Sayfa 5/6 İlkİlk 123456 SonSon
101 sonuçtan 81 ile 100 arası

Konu: Hidrojen Yakıt Tasarruf Sistemleri

Okan A.
    oknadr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Denizli
    Rengi
    Evo Siyah
    Plaka
    20ADR89
    Edilen teşekkür: 106

Cemal abi benim de aklıma takılan bir soru var. Şimdi bu sistem elektroliz sonucu suyu hidrojen ve oksijen gazlarına dönüştürüyor. Pistonlara bu oluşturulan gazlar iletiliyor, elde ettiğimiz oksijen daha iyi bir yanma sağlıyor burası tamam, ayrıca hidrojende yakıta katkı görevi görüyor burası da tamam, ama oluşan bu hidrojen gazı yandığı zaman ortaya yine su buharı çıkacak,peki bunun motora herhangi bir zararı var mıdır?

cemal arslan
    cemal arslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 598

su buharı oluşmaz bir sorun olmaz...

Konu cemal arslan tarafından (04/01/2013 Saat 14:58 ) değiştirilmiştir.

M.Furkan Çelenli
    celenlee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 617

Su buharı çıksa bile yanma işlemi bittiği için oluşan diğer gazlarla birlikte,subaplardan doğru motoru terk edecektir.

Son bir soru daha sorayım ben
    "Memnun kalmazsanız paranız iade" işleminin süresi nedir ?
    Yakıt tasarrufu yapıp yapmadığımızı anlamak için ne kadar bir süre tanıyorsunuz bizlere?
    1hafta? 15gün? 1 Ay? Aracı çok kullanmıyoruz gibi de

cemal arslan
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

aslında aynı gün sonuç alınıyor
    ama en fazla 1 hafta süre veriyorlar...

Kaya Ünal
    kayya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 77

Şimdi benim tam anlamadığım nokta; bu cihaz takıldıktan sonra chipe yazılım da atılıyor mu ve bunların tamamı aynı hizmet bedeli içerisinde mi yapılıyor? Yoksa cihazı taktırdıktan sonra gidip başka bir yerde yazılım attırmakla mı uğraşacağız?

cemal arslan
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

sistem bedeli montaj dahil sizin araçlara 750 lira....bu fiyata yazılım dahil değil...

ayrıca yazılım isterseniz ...yazılımıda ücret karşılığı biz hazırlıyoruz.
    Konu cemal arslan tarafından (04/01/2013 Saat 14:59 ) değiştirilmiştir.

mst mst
    N-ciniir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 13

bu araçların muayene durumu nasıl oluyor?

cemal arslan
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

muayenede bir sorun teşkil etmiyor...bu sistem 6 yıldır piyasada olan bir sistem...

geçenlerde 4 yıl önce takılan aracı gördüm...

Brk Shn
    Bigbrother - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 22

Alıntı cemal arslan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aslında aynı gün sonuç alınıyor
    ama en fazla 1 hafta süre veriyorlar...
    Sizce 1 hafta süre çok az değil mi? Bu maceraya girmek için bence en az 30 gün aracı normal şehir içi ve şehir dışı trafik koşullarında aracın detaylıca test edilmesi gerekir. Bu süre 1 hafta ile sınırlı kalması biraz manidar.

Eğer ki satıcı kendine güveniyor ise bırakın 30 günü bence 2 yıllık garanti periyodu içerisinde yapması lazım. Yani araçta başta alınan verim zamanla düşebilir. Eğer ki garanti süresi dahilinde bu yaşanır ise o zaman yine paranın iade edilmesi gerekir. Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun da bu böyledir...

erk ııııı
    motor delisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 152

Ben yetkili servisime bi danışıcam eğer onaylarsa bunu sizden temin edicem ve taktırıcam fakat araştırdım referanslara baktımda fotoğraflar hiçte iç açıcı değil bildiğin sanayi aracım 2003 model olsa kesinlikle yaptırırdımda garantili 2012 model aracıma çekiniyorum o yüzden bu parçayı yetkili serviste taktırmayı tercih ediyorum eğer nette gördüğüm referansları siz montaj ettiyseniz işcilik 0 hatta -1

kıvanç çiftçi
    since1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 220

1 hafta süre miğde bulandırıyor.1haftada neyi deniycezde performansı test etçez.en az 1 ay-3 ay arası olmalı süre

cemal arslan
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Alıntı Bigbrother Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sizce 1 hafta süre çok az değil mi? Bu maceraya girmek için bence en az 30 gün aracı normal şehir içi ve şehir dışı trafik koşullarında aracın detaylıca test edilmesi gerekir. Bu süre 1 hafta ile sınırlı kalması biraz manidar.

Eğer ki satıcı kendine güveniyor ise bırakın 30 günü bence 2 yıllık garanti periyodu içerisinde yapması lazım. Yani araçta başta alınan verim zamanla düşebilir. Eğer ki garanti süresi dahilinde bu yaşanır ise o zaman yine paranın iade edilmesi gerekir. Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun da bu böyledir...
    6 yıldır takılan satılan uygulanan...kendi web sayfasında 100 den fazla referans olan bir sistem için ...1 hafta deneme süresi verilmiyor ...süreyi montaj yapan arkadaşımız veriyor...bu süre işe yarıyor yada yaramıyor süresi değil...

araçta başta alınan verim düşmez...bunu nerden çıkartıyorsunuz bu kanıya nasıl varıyorsunuz anlamıyorum....

verim düşmesi ancak solüsyon yada su biterse cihaz gaz üretemez...bunun içinde solüsyon bittiğinde bize geleceksiniz...suyunu tamamlayacağız...
    suyun bitme süresi de 50 bin km den fazla....
    çeşme suyu daha çabuk biter...onu da siz...ara sıra motor kaputunu açıp bakacaksınız...ve suyunu tamamlayacaksınız...

siz 3-5 yıl garantili bir arabada tv de beyaz eşyada da aynı şartları isteyebiliyormusunuz ???

2 yıl garanti süresi var....bozulan her bir parça...sıfırı ile ücretsiz değiştirilir.... tabi eğer ki siz kaza yapıp da parçaya zarar vermediyseniz...

2 yıl içinde memnun kalmazsanız iade alırız diye bir şey olabilir mi ???

lütfen bir tane örnek gösterin....garanti süresi içinde memnun kalmadığınız ürünü geri alıyoruz parasını kuruşuna kadar geri ödüyoruz...diye bir örnek gösterin...

Alıntı motor delisi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben yetkili servisime bi danışıcam eğer onaylarsa bunu sizden temin edicem ve taktırıcam fakat araştırdım referanslara baktımda fotoğraflar hiçte iç açıcı değil bildiğin sanayi aracım 2003 model olsa kesinlikle yaptırırdımda garantili 2012 model aracıma çekiniyorum o yüzden bu parçayı yetkili serviste taktırmayı tercih ediyorum eğer nette gördüğüm referansları siz montaj ettiyseniz işcilik 0 hatta -1
    izmirde mistubishi l200 ...2012 model araca uygulama yapıldı....
    kayseride 2011 (araç daha 3-5 bin km de idi) opel astra 1300 cdti 90hp araca uygulama yapıldı...

web sitesindeki montajlar satışlar bizim değil...ancak işçilik 0 hatta -1 olduğu kanaatine nerden vardınız anlamadım...

bana zamanında bir müşteriminle yaşadığım dialogu hatırlattı...

müşterimin aracının ECU'su sökülecekti ...ankara dışında olduğu için ve de çalışacak bir ortam olmadığı için ....ecu'nun basit ve kolay açılabilir olmasından dolayı ...herhangi bir yerde buluşup bu işlemi yapabiliriz dedim...

müşterimin cevabı aynen şu oldu....ben aracımın beynini hijyenik bir ortamda açılmasını işlem yapılmasını isterdim...dedi...

sanki açık kalp ameliyatı.... : )))))

şahit olduğum benzer bir uygulamayı izmirli bir meslektaşım ankarada yaptı...ve müşteriye şunu dedi....şuan aracına açık kalp ameliyatı yapıyoruz...ama ne hikmetse onun müşterisi güldü geçti...

Alıntı since1453 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1 hafta süre miğde bulandırıyor.1haftada neyi deniycezde performansı test etçez.en az 1 ay-3 ay arası olmalı süre
    aracın stock gücünü bilmiyorumusun...?? kaç bastığını yokuşu kaçla çıktığını nasıl topladığını ???...yakıtını....vs...

chip tuning yapılınca aynı gün sonuç alınıyor....bunda neden alınmıyor olsun ki ???....

test süresi 1-3 ay...??? siz aracı alırken...test sürüşü yaptınız mı ???
    kaç ay test ettiniz ???....1 saat ?? 2 saat ???

2ci el araç aldınız...1 sene boyunca çıkacak arızalardan eski sahibini mi sorumlu tuttunuz ???

yada bir ev alırken ??
    yada bir beyaz eşya ????
    yada kışlık lastik ???
    yada xenon ???
    yada aracınıza farklı bir motor yağı kullanırken ??
    yada farklı bir yerden akaryakıt alırken ???

test etme şansınız var mı ? 2-3 ay deneme süresi istiyormusunuz ???

yapmayın lütfen...

bu sistem 6 yıl önce satılmaya başladı...günümüze kadar binlerce araca uygulandı...bu cihazın test süresi yok...sadece memnuniyet süresi var...

orada 100 küsür referans yazıyor olması bugüne kadar o kadar satıldığından değil...daha önce web de referans yayınlamayı düşünmediklerinden...bu liste son dönemlerde hazırlandı...

cihaz üreticisi 1 hafta süre vermiyor...web sayfasına bakın...öyle bir deneme süresi yok...

biz diyoruz ki...aracınıza takarız...parasını alırız...
    1 hafta içinde memnun kalmaz iseniz...işlemi iptal ederiz ücreti kuruşuna kadar iade ederiz...

kıvanç çiftçi
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz

6 yıldır takılan satılan uygulanan...kendi web sayfasında 100 den fazla referans olan bir sistem için ...1 hafta deneme süresi verilmiyor ...süreyi montaj yapan arkadaşımız veriyor...bu süre işe yarıyor yada yaramıyor süresi değil...

araçta başta alınan verim düşmez...bunu nerden çıkartıyorsunuz bu kanıya nasıl varıyorsunuz anlamıyorum....

verim düşmesi ancak solüsyon yada su biterse cihaz gaz üretemez...bunun içinde solüsyon bittiğinde bize geleceksiniz...suyunu tamamlayacağız...
    suyun bitme süresi de 50 bin km den fazla....
    çeşme suyu daha çabuk biter...onu da siz...ara sıra motor kaputunu açıp bakacaksınız...ve suyunu tamamlayacaksınız...

siz 3-5 yıl garantili bir arabada tv de beyaz eşyada da aynı şartları isteyebiliyormusunuz ???

2 yıl garanti süresi var....bozulan her bir parça...sıfırı ile ücretsiz değiştirilir.... tabi eğer ki siz kaza yapıp da parçaya zarar vermediyseniz...

2 yıl içinde memnun kalmazsanız iade alırız diye bir şey olabilir mi ???

lütfen bir tane örnek gösterin....garanti süresi içinde memnun kalmadığınız ürünü geri alıyoruz parasını kuruşuna kadar geri ödüyoruz...diye bir örnek gösterin...

izmirde mistubishi l200 ...2012 model araca uygulama yapıldı....
    kayseride 2011 (araç daha 3-5 bin km de idi) opel astra 1300 cdti 90hp araca uygulama yapıldı...

web sitesindeki montajlar satışlar bizim değil...ancak işçilik 0 hatta -1 olduğu kanaatine nerden vardınız anlamadım...

bana zamanında bir müşteriminle yaşadığım dialogu hatırlattı...

müşterimin aracının ECU'su sökülecekti ...ankara dışında olduğu için ve de çalışacak bir ortam olmadığı için ....ecu'nun basit ve kolay açılabilir olmasından dolayı ...herhangi bir yerde buluşup bu işlemi yapabiliriz dedim...

müşterimin cevabı aynen şu oldu....ben aracımın beynini hijyenik bir ortamda açılmasını işlem yapılmasını isterdim...dedi...

sanki açık kalp ameliyatı.... : )))))

şahit olduğum benzer bir uygulamayı izmirli bir meslektaşım ankarada yaptı...ve müşteriye şunu dedi....şuan aracına açık kalp ameliyatı yapıyoruz...ama ne hikmetse onun müşterisi güldü geçti...

aracın stock gücünü bilmiyorumusun...?? kaç bastığını yokuşu kaçla çıktığını nasıl topladığını ???...yakıtını....vs...

chip tuning yapılınca aynı gün sonuç alınıyor....bunda neden alınmıyor olsun ki ???....

test süresi 1-3 ay...??? siz aracı alırken...test sürüşü yaptınız mı ???
    kaç ay test ettiniz ???....1 saat ?? 2 saat ???

2ci el araç aldınız...1 sene boyunca çıkacak arızalardan eski sahibini mi sorumlu tuttunuz ???

yada bir ev alırken ??
    yada bir beyaz eşya ????
    yada kışlık lastik ???
    yada xenon ???
    yada aracınıza farklı bir motor yağı kullanırken ??
    yada farklı bir yerden akaryakıt alırken ???

test etme şansınız var mı ? 2-3 ay deneme süresi istiyormusunuz ???

yapmayın lütfen...

bu sistem 6 yıl önce satılmaya başladı...günümüze kadar binlerce araca uygulandı...bu cihazın test süresi yok...sadece memnuniyet süresi var...

orada 100 küsür referans yazıyor olması bugüne kadar o kadar satıldığından değil...daha önce web de referans yayınlamayı düşünmediklerinden...bu liste son dönemlerde hazırlandı...

cihaz üreticisi 1 hafta süre vermiyor...web sayfasına bakın...öyle bir deneme süresi yok...

biz diyoruz ki...aracınıza takarız...parasını alırız...
    1 hafta içinde memnun kalmaz iseniz...işlemi iptal ederiz ücreti kuruşuna kadar iade ederiz...
    cemal bey güzel anlatıyorsunuzda araba beyaz eşya vb bütün ürünler garanti kapsamında standart fabrikasyon ürünler.
    sizse aracın yazlımına ve standart fabrika çıkışına ilve yaparak fabrika ayarlarıyla oynuyorsunuz.

-yüklediğiniz yazılımın 2 ay sonra sisteme zarar vermiyeceği ne malum ?
    -taktiğiniz aparatın motora zara vermiyeceği

Bunların malınız kötü yada gereksiz demek için yazmiyorum.İyi niyetinizden şüpem yok ama mevcuz sisteme dışarıdan yapılan müdehalede 1 hafta deneme süresi sadece şaka gibi.yazılımınıza güveniyorsunuz,ürüne güveniyorsunuz,işçiliğe güveniyorsunuz neden 1 ay değil de 1 hafta

-vestelden çamaşir makinası aldım 16 ay sonra arza yaptı eve gelip ücretsiz parça değiştiler
    -kiğılıdan mont aldım 3 ay sonra rengi soldu sıfırıyla değiştim
    -cep telim 3 kez aynı arzayı yaptı 21, ay sıfırıyla değiştim
    -kullanım hatsı hariç aracım bir arza verirse garanti devreye girer

erk ııııı
    motor delisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 152

ben bu işe çok sıcak bakıyordum fakat şu resimleri görene dek ve siz taktınız sandım adamlar öyle montaj yapmışki tam türkişh olmuş o plastik kemerle tutturmuşlar ve tüpler tamponun arkasında duvara biyere dokunsak hafif te olsa tüp patlayacak gibi

cemal arslan
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

cemal bey güzel anlatıyorsunuzda araba beyaz eşya vb bütün ürünler garanti kapsamında standart fabrikasyon ürünler.
    sizse aracın yazlımına ve standart fabrika çıkışına ilve yaparak fabrika ayarlarıyla oynuyorsunuz.

-yüklediğiniz yazılımın 2 ay sonra sisteme zarar vermiyeceği ne malum ?
    -taktiğiniz aparatın motora zara vermiyeceği

Bunların malınız kötü yada gereksiz demek için yazmiyorum.İyi niyetinizden şüpem yok ama mevcuz sisteme dışarıdan yapılan müdehalede 1 hafta deneme süresi sadece şaka gibi.yazılımınıza güveniyorsunuz,ürüne güveniyorsunuz,işçiliğe güveniyorsunuz neden 1 ay değil de 1 hafta

-vestelden çamaşir makinası aldım 16 ay sonra arza yaptı eve gelip ücretsiz parça değiştiler
    1. yazılımı dünyada bir tek ben yapmıyorum...20 yıldır bu iş yapılıyor. bana güveniniz yoksa elbette istediğiniz yerde yaptırabilirsiniz...

2. takılan aparat 6 yıldır uygulanıyor...web de arayın...bir tane örnek gösterin...evet cihazı taktırdım aracıma zarar verdi diye bir yazı bulun.
    kendi web sitesinde 100 küsür ad soyad telefon var....arayın...tek tek arayın...ne zaman yaptırmış kaça yaptırmış nerede yaptırmış kim yapmış faydasını zararını öğrenin...
    orada referansların eş dost tanıdık yada müşteri temsilcisi insanlar değil...sistemi satın alan aylardır yıllardır aracında kullanan insanlar...

3. yazılımlarınız 1 yıl garantili...bu süre içinde her desteği veriyoruz.

4. cihaz 2 yıl garantili...

verdiğiniz örnekteki gibi...bizde diyoruz ki...
    - su motorları , selenoid valfleri , hidroliz cihazı , elektronik kart...bunlardan biri 2 yıl içinde bozulursa....ücretsiz 1/1 değişecek ....
    farklı bir şey demiyoruz....ama 2 yıl içinde iade almamız söz konusu olamaz...değişime evet iadeye hayır...

iade 1 hafta içinde geçerli...

Alıntı motor delisi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben bu işe çok sıcak bakıyordum fakat şu resimleri görene dek ve siz taktınız sandım adamlar öyle montaj yapmışki tam türkişh olmuş o plastik kemerle tutturmuşlar ve tüpler tamponun arkasında duvara biyere dokunsak hafif te olsa tüp patlayacak gibi

ahhahahahahahaha....ya bunlar nedir yaaaaa...
    bizim sistemle alakası yok....kim takmışsa kim taklit etmişse süper valla...

allah rızası için...nette gördüğünüz duyduğunuz herşeye inanmayın...bir tutmayın...aynı sanmayın....

kıvanç çiftçi
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz

1. yazılımı dünyada bir tek ben yapmıyorum...20 yıldır bu iş yapılıyor. bana güveniniz yoksa elbette istediğiniz yerde yaptırabilirsiniz...

2. takılan aparat 6 yıldır uygulanıyor...web de arayın...bir tane örnek gösterin...evet cihazı taktırdım aracıma zarar verdi diye bir yazı bulun.
    kendi web sitesinde 100 küsür ad soyad telefon var....arayın...tek tek arayın...ne zaman yaptırmış kaça yaptırmış nerede yaptırmış kim yapmış faydasını zararını öğrenin...
    orada referansların eş dost tanıdık yada müşteri temsilcisi insanlar değil...sistemi satın alan aylardır yıllardır aracında kullanan insanlar...

3. yazılımlarınız 1 yıl garantili...bu süre içinde her desteği veriyoruz.

4. cihaz 2 yıl garantili...

verdiğiniz örnekteki gibi...bizde diyoruz ki...
    - su motorları , selenoid valfleri , hidroliz cihazı , elektronik kart...bunlardan biri 2 yıl içinde bozulursa....ücretsiz 1/1 değişecek ....
    farklı bir şey demiyoruz....ama 2 yıl içinde iade almamız söz konusu olamaz...değişime evet iadeye hayır...

iade 1 hafta içinde geçerli...

ahhahahahahahaha....ya bunlar nedir yaaaaa...
    bizim sistemle alakası yok....kim takmışsa kim taklit etmişse süper valla...

allah rızası için...nette gördüğünüz duyduğunuz herşeye inanmayın...bir tutmayın...aynı sanmayın....
    cemal şimdi oldu 1 yıl yazılım 2 yıl parça garantisi önemli olan nokta bu tamamdır
    Kesinlikle güvensizlik yok yanliş anlamayın

M.Furkan Çelenli
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Olay biraz karışmış
    1Hafta süre performans'ın anlaşılması için tabiki yeterli bir süre. Ancak yakıt tasarrufunun ne kadar olduğu görebilmek adına biraz kısıtlı.

Mesela benim durumumda kısa mesafede ne kadar yakıt tasasrrufu yaptığını görmek için tüm 1 haftamı aracımla uğraşarak geçirmem lazım Çalıştır 2km git stop et 3-4 saat bekle soğusun, günde 3-4 kere haftada 20kere yap. 40km'de ne yaktığına bak.

Keşke İstanbulda 1 tane Fire kullanıcı olsaydı gider sorar muhabbet eder birlikte bakardık olaya

M.Furkan Çelenli
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Benim bir sorum daha olacaktı. Hidrojen üretim hızı/debisi sabit mi acaba? Yoksa yakıt emişine göre artan azalan bir sistem mi mevcut?

Sabitse eğer dur kalk trafiği olan yerlerde ya da kısa mesafe sürücüleri için yararlı olmayacaktır gibi geliyor.

Atıyorum:
    Aracın anlık 7lt çektiği yerde= 6ltbenzin +1lt H2 geliyordur %15tasarruf
    Ve aracın anlık 14lt çektiği yerde=13ltbenzin +1lt H2 geliyordur burda da %7tasarruf olur. (Kalkışlarda yokuşlarda vs vs.)

Sistemin hidrojen besleme düzeniyle, bu konu çerçevesinde biraz bilgi verebilirmisiniz?

kıvanç çiftçi
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz

Alıntı celenlee Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim bir sorum daha olacaktı. Hidrojen üretim hızı/debisi sabit mi acaba? Yoksa yakıt emişine göre artan azalan bir sistem mi mevcut?

Sabitse eğer dur kalk trafiği olan yerlerde ya da kısa mesafe sürücüleri için yararlı olmayacaktır gibi geliyor.

Atıyorum:
    Ve aracın anlık 14lt çektiği yerde=13ltbenzin +1lt H2 geliyordur burda da %7tasarruf olur. (Kalkışlarda yokuşlarda vs vs.)

Sistemin hidrojen besleme düzeniyle, bu konu çerçevesinde biraz bilgi verebilirmisiniz?
    harika bi soru

cemal arslan
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

cemal şimdi oldu 1 yıl yazılım 2 yıl parça garantisi önemli olan nokta bu tamamdır
    Kesinlikle güvensizlik yok yanliş anlamayın
    ben sizleri yanlış anlamadım...ancak yazdıklarım çok uzun olduğu için sanırım yazdıklarımı atlıyorsunuz...
    ben en baştan beri aynı şeyleri diyorum
    cihaz için 2 yıl her türlü garanti...1 hafta müşteri memnuniyeti..

Olay biraz karışmış
    1Hafta süre performans'ın anlaşılması için tabiki yeterli bir süre. Ancak yakıt tasarrufunun ne kadar olduğu görebilmek adına biraz kısıtlı.

Mesela benim durumumda kısa mesafede ne kadar yakıt tasasrrufu yaptığını görmek için tüm 1 haftamı aracımla uğraşarak geçirmem lazım Çalıştır 2km git stop et 3-4 saat bekle soğusun, günde 3-4 kere haftada 20kere yap. 40km'de ne yaktığına bak.

Keşke İstanbulda 1 tane Fire kullanıcı olsaydı gider sorar muhabbet eder birlikte bakardık olaya
    sizin gibi kısa mesafe kullanıcılar zaten ekonomiyi pek göremez....

bunun tek çaresi...montaj öncesi...depoyu fuller...çıkar 50-100 km gideriz...montaj sonrası aynı güzergahı...tekrar dolaşırız...ve her ikisinde ne kadar yakıt aldı ...bakarız...

Atıyorum:

hidrojen debisi...voltaj ve amperler alakalı...ancak elektronik kontrol kartı voltaj ve amperi belli bir aralıkta sabit tutuyor ...böylece üretimde sabit oluyor.

aracın devri yada gaz pedali ile bağlantılı değil...sistem bağımsız çalışıyor.sabit bir üretim var.

şunu çok açıkca diyebilirim...

ister 90km hızla git...ister 200km ile...yapılan ekonomi aynı....

bu chip tuningde de aynı şekilde oluyor...

daha önce 200km hızda 14 litre yakan passat 2000 200hp tfsi araç...tuningden sonra....12 litreye düştü...

şehir içinde 10 litre yakarken...sonrasından 8-7.0 litre yakıyor...

Sayfa 5/6 İlkİlk 123456 SonSon