Tüm GP dostlarına Merhaba ,

Aranıza yeni katılmış bulunmaktayım ancak ne yazık ki benim icin kocaman bir sorunla aranıza giriş yapıyorum..

Umarım hep birlkte çözüm üretebilir veya çözüme katkıda bulunabılırız..

2006 1.4 Fire Active Dynamic 77 HP 3K düz vites kullanıcısıyım.Yaklaşık 1 ay önce aracımda şu şekilde bir sorun yaşamıştım.
Aracı ilk çalıştırdığım zaman arabanın ısınmasını müteakip, aracın durduğu yerde rölantide çalışması gerekirken araç gaz yiyip gaz kesmeye başladı. bu gaz kesme/gaz yeme olayı 800-1000 devir arasında meydana geliyor ve park halinde iken her 30 sanıye de bır bu olay oluyordu.

Servise götürdüm ilk etapta gaz kelebeği temizlendi ve sorun düzeldi. Bu olay öncesine kadar yaklaşık 1.5 yıldır sürekli OPET'ten benzin alıyordum. Gaz kelebegi temizlendikten ve sorun çözüldükten sonra OPET yerine PO'dan benzin aldım ve ne yazık kı sorun yeniden başladı. 10 GÜN ÖNCE yeniden sevise gittim arac makinaya baglandı adaptasyonu yapıldı ancak sorun duzelmedi.

Merkez ile irtibata geçildi ve beynin değiştirilmesi yönünde mutabakata varıldı. Söylenilene göre beyim değiştiği takdirde sorun çözümlenecekmiş.

Aracım 11.000 KM'de..

FİAT merkez stoklarında su an ıtıbarıyla beyın bulunmadığından dolayı halen beklemedeyım.. umarım en kısa zaman beyin ünitesi servisime ulaşır tamir yapılır ve sorunu çözülür.

Konu hakkında bilgi edinimleriniz var isepaylaşırsanız çok memnun olurum..

Kolaylıklar...

İyi forumlar..