Sayfa 1/2 12 SonSon
25 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Otomatik cam bozuldu

erkan erkan
    soldierkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34DT5153
    Edilen teşekkür: 26

Standart Otomatik cam bozuldu

bugün sürücü tarafındaki camı açtım sonra kapatırken yarıya kadar geldiğinde çat diye bi ses geldi sonra çatır çutur diye sesler geldi cam ortada açık kaldı sanki cam sesine benzer seslerde geliyodu cammı kırıldı diye düşünüyom ama cam kırıldığında tuzbuz olmuyomu motor dönüyo sesi duyuyorum dönerken çatır çutur sesler hala geliyo ama camda hareket yok kapalı otoparka bıraktım yarın servise gidicem sizce bu olay garanti kapsamındamı daha önce başına böyle bi olay gelen varmı 3k aracım
    Konu soldierkan tarafından (01/03/2009 Saat 18:29 ) değiştirilmiştir. Sebep: yazılım

Yeni Linea Urban 1.3 95 hp Ahmet Bülbül
    abulbul08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Artvin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 495

geçmiş olsun

Kemal Özsu
    plastro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    33 VEN 90
    Edilen teşekkür: 786

Geçmiş olsun camın kırılacağını sanmıyorum camı kaldıran mekanizmada problem olmuştur herhalde daha önce böyle bir arıza duymadım sonucu paylaşırsan bilgilenebiliriz.

Ogulcan ÖĞÜT
    Ogulcan.Öğüt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Karabük
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    78 SK 363
    Edilen teşekkür: 417

Geçmiş olsun bi servise ugrayım isterseniz
    Hız Felaket Değil Kabiliyettir ...

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Geçmiş olsun Erkan ben de camın kırıldığını sanmıyorum.Aynı sorun eski aracımda da olmuştu.Cam motoru değişimiyle sorun çözüldü.Yaklaşık maliyeti 150TL idi.Tabi sorunun ne olduğunu servis söyler.Yetkili servislerde tamirat olmadığı için en ufak sorunda cam motoru komple yenileniyor.(Motor+makara....)

onur kaya
    kara kız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34 DY 2468
    Edilen teşekkür: 303

motorda bi arızaolduğnu zannetmıyorum..sahet arızalı olsa kapamak için tusu kaldırdığmızda catur cutur diye ses gelmez...di diye dusunuyorum..bence sorun motorun bağlı olduğu camı kaldırmak için cam kızağna baglanan dişlide..buyuk ihtimalle dişli sıyırmış yada yerinden çıkmış olabilir..

onrky
    1.4 starjet 95hp

Arda BULUT
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Alıntı kara kız Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    motorda bi arızaolduğnu zannetmıyorum..sahet arızalı olsa kapamak için tusu kaldırdığmızda catur cutur diye ses gelmez...di diye dusunuyorum..bence sorun motorun bağlı olduğu camı kaldırmak için cam kızağna baglanan dişlide..buyuk ihtimalle dişli sıyırmış yada yerinden çıkmış olabilir..
    Onur, ben de onu diyorum.Servis, dişli, motor diye bakmaz.Otomatik cam açma mekanizması yekpare.İçinde dişlisi, motoru, makarası olan bir parça.Eğer bunlardan birisi bozulduysa servis set halinde yenisini takacaktır.Tamiri ancak dışarıda mümkün olabilir...

Ah-MeT
    Ziyaretçi Ah-MeT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı kara kız Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle Geçmiş olsun, arkadasımızın dedigibi motorda bir sorun yok camı indirip kaldıran mekanizmanın dişlisinde problem var benim onceki aracımda da olmustu bu durum... değişmesi gerekiyor mekanizmanın...

@ arda abi Fiat motor ve mekanizma diye değiştiriyor galiba, başka bir marka araclar boyle degil galiba.... cunku benim arabanın sadece indiip kaldıran mekanizmayı değiştirdiler motor aynı motor...

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Arda BULUT
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Ahmet, belki de GP da değişmiştir.Mk2b de mekanizma tek parçaydı...

Bir de indirme kaldırma mekanizmasının içinde motor yer alıyor.O zaman motoru söküp yeni mekanizmanın içine taktılar sen de?
    Konu ABNEW tarafından (01/03/2009 Saat 23:53 ) değiştirilmiştir. Sebep: Ekleme

11. Bu mesaj için teşekkür edenler:

erkan erkan
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34DT5153

teşekürler cevaplarınız için arkadaşlar, sevise gidicem sabahleyin aracımın garantisi var bu garantilik bi işmi yoksa para ödeyimmi ? onagöre direteyim garantiye girmeli suçum yok benim die yarın neler oldunu yazarım servisten gelince

Şakir Yalçın
    makineman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 92

Alıntı soldierkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    teşekürler cevaplarınız için arkadaşlar, sevise gidicem sabahleyin aracımın garantisi var bu garantilik bi işmi yoksa para ödeyimmi ? onagöre direteyim garantiye girmeli suçum yok benim die yarın neler oldunu yazarım servisten gelince
    Tabiki garanti dahilinde değiştirilmesi gerekir. Bu arıza da nasıl bir müşteri kusuru arayabilirler ki?

erkan erkan
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34DT5153

Alıntı makineman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tabiki garanti dahilinde değiştirilmesi gerekir. Bu arıza da nasıl bir müşteri kusuru arayabilirler ki?
    evet garantiden değişiyomuş cam motoru değişecekmiş bişey dememe bile gerek kalmadı garantiden yapılacak fakat araç 39500 de garantiden yapmamız için 40bin bakımı yaptırmanızda gerek dedi 40bin bakımını kitledi kaşla göz arası aracı bıraltım yarın alıcam cevaplar için teşekürler arkadaşlar arızasız günler dilerim

anvil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1348

40bin bakımla ne alakası var yaw. Garantiden her türlü yapmaları lazım. Amma açıkgözmü adamlar

Ah-MeT
    Ziyaretçi Ah-MeT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı ABNEW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ahmet, belki de GP da değişmiştir.Mk2b de mekanizma tek parçaydı...

Bir de indirme kaldırma mekanizmasının içinde motor yer alıyor.O zaman motoru söküp yeni mekanizmanın içine taktılar sen de?
    evet motoru yeni mekanizmaya taktılar, skoda fabia ya

erkan erkan
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34DT5153

Alıntı anvil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    40bin bakımla ne alakası var yaw. Garantiden her türlü yapmaları lazım. Amma açıkgözmü adamlar
    bencede alakasız katılıyorum ellerinde cam motoru yoktu araçta orda 1 gün kalcaktı aradan çıksın die ses çıkarmadım maddi olarak hesapta yoktu hiç lastikleride yeni değiştim zaten kastı biraz beni neyse aradan çıksın kafama takılmasın bari

az önce aradılar balatalar 5bin km daha idare eder değiştirelimmi dediler 160 ytl mi ne dediler ben yine one minute dedim kalsın 5bin km sonra gelir değişirim dedim gittiği yere kadar
    Konu soldierkan tarafından (02/03/2009 Saat 14:13 ) değiştirilmiştir. Sebep: ekleme

Arda BULUT
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

evet garantiden değişiyomuş cam motoru değişecekmiş bişey dememe bile gerek kalmadı garantiden yapılacak fakat araç 39500 de garantiden yapmamız için 40bin bakımı yaptırmanızda gerek dedi 40bin bakımını kitledi kaşla göz arası aracı bıraltım yarın alıcam cevaplar için teşekürler arkadaşlar arızasız günler dilerim
    Alıntı Ah-MeT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet motoru yeni mekanizmaya taktılar, skoda fabia ya
    Yaw Ahmet, ben de bizim araçların motor mekanizmasında değişiklik oldu sanmıştım

Alıntı anvil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fatih e katılıyorum kesinlikle.Ne demek 40000 bakımı gerekiyor.Zaten 1500km lik bir opsiyon bile var.Yani periyodik bakıma 2000km var.Hemen değiştirmeleri gerekiyor.

Servisler böyle davrandıkça daha çooook eleştirilirler haklı olarak....

Şakir Yalçın
    makineman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 92

az önce aradılar balatalar 5bin km daha idare eder değiştirelimmi dediler 160 ytl mi ne dediler ben yine one minute dedim kalsın 5bin km sonra gelir değişirim dedim gittiği yere kadar
    Bence de değiştirmelerine gerek yok. Balatalar genellikle servisin dediği km nin iki katı daha gider. 5000 km sonra yol üstündeki bit frenciye gözle kontrol yaptırarak içinizi rahatlatabilirsiniz. Kaldı ki zaten balatalar bitmesine yakın gösterge panelinde uyarı lambası ile sizi uyarır.

mehmet beyaz
    kartalli2001 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 42

yaklaşık 15 gün önce aynı cam sorunu bende de oldu.sağ ön camı kaldırırken çatır-çatur sesi geldi ve cam açık kaldı.elle kapatıp gazete sıkıştırmıştım.servise gittiğimde komple motoru garantiden değiştireceklerini söylediler ancak elimizde yok diyerek arabayı 1 gün serviste beklettiler. cam motorunda arıza olmamasına rağmen makara tabir ettikleri sistem bozuluyormuş ve komple motor değişimi gerekiyormuş

21. Bu mesaj için teşekkür edenler:

erkan erkan
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34DT5153

Alıntı kartalli2001 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yaklaşık 15 gün önce aynı cam sorunu bende de oldu.sağ ön camı kaldırırken çatır-çatur sesi geldi ve cam açık kaldı.elle kapatıp gazete sıkıştırmıştım.servise gittiğimde komple motoru garantiden değiştireceklerini söylediler ancak elimizde yok diyerek arabayı 1 gün serviste beklettiler. cam motorunda arıza olmamasına rağmen makara tabir ettikleri sistem bozuluyormuş ve komple motor değişimi gerekiyormuş
    evet aynen öyle yaptılar motorun çalışma sesini duyuyodum ama komple sistemi değiştirdiler

bu arada 40.000 bakımım 324 tl tuttu

Serhat Aydın
    penguru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

Merhaba arkadaşlar, aynı problem dün benim de başıma geldi. Hem de tam aracı 40.000 bakımına götürüken

Aracı dün servise bıraktım. Daha yeni araba sahibi olduğum için pek anlamıyorum bu işlerden de. Bugün servisten aradılar 40.000 bakımı yapılmış, 2-3 parça değişmiş şu an hatırlamıyorum, faturayı alınca detaylı yazabilirim.

40.000 bakımı için 950 TL fiyar çıkardılar, bu normal mi sizce? Bana çok fazla geldi!!

Camdaki problem için de, motorun değişmesi gerekiyor dediler ve 500 TL fiyat çıkardılar. Bu da çok fazla geldi bana!

Aracım Grande Punto 1.3, 2008 model bu arada..

Sayfa 1/2 12 SonSon