Sayfa 1/2 12 SonSon
23 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Geri vites problemi

Ziyaretci040
    Ziyaretçi Ziyaretci040 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart Geri vites problemi

Merhaba Arkadaşlar,

Öncelikle forumunuzu üye olmadan önce ve araba almadan önce sürekli takip ediyordum.Şimdi 2. el bir gp aldım ve geri vitese takarken ufak bi cırtlama sesi geliyor.Baskı balatasını değiştiricem arabanın bana bitik gibi geldi ve rahatsız ediyor.Değiştirince bu problemim çözülecekmi sizce?
    Eğer düzelmezsede tahmini olarak ne masrafı vardır ve ne olmuş olabilir?

İlgili ve daha önce başına böyle bişi gelmiş arkadaş varsa yardımcı olursa sevinirim.

Emrah KARADAĞ
    bvb3414 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06PK676
    Edilen teşekkür: 11

öncelikle merhaba. aynı durum önceki puntomda benim de başıma gelmişti. beykent sanayi sitesinde bdüzünde bi ustam vardı orjinal parça alıp yaptı. çook çok yumuşak b debriyaj oldu. yok eğer bu da olmazsa sorun volandadır ama pek sanmam. aracın kaç bindeydi?

Aykut BODUR
    aykut_1914 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35 DAY 02
    Edilen teşekkür: 874

eğer sırf bunun içinse bence değiştirmeyin baskı balatayı. Bütün puntolarda var o,ya tamamen durup geçiriceksiniz,ya debriyaja 2*3 sn basılı tutup geçiriceksniz,yada debriyaja bas çek tekrar bas ve tak yap,pürüzsüz

Tony Montana
    Ingegniere tonymontana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yurtdışı (Foreign)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 448

ben zorlamaya tırsıyorum valla garç gurç. geçen gün arkadaşın babası vectra'nın geri vites çubuğunu kırmış.

Ziyaretci040

Alıntı bvb3414 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    öncelikle merhaba. aynı durum önceki puntomda benim de başıma gelmişti. beykent sanayi sitesinde bdüzünde bi ustam vardı orjinal parça alıp yaptı. çook çok yumuşak b debriyaj oldu. yok eğer bu da olmazsa sorun volandadır ama pek sanmam. aracın kaç bindeydi?

Hocam araç 72000 de baskı bitik ya anlaşılıyor değiştiricem bilerek aldım.Ama geri vites canımı sıkıyor. Senin aracın maliyeti ne oldu bende oraya çok yakınım yaptırabilirim.

Ayrıca çok büyük bi saçmalık yani.Fiat dünkü bi marka değilki!Adamlar resmen saçmalıyor !!!

Bora Ş.
    bora.sen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Bravo Lav Kırmızı
    Edilen teşekkür: 100

önce birinci vitese takın sonra geriye atın

Ziyaretci040

Denicem umarım olur.

Aykut BODUR
    aykut_1914 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35 DAY 02
    Edilen teşekkür: 874

sıkmayın canınızı yüksek ihtimalle olur

Emrah KARADAĞ
    bvb3414 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06PK676
    Edilen teşekkür: 11

Birinci vitese takıp sonra geriye takmayı ben de yapmıştım ama 4000 5000 km idare etti. Aracı satmayı düşünmüyorsan değiştirmek çok çok rahat ettirir. Puntonu tekrardan seversin Ben 1,5 yıl önce yaptrmıştım 330 tl tutmuştu.servis 550 tl istemişti.Ferhat usta var Beykent oto sanayide Numarasını da yazayım en azından bi fiyat al. Faydası olur. Esenyurttan Emrah Hoca yönlendirdi dersen yardımcı olur sanırım. 0537 319 6395. Kolay gelsin.

Hüseyin GÜNDOĞDU
    seastar1905 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 276

Alıntı bora.sen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    önce birinci vitese takın sonra geriye atın

bora arkadaşımızın dedıgı gibi önce 1 sonra geri vites yapın..

Furkan Çolakoğlu
    frkn1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 49

Babamın daha onceki GP'sinde aynı sorun vardı baskı balata değişince hıc bı sorun kalmadı, GP'lerde sanırım kronık bı sorun bu
    2009 Grande Punto/2011 Linea/2012 Yenilenmiş Punto

aykut işçi
    aykutisci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 170

usta sakın direk servise gitme !! bu punto ların baskısını bitiremezsin bunlardazaten baskı bitmiyor baskının o uçları aşınıyor o yüzde viteste cırtlama yapıyor bizde albea var taxi ondada bu şekil olunca götürüyoz ustaya bi somunu var onu değiştiriyor daha uzun somun koyuyor 30,000 km daha gidiyor adam kendiside diyor bnim söktüğüm baskıalr daha yepyeni 30-40 bin gidicek baskıalr diyor ama ucları aşınıyor işte ...

- Ah dostum Şerafettin. Hastasın biliyorsun. Yatakta olman gerekirken hala BEŞİKTAŞ hala BEŞİKTAŞ !
    ...dedi doktor Enver
    ince bir sesle:

-FEDA
    ...dedi Şeref bey
    ama kimseler duymadı ...

Ziyaretci040

1 e takıp geriye atınca oluyor sanırım bu sabah yapmadı , ya içimin yağları eridi resmen.Bide arabayı ilk aldığımda pompacıya 200 tl verip 50 tl mazot istedikten sonra parayı almayıp eve gitmem oturmuştu içime.Daha sonra kurtardık tabi.

serkan yalın
    İl Başkanı (Antalya) serkan86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    07 BOZ 49
    Edilen teşekkür: 134

çift debriyaj yapmayı deneyin 2. de vites rahatlıkla girecektir.

Ziyaretci040

Evet önce 1 e sonra geriye alınca ses çıkarmıyor.Ama nasıl bişi bu saçma bence hatası bu kadar insanda varken bence bi çare bulmalılar diye düşünüyorum.Baskı balata değişimi ne kadardır serviste bilen var mı ?

UMIT GOVENC
    umit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 128

daha geçen gün yazdım, serviste 1200 tl ye çıkar masrafın, sanada Cevizlibağ ERO servis yolu görünmüş, git erhan abi ye 250 300 e max baskı balatanı değiştirsin, volanını da tornalatsın bak keyfine öpülme yetkili servise, ben öpüldüm sana kıydırmam burakcım

Aykut un dediği somun olayını ilk defa duydum, Erhan Abi ye sorucam...
    "İki şeye hakkım olduğuna karar verdim: Özgürlük ve ölüm. Birine sahip olamazsam ötekini isterim çünkü hiç kimse beni canlı tutsak edemez."

emrah ....
    emrahisilti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 237

Öncelikle şunu belirtmeliyim ki bir çok araçta geri vitese takınca cırtlama olayı var.Daha önce polo eski kasa punto albea gibi araçlar kullandım hepside aynı.Yetkili servis 600-700 civarına çıkartıyor.Hatırladığım kadarıyla baskı balata 100 lira civarı bişey.Geri kalanı işçilik.Ben 1,5 sene önce toplamda 160-170 lira civarına yaptırmıştım

Ziyaretci040

Alıntı emrahisilti Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle şunu belirtmeliyim ki bir çok araçta geri vitese takınca cırtlama olayı var.Daha önce polo eski kasa punto albea gibi araçlar kullandım hepside aynı.Yetkili servis 600-700 civarına çıkartıyor.Hatırladığım kadarıyla baskı balata 100 lira civarı bişey.Geri kalanı işçilik.Ben 1,5 sene önce toplamda 160-170 lira civarına yaptırmıştım
    Ben yanlış yazdım sanırım balata dediğim baskı balata pardon.Yetkili bi servise sordurdum tanıdık vasıtasıyla 550 tl.Falan dedi.Ya direksiyonda soyulmalar falan var. Tüm mesajlarımda hemen hemen yazdım, arabanın konforu mükemmel parasına göre.Ancak bu ufak tefek kusurları can sıkıyor.Al arabayı motoruna diyecek yok zaten ama dediğim gibi.Madem bu kadar konfor yapıyorsun biraz daha kaliteli kullan malzemeyi en ucuz şekilde , ama deforme olmıyacak şekilde yap bitir. Ne biliyim can sıkıyor.işte.

Bora Ş.
    bora.sen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Bravo Lav Kırmızı
    Edilen teşekkür: 100

geri vitesi takma kafana muhim bisi degil cirtlamaya zamanla alisirsin,direksiyondaki soyulmalar icin deri kaplattirabilirsin,kalin dikisli yaptirirsin el freni,vitez topuzu direksiyon komple olur biter..

karaca pakna
    karaca71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2

benim arabada da geri viteste ses geliyo ama debriajı kökleyip vites değiştirirsen ses yok
    AŞK ÜÇ HARFTİR BMW

Sayfa 1/2 12 SonSon