olsun az yaksın demiş linea almış sen biraz daha sağlam olsun ama ben veririm parça parası servis parası önemli değil demişsin birazda fazla yaksın o da önemli değil demişsin toyota almışsın bu kadar basit..tartışmaya gerek yok farklı katagoriler..
    şurda bütün mesajları okudum hiçbirine yorum yapasım gelmedi gereksiz olmuş tartışma..

senin mesajdan alıntı yapmamın tek sebebide bilgilendirme.. yanlış anlaşılmasn.. almanya opelde kuzenim çalışıyor (end. müh.).. wireless vitesli opc araç bile test etmiş kendisi.. opel üretim fabrika bazında toyota yı taklit eder.. rusyada fabrika açar.. karşısında toyota.. anlayışları onlar ne yaptıysa bizde yapalım şeklinde..

konuyla ilgili fikrime gelince.. lineada sınıfının uygun fiyatlı aracı hakikaten servis olsun aracın fiyatı olusn ama ben beğenmiyorum tipini.. ihtiyaclarınızı karşılıyorsa alınır.. eskiden fiat araçlar sağlam değildi de artık kaza anında içerideki yolcu ve şoför güvenliği açısından son derece başarılılar.. iç pazara yönelik ucuz ve ihtiyaç gören araclar üretiyorlar.. gerci baz donanımdaki güvenlik tüm araclarda tartışılır..

Fiat öyle yabana atılacak bir markada değildir.. Bünyesinde 1-2 değil onlarca marka var.. Efsane araçlar yaratmış bir grup.. Alfa romeo - Lancia - Ferrari - Maserati.. chrysler grubunun yönetimide fiatın elinde..
    HONDA CIVIC 1.6 i-VTEC Premium Eco Otm ile yollarda..

12. Bu mesajı için 2 kişi sedini'ye teşekkür etti:

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

Alıntı sedini Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şurda bütün mesajları okudum hiçbirine yorum yapasım gelmedi gereksiz olmuş tartışma..

senin mesajdan alıntı yapmamın tek sebebide bilgilendirme.. yanlış anlaşılmasn.. almanya opelde kuzenim çalışıyor (end. müh.).. wireless vitesli opc araç bile test etmiş kendisi.. opel üretim fabrika bazında toyota yı taklit eder.. rusyada fabrika açar.. karşısında toyota.. anlayışları onlar ne yaptıysa bizde yapalım şeklinde..

konuyla ilgili fikrime gelince.. lineada sınıfının uygun fiyatlı aracı hakikaten servis olsun aracın fiyatı olusn ama ben beğenmiyorum tipini.. ihtiyaclarınızı karşılıyorsa alınır.. eskiden fiat araçlar sağlam değildi de artık kaza anında içerideki yolcu ve şoför güvenliği açısından son derece başarılılar.. iç pazara yönelik ucuz ve ihtiyaç gören araclar üretiyorlar.. gerci baz donanımdaki güvenlik tüm araclarda tartışılır..

Fiat öyle yabana atılacak bir markada değildir.. Bünyesinde 1-2 değil onlarca marka var.. Efsane araçlar yaratmış bir grup.. Alfa romeo - Lancia - Ferrari - Maserati.. chrysler grubunun yönetimide fiatın elinde..
    mutlaka dedikleriniz doğrudur aytuğ hocam fakat ben japon arabalarının kaportalarını almanlar kadar beğenmğiyorum..toyota araba dizaynı bakımından gerçekten başarılı bunu söyleyeyim ama sağlamlık kalite dersen opel derim yakıt dersen toyota derim

tayfun aydın
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı yunus kahraman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    artık araçlar kalitelerini arttırdığı için doğal olarak servis ücretleride artıyor tabi.
    şöylede bir olay var; illaki arıza çıkartan, sorun yaratan araçlar olabilir. Kul yapısı sonuçta. Lakin; Linea kaç tane sattı?? Farz-ı misal 50.000 diyelim yıllık. 50.000 de 50 kişi senin yaşadığın sorunları yaşasa; bu binde bir yapar. Pejo, Reno gibi markalarda bu rakamlar yüzdelik rakamlar ile ölçülüyor. Binde bir iyi bir rakam
    yunus hocam kesinlikle katılıyorum size..birde şu meselea var arabalar git gide elektronikleşiyor ve böylece bmw gibi markalar almadığın sürece bazen araçlarımız sorun yapabiliyor ki bence çok normal çinliye demişler niye bu kadar ucuz ve kalitesiz mal yapıyorsunuz? o da o kadar para veriyorsunuz da ondan demiş..mantık bu arz talep meselesi bence..yıllardır dediğim gibi fiat bu ülkede tofaş adı altında yada kendisi marka bazında alfa ile araç sattı..bu ülkenin çok ekmeğini yedi..insanların fiattan beklediği müşteri ye biraz daha ilgi yoksa fiat ı ben başka konuda suçlu bolmuyorum kesinlikle o paraya bu araba..o amaca bu araba ki bence en mantıklısı..

Yunus Kahraman
    yunus kahraman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 34

Tofaşı sevmezler, lakin yıllar boyunca Türkiye yi sırtında taşıyan araba markasıdır Tofaş.

İngiltere' de " WhatCar" dergisinin 200 bin araç üzerinde yaptığı araştırmada MAZDA, en az arıza yapan otomobiller listesinde ilk sırada yer aldı. Özellikle ikinci el otomobiller arasında, 200 bin araç üzerinde ve 22 marka arasında yapılan araştırmada Mazda, en az arızayla birinci sırada bulunuyor. Arıza ihtimali çok düşük olarak belirlenen Mazda Otomobilleri, " dayanıklılık" ve "tamir masrafı" olarak iki ayrı bölümde incelendi ve sonuç Mazda''nın önderliği ile sonuçlandı.

İngiltere'nin en iyi otomobil dergilerinden WhatCar yaptığı araştırmada Mazda Otomobilleri ile ilgili olarak, " Eğer kilometrelerce eziyetsiz bir motor arıyorsanız, daha fazla bakmayın. Çünkü birçok ünlü markalar bile Mazda'nın 100 araçta 17 garanti isteği rekorunu yakalayamadı. Küçük Mazda 323 yüksek performans elde etmesine rağmen, bütün araçların performansı da çok iyiydi. Spor otomobil alıcıları ise, araştırmamızda en güvenli araba seçilen MX-5 'in tekerlekleri üstünde rahat olabilirler." cümlelerine yer veriyor.

Dayanıklı ve problem yaratmayan bir otomobil sahibi olmak istiyorsanız, Mazda' da çok daha fazlası var... Estetik ve gücün birleşimi Mazda Otomobilleri en güvenli yolculukları, gösterişi, zerafeti, kaliteyi, konforu, üstün performansı ve doğa ile mükemmel uyumu yaşamayı garanti ediyor.
    22 marka arasında yapılan araştırma tablosu

Arıza İhtimali
    1. Mazda %17
    2. Mercedes %25
    3. Toyota %26
    4. Honda %27
    5. Mitsubishi %29
    6. Volvo %30
    7. Nissan %33
    8. Fiat %34
    9. Audi %35
    10.Ford %36
    11.BMW %37
    12.Peugeot %37
    13.Subaru %37
    14.Hyundai %38
    15.Rover %39
    16.Volkswagen %40
    17.Opel %43
    18.Renault %48
    19.Saab %48
    20.Citroen %50
    21.Land Rover %53
    22.Alfa Romeo %54

Görüldüğü üzere Fiat çoğu markayı sollamış durumda.. Tofaş yüzünden Fiat ın kötü ün yapması beni usandırdı artık. 48.000 liraya Bravoyu aldığımda millet bana uzaylı gözü ile baktı. 48.000 lira Fiat a verilir miymiş?? ne kadar ön yargılı bir söz. Boşuna dememiş ünlü filozof; ön yargıyı kırmak; atomu çekirdeğine ayırmaktan daha zordur diye.

tayfun aydın
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

[QUOTE=yunus Boşuna dememiş ünlü filozof; ön yargıyı kırmak; atomu çekirdeğine ayırmaktan daha zordur diye.[/QUOTE]
    süper söz vallahi ama şu var yunus hocam sanki kullanıcıya yansımıyor bu durum..

raptor .
    Jettlüü sedini - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 545

Alıntı yunus kahraman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tofaş yüzünden Fiat ın kötü ün yapması beni usandırdı artık. 48.000 liraya Bravoyu aldığımda millet bana uzaylı gözü ile baktı. 48.000 lira Fiat a verilir miymiş?? ne kadar ön yargılı bir söz. Boşuna dememiş ünlü filozof; ön yargıyı kırmak; atomu çekirdeğine ayırmaktan daha zordur diye.

valla onu bunu bilmemde bende alırdım bravoyu.. 1.6 dizel 120 hp efsane vallahi... sınıfının en yüksek torku...
    HONDA CIVIC 1.6 i-VTEC Premium Eco Otm ile yollarda..

Fatih AKBIYIK
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Yok

Alıntı sedini Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    valla onu bunu bilmemde bende alırdım bravoyu.. 1.6 dizel 120 hp efsane vallahi... sınıfının en yüksek torku...

Gel de onu millete anlat işte.Tamamen bilinçsizce bir davranış,millet Fiat'ı Şahin,Doğan,Murat,Kartal'dan ibaret saıyor.Onlar Fiat değil ki TOFAŞ. Şimdi bütün firmalar iyi araba yapıyor,yapmak da zorundalar.Artık sadece kuş serisi yok Türkiye'de. Her türlü arabayı görüyor millet. Maddi durumuna göre de iyisini alıyor.

Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Ziyaretci046 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

bence linea albea palio doblo punto parasına göre güzel araçlar birde sizin otomobilden ne beklediğinize bağlı bence konu çok gereksiz uzamış gidipte 1.4 fire linea alıpda gitmiyo demeye gerek yok almayın adamlar opel corsa d 2009 model arabaya 1000 cc motor koymuşlar o da gitmiyo ecoflex diye 1.6 multijetini alın

ÖZKAN KURTULDU
    KeYiFSeL ÜYE :) 34ozkankurtuldu34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    34 U 4303
    Edilen teşekkür: 694

tek kelime ile fiat dışında herhangi bir araç tavsiye ederim fiattan vazgeçmek sonra daha zor olur sizin için tercih sizin bundan sonra ben honda civic veya toyoto corolla düşünüyorum bunu elde etmek zamanımı alacak ama alacagım araçlar bunlar benim için. hayılrısı olsun diyelim sizin için...
    • Dünayaya geldigin zaman, sen aglarken çevrendekiler gülüyorlardı Öyle bir hayat sürki, öldügünde çevrendekiler aglarken,sen gülümseyerek ahirete gidesin.

Burak Parlak
    Eski fakat yeni üye :) brkprlk35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 18

Tüm araçlar aynı fiyat olsaydı, hangisi seçeyim acaba diyebilrdik anca. Herkesin kesesine uygun olanı var Dünya aleminde. Herkesin aracı kendine göre süperdir iyidir. Fiat'la Tofaş'ı ayıramayanlar daha çok Türkiye'mizde. Yarım saatlik bir sürüş yapsanız onlarla onlarda farkını anlardı eminim.

22. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Sayfa 4/5 İlkİlk 12345 SonSon