Sayfa 18/146 İlkİlk ... 1415161718192021223868118 ... SonSon
2914 sonuçtan 341 ile 360 arası

Konu: Gp'lerimiz ne kadar yakıyor?

Murat YANIK
    Linos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Plaka
    06 BE 7673
    Edilen teşekkür: 1268

Alıntı GaladrieL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya tabii tabii sen ayağını gazdan çekme, sonra da ibreye suç at..
    Tamamen katılıyorum sana Gizem! Mehmet hem hava atıyor ben devirli kullanırım diye, hem yakıttan şikayet ediyor! Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu?

ufuk bozkaplan
    ufukbzk84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    34 .. 2326
    Edilen teşekkür: 102

yani... sağ ayak hep dipte olursa 3000 devirin üstünde kullan ibre 7,5 ta de olacak işmi... jantlarda gani zaten
    2007 Grande Punto Dynamic 1.3 75 hp Titanyum Gri ...

gökhan kalkan
    gökhan_gp01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Akdeniz Mavi
    Plaka
    01 j* 77*
    Edilen teşekkür: 12

yakıt ortalamam şehir içi 6.7 şehir dışı 3.8-4.4 arası şehir dışı iyi ama şehir içi biraz fazla gibi ya

EMRAH GÜZEL
    stevenbursa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    16 HG 613
    Edilen teşekkür: 5

araba daha henüz 3000 km de ama yakıt olarak 250 binlira nın altına düşemiyorum niye acaba? katalokta ortalama 6 litre gösteriyodu

mete murat
    puntolam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 24

Standart selam

Arkadaşlar merhaba.Grandepuntoyu ilk alanlardanım(Mart 2006) Donanımhaber forumunu sıkı takip edenledendim ancak 1 yıldır farklı yoğunluklardan dolayı fazla takip edemedim.Site ve GP beraberliği son haliyle süper.Emeği geçenlere teşekkürler.
    Yakıt sarfiyatıyla ilgili verileri şaşkınlıkla okuyorum.1 yıldır şehir içi (ist.)değerim 7.0 ın altına hiç düşmedi.Burda bizbizeyiz arkadaşlar.Lütfen yakıt tüketim değerlerini gerçekçi verelim. şehir içi 5.0 gibi rakamlar konuşuluyor.Ben uzun yolda bile bu rakamı biraz çabayla görüyorum.Yoksa ben aracımdan şüphemi duymalıyım...?? saygılar.

Ahmet Özgür Doğan
    Lordrivendel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 38

Dikkatli kullaninca sehir ici de olsa 6, 5.9'lu degerleri gorebilirsin benzinli aracta.
    Ha nedir, isikta kalkarken gazi koklemeyeceksin yavas yavas hizlanacaksin. Kirmizi isigi gordugunde uzaktan, son ana kadar gaza basip sonra freni koklemeyeceksin, vites kucultup gazdan ayagini cekeceksin.
    Lastik basinclarini en az ayda bir kere kontrol edeceksin.
    Camlarini cok acmayacaksin, cok actiysan cok surat yapmayacaksin.

Aklima ilk gelen bunlar, bende surekli agir trafikli sehir icinde kullaniyorum ve son aldigim benzinle 140kurus yaktim km.'de

anvil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1348

Alıntı puntolam Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba.Grandepuntoyu ilk alanlardanım(Mart 2006) Donanımhaber forumunu sıkı takip edenledendim ancak 1 yıldır farklı yoğunluklardan dolayı fazla takip edemedim.Site ve GP beraberliği son haliyle süper.Emeği geçenlere teşekkürler.
    Yakıt sarfiyatıyla ilgili verileri şaşkınlıkla okuyorum.1 yıldır şehir içi (ist.)değerim 7.0 ın altına hiç düşmedi.Burda bizbizeyiz arkadaşlar.Lütfen yakıt tüketim değerlerini gerçekçi verelim. şehir içi 5.0 gibi rakamlar konuşuluyor.Ben uzun yolda bile bu rakamı biraz çabayla görüyorum.Yoksa ben aracımdan şüphemi duymalıyım...?? saygılar.
    aynı araçtan bende de var. sadece benimki nisan 2007. ve değer 5.9-6.0L/km

Eşber ÜRÜN
    The_Cakhal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Vals Mavi
    Plaka
    34..1434
    Edilen teşekkür: 0

Ben ümraniyede oturuyorum,
    Klima açık oluyor genelde ve 18500km deyim (mayıs 2006).
    Şehiriçi 5.30 - 6.50 değişiyor. Şehirdişi 4.10 - 4.80 lt / 100 km.
    Geçen elektronik tam güvenilmez dediler.
    DEpoyu fulledim, 100 km (sarıgazi-güngören dur kalk şeklinde yarısı) gittim, tekrar fulledim. 15 ytl lik mazot aldı. Yani şehriçi 150 kuruş yakıyor en kötü şartlarda, yalnız aldığınız mazot çok önemli, birde sıfırlamak lazım göstergeyi arasıra. Şehir dişida 95 ykr yaktığı oldu. Bunlar kesin değerlerim..
    Milletine sahip çık; Başka Türkiye yok !!!:super:

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Genelde yol bilgisayarına inanmayın diyorlar.Ancak şimdiye kadar kullandığım araçlarda yol bilgisayarındaki tüketimle kendi hesabımı karşılaştırdım.Hep aynı çıktı Tabi ufak yanılmalar olabiliyor 5.0lt/100km-5.1lt/100km gibi

A. K.
    nasrettinhoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 31

Alıntı ABNEW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Genelde yol bilgisayarına inanmayın diyorlar.Ancak şimdiye kadar kullandığım araçlarda yol bilgisayarındaki tüketimle kendi hesabımı karşılaştırdım.Hep aynı çıktı Tabi ufak yanılmalar olabiliyor 5.0lt/100km-5.1lt/100km gibi
    Aynen katılıyorum....Benim araç fabrika değerleri ile bile örtüşüyor...Fabrika değerlerini gerçektende normal kullanım için değerlendirmişler ...Biraz performanslı kullansam artıyor...Az kullanmak için çaba göstersem düşüyor...Normal kullanım 7.5-7.6 gibi...

Cem COLAK
    ceyms_cem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    34 GE 4069
    Edilen teşekkür: 144

7,8 asagı kurtarmıyo

Utku OKTAY
    utku952 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 179

23bin km de ortalama 5,2lt gösteriyor...average fuel consuption

levent ara
    azizdost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Standart Bendede asagı yukarı fakrika verileri cıkıyor

Benim aracımın bugun 2. gununde 100 km. kadar yol yaptım bilgisayardan gordüğüm kadarıyla fabrika değerleri ile örtüşüyor çok memnun kaldım açıkçası.Hele önceki aracımla kıyaslayınca (307 1.6. otm.) 300 küsür
    liralara cıkan yakıttan sonra bu bana bedava geldi valla sanki araba allah suyuyla gidiyormus gibi sevindim ilk yuz km. de ki şehir içindeyim 5.0 lt ortalama ama oldukça sakin kullanıyorum.Aslında sakin kullanmazdım ama eski aractan kalan alıskanlık hala gaza gitmiyor ayagım korkak alıstırdı beni o gözükör olasıca 307 pinponlar gibi araba kullanıyorum onun yuzunden ....

Mustafa İŞLER
    mustafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 78

Ben 6. vitesin tüketime olumlu br etkisini fazla göremiyorum hafif bir meyil bile varsa 5. vites daha iyiymiş gibime geliyor.Bu konuda arkadaşlar beni aydınlatırlarsa sevinirim

İbrahim Kıvanç CİHAN
    Emekli Moderator İbrahimKC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1537

Aracı alalı 6 ay oldu ve bugun 10000 bakımı yapılıyor

Genel olarak şehir için tüketimim 5.7-6.2 litre / 100 km arası değişiyor.

Şehir dışında da çok yüklenmeden kullanınca 4'lü rakamlar çok kolay yakalanıyor.

Hafta sonu Ankara'dan Eskişehir e gittim ve geri geldim. Giderken dikkat ederek çok basmadan 110 geçmeden kullandım ve yol bilgisayarı 4.6 l / 100 km gösteriyordu.

Dönüşte ise, işe geç kalacağım için biraz yüklendim, genelde 140 km/s civarında bir süratla geldim. Laf aramızda bir ara 185 km/s ide gördüm. (Sabah 07.00 de Eskişehirden cıkıp 8.55 de ODTÜ Teknokent te idim.), Yakıt tüketimide 6.1 l / 100 km idi.

Ben yakıt tüketiminden gayet memnunum ama şehir içi biraz daha aşağı çekebilmeyi umuyorum (5 - 5.3 litre / 100 km hiç fena olmaz). Bakalım 10000 km bakımından sonra yakıt tüketimi nasıl değişecek.

ercan günay
    secretdream - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    34 UH 0123
    Edilen teşekkür: 1

arkadaşlar benim grande puntom daha üç aylık ve bir kere uzun yola gitti bursa istanbul. Bursa istanbul arasında kaç basıyo diye demene yaptım ve yolun müsait olduğu yerde en son 185 gördüm ancak rüzgar vardı yani rüzgara karşı 165 e kadar zorlanmadan çıktı sonra 185 i bulmak için biraz bekledik. Yakıt tüketimim 141.000 tl(14.1ykrş ) idi ortalamam 5.9. Şehir içindede ortalamam su anda 6,8 gösteriyor çünkü ışıklardan kalkışlarda diger arabalarlal gaza gelip kapışıyorum ve evim işime 3 km kısa mesafe kullanıyorum. Bu yüzden şehir içi ortalamam 6.5 in altına inemedim amam sakin kullnadığımda 6 ya iner diye düşünüyorum ve 10bindeki yağ değişiminden sonra daha da düşecek yakıt tükedimi diye umuyorum söylenenler hep o yönde . Şu anda arabam 177.ooo tl aykıyor şehir içinde yani . İyi sürüşler

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Alıntı mustafa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben 6. vitesin tüketime olumlu br etkisini fazla göremiyorum hafif bir meyil bile varsa 5. vites daha iyiymiş gibime geliyor.Bu konuda arkadaşlar beni aydınlatırlarsa sevinirim
    Mustafa en ekonomik vites en az devirle en hızlı gidebileceğin vitestirTabi yol durumuna bağlı olarak uygun viteste gitmek gerekli...

cihangir ozturk
    chn73 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 87

uzun yolda 5 lt civarı sehir içi ise 7 civari yakıyor.alalı 1 sene oldu gayet memnunum

OĞUZHAN ÜLGEN
    MACHINE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34 EF 3797
    Edilen teşekkür: 22

Benim GP şu anda 16binde, şehir içinde ortalama olarak 6.4-6.5 lt civarı yaktırıyorum.Bir depo benzinle 600 km'yi rahatlıkla geçiyor.Kalkışlarda acele etmeden yavaş yavaş hızlanarak 1.vites 2500dd, diğer vitesleri 3000dd atıyorum.Yavaşlarkende vites düşürerek 2000-1500 arası bir alt vitese geçerek kompresyonla yavaşlayarak az fren kullanıyorum.DENEYİN SİZDE RAHATLIKLA YAPABİLİRSİNİZ!

murat göktaş
    muratg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    35vl207

Araştırma İnceleme

geçen gün ölçtüm arabayı fulleyip 100 km sonunda tekrar benzın aldım 25 ytl'ye doldu. herkesin dediği cok yaktıgı haftaya arabayı servıde goturucem fabrıka verılerıyle alakası yok benım arabanın