Merhaba arkadaşlar,

GP alalı henüz 5 gün oldu. Aldığım günden bu yana memnunum ve herhangi bir arıza çıkarmadı lakin dünden yana bir motor sesi, arıza lambası ve gaz yememe sorunu başladı.
Motor sesi vites boşta gaz verince düzeliyor bazen tekrar geri geliyor sürekli devam eden bir ses değil.
Arıza lambası dün ilk yandığında bu ses yine vardı ve gaz yememe sorunu ilk burda başladı. Bugün sanayide bir serviste kontrol ettirdim kayışları arıza olarak gösteriyordu oysaki kayışlarda bir problem yok. Özel servis beyinden arızayı sildi ve bugün aracı aldığımda sorun düzelmişti. Tam eve geldim park edeyimd erken farkettim ses yine başladı. Ben önemsemedim aracımı stop edip 1 saat sonra tekrar çalıştırıp yola çıktım önce ses hafiften başladı ardından arıza lambası yandı en sonda da gaz yememe problemi başladı.

Sonuç olarak motordan gelen ses + arıza lambası ışığı + gaz yememe problemi var. Ama bu sorunlardan motor sesi gaz verince kendiliğinden geçebiliyor.
Arıza lambası ise sürekli yanıyor.
Gaz yememe problemi ise kendiliğinden geçiyor hatta hiçbir problem görünmüyor.

Antalyada yaşıyorum benzer sorunu yaşayanlar bilgilerini benimle paylaşabilirlerse sevinirim. Ayrıca Antalya'da işinde uzman bir gp servisi varsa yazabilirler.

Motordan gelen sesle ilgili video linkini altta gönderiyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=gKusm0nJdDI

.