Sayfa 29/146 İlkİlk ... 92526272829303132334979129 ... SonSon
2914 sonuçtan 561 ile 580 arası

Konu: Gp'lerimiz ne kadar yakıyor?

bora turan
    PuNtOmAnİa !! tempesty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BE 8308
    Edilen teşekkür: 820

Beninde son 1 aydır tüketim 8.0 dan aşağı düşmüyor anlamış değilim ama sabrım taşmaya başladı artık...açık hava filtresi vardı onu değiştiricem belki pislenmiştir..yada katalizör iptali yaptırmıştım acaba o yüzden de artmış olabilirmi bilemiyorum sanırım mevsimden de kaynaklı.

2. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ozan K
    OzzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***
    Edilen teşekkür: 2813

abi yıllık bakımda değiştirmediler
    gittim başka servise baktırdım temiz gerek yok dedi usta
    yazın ben açtım baktım temizdi
    öyle gidiyo
    şubatta bakıma gircek nasıl olsa ozamana kadar idare eder
    çekişte yakıttı filan bi değişiklik olmadı
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

Murat YANIK
    Linos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Plaka
    06 BE 7673
    Edilen teşekkür: 1268

Ben kesinlikle mevsimsel bir durum olduğu kanaatindeyim. Geçen yıl da aynı şekilde artmıştı havalar soğuduğunda... 8.0 l/100 km.'nin altında tutmak için çok çabalıyorum.

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Benim aracın tüketimi de yaklaşık 0.5-1lt/100km kadar arttı.Sanırım havanın soğuması ve bakımın yaklaşması ile ilgili...

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Haluk Korkmaz
    Halook!!! - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 249

Arkadaşlar ben aracı aldığımdan beri yakıtım hep yüksek oldu.İlk başlarda arabayı devirli kullanıyorum ondan mı oluyordur acaba dedim ve artık 3.000 devri geçmiyorum hiç.Fakat geçenlerde depoyu fulledim ve 40 litre benzin aldım.Tam 120 YTL.5 litre benzinde içinde vardı.10 YTL de öyle eklersek 130 ytl.Fakat bugüne kadar şehiriçinde hiç bu benzinle 450-500 km den daha fazla gidemedim.Şimdi diyeceksiniz ki hem benzinli hemde 95 bg normaldir.İyi de hesaba vurursak eğer 0.26 YTL ile 0.30 YTL gibi değişen değerler arasında seyrettiğini görüyorum.Kısacası 1.4 motor arabaya biniyorum fakat araç 2.0 motora sahip aracın yaktığın benzini yakıyor.Böyle olunca da ister istemez sinirlerim bozuluyor.Madem öyle aracı satıp 2.0 motora sahip araç alıp hiç değilse o arabada bu fiyatta gezerim daha iyi.Bu arada Arda abinin dediğine katılıyorum.Havalar soğudu malum.Bu havalarda illaki artacak azıcık fakat benimki yaz kış çok yakıyor.Son olarak söylemek istediğim ise bir depo benzin ile uzun yolda maksimum 600 km yapabildim.

Sizlerin görüşlerini bekliyorum arkadaşlar.Ne yapmalıyım?Kafayı yemek üzereyim.Ve gerçekten hoşuma gitmemeye başladı artık bu konu.En sonunda arabasını satanlar kervanına bende eklenmek istemiyorum...

Şimdiden herkese teşekkür ediyorum...
    Fiat Grande Punto StarJet Emotion 1.4 16V 95Bg

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ŞENOL KAÇAĞAN
    shenka61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    34VJ 5584
    Edilen teşekkür: 11

ya kusura bakmayın konuyla bağlantılımı bilemiyorum ama bende benzinli grande punto 1,4 dynamic var bugün aldım araca kurşunsuz benzin mi yoksa süper benzin mi alacağız

ŞENOL KAÇAĞAN
    shenka61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    34VJ 5584
    Edilen teşekkür: 11

ben dün gp 1,4 77 hp dynamic araç aldım ortalama sabah 10,5 civarı öğlen civarı 8 civarında kalıyor puntom benzinli bu normal mi acaba bu ilerde birazdaha düşermi

Emre Y.
    SupermenDon'tCryJustFLY! dagored - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 315

Bu akşam arabadan inerken çektim. Km ye bakmadım ama depoyu tam doldurduktan sonra yol bilgisayarını sıfırlamıştım ~%65 depo ile ortalama yakıt tüketimim 5.9 lt/100 km (tütütütütüt 41 kere maşşallah )

13. Bu mesajı için 2 kişi dagored'ye teşekkür etti:

nihat yeşilyurt
    nyesilyurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 .........
    Edilen teşekkür: 35

yakıt oranım arttı.şimdi 6.7 lt. ortalama.daha önceleri 5 küsür civarıydı, havaların soğumasındanmıdır nedir bilmem?

ali kemal metin
    dejavu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    06 BD 2134
    Edilen teşekkür: 282

Alıntı dagored Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu akşam arabadan inerken çektim. Km ye bakmadım ama depoyu tam doldurduktan sonra yol bilgisayarını sıfırlamıştım ~%65 depo ile ortalama yakıt tüketimim 5.9 lt/100 km (tütütütütüt 41 kere maşşallah )

kardeş sen herhalde aracını istanbul yolu üzerinde .. ostim, ivedik, batıkent, ekişehir, elvankent, sincan taraflarında yada trafiğin tenha yerlerinde kullanıyorsun.. gel bir de kızılayda kullan (ama kızılaydan şöyle bir geçip kızılaydada kullandım deme) o zaman görelim yakıt ortalamanı.. ))) he he he.. seni düz yol şöförü seni.. he he..
    GP active 5 k. mj 75 hp new orleans mavi

16. Bu mesaj için teşekkür edenler:

bora turan
    PuNtOmAnİa !! tempesty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BE 8308
    Edilen teşekkür: 820

Yok Ali Kemal kardeş;arkadaş dikmen de bi boşa alıyo zaten ulusa kadar gaz vermeden geliyodur bence

18. Bu mesajı için 2 kişi tempesty'ye teşekkür etti:

Emre Y.
    SupermenDon'tCryJustFLY! dagored - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 315

Ali Kemal; dediğin gibi çok fazla trafiğe girmiyorum, ama Öveçler 2. cadde de oturuyorum. yani çok da düz yol şöförü sayılmam

Genellikle arabayı sakin kullanırım, gitmek istediğim hıza çabuk bir şekilde ulaşıp,arabayı o hızda sabit tutarak kullanmaya çalışırım, eğer gerek yoksa ani hızlanmalar yapmam, 1. viteste asla uzun süre durmam, ve de sanırım en önemlisi gaz pedalına yumuşak dokunurum. Çünkü ani dokunuşlarda yakıt tüketimi oldukça artmakta...

Ve de arada bir arabayı sürmek yerine iterim

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Alıntı tempesty Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yok Ali Kemal kardeş;arkadaş dikmen de bi boşa alıyo zaten ulusa kadar gaz vermeden geliyodur bence
    Bora o zaman Emreye söyleyelim de bir de yokuş çıkarken yapsın çekimi

21. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mehmet Özcan
    Basın-Yayın Sorumlusu femoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS
    Edilen teşekkür: 7336

geçen yakmasın diye kontak kapatırken görmüşler seni, seni gidi seni arkadan itişmi yoksa emre seninki

Edit : amma senli kelime kullanmışım

ali kemal metin
    dejavu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    06 BD 2134
    Edilen teşekkür: 282

kontağı kapatım itme işini bende yapmıştım.. eşim iki aya bana gülmüştü.. aklına gelince gene güler.. valla kahkahayı başmıştı.. rezil kepaze olmuştum..
    GP active 5 k. mj 75 hp new orleans mavi

Ali ÖZTÜRK
    bahcelili_ali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 263

bende şuan 6.1 litre ama çok itinalı kullanıorum arabayı ısıtmak için beklemesem eminim biraz daha düşer. ali kemal abi batıkent sincan istanbul yolu demişsin abi ora iş çıkış saatlerinde 17,30 - 19,30 bi tıkanıo abi allah kimseyi düşürmesin helebide bi aksilik olursa tamam yani bittin kızılay trafiğinin gözünü seviyim dersin

ümit bayer
    bayer33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

selam arkdaşlar valla benim araba daha 130 km yaptı.cuma günü aldım ve yakıt 10.5 lerde bilmiyorum normalmi bu?mersin trafigi o kdr kötü degil.ve dedikleri gibi 3000 deviri gecmeden atıyorum.sizceneden böyle?
    İmzanız kural dışıdır!

Ali ÖZTÜRK
    bahcelili_ali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 263

ümit kardeş ilk bi 20bin km olana kadar araba çok yakıo bende de oyle idi her yağ değişiminden sonra yakıt giderek düştü. sana tavsiyem az yaksın die düşük devirlerde kullanma arabayı sağır alışmasın devirli kullan biraz araba açılsın.

Aydın. Beygul
    Fire 1.4 77Hp Tit.Grisi the_Algn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ardahan
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 197

güzel tespit güzel açıklama...
    Alıntı dejavu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya kardeş kusura bakma.. bide şurda nikinde 53 rakamı varki oda rizeli olduğunun ihtimalini ortaya koyar.. ben korkarak cevap vericem şimdi. gerçi bende 61 im ama neyse genede çekinerek cevap vereyim. yazılarını inceledim ve şu sonuca vardım.. sen yüz km yakıt ibresini hiç sıfırlamamışsın gibi geldi bana.. aracın active.. aracında iki satırlı yol bilgisayarı olması gerekiyor. orda anlık tüketim, 100 kmlik takıt tüketim ortalaması, saat, total yol km si, yapılan yol km si, olması gerekir. ve sen 100 kmlik yakıt bölümünü, deponu her dolduruşta veya her yakıt alışında sıfırlamıyorsan yanlış değerleri algılıyorsun demektir. çünkü kullanım saati, yol uzunluğu, yakıt akışını değerleri ne kadar eski olursa, güncel, doğru değer vermesi o kadar zordur.. o yuzden aracına yakıt alırken deponun boşa yakın olduğu, yada lamba yandığı zaman yakıt almanı ve yol bilgisayarını sıfırlamanı tavsiye ederim.. uzun süre sıfırlanmamış yol bilgisayrı doğru değerler vermiyor çünkü uzun bir geçmişe bakarak değerler ortaya koyuyor.. buda seni yanıltır her zaman. ben şahsen her zaman yakıt alman depomun boş yada lambamın yanması gerekir.. (bu aylarda deponun lambasının yanmasıda çok iyi değil buna dikkat etmek lazım buharlaşma yönünden.) o zamanda yol bilgisayarını sıfırlarım.. ve ankaranın en kötü şıkışık trafiğinde 7,2 lt yi yukarı geçmedim..
    birde anlık tüketim olayını ve 100 km lik yakıt tüketim olayını yol bilgisayarında iyi anlmaya çalış derim tabi yanlış anlamadıysam..

mesela ozzy demişki 60 saatlik ortalamam 8,5 litre. bence 60 saat çok uzun bir süre bence ozzy tam gerçek değerleri göremiyor, gerçeğe biraz da olsun yakın değerler görüyor..

ismail çakar
    ismail 016 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    16bur20
    Edilen teşekkür: 5

Standart yakıt gittikçe artıyor

selam arkadaşlar gp mi haziran 2006 da aldım bundan 3 ay öncesine kadar herşey normaldi km'de 20 ykr gibi birşey yakıyordu ama bu sıralar 30 ykr bile geçti petrol fiyatları arttı diye avutuyordum kendimi depoyu neredeyse sıfırladım ve tam 45 lt. benzin alıp km. sıfırladım şu anda 220 km yol yaptım depo yarım çizgisinin altına düştü kafayı yemek üzereyim aynı sorunla karşılaşan arkadaş varmı acaba herhangi bilgisi olan arkadaş varsa ve bilgilendirirse sevinirim şimdiden teşekkürler...! aracım:1.4 77hp dynamic

29. Bu mesaj için teşekkür edenler: