Herkese merhaba,

Öncelikle forumda çoğu konuda bilgi paylaşıp bizim gibi yardıma ihtiyacı olan Puntoculara yol gösterdiğiniz için hepinize kendi adıma teşekkür ederim. Benim aracım 2013 model Punto Evo Lounge 1.3 Multijet 95 Bg Manuel Vites.
Aracımda dijital klimada sorunum vardı. Sorun klimanın belli bir süre sonra(30-40 dakika) fan hızı aynı kalsa da içeri üflediği soğuk hava miktarının düşmesiydi. Forumdaki konu ve yorumlardan da yola çıkarak rezistans soketlerinden birini yenisiyle değiştirince ve o sırada da iç kısımda birikmiş yaprak vs temizlenince sorunu çözmüştük.

Yalnızca ön cam-orta kısım-ayaklara doğru hava yönlerindeki değiştirmelerde ayaklara üfleme sorunum vardı. Bir de galiba psikolojik olarak tamirden sonra sanki eskisi kadar soğutmuyor gibi hissettim. Bu yüzden forumda gördüğüm klimadaki auto ve mono tuşlarına aynı anda basarak reset atma olayını uyguladım. Reset attıktan sonra sol taraftaki hava derecesi yanıp sönmeye başladı ve bir kaç kere daha reset atsam da düzelmedi.

Yine forumdan okuduğum kadarıyla bu yanma sönme olayı, sorunlu kısım tamir ettirilmedikçe çözülemeyebilirmiş. İstanbul’da bir yetkili serviste arkadaşım var, aracı bilgisayara bağlayıp hata kodu silinse bu yanıp sönme durur mu? Bilginiz var mıdır?

Mutlaka tamir lazımsa yetkili servise paramız yetmez, İstanbul Avrupa yakasında iyi bir usta tanıdığınız var mıdır?

İkinci konu olarak da çoğu Puntoda olduğu gibi benim aracımda da tek çizgi yaklaşık 20 cm göğüs çatlağı var. İstanbul'da bildiğiniz, işini düzgün ve kaliteli yapan bir oto estetikçi varsa bilgilerini paylaşmanızı rica ederim. Konya’daki Karabay Oto Estetik’le konuştum fakat İstanbul’a ne zaman gelecekleri belli değil. Malzeme tedarik sorunları var anladığım kadarıyla.

Yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum.

Şimdiden teşekkür ederim.

İyi forumlar.