15 sonuçtan 1 ile 15 arası

Konu: Arıza: Hararet yapma (Yağ ve antifriz birbirine karışmış)

fatih emekli
    fatihhhh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Elazığ
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 241

Standart Arıza: Hararet yapma (Yağ ve antifriz birbirine karışmış)

başlıktada belirttiğim gibi aracım arıza yaptı ve yolda kaldım.
    makul bi hızda, herzamanki seyrimde iken, birden ikaz sesi ile irkildim. kadrana baktığımda hararet ibresi en üst sevyeyi gösteriyor ve hararet ışığı yanıyordu. sağa çektim rölantide araba çalışmaya dewam etti.
    fiat yol yardımını aradım 40-50 dk sonra yol yardımı geldi.
    15-20 dk içinde problem belirlendi. motor yağı ile radyaatördeki antifriz birbirine karışmış.
    fiat yol yardımı aracılığı ile çekici çağrıldı. 30 dk sonrada çekici geldi.
    kullanım hatasından kaynaklanmadığı için hasarlı parçalar garantiden değişti.
    sarf malzemesi olarak kabul edilen antifriz ve motor yağı ücreti benden istendi. bende nazik bi dille reddettim, yardımcı olmaya çalışacakları söylendi ve gerçektende daha sonra hiç bir ücret ödemedim.
    değişen parçalar.
    1-motor ısıtıcısı
    2-radyatör.
    genellikle doblolarda görülen, puntolarda ender görülen problemeler arasındaymış. benim puntişin başına geldi, umarım sizinkinin başına gelemz.
    hoşkalın.

zafer kaplan
    zaferkaplan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 237

üzücü bir durum geçmiş olsun

Mustafa FIRINCI
    mustafaf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1569

gecmıs olsun.sızı uzmeden sorunu cozmelerı guzel bırsey.ılgılenen servısıde tebrık etmek lazım...
    Punto Forum | Bizi; Ege'de Komşuya, Kosova'da Sırplara, Kıbrıs'ta Rumlara Sorun...

Emre @
    ekorkut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 437

Benzinlileri bilmiyorum ama normal şartlar altında bizim dizellerin hararet ibresi 1 mm kadar bile oynamıyor. İkaz maalesef çok geç gelmiş, geçmiş olsun. Dizellerde hararet sonucu conta yakmak benzinlilere göre daha zorken, nasıl bir ikaz sistemi yaptılarsa o kadar süre yüksek hararetle yol yapmana izin verip, conta yaktıktan sonra ikaz veriyor. Kapakta bir eğilme falan yok muymuş? Yağı değiştirdik, suyu değiştirdik, radyatör vesaire kadar basit miymiş bu durum? Kapak contasını değiştirmediler mi? Yağ su birbirine karıştığına göre conta kesin yanmış zaten. Motor bloğu, kapak incelenmemiş mi eğilme bükülme var mı yok mu diye? Arabanızdaki çekişi, yağ su durumunu (karışıyor mu diye) kendiniz takibe alın. Zaten bu durum sözkonusu ise, çekişten de hayır gelmez kendini belli eder.

ERCan Bütün
    ERC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 336

gecmis olsun wala allah gostermesin kimseye peki bunun nedini neymis ne sebebiyet oluyormus servis bilgilendirdi mi bu konuda?
    Forever DJ Tiestooooooooooooooo...absolutely Trance dj in the universe...

Serdar Y
    usermm1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 169

silindir kapağı contası yanmış demedilermi? radyatör arızalı olabilir ama sadece radyatörle kurtulmazki o motor !!
    Dünyada bir tane dahi çocuk mutsuz olduğu sürece, büyük icatlar ve ilerlemeler yoktur. A.Einstein

Ziyaretçi047
    Ziyaretçi Ziyaretçi047 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ilk defa bizim multijetlerin motor problemini duymuş gibiyim. hazırlıklı olalım bari. bu arada ikazla ilgili hatırlatma. ikaz sadece hararet tavan yaparsa geliyor ve kırmızı lamba yanıyor. o aşamaya kadar siz harareti periyodik olarak gözünüzle kontrol etmelisiniz.

recep volkan öner
    byrvo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    35 RV 755
    Edilen teşekkür: 71

ilk defa yolda kalan bir GP duydum.. Çok geçmiş olsun..
    hmmmmmmmm......

Green

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Fatih geçmiş olsun, yalnız sorununu tam olarak anlamış değilim.Eğer conta kaynaklı ise daha büyük hasarlar meydana gelmiş de olabilir denildiği gibi.Ancak servis, söylediğine göre sadece radyatör elemanlarını yenilemiş...?

Ah-MeT
    Ziyaretçi Ah-MeT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

üzücü bir durum olmuş, sonucu tatlıya baglanmasına sevindim gecmis olsun

_ _
    Muhendis06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 215

bulanik bir ariza durumu...
    1.3 MJ Act 75 HP, 5 lt/100km

MEHMET NADİR DAYI
    DAYI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 179

Arkadaşım geçmiş olsun..Aracınızda meydana gelen arıza yağ ısı değiştiricisi dediğimiz parçanın arızalanmasıyla meydana gelmiş.Servisin yaptığı işlem ısı değiştiricisi değişiminden sonra soğutma sistemini yağdan arındırma ve akabinde silindir kaçak testi dediğimiz kontrolün yapılması en sonda antifiriz konmasıdır.Hiç bir servis kontrol sonrası yanık olan bir conta ile aracı servisten göndermez.Yanlız bundan sonra tekrar servise giderek soğutma sisteminde yağ kalıntısı olup olmadığını kontrol ettirin.Zira dizel motor yağının su içerisinden temizliği oldukça zahmetli ve zaman alan bir işlem.Daha sonra ek depo içerisine bir miktar daha yağ kalıntısı gelebiliyor bu da ek depoyu temizleyerek gideriliyor.Saygılarımla..

13. Bu mesajı için 6 kişi DAYI'ye teşekkür etti:

fatih emekli
    fatihhhh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Elazığ
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 241

evet,
    dayı rumuzlu arkadaşımızın dedikleri aynen oldu, çok zahmete girmişler servis elemanlar. 1 hafta sonra konrole götürcem o sırada sorarım bu conta meeslesini.

ben ayda yılda 1 kez hararet göstergesine bakardım ve hep makul derecedeydi, 1 mm bile kımıldamazdı. yolda giderken ikaz verdiğinde anlamadım başta yakıt ikazı sandım daha sonra farkettimki hararet ışığı yanıyo çok da şaşırdım 1 mm bile yükselmeyen ibre tavan yapmış ve ikaz vermişti.
    h

cevat ünal
    meaculpa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 1

Merhaba,
    Aynı sorundan dolayı bende yolda kaldım ilk defa GP ile. Hararet yükselmesine rağmen ikaz lambası hiç yanmadı ama motordan gelen değişik bir ses farkettim ve bir koku vardı. acil servisi çağırdım. devirdaim pompası dağılmış. hiç su kalmamış araçta. dediğim gibi hiç bir uyarı vermedi...devirdaim pompaası değişmesine rağmen yağılan testlerde silindir kapağında sızıntı varmış ve 3 gündür serviste bekliyor. conta yandıysa contayı değiştirip vericekler ama kapakta sorun varsa 4-5 gün daha burada kalıcaqk dediler... siz siz olun 2-3 günde bir GP nizin suyuna yapına ve sesine bakın çünkü bu gibi ön4emli durumlarda uyarı vermiyor araba. yolda kalınca anlıyorsunuz. umarum bu durum arabanın değerine zarar vermez.

16. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Çağın Uludamar
    culudamar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    34 EC 4829
    Edilen teşekkür: 16

Standart benim de başıma geldi

Aynı şey benim de başıma gelmişti: benim yazışma