Sayfa 1/2 12 SonSon
30 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Araç calisirken motorun soğuması

Özer ÇİLESİZ
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. duu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    34 BU 0111
    Edilen teşekkür: 114

Standart Araç calisirken motorun soğuması

Arkadaslar motor sicakken dürüyorum araç çalışır halde beklediğimde motor soğumaya başlıyor. Fakat diğer araçlarda bu böyle degil. Mesela opellerde adam motor sogukken arabayı çalıştırıyor 1-2 dk sonra kaloriferi bir aıyoruz sıcacik. Ben arabaya bindigimdede donuyorum durduğumda motor soğuyuncada donuyorum. Neden böyle bilen varmı yokmu bunun çaresi?? Araç şarjı olan elektrikli soba arar oldum artık

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

dizel araçlar için çok normal geç ısınır..ama siz durduğunuzda arabanın birden soğuması normal değil bu şuna işarettir ki benim eski araçta başıma geldi direk buna baktırın..başıma geleni anlatayım beni daha net anlayacaksınız..aracım 2000 megane coupeydi..aracım uzun yolda buz gibi ama şehir içine girince ısınıyordu ani bir şekilde şehir içi de arabayı durduğumda sizinki gibi direk soğuyordu..aracı bosch servisine götürdüm açtılar baktılar termostatı çıkardılar içi boş!! şok olduk nasıl boş olur yani arabada hararet problemi varmış bu problemi termostatı sürekli açık tutarak çözmüşler sözde!!bu arabada blok çatlatmaya kadar gider çünkü blok aniden ısınıyor aniden soğuyor..sizde de termostat ta bir problem olabilir isterseniz bir baktırın..

Özer ÇİLESİZ
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. duu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    34 BU 0111

Teşekkür ederim Engin bilgiler için sizinle fakımız aracın motoru ısinincA süper yakıyor adeta ama gel gelelim anlattığım durum canımı sıkıyor. Dediklerinizi dikkate alicam teşekkürler

İbrahim Öğretmen yanında Albea Sole Prem.Plus
    Moderatör ibrahim06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 1131

aracı çalıştırıp hareket ettirmeyince hararet oynamıyor. bu normal diye biliyorum.
    Konu ibrahim06 tarafından (11/03/2011 Saat 09:24 ) değiştirilmiştir.

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Tarkan coruh
    real - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    34 FE 1512
    Edilen teşekkür: 52

bende de aynı sorun var araç hareket halınde ısınırken rolantide çalıştığı halde soğuyor ,yalnız bugün yeni ford fiesta TDİ kullandım onda da aynı olay oldu o yuzden kafamdaki kuruntular geçti sanırım dizel araçlrda olağan bir durum,aslında termostadı daha geç açsa kışın için avantaj ama yazın sorun olur

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

tayfun aydın
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

dizel araçlarda normal üstte de dediğim gibi önemli olan uzun yolda soğuksa araç o zaman sorun var demektir..

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Yunus Kahraman
    yunus kahraman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 34

Evo ve Bravo hemen soğumadığını biliyorum. Hatta kesinlikle uzun zaman aldığıı biliyorum soğumasının. Servise göstermekte fayda var derim.

Arda Atsiz
    ardatsiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 22

Diesel araçlar devir çevirmeden ısınmaz diye biliyorum,rolantide ısınmaması normal sorun bugun başladıysa iki gun içinde havanın soguklugu ve kar yağışını göz önünde bulundurursak soğuması normal gibi geldi,tabi siz ginede bir gösterin bi ustaya kurt düştüyse içinize,yoksa o kurt benim gibi hastaysanız yer adamı

Ender Pala
    pilotender - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 229

Ayıptır söylemesi bazen şehre tepeden bakan bir yere çıkıp arabanın içinde birkaç arkadaş birşeyler içiyoru ve muhabbet ediyoruz. Arabayı ne kadar çalıştırsam da Fiorino mun motoru ısınmıyor ve kalorifer bir işe yaramıyor. Oraya varınca da rölantide çalışırken kendiliğinden buz gibi oluyor motor. Ben de bunun acaba bir sorun olup olmayacağını düşünüyordum herkes aynı derttem muzdarip olunca rahatladım. Çünkü 1,4 Fire GP aracımda motor çok kısa sürede ısınıyor ve motorun rölantide çalışması benim üşümememe yetiyordu otururken... Bu dizel gerçekten farklı birşeymiş valla, ısınmak bilmiyor.
    Alfa Romeo 156 2.0 TS - Fiat Grande Punto 1.4 Fire Active - Fiat Fiorino Combi Emotion 1,3 Multijet - Renault Clio Grandtour 1.2 16v Extreme Edition - Toyota Corolla 1.6 Otomatik

veli ercan
    vek66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06 vek31
    Edilen teşekkür: 117

ayn durum bendede mevcut bence normal dizele özgü bişey dıye düşünüyorum

14. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ümit Coşkun TURUCA
    Emekli Moderatör GP COSKUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 6069

arkadaşlar serivise gidip termostatlarınızın derecesine baktırın
    yazlık termostat kullanıyorsanız diyelimki 72 lik termostat suyun sıcaklığı 72 dereceye geldimi termostat açar su dolaşmaya başlar rolantide de motor ısınmaz
    ama kışlık 90lık termostat kullanırsanız bu sorunu yaşamazsınız
    araçların satıldığı illlere ve iklim şartlarına göre üzerlerinde ki termostatlar farklı derecede çıkabiliyor

Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum ; )

16. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Deniz Asil
    Desert Eagle Kriminal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    35 AL 0864
    Edilen teşekkür: 2519

Dizel araçlar geç ısınır arkadaşım halıylede gec ısıtır ıcerısını eger hemen ısınsın ıstıyorsan klimanı açmalısın...
    I ' m c a p u l i n g . . .

Ozan Özcan
    matushella - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 80

Alıntı Kriminal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dizel araçlar geç ısınır arkadaşım halıylede gec ısıtır ıcerısını eger hemen ısınsın ıstıyorsan klimanı açmalısın...
    Klima sıcak çalışmaz bu konuyla ilgili 50 tane yazışma var. Sadece havayı kurutur rahatça buğu çözersin, ısıtmaya hiçbir katkısı yok arabalardaki klimaların. Birkere üretim mantıklarına ters. Siz nasıl ısıtıyor gibi bir kanıya vardınız.

19. Bu mesaj için teşekkür edenler:

adem tahiroğlu
    muhabbet üye ademtahir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1228

dizel araçlar geç ısınır ve ısındıktan sonrada rolantide bekelrseniz hararet düşer dizel araçların genel huyu böyledir ama bu olay bizim GP'lerde daha fazla bunun sebebide devirdaim pompasının bağlantı yerleri gibi bir yerleri plastikmiş o yüzden geç ısınıp çabuk soğuyormuş

21. Bu mesajı için 2 kişi ademtahir'ye teşekkür etti:

Özer ÇİLESİZ
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    34 BU 0111

Bende daha önce dizel seat cordoba vardı bu sorunu hiç yaşamadım
    Aynı şekilde dizel opel corsalarda bu soğuma olayı olmuyor. Eve yolda giderken ısınınca çok iyi ama durunca ve rolantide araç çalışmaya devam edince bir müddet sonra hararet düşüyor ve giderek verdiği sıcak hava soğumaya başlıyor.

Çok basit bir örnek 2 araç aynı anda duruyoruz. Benim gp ve bir opel corsa. muhabbet falan derken soğuk oluyor ve arkadaş kaloriferi açıyor ateş gibi hava vuruyor yüzüme anında ısınıyor araba. hemen benim gp ye geçiyorum marşa basıyorum ve buzz gibi hava veriyor donuyorum ) Vallahi imreniyorum ozaman o arabanın verdiği sıcaklığa

Yukarıda bir arkadaşımın dediği gibi termostat olayı olabilir. peki bu termostatı 90 lıkla değiştirtsek, yazın ne gibi bir problem olacktır ? ve fiyat konusnuda bilginiz varmıdır ?

teşekkürler şimdiden

Deniz Asil
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    35 AL 0864

Alıntı matushella Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Klima sıcak çalışmaz bu konuyla ilgili 50 tane yazışma var. Sadece havayı kurutur rahatça buğu çözersin, ısıtmaya hiçbir katkısı yok arabalardaki klimaların. Birkere üretim mantıklarına ters. Siz nasıl ısıtıyor gibi bir kanıya vardınız.
    Bu konuyla ılgılı 50000 tane yazısmada olsa klımanın duz mantıgı degılmıdırkı sıcak ısteyene sıcak soguk ısteyene soguk...Yanlışım varsa kusuruma bakmayın ama benım bıldıgım bu

tayfun aydın
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı Kriminal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu konuyla ılgılı 50000 tane yazısmada olsa klımanın duz mantıgı degılmıdırkı sıcak ısteyene sıcak soguk ısteyene soguk...Yanlışım varsa kusuruma bakmayın ama benım bıldıgım bu
    bende böyle biliyorum evdeki klimaları düşünürsek ki bizim evde var her mevsim kullanıyoruz kışın evi baya güzel ısıtıyor..

Deniz Asil
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    35 AL 0864

Üretim mantıgına ters dıyosunda nesi ters klıma hep sogutan bı araç degıldırkı fanı bıle var...Madem oyle açıklayında herkes dogrusunu sızden duysun

Hakan T
    Solitude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 99

bende de bu sorun var maalesef. Ben bunu motor hacminin küçüklüğüne ve kaputun hava alabileceği yerlerin fazlalığına bağlıyorum. Belki karter koruma falan olsa bu kadar çabuk soğumaz ?

ZAFER MUTLU
    zafermutlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sinop
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 445

dizel kullandıgım zamanlarda bende de aynı problem vardı ,rolantide dur kalorifer ısıtmazdı..
    şans bu ya fazla soguk bir yerde yaşamıyorum yoksa benzinli bile hemen ısıtmıyor.. ek ısıtıcı olayı bizim araçlarda yok malesef.. 100 mt gidip ısınan araçlar var..

Sayfa 1/2 12 SonSon