Arkadaşlar merhaba Cumartesi günü GP'mi aldım gerçekten büyük keyif. Geçmiş konular içinde muhabeeti geçmişti merak eden olursa diye söyleyeyim direksyon üzerindeki tuşlarda aydınlatma yok ama bilgi ekranı 3 satır. Bu gün servise gidince bu ışık işine değinirim ama çok abartı üstünde durmayı düşünmüyorum.
Benim asıl konum bugün servise gitmeme sebep olan şey. Arabayı aldım 60km hızı geçince gösterge panelinde elfireni uyarı ışığının sağındaki turuncu ucu ok şeklinde biten daire içinde ünlem işareti (ekli dosyada görebilirsiniz) ve ASR off ledi yandi ve bu kontağı her açışımı takip eden 60km hızı geçişlerimde oldu ben ilk önce City fonksyonundan çiktığı için diye düşündüm ama eve gelip kitapçığı okuyunca servise gidilmesi gerektiğini gördüm. Bunu öğrendikten sonra bu olay olduğunda bilgi ekranına daha dikkatli bakınca ESP ve Hill Holder'ın devre dışı olduğunu belirten mesajıda farkettim. Pazar günü servis açık olmadığı için gösteremedim ve İstanbuldan İzmete geldim. Yolda bu sefer 80-85km hız civarında aynı şey olmaya başladı. Ve sonrasında 120km üzerinde bile olmaz hale geldi. Kısacası şu anda şehir içinde çıkabildiğim (max 130'u başarabildim) hiçbir hızda artık bu başıma gelmiyor yani kendi kendine düzeldi gibi. Sizlerden buna benzer birşey yaşayan varmı yada bunun neden olduğunu ve nasıl kendi kendine düzeldiği hakkında bir fikri olan varmı diye merak ettim. Bu akşam servise götürüreceğim aracı ama yinede servis bir açıklama yapana kadar içimde bir kurt beni huzursuz edip duruyor