Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
41 sonuçtan 21 ile 40 arası

Konu: Emniyet kemeri uyarısı kapatılabiliyor mu?

ahmet kahraman
    stotinka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Plaka
    34 .. ....
    Edilen teşekkür: 41

bu işin uzunu kısası olmaz önce GÜVENLİK

Erhan YALÇIN
    Farklı sadece_erhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bravo Lav Kırmızı
    Plaka
    34BLP269
    Edilen teşekkür: 297

koltuğun altındaki döşeme üzerinde duran kutunun içinde 2 damar kablo var onları soyup birbirine bağlayın, bir daha ötmezzz.

Ziyaretci040
    Ziyaretçi Ziyaretci040 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Evet serviste olabiliyor ve sesini kısıyorlar bence kısık olması daha güzel ... Kemer hayat kurtarır...

emrah ....
    emrahisilti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 237

abi yapmayın kabloyu sökün şasi yaptırın falan yazık bu arabalar şahin değil millet koltuk sensörünü arıyor biz iptal ettiriyoruz

emniyet kemeri ötmesin diye şehir içinde toka kullanıyorum şehir dışında kemerimi her zaman takıyorum

Kaan Acurol
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Budweiser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 524

Ben serviste gittim kapattırdımdım sesini. En güzeli o kablolarla oynamaya gerek yok sadece gösterge ekranında kemer işareti yanıyor oda sıkıntı değil. Serviste bir kere kapattırdıktan sonra aracın menüsüne zaten acıp kapama menüsü geliyor istediğiniz zaman sesini acıp kapatabiliyorsunuz menüden. Aldatıcı tokalar takmak cok tehlikeli. arabanın bilgisayarı onu kemer takılı olarak görüyor ve kaza durumunda airbag açılıyor. Kemer takmadan airbag acılması cok daha tehlikeli kurtulacagınız kazadan boyun kırılmasıyla sakatlanabilir daha kötüsü ölebilirsiniz. Bu kadar kötü olaylara kadar ucu uzanıyor.

ZAFER MURAT KOÇOĞLU
    Fiorino Combi Multijet zafer murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Edirne
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 58

Piyasada 2.5tl'ye satılıyor kemer susturucular orjinalliğini bozmayın araçların takın onlardan.
    FİAT FİORİNO EMOTİON 2012 1.3 Multijet 95HP Start&Stop (SİYAH)

Kaan Acurol
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Budweiser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah

Tekrar ediyorum yanıltıcı aparat kullanmayın çok tehlikeli. Serviste ücretsiz bir şekilde kapatıyorlar sesini bilgisayardan aracın herhangi bir orjinalliğinide bozmuyor.

Cemil Şen
    fotobelit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 859

Menüden tam kapatılıyormuydu pek emin değilim ama sesinin kısıldıgını biliyorum..(pek tavsiye etmemekle beraber malesef bende yapıyorum)kemeri koltugun ön tarafından geçirip öyle takın ve takmanız gerektiğinde söküp takmaya gerek kalmadan kemeri koltugun önünde kalan kısmından çekip kafanızdan geçirin..Aparata kısa devreye ve servista kapatmaya gerek yok bence..

Mert ÜNSAL
    mert35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    35 DND 78
    Edilen teşekkür: 393

Servise gerek yok a gidin 5 dk bıle surmez kapatır benımkını kapattı kemerı takıorum tabıkıde ama ınsanın kafasını sısırıodu yan tarafa oturan olunca

Captaİn Jack Sparrow

Kaan Acurol
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah

arkadaşlar kemeri normal takmak dışında yapılanların hepsi tehlikeli diyorum niye anlamakta güçlük çekiyorsunuz. Yazılarım falan mı okunmuyor? Kemeri koltuğun arkasından geçirmek veya oturmadan kemeri takmak üzerine oturmak toka takmak veya aparat takmak, bunlar airbagi aktif hale getiren unsurlar bilgisayar sürücü oturmuş ve kemerini takmış olarak algılıyor. Kaza anındada airbag açılacak ya ciddi bir sakatlığa yada ölüme kadar giden olaylara sebebiyet vericek. çünkü sizi tutan birşey olmayacak öne savrulacaksınız? Siz o airbaglerin ne kadar hızlı patladığını biliyormusunuz?? Ya gidin servisten uyarı sesini kapattırın takmayın kemer. Yada adama akıllı takın. Arabayı test cihazına baglayıp menüden kapatıyorlar daha sonra sizin kendi bilgisayarınıza geliyor (aracın menüsüne) oradan dilediğiniz gibi sesi acıp kapatabiliyorsunuz sonradan. Herhangi bir modifikasyon oynama kurcalamam yok kablo sök tak yok. servisin yetkili olarak yaptığı birşey. Hala daha niye alternatif yollar arıyorsunuz.

Ender SonyTech
    sonytech - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 54

Alıntı Budweiser Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar kemeri normal takmak dışında yapılanların hepsi tehlikeli diyorum niye anlamakta güçlük çekiyorsunuz. Yazılarım falan mı okunmuyor? Kemeri koltuğun arkasından geçirmek veya oturmadan kemeri takmak üzerine oturmak toka takmak veya aparat takmak, bunlar airbagi aktif hale getiren unsurlar bilgisayar sürücü oturmuş ve kemerini takmış olarak algılıyor. Kaza anındada airbag açılacak ya ciddi bir sakatlığa yada ölüme kadar giden olaylara sebebiyet vericek. çünkü sizi tutan birşey olmayacak öne savrulacaksınız? Siz o airbaglerin ne kadar hızlı patladığını biliyormusunuz?? Ya gidin servisten uyarı sesini kapattırın takmayın kemer. Yada adama akıllı takın. Arabayı test cihazına baglayıp menüden kapatıyorlar daha sonra sizin kendi bilgisayarınıza geliyor (aracın menüsüne) oradan dilediğiniz gibi sesi acıp kapatabiliyorsunuz sonradan. Herhangi bir modifikasyon oynama kurcalamam yok kablo sök tak yok. servisin yetkili olarak yaptığı birşey. Hala daha niye alternatif yollar arıyorsunuz.
    Aynen katılıyorum sana kardeşim.Bunları yazanlar airbag in nasıl açıldığını görmeyen arkadaşlar herhalde youtube da izleyin bir bakın.Hatta şaka olsun diye dükkanda adamın oturduğu yerin altına koyuyorlar adamı tavana kadar fırlatıyor.Çok tehlikeli Allah korusun...

12. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Erhan YALÇIN
    Farklı sadece_erhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bravo Lav Kırmızı
    Plaka
    34BLP269
    Edilen teşekkür: 297

Koltuk bos oldugu halde patlayan,
    Kemer takili ilmadigi halde patlayan airbagler var. Yani kemerin airbagle bi ilgisi yok gibi gosteriyor durum. Kemer takmayin demiyorum aksine mutlaka takin ama airbagle alakasi yok.

Sent my iPhone using

Kaan Acurol
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah

Patlamayan airbaglerde mevcut. Benim bilgim kemer takılı olduğu sürece patlıyor airbagler.

Şafak Ç
    SKELETER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 176

Geçen başka bir konuda takla atmış bir punto dan bahsediyorduk. Ön koltuktaki sürücünün emniyet kemeri takması sebebiyle kurtulduğunu, arka koltuktakilerin ise emniyet kemeri olmadığı için öldüğünü yazdık.

Kısacası emniyet kemeri hayat kurtarır. Bence bu tür şeylere gerek yok

fatih emekli
    fatihhhh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Elazığ
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 241

şu zamanda haala emniyet kemeri takmayan varmı yaaa????
    özellikle şehir içinde takmak lazım çünkü size düşük gelen bir hızlarda bile, kol gücünüz yetmez sizi kurtarmaya,
    kafayı-gözü parçalarsınz.
    3 gün önce ordu-ünyede bir sohbet esnasında anlatılıyordu.
    şehir içi bir kaza olmuş,
    sürücü kafasını torpidoya çarpmış(genç-güçlü çocuk)
    kafası- suratı yaralanmış.
    değermi böyle aptalca bir sebebeten yaralanmaya.
    emniyet kemeri takmak en önemli güvenlik tedbiridir.

ADVENTURER Engineer!
    Semih Kurtulmus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    16 RR 232
    Edilen teşekkür: 167

5 tl kemer uçları
    Was willst du machen , denk nicht nach tus einfach...

SADIK YILDIZ
    SADIK YILDIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 0

Sesli uyarı çok önemli kemer takmayı unutmamalıyız ama bunun için ses yoluyla insanın beynine işlemenin alemi yok
    Ses daha insani bir tonla değiştirilse süper olurdu. En kısığında bile çıldırtıyor yahu.

cihan juventude
    juventude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 16

menüden kapatılmıyor, servis kapatıyor ama zorluk çıkarıyor bazıları. kapattıktan sonra sadece uyarı ışığı yanıyor. menüden tekrar açılabiliyor ama açılınca bir daha tekrar serviste kapattırmak gerek bilmeyenler için bilgi olsun. ayrıca bence sese gerek yok yanan uyarı ışığı zaten yeterince rahatsız ediyor. ben de kapattırdım sesi ama kemeri takmadan çıkmam
    2010 Beyaz Punto Evo 1.4 77hp Fire Dualogic Dynamic + Skydome + Asistkit + Güvenlikkit +Popkit + Bordo

Sinan UZUN
    Yüksek Lisans sinanuzun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    yok
    Edilen teşekkür: 89

Ben mümkün olsa yolcu koltuğuda ötsün isterim araca binenlere emniyet kemeri takalım dediğimde ne kemeri ya diyenler çokkkk

kerem *
    krm1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 1665

Sag koltukta otuyor uzerinde yolcu oturuyorsa

senza cuore saremmo solo macchine

Owning an Alfa Romeo? is like having a supermodel as a girlfriend. Yes, she is a bit stupid. Yes, she is expensive but it! She is so damn HOT!

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon