Sayfa 34/146 İlkİlk ... 143031323334353637385484134 ... SonSon
2914 sonuçtan 661 ile 680 arası

Konu: Gp'lerimiz ne kadar yakıyor?

C E
    cenkeri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 45

Lamba cok erken yaniyor. Lamba yandiktan sonra emin ol en az 7litre benzin kalmış oluyor. Bu hesaba göre sen 30 ytl benzinle 133 km gitmişsin bu da ortalama 0,225 ylt yaparki benzinli ve yeni bir araç için güzel bir rakam. Fakat net hesap yapmak istersen deponu fulle gez dolaş sonra tekrar fulle verdiğin parayı yaptığın kilometreye böl sonucu göreceksin. 77hp ler çok abartılı sert kullanmadıkça ve sürekli çok dik rampa olmadıkça pek 8 litreyi aşmaz.

ozan alkan
    ozana99 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 0

işin kötüsü bende rampa bol, birde odtünün gereksiz kasisleri eklenince dur kalk dur kalk...

ugur ozer
    ugurozer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 630

rampa cikarken, hızlanırken ve soguk havalarda abartı yakıt sarfiyatları var puntolarımızın. Bu sekilde kullanacaksanız 7.0-8.5L/100km arası bir tuketime sasirmayın derim.

Emre @
    ekorkut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 437

Arkadaşlar bu ne yaaa....EURODIZEL 2,96 YTL olmuşşşş...OOOHHHAAAAAAa diyorum ben!!

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

bora turan
    PuNtOmAnİa !! tempesty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BE 8308
    Edilen teşekkür: 820

Bende dün akşam Bilkent BP istasyonundan 3,18 ytl ye aldım benzin..Aynen bende ohaaa diyorum yani artık lpg farz oldu bu devirde arkadaşlar dizel arabalarında bi esprisi kalmadı yani...

Nerden nasıl vergi alıcaklarını,nasıl zam yapıcaklarını şaşırdılar artık zaten ekonomi bizim evlerimizden gözetlediğimiz kadar yolunda değil , İktisat mezunu olarak diyebilirimki bu gidişat hiç iyi değil ben tetikteyim...

95 OKTAN KURŞUNSUZ BENZİN
    ANKARA
    OPET - Eski Fiyat: 3,19 Yeni Fiyat: 3,27
    İSTANBUL
    Avrupa-Anadolu yakaları
    OPET - Eski Fiyat: 3,20 Yeni Fiyat: 3,28
    İZMİR
    OPET - Eski Fiyat: 3,19 Yeni Fiyat: 3,27

Akaryakıt ürünlerinden motorinin fiyatı BP ve Opet bayilerinde 6 YKr arttı. İşte zamlı fiyatlar;
    Motorinin litre fiyatı Ankara'da BP ve Opet bayilerinde 2,75 YTL'den 2,81 YTL'ye, İstanbul'un Avrupa ve Anadolu yakalarında 2,72 YTL'den 2,78 YTL'ye, İzmir'de ise 2,71 YTL'den 2,77 YTL'ye yükseldi.

Haber Tarihi : 11 Mart 2008 (20:00)
    Haber Ekleyen : Güncel Haber Bot
    Haber Kaynağı : İnternet Haber
    Konu tempesty tarafından (13/03/2008 Saat 21:04 ) değiştirilmiştir.

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Emre @
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri

Ben pişmanım şu anda dizel aldığıma daha ucuza T-Jet almak varken. Artık hiçbir esprisi kalmadı dizel araba sahibi olmanın.

ugur ozer
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

dizel aracların 2.40 ları gectiginde espirisi bitmişti zaten. O zamanlarda alınan bir dizel arac verilen fazla parayı 75 binde amorti ediyordu simdi hicbir zaman edemeyecek, e hani bunun bakımı arıza yaptginda benzinliye gore yuksek faturası vs.... olay bitti. Hiiiç saldırmayın lpg ye onada el atarlar merak etmeyin onuda bizim bu zihniyet benzinle aynı seviyeye getirmeye calisir o zaman en zararlı lpg ciler olur, cunki lpg li araclar benzinlilere oranla ortalama %8 daha fazla yakar. Yani lpg nin ekonomisi L sinin daha ucuz olusundan kaynaklanıyor. Ülkede gidişhat gerçekten iyi değil. ((

10. Bu mesaj için teşekkür edenler:

bora turan
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BE 8308

Benim depom yeni fiyatlarla birlikte 147 ytl ye doluyor ve Ankara içinde sakin kullanımla bir depo benzinle en fazla 650 km yapabiliyorum yani km de 23 kuruş yakıyorum..(Yol bilgisayarım 7.1 lt gösteriyor benim)

Dizel kullanan arkadaşlarda tahminimce bu yeni fiyatlarla birlikte km.de 17 kuruş civarı harcarlar..(belkide 18 kuruş)

LPG kullanan arkadaşlar km.de 13 kuruş hesaplıyorlar !!

Çıldırıcam bu gidişle
    Konu tempesty tarafından (13/03/2008 Saat 21:14 ) değiştirilmiştir.

12. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Alper dağdemiR
    Auto engineeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    06AD9158
    Edilen teşekkür: 504

40.100 kmde daha 40.000 bakımına sokamadım arabayı. yarın antalyaya gitcem haftaya döncem. 99 km sabit hızla gitmeyi düşünüyorum bünyem kaldırırsa tüketimi paylaşırım sizlerle.
    bakımı da artık antalyadan döndükten sonra 41.000küsürlerde yaptırcam

ugur ozer
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

haha alper sende yasal hakkını sonuna kadar kullanmak isteyenlerden misin benim gibi aman dikkat et ben bi rampayı inerken 101 yapmısım cevirdiler yeminle

Emre @
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri

80 le git veya 6 da 1500 devire bağlamaya çalış. 90,100 e göre ciddi daha az yakacaktır.))

Alper dağdemiR
    Auto engineeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    06AD9158
    Edilen teşekkür: 504

walla uğur bi kere yağı suyu mecburiyetten 1.500 km geç değişti, o günden beri onun üstüne 10.000 ekleyerek gidiyorum

emre abi doğru diosn da 99a dayanamıyorum 80le ölürüm heralde yaw

Murat YANIK
    Linos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Plaka
    06 BE 7673
    Edilen teşekkür: 1268

Alıntı tempesty Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim depom yeni fiyatlarla birlikte 147 ytl ye doluyor ve Ankara içinde sakin kullanımla bir depo benzinle en fazla 650 km yapabiliyorum yani km de 23 kuruş yakıyorum..(Yol bilgisayarım 7.1 lt gösteriyor benim)
    Senin kullanımına göre az bile yakıyor araban Bora.

bora turan
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BE 8308

Gülen Yüz

Alıntı Linos Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Senin kullanımına göre az bile yakıyor araban Bora.

Kardeş yanlışın var walla her zaman öyle kullanmam çok sakinimdir,ama bütün trickleride bilirim tabi o gün arabayı test ettiğimiz için deneme amaçlı öyle oldu

Toprak yolda 90 ile giden ben değilim

19. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mustafa İŞLER
    mustafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 78

Carbon cleanı 70 YTL'ye yaptırdım performansı hissedilebilir derecede arttırdı.Sizce fiyatı iyi mi ve ne sıklıkla yaptırmlak gerek ? Ben yaptırdığımda 26.000 deydi araba

serkan uslu
    serus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Akdeniz Mavi
    Plaka
    06 US 458
    Edilen teşekkür: 46

Ben geçen hafta istanbul a gittim geldim 100 ü geçmedim ortalama süratim 87 km/saat idi. Hatta Ankara-adapazarı arası otobana da girmedim. Bir depoyla 1080 km yaptım bilgisayarda 4.1 lt gösteriyordu. Araç 50000 km de

Emre @
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri

Alıntı serus Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben geçen hafta istanbul a gittim geldim 100 ü geçmedim ortalama süratim 87 km/saat idi. Hatta Ankara-adapazarı arası otobana da girmedim. Bir depoyla 1080 km yaptım bilgisayarda 4.1 lt gösteriyordu. Araç 50000 km de
    O zaman resmen dibine kadar kullanmışsınız. Zira dibinde 3-4 litre rezerv yakıtı da hesaba katmayıp hepsini kullandığınızı farzedersek 4,1 tüketimle 1097 km yapıyor. Süper tüketim yakalamışsınız. Ben daha 1000 km yi geçen duymamıştım.

ugur ozer
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

nasıl yani yaa 1080 km mi? manuel vites mi? jant boyurları nedir? gecemi yaptınız yolu hic dur kalk yapmadan falan?

Muharrem Yaşar
    IMPERATORE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34 FH 9814
    Edilen teşekkür: 13

Valla arkadaşlar bende yarın sabah, yani cumartesi sabahı gp mi alıcam
    çok heyacanlıyım valla, siyah renk seçtim, bu siteye teşekkür ederim, arkadaşların yorumları sayesinde en ucuz model 1.4 fire alıcaktım, baktım lpg felan taktıranlar var yakıt yüzünden. Ki iddia ediyorum ben o arabayı kullansam daha fazla yakıcağı için gittim 3.750 daha fazla verdim dizelini aldım, fiyatı söyliyim size 23.650 14 fire active için aldım, 27.400 de 1.3 dizel 75 bg active aldım onun yerine. Aslına mp3 çalar bana lazım ama bi tek mp3 çalar işime yarıyacağı için 1.5 milyar daha verip dinamic almadım.artık normal cd çekip dinliycez

kredi kullanmak isteyince yapıcakları yüzde 1 indirimi iptal etmek zorunda kaldılar, 27.700 e geldi araba, üzerine bi de kredi için bankanın komisyonunu ekleyince fiyat bana 28.020 ytl ye denk geldi.

Ancak arkadaşlar ben her hususta karlıyım niye derseniz. Abi ben bi araba aldım, arkadaşımın galerisinden, arkadaş diye bakmadım. Böyle bi araba olmaz ya. Arabanın motor şansıman kaporta neresini ellesen elinde kalıyor. Yemin ederim çukura bile girmeye korkuyodum. Onu takas yapmak için aldım gp yi. Çünkü esnaf benim arabaya 7.5 felan veriyodu maximum. ben 9.5 a takas ettim. Arabayı merak ediyosanız söyliyim. 2001 model fiat bravo 1.6 sx full otomatik. Arabada yok yok valla çift hava yastığı felan. Ancak türkiyede arasanız daha kötü araba bulamazsınız valla. Kaskosu bile 0 dan pahalı 1.250 sadece, parçası pahalı araba az ve ithal olduğu için. Benzinini söyliyim de aklınız dursun. Benim kullanımımda 700 bin lira felan yakıyordu Ama emin olun sakin biri bile kullansa 450 binden aşağı yakmazdı. Çok şükür yeni dizel grande puntom ile geleceğe güvenle bakıyorum. Gülmeyi unutan yüzüm inşallah yarın sabah ilk defa gülecek 1.5 sene sonra Hepinize merabalar

bi de yardımcı olmak babından size benim yöntemimi söyliyim.
    En garanti ve kuruşu kuruşuna hesap yapabileceğiniz bi yöntem.
    Forumda daha önce yazıldıysa kusuruma bakmayın.

Arabanızın deposunu full doldurun. Her full farklı dolar biliyosunuz bazen pompacılar ekstradan dolum yapabiliyor. Pompa TIK edip atana kadar doldurun. Ondan sonra gram yakıt koydurmayın.Kilometre sayacınızı sıfırlayın ve daha sonra ne kadar kilometre yapacaksanız yapın 10, 100, 500 neyse artık. Tekrar benzincide full dolum yaptırın. Yine tık edince yakıt alımını bırakıp ödeyin. ve tutarı not edin.

Depo hep aynı seviyede TIK edip atıcağı için deponuzda önce ve sonra aynı yakıt olduğundan emin olursunuz. Not ettiğiniz tutarı kilometreye bölerseniz net bi şekilde yakıt tüketiminizi bulursunuz. Şahsen ben haftaya deneyip yazarım Saygılar
    Konu erdiyilmaz tarafından (15/03/2008 Saat 01:30 ) değiştirilmiştir. Sebep: mesaj birLeştirme

25. Bu mesaj için teşekkür edenler:

bora turan
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BE 8308

Hoşgeldiniz,yeni arabanız hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız güle güle kullanın..

Yazdığınız yöntem gerçektende sarfiyat hesaplamak için en sağlıklı yollardan birisidir genelde bende aynı yöntemi kullanıyorum..

Şu bravoyu hakkaten merak ettim doğrusu sanırım aracı ciddi anlamda hırpalamışlar sizden önce ve bu tanıdık-eş-dost olayında da sizi çok iyi anlıyorum bende bundan önce dost-arkadaş kazığı yemişimdir ama geç de olsa akıllandık artık takas etmekle çok iyi etmişsiniz...

Dizel seçimi konusunda ise maalesef şu zamanlarda size katılmıyorum,çünkü en son zamlarla birlikte euro dizelin litresi 2,95 ytl oldu sanırım,yani motor istediği kadar az yaksın litresi 3 lira olduktan sonra bence dizel araç almanın da artık pek bir anlamı kalmadı bu devirde..Ben kendi aracımla şehir içi km.de 24 kuruş civarı yakıyorum,dizeller ise genelde 19 kuruş yakıyorlar-mış,lpg li araçlar km.de 13 kuruş hesaplıyorlar Bir de dizelin bakım masraflarını ve fazladan verdiğiniz paranın kendini amorti etme süresini hesaplarsanız eğer yine her durumda lpg karlı çıkıyor maalesef...

Keyfili sürüşler..

27. Bu mesajı için 2 kişi tempesty'ye teşekkür etti: