Sayfa 20/45 İlkİlk ... 16171819202122232440 ... SonSon
899 sonuçtan 381 ile 400 arası

Konu: Punto sorunları & eleştiriler - Lütfen herkes sorunlarını yazsın

hikmet şekerlioğlu
    şekerlioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tokat
    Rengi
    Vals Mavi
    Plaka
    07kg993
    Edilen teşekkür: 662

araç üzerindeki orijinal ekipmanlar.araç garanti süresine dahildir.blaupunkt servisine bi götürün.garantisi dolmadıysa ücretsiz yaptırırsınız.yalnız cd çaların araçtaki sorunlarla bağlantısını anlamadım.netice cihazın üreticisi blaupunkt ve oldukça iyi bir markadır.ve dünyada üretilen her elektonik cihazda problem çıkabilir.bunu arabaya bağlamanız alakasız olmuş.

Mehmet ...
    ===HüRGeNeRaL=== webercis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kütahya
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 34

haklısın şekerlioğlu.ama ben arabaya bağlamıyorum.bütün tersliklerin beni bulmasından şikayetçiyim.herşey teker teker bozuluyo..teşekkürler

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

hikmet şekerlioğlu
    şekerlioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tokat
    Rengi
    Vals Mavi
    Plaka
    07kg993
    Edilen teşekkür: 662

evet herşey üst üste gelince moral bozucu olur.am bunlar çözülecek şeyler.canını sıkmaya değmez.

ömer faruk
    ofn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

merhabalar,
    bu konu süper olmuş ama hep kötü tarafları önplanda gibi geldi bana, ben de gp almayı düşünüyordum hatta karar vermiştim gibi biraz da iyi yanlarından almayı teşvik eden unsurlardan bahsetseniz. ben otomatik vites 77hp 1.4 bi model almayı düşünüyorum nasipse haftaya, bu konuda da bir fikir verebilirseniz sevinirim. bir de tipi süper ya arabanın...

Ahmet Öztürk
    birotteau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Vals Mavi
    Plaka
    34 EN XX34
    Edilen teşekkür: 79

Alıntı ofn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhabalar,
    bu konu süper olmuş ama hep kötü tarafları önplanda gibi geldi bana, ben de gp almayı düşünüyordum hatta karar vermiştim gibi biraz da iyi yanlarından almayı teşvik eden unsurlardan bahsetseniz. ben otomatik vites 77hp 1.4 bi model almayı düşünüyorum nasipse haftaya, bu konuda da bir fikir verebilirseniz sevinirim. bir de tipi süper ya arabanın...
    Merhaba,

Ben 77hp dualogic kullaniyorum. Tamamen ekonomi amacli bir arac, bu dusunceyle baktigimda ben cok memnunum, eger siz de performans olarak degil de ekonomi olarak bakarsaniz memnun olacaksinizdir. dualogic ve 77hp ile ilgili forumda fazlasiyla bilgi mevcuttur.
    herkese selamlar
    ahmet

ozgun csc
    ozgun_henry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 4

Standart merhaba

Alıntı ofn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhabalar,

bence 1.4 16v motor seçeneğini öneririm 1.4 8v active motor bana biraz cansız geldi.

Alp Atsrr
    gralpt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Edirne
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 1

Alıntı ozgun_henry Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bence 1.4 16v motor seçeneğini öneririm 1.4 8v active motor bana biraz cansız geldi.
    Aman arkadaşlar, bende 77 bg almadan önce buradan neler okumuştum. Yok kırmızı ışıkta sol şeritte durma, yok sağdan sağdan devam et, performans yok diye...Şimdi kullanıyorumda hiçte öyle değilmiş. Bastın mı gidiyor işte. İlk viteste çok yavaştı en başlarda sonra açıldı mı ne oldu, fırlayıp gidiyor artık. Sonuçta şehir içinde kullanıyoruz. Bazen istesende 2. vitesin üzerine çıkamıyorsun. Araçta 5 yetişkin 1 ufaklık ve dolu bagajla şehir dışı da yaptım. Kesinlikle performans düşüklüğü görmedim. Hatta çok endişelenmiştim. Şimdi sollarken araç bayılacak kalacağız sol şeritte diye ama umduğumdan iyi çıktı. Ama alınabiliyorsa 16v tabiki...

Mehmet ...
    Nereden
    Kütahya
    Rengi
    Yok

ömer faruk, 1.4 16v alırsan daha iyi olur.Bak konfor olarak bizim puntoların tadını hiç bir araç vermez.Bunu garanti edebilirim.Beygir gücü de 90 dan aşağı olmasın.Ayrıca aracı alır almaz kaputuna, kaput filmi çektirki taş izleri olmasın.Hadi hayırlısı

utku çay
    utkucay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Muğla
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 59

B segmentte satılan araçların çoğunluğu 70-80hp benzinli. neden 1.4 77hp dert ediliyor bilmiyorum. zaten insanlar ekonomik olsun diye alıyorlar bu segmentte bu araçları. üstelik 77hp motora göre ayarlanmıştır şanzıman oranları, dolasıyla performansıda tatminkar olacaktır. sadece şehirlerarası bayırlarda üzecektir. bence 77hp gayet güzel bir motor.

erkan yeşil
    jordi026 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 3

Standart noktalarr

bugun fark ettim yaa ön kaputta ve kapılarda malum taş sekmesi sonucu kalkan boyalarr ciziklerr nasıl gidericez bunları???

adsiz yok
    ESPAŞ YAKIT mert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 35

bende 77 lık gp aldım daha 1 haftalık arkadaşım benım eskı arabmda 75lık dıseldı maraştaa ben o araba ıle buzun ustunde gıdıyordum ama allah varr popo atma olayına raslamdım bırde taşlar için dıyecek bır lafım yok sonuçtaa ıtalyaannyaneeaaa araba açıldıkça guselleşıyor kardeşim ..... tesekkurler sorunu bızı ıle paylaştıgın ıçın

Ali İLHAN
    microab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Nevşehir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    50 A* 4*4
    Edilen teşekkür: 690

Alıntı mert Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende 77 lık gp aldım daha 1 haftalık arkadaşım benım eskı arabmda 75lık dıseldı maraştaa ben o araba ıle buzun ustunde gıdıyordum ama allah varr popo atma olayına raslamdım bırde taşlar için dıyecek bır lafım yok sonuçtaa ıtalyaannyaneeaaa araba açıldıkça guselleşıyor kardeşim ..... tesekkurler sorunu bızı ıle paylaştıgın ıçın
    17 yaşında ne arabasıymış bunlar,

ehliyetsiz mi kullanıyorsun bu araçları sen?

Türkçe yi doğru kullanalım,

yazışmalarımıza dikkat edelim...
    GRANDE PUNTO 1.3 90 HP MJ DYNAMİC 5K TİTANYUM GRİ 50/06

İnsanları yücelten iki büyük meziyet vardır: Erkeğin cesur kadının namuslu olması. Bu iki meziyetin yanında hem erkeği, hem kadını şereflendiren bir meziyet daha vardır. İcabında tereddütsüz canını feda edebilecek kadar vatanına bağlı olmak. İşte Türkler bu meziyetlere ve fazilete sahip kahramanlardır. Bundan dolayıdır ki Türkler öldürülebilir, lâkin mağlup edilemezler” Napoleon Bonaparte - Fransa İmparatoru

14. Bu mesajı için 4 kişi microab'ye teşekkür etti:

Serkan ALTUNAY
    MethyLen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Plaka
    34 BOR 65
    Edilen teşekkür: 83

Alıntı les Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Bu süre içinde 2 defa motordan tatsız koku geldi.. ilki 1. viteste yarım debriyaj 3000devirde 30sn motoru zorlayınca oldu 2. si de benzer nedenle geri viteste aynı devirlerde yarım debriyaj zorlayınca oldu.. arabanın içine kötü yanık yemek kokusu gibi kokular doldu..
    Manuel araçlarda debriyaj balatası olduğunu unutmayalım , en dik yokuşlarda bile baskı balatayı yakmamak için en garanti yarım debriyaj süresi 10 san. aşmamalıdır.

Alıntı webercis Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ya benim arabada yine sorunlar diz boyu.Benim şansızlığım mıdır nedir?
    Ön aksamdan sürekli kuş sesi gibi bir ses geliyor.araba durup da arabadan indiğimde bile aynı ses geliyor.
    Triger kayışına baktırdın mı arkadaşım ?
    Konu Linos tarafından (23/04/2008 Saat 02:04 ) değiştirilmiştir. Sebep: Flood!!!
    Hayat herkesi adam yapar , seve seve hemde..

Mehmet ...
    Nereden
    Kütahya
    Rengi
    Yok

Methylen dostum fren disklerinden ve balatalardan gelebilir dediler ama bunları da garantiden değiştirmelerine rağmen aynı ses geliyor.Böyle kurbağa sesi gibi bir ses.Arabayı durdurup indiğim zaman da aynı ses geliyor.Amartisör falan dedim ama usta aynı fikirde değil.O da anlayamadı.

sami üzmezoğlu
    sarpines - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 20

memoli benim puntonunda arka kapıları sorunluydu servise gittim spiral taşı gibi bişeyle kapı kolunun plastiğini biraz zımparaladı sorun ortadan kalktı yani fabrikasyon hataymış bu anlıycan

Emre @
    ekorkut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 437

[quote=MethyLen;162357]Manuel araçlarda debriyaj balatası olduğunu unutmayalım , en dik yokuşlarda bile baskı balatayı yakmamak için en garanti yarım debriyaj süresi 10 san. aşmamalıdır.
    quote]

Bizim Puntolarda otomatiklerde de debriyaj var.

Mehmet ...
    Nereden
    Kütahya
    Rengi
    Yok

Sami, zaten bütün bu fabrikasyon hataları hep beni buldu.Herhalde benim puntom italyada fabrikadan çıkan ilk puntodur.Ne bileyim........

Selçuk AKMAN
    selcukx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 1

Benden de bi sorun. Kaç kişide var bilmiyorum ama. Özellike bayırda geri vitese takmama rağmen araba ilerlemiyor. Önce biraz gidip sonra geriye takmam gerekiyor. Ki bazen oda işe yaramıyor. Servise sorduğumda. 2 sn debriyaja bas. önce 3 sonra 5 tak. Olmadı biraz ileri git. Sonra geriye git dedi. Anlıyacağınız hiç geri gitmesem daha iyi. Bu kronik bi sorunmudur. Yoksa bendemi var anlamadım.

Sinan ÖZCAN
    sinan1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    06 SC 970
    Edilen teşekkür: 11

bence 77hp aile arabası olarak biraz zor araba zaten yavaş bide 4 5 kişi bindimmi çok ciddi bi zorlanma oluyo
    benimde daha 1000km de kapılardan ve emniyet kemerinin ordan ses gelmeye başladı serviste hallettiler ama bundan önceki GPde de direksiyondan çok ses geliyodu

Serkan ALTUNAY
    MethyLen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Plaka
    34 BOR 65
    Edilen teşekkür: 83

Alıntı selcukx Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benden de bi sorun. Kaç kişide var bilmiyorum ama. Özellike bayırda geri vitese takmama rağmen araba ilerlemiyor. Önce biraz gidip sonra geriye takmam gerekiyor. Ki bazen oda işe yaramıyor. Servise sorduğumda. 2 sn debriyaja bas. önce 3 sonra 5 tak. Olmadı biraz ileri git. Sonra geriye git dedi. Anlıyacağınız hiç geri gitmesem daha iyi. Bu kronik bi sorunmudur. Yoksa bendemi var anlamadım.

Bu Tofaş grubunun 70 li yıllardan beri kronik sorunudur. Serviste sana önce 3'e sonra 5'e tak diyen ustayı fena şekilde merak ettim doğrusu. Dişli olarak geri vites dişlisine en yakın vites (dişli büyüklüğü bakımından) 1. vitestir. Önce 1 'e sonra R'ye takman gerekir doğal olarak. Etkisi olacağına eminim.

Alıntı ekorkut Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alıntı MethyLen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Manuel araçlarda debriyaj balatası olduğunu unutmayalım , en dik yokuşlarda bile baskı balatayı yakmamak için en garanti yarım debriyaj süresi 10 san. aşmamalıdır.
    Bizim Puntolarda otomatiklerde de debriyaj var.
    Sadece gp'lerde değil , bütün otomatik arabalarda debriyaj vardır ama benim bahsettiğim şey debriyaj balatasıydı. Doğal olarak otomatik arabalarda debriyaj balatasını yakıp yakmamak senin elinde değildir.
    Hayat herkesi adam yapar , seve seve hemde..