Sayfa 1/2 12 SonSon
36 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: 1.4 duologic 1000 km de yakıt 500 krs

Elif Sahingoz
    PuntoEZO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 0

Standart 1.4 duologic km de yakıt 500 krs

iyi gnler yeni aldiğim evo 1.4 fire dinamic duologic su anda 1000 km cıvarında.sehir içi yakıt sarfıyatı eco sureklı acık ken birtürlü 500 krs altına düşmedi.bana bu değerler çok yüksek geldı hanı rodaj süresi bitince kaç olucakkı bence bu arabalar hiçde az yakmıyor 500 kurus bence çok yuksek bir deger.depoyu fulleyıp 120 km yol yaptıktan sora tekrar yakıt aldım 60 tl tuttu 120 km gidebilmişim.yol bilgisayarı ise 13lt/100 km gosteriyordu.sizce bu degerler normalmı?
    Konu PuntoEZO tarafından (28/02/2011 Saat 15:43 ) değiştirilmiştir.
    evo 1.4 duologic dinamic

Kendi isteğiyle forumdan uzaklaştırılmıştır. Misafir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 660

benim de aracım dualogic. ortalama yakıt değerim 8-9 lt arası değişiyor. Bu kullanımla alakalı biraz da.. Ben de eco modda tutuyorum sürekli. Ona rağmen devir yükseldiğinde hala vites geçisi yapmadıysa manuel olarak kendim büyütüyorum vitesi. Kalkışlarda gaza yüklenmemeye gayret ediyorum.

GURUR DEMİR
    GRDEDE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 624

Kulanımla alakalı olduğu kesin ama fabrika değerlerinin yanına bile yaklaşamıyor malesef.Yakıt değerleri hiç te ekonomik değil,Ama ben yine de Bravomu seviyorum.Gülü seven dikenine katlanırmış.Şimdilik fazla km yapmadığım için dokunmuyor ama bu gidişle galiba ben de lpg taktırmak zorunda kalıcam.
    1.4,120hp,tjet,emotion,duolojik,skydome,teknopaket ,GRDEDEpaket,BEYAZ BRAVO

Tehlikeli olan sürat değil ,KONTROLSÜZLÜK tür.

bulent ozdemir
    safety car evoefe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Siyah
    Plaka
    06 EPP 95
    Edilen teşekkür: 371

bende 2011 evo var duolocig cok fazla kullanmadıgım ıcın tam hesaplıyamadım ama km 350 tl cıvarı yakıyor eco modunda kullanıyorum ama yol buldugum zaman serıde kullanırım .sızın kullanımla veya aracla ılgılı bır sıkıntı olabılır...

Mustafa Usta
    USTA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1096

Eco modunda araç hantal kalıyor,bizim Evo yu eşim kullanıyor ve Eco modu kapalı,start&stop devre dışı,araç şuanda 2200 km de ve ortalama yakıt tüketimi İstanbul-Şehir içi 8.5 litre...

hayri öztürk
    opn21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 15

LPG taktırmanız lazım bu değer şehiriçi kullanımda 40 kuruşa anca düşer.. benzininz lt si 4,04 tl..
    GP

Serhat Serhat
    İl Başkanı (Kırşehir) takres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırşehir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1804

kim ne derse desin benzinli ve özellikle otomatik araba asla az yakmıyor...

mst mst
    N-ciniir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 13

start & stop özelliğinin açık olması ortalama tüketim değerini etkiliyor mu. yani hesaplara bir katkısı oluyor mu? açıkken tüketim düşüyor sonuçta

Mustafa Usta
    USTA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1096

Alıntı N-ciniir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    start & stop özelliğinin açık olması ortalama tüketim değerini etkiliyor mu. yani hesaplara bir katkısı oluyor mu? açıkken tüketim düşüyor sonuçta
    Yokuşlarda ve anlık durmalarda yaşattığı sıkıntının dışında bir faydasını göremedik henüz,aracı çalıştırır çalıştırmaz iptal düğmesine basıyoruz...

Elif Sahingoz
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Siyah

lpg kit izni çıkar çıkmaz taktırıcam kasamam bu ne yaa 1.6 motorlar bukadar yakmıyor
    evo 1.4 duologic dinamic

Anıl Egemen Doğan
    egeevo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 65

bnce abartmayın arkadaslar, ben su an ankara ıcı trafıkte 7,6 lıtre ustunu gormedım,sakın suruyorum aracımı...arkadas 50 kurus yakıyorum 13lt gosterıyor dıyor bnce sıkıntı var, yada acayıp suruyor arabayı,hıc normal degıl,benzınlı aracın 7-8 lırtre yakması bnce cok normal...

Elif Sahingoz
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Siyah

acaip sürücek bişiy yk nasıl oluyormus bu acaıp surmek bırı anlatsın
    evo 1.4 duologic dinamic

ümit başaran
    uzuncocuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mardin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 480

acayıp surus husussunda bırkac arkadas forum uyelerıne sureklı yuklenıyor dızel kullanmayı bılmeyenler oldugunu ıddaa edenler falan da var... acayıp kullanım su frene basıp vıtes degıstırebılırsen acayıp olur. debrıyaja basıp aracı durdurursanda acayıp olur. gazla debrıyaja basıp aracı hızlandırırsanda acayıp olur...
    otomatık ve eco modundakı bır arac nasıl olurda acayıp kullanılabılır 100 km de 50 kr yaktırılacak kadar... surus ıle ılgılı acayıp yorumunun arac sahıbıne ısten anlamıyorsun ıyı surucu degılsın gıbı bır sonuc cıkardıgını dusunuyorum sahsen...
    cevabım su. 1.4 fıre ıle 4.1 ortalama tutturan da var... 13 yaktıranda..... uzak durun dıyorum dınletemıyorum sönmüş fire dan... 1.6 yenı kasa honda cıvıc 40 kr yakıo sehır ıcı.... nerde kaldı ekonomık fıre? tum otomatıkler gıbı fıre da cok yakıyor ama hıcbırı getz ve era otomatık kadar cok yakamaz... sanslısınız en azından..... ama 50 kurusta cok berbat bır yakıt.satıp dıesel alsanız satıstakı zararınız bır seneye karsılar kendını
    jetta1.2 tsı comfortlıne 2012

14. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mustafa Özkan
    Moosty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    26 TZ 691
    Edilen teşekkür: 361

Olabilir, normaldir. İlk aldığımda benimki de 11 lt falan yakıyordu ki bu da sizin tüketimizin civarında.

10 000 km den sonra yakıt tüketimi azalmaya başladı, bir de ben nasıl kullanılacağını öğreniyorum galiba.

En son şehiriçi tüketimim 6.6 lt/100 km, bu da 27 - 28 kuruş falan yapar.

ECO mode doğru biçimde kullanılmazsa yaradan çok zarar veriyor.

Örneğin, ECO mode kapalıyken kalkış anında arabamda 23-24 lt/100 km değerlerini görüyorum, ama bu en fazla 5 saniye sürüyor.

Eğer ECO mode açıkken gaza orta derecede yüklenirsem motor 2000 devire ulaştığında 2. vitese geçiyor ama motor daha da bir zorlandığı için o kalkış anındaki benzin tüketimi bu sefer 10-15 saniye boyunca sürüyor.

Gaza çok yüklenirseniz zaten 2000 devirden daha yüksek devirlerde vites yükseltiyor ama tabii ki sonuç yine aşırı yakıt tüketimi.

Eğer ECO mode ile kullanacaksanız, anlık yakıt tüketimi ekranı açık olsun, anlık tüketim 10-12 lt/100 km yi bulduğunu gördüyseniz gaz pedalına uyguladığınız basıncı düşürün.

ECO mode kullanımında yakıt tasarrufu kalkıştan değil, duruştan kazanılıyor.

Onu da anlatayım:

ECO mode kapalıyken ayağınızı gazdan çektiğinizde daha yüksek devirlerdeyken vites düşürmeye başlıyor. Vites değişimi sırasında araba yakıt harcıyor. Bir de, düşük vitesle ilerlediğinizde eğer gaza basmıyorsanız motor freni etkisi görülüyor ve frene basmadan ayağınızı gazdan çektiğinizde ECO mode kapalıysa daha kısa mesafede duruyorsunuz.

Ama ECO mode açıksa, 1000 devire kadar vites düşürmüyor ve motor freni etkisini daha az yaşıyorsunuz.

Yani ECO mode açıksa, ve uzaktaki tarfik ışıklarının kırmızı olduğunu görürseniz ayağınızı gazdan çekin. Cut off devreye girecek ve ışıklara kadar olan mesafeyi benzin harcamadan gideceksiniz.

Zaten yakıtı en çok tüketen şey sanıldığının tam tersine frene basmaktır. Freni ne kadar çok kullanıyorsanız, benzin harcayarak arabaya kazandırdığınız enerjiyi de disklerde ısıya çevirip harcıyorsunuz demektir. Fren kullanmaya ihtiyaç duymayacak şekilde kullanmak lazım.

Özetle, anlık yakıt tüketimi ekranını açıp yakıt tüketiminin çıldırdığı anları gözleyin. O size gerekli bilgiyi verir.

Yoksa 'Fire' motor 'yakıyor' abiler, adamlarda yalan yok. Açık bir şekilde motorun adından belli.

İster İngilizce Fire=ateş olarak düşünün, ister Türkçe Fire=kayıp olarak düşünün.

Vallahi dürüst adamlar. Açık açık yazmışlar durumu.

16. Bu mesajı için 6 kişi Moosty'ye teşekkür etti:

Bora Kiriş
    Chevaliers - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 8

Bencede aşırı abartıyorlar.
    Arabayı nasıl kullanıyorsunuz merak ettim doğrusu.
    Ben gayet sakin kullanırım.
    İzmir içi ortalama 6.6 yakıyor şuan.

Oğuzhan Öztürk
    oguzhan06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 33

benimde aracı çoğunlukla eşim kullanıyor s/s çoğu zaman kapalı şu ana kadar en fazla 7,2 lt yakıt tüketimi oldu şehir içinde hatta en son ölçümde şehir içi 6,7 litre idi arabamız 2200 km'de şuanda.Araç her ne kadar az yaksada benzin çok pahalı bende lpg düşünüyorum işin doğrusu..

Emre Sahin
    emresahin83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 20

ankaradayım benimde aracım dualogic ve 1200 km'de de. ort tüketimim 6.7 litre civarında. ya çok çok sıkışık trafikte kullanıyorsun ya da sürekli dipgaz gidiyorsun. aracı biraz sakin kullanabilirsen ne kadar düştüğünü görebilirsin

YUNUS KAYA
    ykaya1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 719

Hayret firmalarda otomatik vitesli araçların yakıt tüketimini her zaman manuel vitesli araçlardan az gösterirler.Oysa ki durum tam tersi.

Onur M
    levan34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 130

slm.arkadaşlar....ben eko modun üzerini bantla kapattım,hiç kullanmıyorum....üst mesajda moosty arkadaş yazdıklarında çok haklı....eko mod gereksiz bir ayrıntı....kompresyonu engelliyor,40 km hızla giderken vitesi 5 e atarak zaten hantal olan arabayı kamyon gibi yapıyor....onun yapacağı tasarruf frenlemeyi uzatarak kaza yaptırır....halbuki dualogic viteste normal modda kompresyon yokuş aşağı inerken çok güzel çalışıyor...arabayı tutuyor....yakıt durumum 8.4 ü geçmedi (istanbul içi)...bu arabaların bir çok özelliği eleştirilebilir ama dualogic in araba durduğunda gaz vermeden arabayı hareket ettirmemesi bile yeterli bir sebep....not: mecidiyeköy trafiğine iş çıkışı yakalanan manuel vitesli arabanın sahibinin sol bacağı 3 gün ağrır..yaşadığı stres evine yansır...hiç gerek yok....çözüm herzaman dualogic veya diğer isimlerde benzer modern çözümler...vites işi istanbulda artık hammallıktır.
    Konu levan34 tarafından (28/02/2011 Saat 19:24 ) değiştirilmiştir.

22. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Hakan CAN
    taneren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 190

O km araçların ilk birkaç bin km'de çok yaktığı doğrudur,benim araç manuel,ilk zamanlar 10 küsür yakarken, yazın bu rakam 6,9 lt'ye kadar düşmüştü, kışın 7,8 lt civarı.
    Ayrıca çok sakin bir kullanıcıda değilim,bu da tüketimi arttıran sebeblerin başında geliyor.

Sayfa 1/2 12 SonSon