merhabalar forum konu bakımından cok zengin fakat tomtom cıhazı ile ilgili çözümlere ulaşamadım.öncelikle yaşadığım sıkıntıya deyinmek isterim ;
- aracımı teslim aldığımda blue&me , cep telefonu ve tomtom navigasyon uyumlandırılması yapılmıştı .
-izlenen yol ise önce cep telefonu ile blue&me tanıtılıp ardından tomtom ile blue&me tanıtılmasıydı.
"yaklasık 2-3 gün kusursuz çalıştı , hem araç içinden yapılan telefon görüşme kalitesi hemde tomtom telefon menüsü kusursuzdu."bugun görüşmem sırasında telefon baglantısı kesildi ve bırdaha arama yapılamadı.
tekrar servise gittigimde bu sefer izlenen yol ise
- araç baglantıları sıfırlanıp önce blue&me ve tomtom tanıtılıp ardından cep telefonu blue&me tanıtıldı ve servisten dogru yolun bu oldugu bilgisi verildi.
aracı teslim aldım ve sıkıntıları sizlerle paylaşmak istedim .
öncelikle
- bluetooth baglantısı sürekli kopmakta
-tom tom telefon menüsünü görememekte
-arama yapıldıgında karşının sesi cızırtılı olarak duyulup kendi sesim karşı tarafından duyulamamakta.

aksam eve döndüğümde birkaç kez aynı bağlantı yolunu denedim fakat hepsinde bu 3 sorun devam .bende son olarak kılavuzda yer alan tomtom fabrika ayarlarını denedim .
şimdi tomtom sadece açılıp hiçbir menüye erişim izni vermiyor , üstelik telefon blue&me baglantısı hala kopuk .kısacası tamamen batırdım.
bu konuda deneyimli birileri varsa uyumlandırmayı detaylıca anlatabilirmi ?
bugun gördüğüm serviste bu konuda cok bilgili değil.