Sayfa 1/2 12 SonSon
39 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Fazla yakıt problemi çözüldü ? :)

Erhan KaraN
    ErhanKarann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06BM2358
    Edilen teşekkür: 30

Standart Fazla yakıt problemi çözüldü ? :)

Arkadaslar merhaba öncelikle bir baslık acmısdım cok yakıyor diye ama dün itibari ile yakıt problemim çözüldü yag degisimi icin bi tamirciye girdim yag degisimi bittikten sonra arabayı calısdırdıgımda ilgilenen bir cocuk vardı 16 yasında felan abi bu arabada sorun var dedi bende evet var cok yakması felan derken enjektör degil bi kere dedi sasırdım turboda degil dedi bu araba hava akıs metresi var genelde cok yakmasına sebeb veriyor 60000 km den sonra felan dedi ya degistirmek lazım yada yaptırmak dedi bende en son o kalmısdı yaptırmadıgım gittim oto erdemden 90 tl bir hava akıs metresi aldım ve inanmayacaksınız ama kendim taktım depoyu doldurdum 120 km yaptım suanda su soguk hava sartlarında dahi ortalam yakıtım 8.0 den 5.8 ve maximum 6.0 lere indi gp lerin sorunlarından bir tanesi bu bence fazla yaktıgını düsünen varsa aracının hava akıs debimetresine baktırsın veya degissin cözüm degismek gibi ..

iyi günler umarım bu bilgi işinize yarar

2. Bu mesajı için 6 kişi ErhanKarann'ye teşekkür etti:

Ziyaretçi033
    Ziyaretçi Ziyaretçi033 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı ErhanKarann Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar merhaba öncelikle bir baslık acmısdım cok yakıyor diye ama dün itibari ile yakıt problemim çözüldü yag degisimi icin bi tamirciye girdim yag degisimi bittikten sonra arabayı calısdırdıgımda ilgilenen bir cocuk vardı 16 yasında felan abi bu arabada sorun var dedi bende evet var cok yakması felan derken enjektör degil bi kere dedi sasırdım turboda degil dedi bu araba hava akıs metresi var genelde cok yakmasına sebeb veriyor 60000 km den sonra felan dedi ya degistirmek lazım yada yaptırmak dedi bende en son o kalmısdı yaptırmadıgım gittim oto erdemden 90 tl bir hava akıs metresi aldım ve inanmayacaksınız ama kendim taktım depoyu doldurdum 120 km yaptım suanda su soguk hava sartlarında dahi ortalam yakıtım 8.0 den 5.8 ve maximum 6.0 lere indi gp lerin sorunlarından bir tanesi bu bence fazla yaktıgını düsünen varsa aracının hava akıs debimetresine baktırsın veya degissin cözüm degismek gibi ..

iyi günler umarım bu bilgi işinize yarar

Son zamanlarda aracımı çok sevemem rağmen, yakıtından şikayetçiydim, ilk işim bunu denemek olacak. Paylaşım için teşekkürler.

Erhan KaraN
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06BM2358

Alıntı gmy1706 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Son zamanlarda aracımı çok sevemem rağmen, yakıtından şikayetçiydim, ilk işim bunu denemek olacak. Paylaşım için teşekkürler.
    Önemli degil bunu 16 yasındaki bir cocugun demesi garibime gitti yani onca tamirci onca yere git kimsenin aklına gelmeyen yeri o cocuk sesden anladı sanirim gelecegin ideal ustalarından bencede bir dene cözülebilir hayırlı günler

'' Hayat paylaşmaktır ''

Gökhan YAĞCI
    paraddoxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Manisa
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 41

Valla bende bittim o çocuğa bak şimdi. Bizim buralara söliyim de transfer ettirelim onu buralara

Fiat - Grande Punto 1.4 Fire Dynamic

Erhan KaraN
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06BM2358

Alıntı paraddoxx Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla bende bittim o çocuğa bak şimdi. Bizim buralara söliyim de transfer ettirelim onu buralara
    ) hehehe valla bencede alıp grande punto adına yetistirelim sadece puntolarla ilgilensin en azından icimiz rahat olur ..

Erhan KaraN
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06BM2358

5 gün önce trip göstergesi yani bilgisayarın 8.2
    4 gün önce ise yine 8.1
    3 gün öncesi 8.4
    Dün ve bugun 5.8 - 6.0 ( 6.0 ) maximum ve normal sekilde kullanarak öyle az yaksın diye ugrasmadan ..

Ziyaretçi033

Nerde bu çocuk Ankara'dayız madem birde biz gidelim

Kendim taktım demişsiniz nerede olduğunu ve nasıl birşey olduğunu fotoğraflayıp koyabilirmisiniz?
    Konu Ziyaretçi033 tarafından (17/12/2012 Saat 14:55 ) değiştirilmiştir.

serdar eren
    serdareren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 15

Konu süper olmuş aynı sorun benim arabada da var.Acilen bende deneyip sonucunu paylaşacağım.
    Palio 1.6 hl
    Opel corsa 1.4 swing
    Hyundai accent 1.5 Gls
    Ford fiesta 3K
    Audi A3 ambiante 1.6
    Honda civic vtec
    Wolswogen polo TDI
    Grande Punto 1.3 multijet 75 bg dynamic.......

Erhan KaraN
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06BM2358

Kendim taktım demişsiniz nerede olduğunu ve nasıl birşey olduğunu fotoğraflayıp koyabilirmisiniz?
    Hocam resimde koyabilirim ama söyle izah edim cocuk sadece önerdi bende eve giderken o parcayı aldım evin önünde cagda oto var ordan sordum nerde yeri diye hava akıs metresinin oda hava filtresinine baglı bir hortum var üzerinde kilips var sarı renkte kaputu acınca direk karsına cıkıyor hava akıs metresi klipsi sarı onu söküyorsun soktügün sey hava akıs metesine baglı bir kablo

ABK
    Ziyaretçi ABK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Abi benim arabada aşırı yakmaya başladı bu aralar, 70.000km'yi yeni gördüm. Benden önceki sahibinin değiştirdiğini düşünmüyorum. Denemek lazım.

Erhan KaraN
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06BM2358

Standart Resim

Kardesim resmi yaptım su link yanii zorlarsan sende yaparsın tabiki ben küfür ede ede yaptım sogukta cünkü zor isin ehli olmadıgımız icin ..

https://c1212.hizliresim.com/14/k/gznuz.jpg

buda hava akıs metresinin resmi ( internetten buldum reklam felan degildir yani ancak orda vardı resmi )

https://c1212.hizliresim.com/14/k/gznzb.jpg
    Konu ErhanKarann tarafından (17/12/2012 Saat 15:33 ) değiştirilmiştir.

ismail x-ray
    x-ray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Çankırı
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 49

hava akış metresi yada debi metre de deniyor sanırım. cemal usta, bunu yeri geldikçe hatırlatıyordu, bir kaç kez rastladım sanıyorum. özellikle de turbo arızası sanılan her durumda turbo olmayabilir, bu hava akış metresine mutlaka baktırın diyordu.
    yanlış hatırlamıyorsam...

Erhan KaraN
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06BM2358

Ama gercekten sogukta calısmak bu tip islerde zor ya insanın eli donuyor ben 2 saat felan ugrasdım bir usta olsaydı sanırım 10 dakika sürmezdi diye düşüyorum bakalım kendimiz degistirdik merak edip ama ilerde bir sorun cıkarmı

Erhan KaraN
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06BM2358

Alıntı x-ray Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hava akış metresi yada debi metre de deniyor sanırım. cemal usta, bunu yeri geldikçe hatırlatıyordu, bir kaç kez rastladım sanıyorum. özellikle de turbo arızası sanılan her durumda turbo olmayabilir, bu hava akış metresine mutlaka baktırın diyordu.
    yanlış hatırlamıyorsam...
    Evet dogru bir tesbitmis ustanı hiç değiştirme ben o kadar yer dolasdım cok yakıyor diye enjetörlere baktırdım sorun yok turboya baktırdım yok motorda yok elektrik aksamında yok pompada yok mazotta yok orda burda yok o yok bu yok derken bi cok seyde yapıldı belki budur belki şudur diye ama artık oluruna bırakmışken orayı duyunca denemek istedim ve sonuc oldukca güzel
    '' Unutmamak lazım usta var us-ta var ''

ismail x-ray
    x-ray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Çankırı
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 49

Evet dogru bir tesbitmis ustanı hiç değiştirme ben o kadar yer dolasdım cok yakıyor diye enjetörlere baktırdım sorun yok turboya baktırdım yok motorda yok elektrik aksamında yok pompada yok mazotta yok orda burda yok o yok bu yok derken bi cok seyde yapıldı belki budur belki şudur diye ama artık oluruna bırakmışken orayı duyunca denemek istedim ve sonuc oldukca güzel
    '' Unutmamak lazım usta var us-ta var ''
    cemal usta dediğim cemal arslan, ankarada chip işiyle uğraşıyor. forumda aktifti bilgilerini paylaşırdı. bende evo mu alınca dizel araç hiç kullanmadığım için forumda dizel hakkında bilgi ararken kendisinin yazılarına çok rastladım.onlardan hatırladığım kadarıyla bu hava akış metresinin kontrolü veya değişimini kendisinin önerdiğiydi.
    cemal beyi şahsen tanımıyorum, yani benim ustam değil

Erhan KaraN
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06BM2358

Alıntı x-ray Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    cemal usta dediğim cemal arslan, ankarada chip işiyle uğraşıyor. forumda aktifti bilgilerini paylaşırdı. bende evo mu alınca dizel araç hiç kullanmadığım için forumda dizel hakkında bilgi ararken kendisinin yazılarına çok rastladım.onlardan hatırladığım kadarıyla bu hava akış metresinin kontrolü veya değişimini kendisinin önerdiğiydi.
    cemal beyi şahsen tanımıyorum, yani benim ustam değil
    Anladım yinede güzel bir paylasım yapmıs arkadas cogu insanin unuttugu bir durum aslında arac neden çok yakar sorusuna en mantıklı cevap ya cok basarsın yada enjektör denir hep ama motor için önemli olan bence hava akışıdır diye düsüyorum ..

Ziyaretçi033

Kardesim resmi yaptım su link yanii zorlarsan sende yaparsın tabiki ben küfür ede ede yaptım sogukta cünkü zor isin ehli olmadıgımız icin ..

https://c1212.hizliresim.com/14/k/gznuz.jpg

buda hava akıs metresinin resmi ( internetten buldum reklam felan degildir yani ancak orda vardı resmi )

https://c1212.hizliresim.com/14/k/gznzb.jpg
    Hocam resimler için teşekkürler elim yatkındır böyle işlere değiştirip kısa zamanda durumu aktaracağım buraya.

Benimde yakıt ortamalam 7.6 larda.

Tarık .
    tyilgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Edilen teşekkür: 248

https://forum.grandepuntotr.com/tekn...kis-metre.html

Yukarıdaki konuyu uzun zaman önce okumuş ve hemen bir tane balata spreyi almıştım ancak uygun anahtar bulamadığım için temizlemek bir türlü kısmet olmadı.

Bende ilk fırsatta temizleyeceğim.
    Ne mutlu Türküm diyene.

tolga baydar
    tolgabaydar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 42

sorununun düzelmesine sevindim, bende aracımı alırken ilk degiştirdiğim sey debimetreydi bende arıza ışıgı yakıyordu ama sizinkine daha o kadar gelmemiş demekki kronik sorunlarından bitanesi daha var bu debimetreyle bir km de bozulur genelde turbo map sensoru eger aracınız turboya gec girer yada cekisden duserse yada turboyla ılgılı ısık yakarsa hiç turbonun parcalarını degişmeye calısmayın çünkü çogu kişi bunu yapıyor ilk baktırıp degişeceginiz sey map sensoru olsun,tekrar gecmiş olsun

Ümit AKDENİZ
    lektonstar17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    34 HF 6888
    Edilen teşekkür: 454

Sizce ne aralıkla temizlemek , kontrol etmek lazım debimetreyi? Aracım şuan 17800 lerde.
    SENİ ÇOK SEVİYORUM ÇANAKKALE !

Sayfa 1/2 12 SonSon