Sayfa 1/2 12 SonSon
24 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Ecu soket yeri

ALİ CAN UZUNHASANOĞLU
    alicons6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Rize
    Rengi
    Evo Kirmizi
    Plaka
    53 HD 818
    Edilen teşekkür: 3

Mutlu Ecu soket yeri

Selamlar arkadaşlar bizim Punto ların ecu soket yeri nerdedir acaba arabanın sağına soluna bakdım ama bulamadım sırf merka ettiğim için soruyorum ileride lazım olabilir diye

A. Can Şahin
    95+ HP Punto_Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06DA1234
    Edilen teşekkür: 779

gp'lerde hemen motorun sağ tarafında, yanlış hatrlamıyorsan altında sarı kapağa benzer birşey vardı ama evo'larda tam yerini bilmiyorum...

ALİ CAN UZUNHASANOĞLU
    Nereden
    Rize
    Rengi
    Evo Kirmizi
    Plaka
    53 HD 818

resimde tam olarak nerde gösterebilirmisin

Ümit Coşkun TURUCA
    Emekli Moderatör GP COSKUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 6069

alican bak hava filtresinin ekrandaki resme göre sağ tarafında iki tane diktörtgene benzeyen
    soketler
    etrafı kırmızı plastikle çevrili olanlar

Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum ; )

Alp BELGEN
    Alp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 326

Sen erken baslamissin kurcalamaya dikkat et elinde kalmasin
    Multijet Grande Punto 1.3 75 hp -> 95 HP
    Multijet Grande Punto 1.3 90 hp -> 125 HP
    Multijet Bravo 1.6 105 hp -> 135 HP
    Clio RS 190 HP
    ve Şimdi...
    Multijet BRAVO GT1544 STAGE 2 180+ hp...

Can Yağcı
    Mazüt Powır :D Du Hast - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 BA 9125
    Edilen teşekkür: 1028

madem böyle bir konu açıldı bnde merak ettiğim konuyu sorayım
    bilgilerimdeki arabayı bilgisayara bağlayıp servisin müdahale ettiği gibi (hata v.s.) laptop ile bakmak istiyorum.
    bunun için gerekli program ve socketi nereden temin edebilirim?

Ümit Coşkun TURUCA
    Emekli Moderatör GP COSKUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 6069

Alıntı Du Hast Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bilgilerimdeki arabayı bilgisayara bağlayıp servisin müdahale ettiği gibi (hata v.s.) laptop ile bakmak istiyorum.
    bu programı bulabileceğini sanmıyorum
    bizde şirketteki volvo araçlarımız için hata kodlarını silmek arıza teşhisini daha kolay yapabilmek için servisle görüşüp istedik ama olumsuz yanıt aldık
    yinede servislere yada fiat ana bayiine danışıp sorman gerek

Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum ; )

mustafa çelik
    aslam0740 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Burdur
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 185

can bey nerden aklınaza böyle bişey geldi, bak bu iş benim aklıma yattı bi araştırma yapmak lazım, ne iyi olur dimi hiç olmazsa arızaları burdan bulabilir silebilir hiç olmazsa ama yok diye bişey yok vardır mutlaka bi yerlerde

ORÇUN ÇABUK
    aŞK 3 HaRF BMW WiSTaRiA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2431

Düşüncen güzelde kardeşim laptop bağlayıp napıcan arabana formatmı atmayı yada müzik yüklemeyimi düşünüyosun???
    Yapmayın arkadaşlar bu arabalar elektronik sistem artı soketle bağlandığınızda geri dönüşü olmayan hatalara bile sebep olabilirsiniz farkında olmayan ne kadar yüksek bilgisayar programcısı olsanız bile.. Servisler ücretsiz bakıyor sonuçta araçta problem varmı yokmu diye bilgisayarla... Ufak ve eğlenceli gözüken şeyler çok büyük problemlere yol açabilir...

10. Bu mesaj için teşekkür edenler:

mustafa çelik
    aslam0740 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Burdur
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 185

Alıntı WiSTaRiA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Düşüncen güzelde kardeşim laptop bağlayıp napıcan arabana formatmı atmayı yada müzik yüklemeyimi düşünüyosun???
    Yapmayın arkadaşlar bu arabalar elektronik sistem artı soketle bağlandığınızda geri dönüşü olmayan hatalara bile sebep olabilirsiniz farkında olmayan ne kadar yüksek bilgisayar programcısı olsanız bile.. Servisler ücretsiz bakıyor sonuçta araçta problem varmı yokmu diye bilgisayarla... Ufak ve eğlenceli gözüken şeyler çok büyük problemlere yol açabilir...
    he format atıp müzik yükleyecektim, biraz ağırlaştıda hızlansın diye off offf amma güldüm ya. evet haklısnız değmez dediğiniz gibi, am şöyle bişey bi arıza olursa en azından nereden arıza veriyor onu öğrenmek için ( biraz hayel gibi ama) idaret işte

ORÇUN ÇABUK
    aŞK 3 HaRF BMW WiSTaRiA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2431

Valla dostum ben aracıma laptop ile bağlanıp arıza arıyacağıma servisime gidip hem çayımı içerim hemde muhabbet eder sorunun ne olduğuna bakarım.. Düşüncenize saygı duyuyorum ama bence değmez. Değmezki daha büyük bir problem yaşamamak için....
    Saygı ve Sevgilerimle....

13. Bu mesajı için 2 kişi WiSTaRiA'ye teşekkür etti:

_ _
    Muhendis06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 215

Ben merak edip ihtiyac hasil olunca ECU ile haberlesmeyi denedim ve basarili oldum. Istanbul'da ozen elektronik diye bir firma, ihtiyaciniz olan OBD II arayüz kablosunu satiyor.

Internette isinizi gorecek bir cok yazilim var. ECU soketi de, direksiyonun solundaki ufak esya gozunu cekince onun arkasindaki sigorta paneliyle bitisik konumlandirilmis. Baska sorusu olan varsa yanitlayabilirim.
    1.3 MJ Act 75 HP, 5 lt/100km

15. Bu mesajı için 4 kişi Muhendis06'ye teşekkür etti:

Can Yağcı
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 BA 9125

şu OBD II arayüz kablosu nu temin edeyim bakalım
    program olarak hangi programı kullandınız?
    paylaşma imkanınız varsa sevinirim
    -
    diğer arkadaşlar neden ihtiyaç duyduğumu sormuşlar
    tamamen merak ha birde şu ısıtma bujisinin uyarısını sileceğim geçen değiştirdik halen yanıp sönüyor
    ha sorun çıkaracak birşey midir? bence hayır.
    en fazla yeniden yazılım atmak gerekir ECU'ya. yani birşey olmaz o kadar korkulacak birşey değil
    ---
    Edit: böh çok paraymış nalet kablo
    ebay da ucuza var oradan getirtmek gerekecek
    Konu Du Hast tarafından (01/06/2010 Saat 01:56 ) değiştirilmiştir.

ALİ CAN UZUNHASANOĞLU
    Nereden
    Rize
    Rengi
    Evo Kirmizi
    Plaka
    53 HD 818

Arkadaşlar ilgilendiğiniz için çok teşşekkürler bi bakiyim şimdi

Ertan GÜNDOĞDU
    Slow Down brabus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34 ED 0455
    Edilen teşekkür: 230

Mutlu

Alıntı Muhendis06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Istanbul'da ozen elektronik diye bir firma, ihtiyaciniz olan OBD II arayüz kablosunu satiyor.
    Edit: böh çok paraymış nalet kablo
    ebay da ucuza var oradan getirtmek gerekecek
    Zaten mühendis06 arkadaşımız cevap vermiş. Bu konuda 5-6 ay önce ben arkadaşımla gaza geldim. 2 tane OBD II bağlantısı almıştık. Biri ebay'den biri dealextreme'den. Meraklıysan dealextreme'den olanı alabilirsin. Bir ucu genelde direksiyonun yanında altında olan OBDII bağlantısına takıyorsun diğer ucu seri veya usb oluyor bilgisayarına takıyorsun. İçinden cd'den gerekli yazılımlar çıkıyor. Bir de ham verileri alabiliyorsun örnek yol bilgisayarı yoktur ama yol bilgisayarının kullandığı her türlü bilgi var. Arkadaş uğraşıyor şimdi buna yazılım geliştirmeye çalışıyor. Bayağı da yol aldı sonra bir tablet pc'ye atıp takılacağız veya 200-300 TL lik navigasyon cihazlarında Windows var onlara atarız

Sen de meraklıysan yurtdışından getirtmeni tavsiye ederim fiyatları çok uygun Dealextreme ELM 327 1.5a örnek bu güncel modeli en çok tavsiye edilen cihaz. Bundan daha çok memnun kaldık. 28 dolar, postayla göndertirsen ücretsiz. ~45 TL ye mal olur. Beğenmezsen daha pahalıya hemen TR'de satarsın

Bunları da incelemende fayda var Link

Hata kodlarını görüp silebiliyorsun. Not : Grande Punto'da denemedik, önderdiğim cihaz universal. Opel'e özel olanı aldık kısıtlıydı, bu cihazla daha çok veriye eriştik. İstersen araştırırız.
    Konu brabus tarafından (01/06/2010 Saat 12:00 ) değiştirilmiştir.

05 Alfa 156 1.6 Dist. (2004.10 - 2009.10) --- 09 Nissan Qashqai Tekna Exec. (2009.12 - ...) --- 06 Grande Punto Starjet (2010.05 - ...)

19. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Can Yağcı
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 BA 9125

Alıntı brabus Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Zaten mühendis06 arkadaşımız cevap vermiş. Bu konuda 5-6 ay önce ben arkadaşımla gaza geldim. 2 tane OBD II bağlantısı almıştık. Biri ebay'den biri dealextreme'den. Meraklıysan dealextreme'den olanı alabilirsin. Bir ucu genelde direksiyonun yanında altında olan OBDII bağlantısına takıyorsun diğer ucu seri veya usb oluyor bilgisayarına takıyorsun. İçinden cd'den gerekli yazılımlar çıkıyor. Bir de ham verileri alabiliyorsun örnek yol bilgisayarı yoktur ama yol bilgisayarının kullandığı her türlü bilgi var. Arkadaş uğraşıyor şimdi buna yazılım geliştirmeye çalışıyor. Bayağı da yol aldı sonra bir tablet pc'ye atıp takılacağız veya 200-300 TL lik navigasyon cihazlarında Windows var onlara atarız

Sen de meraklıysan yurtdışından getirtmeni tavsiye ederim fiyatları çok uygun Dealextreme ELM 327 1.5a örnek bu güncel modeli en çok tavsiye edilen cihaz. Bundan daha çok memnun kaldık. 28 dolar, postayla göndertirsen ücretsiz. ~45 TL ye mal olur. Beğenmezsen daha pahalıya hemen TR'de satarsın

Bunları da incelemende fayda var Link

Hata kodlarını görüp silebiliyorsun. Not : Grande Punto'da denemedik, önderdiğim cihaz universal. Opel'e özel olanı aldık kısıtlıydı, bu cihazla daha çok veriye eriştik. İstersen araştırırız.
    dostum bilgiler için çok teşekkürler.
    DealExtreme: $24.35 VAG-TACHO USB Vehicle OBD Cable Software CD
    bu ürün punto ya olur mu? birde bizde alfa 156 var olmuşken bu ikisine uyumlu olsun isterim. olmazsada punto öncelikte zaten.
    siz tecrübe etmişsiniz.
    ürünü alırız takarız uyumlu çıkmaz, moralim bozulur sonra

Ertan GÜNDOĞDU
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34 ED 0455

dostum bilgiler için çok teşekkürler.
    DealExtreme: $24.35 VAG-TACHO USB Vehicle OBD Cable Software CD
    bu ürün punto ya olur mu? birde bizde alfa 156 var olmuşken bu ikisine uyumlu olsun isterim. olmazsada punto öncelikte zaten.
    siz tecrübe etmişsiniz.
    ürünü alırız takarız uyumlu çıkmaz, moralim bozulur sonra
    Rica ederim, Ben o link'ini verdiğini pek tavsiye etmiyorum, skoda ağırlıklı destek yazılmış, altta yorumlarda da Fiat eski punto'da çalışmamış.
    Benim yukardaki mesajda kırmızı ile işaretlediğim çok genel bir ürün. Herkes onu tavsiye ediyor ve en son sürümü o. Yalnız bazı özel modellerde bazı pin'ler değiştiriliyormuş vs ona özel bir model veya uç almak gerekiyor.
    Bende de Alfa 156 vardı tam deneyeceğimiz sırada aldık ama sipariş gelene kadar benim aracım hurdaya çıktı. Sonra arkadaşım kendi Opel Astra'sında denedi çok memnundu. Grande Punto konusunda hiç araştırmamıştım şimdi araştırdım. Eski versiyonlarında bağlantıda sıkıntı yaşayanlar olmuş ama şuradaki bilgiler süper kısaca ELM327 1.3 üzerinde Fiat, Alfa Romeo ile bağlantı kurulduğunu sağlıyor. ELM327 yazılımı dışında da sitedeki yazılımla tablodaki işlemler yapılabiliyor.
    İngilizce orjinal hali : FiatECUScan - Fiat, Alfa, Lancia ECU Reader / Scanner
    Türkçeye Programla çevrilmiş hali, teknik bigliler daha anlamsız cümleler olabiliyor Google Translate

ben de izmire gittiğimde arkadaştaki cihaz ile denemeyi düşünüyordum. İzmir'e de arabayla gitmediğimden beklemede bu test Temmuz sonu yıllık izinde gidebilirim gaza gelirsem bir de ben alırım ama sonra çok kasıp her türlü yazılımı bulucam ben de yazılım geliştirmeye çalışıcam 3-4 haftamı ayırmam lazım

sizdeki Alfa 156 tam modeli ne bu arada

05 Alfa 156 1.6 Dist. (2004.10 - 2009.10) --- 09 Nissan Qashqai Tekna Exec. (2009.12 - ...) --- 06 Grande Punto Starjet (2010.05 - ...)

Can Yağcı
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 BA 9125

bizde 2000 model 2.0 t.spark var.
    önü eski tip, değiştirmeyi düşünüyoruz.
    istanbul carium dan bulduk arabayı.
    -

bahsettiğiniz ürünüde sipariş etmeyi düşünüyorum ciddi ciddi.

Ertan GÜNDOĞDU
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34 ED 0455

bizde 2000 model 2.0 t.spark var.
    önü eski tip, değiştirmeyi düşünüyoruz.
    istanbul carium dan bulduk arabayı.
    -

bahsettiğiniz ürünüde sipariş etmeyi düşünüyorum ciddi ciddi.
    makyajlı 1.6'ları tavsiye ederim 156 konusunda.
    Dediğim ürünü alsan burda aynı fiyata satılır çünkü sahibinden de en ucuz 80 TL bir de versiyonu belli değil eski versiyon olabilir de
    OBD2 OBDII ARIZA TESPİT CİHAZI ELM327 -ŞOK FİYAT sahibinden.com'da

Ertan GÜNDOĞDU
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34 ED 0455

Alıntı brabus Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    makyajlı 1.6'ları tavsiye ederim 156 konusunda.
    Dediğim ürünü alsan burda aynı fiyata satılır çünkü sahibinden de en ucuz 80 TL bir de versiyonu belli değil eski versiyon olabilir de
    OBD2 OBDII ARIZA TESPİT CİHAZI ELM327 -ŞOK FİYAT sahibinden.com'da
    biraz daha inceledim burada 1.5 ler 135 TL den başlıyor düşün 3 te 1 fiyatına alıyorsun. Bunların ne zaman ticaretini yapsam ciddi para kazandım zaten... Ama bu forumda direk kaynakları iletiyorum, isteyen oradan alır en ucuz şekilde
    zamanındaki konu : https://forum.grandepuntotr.com/gene...tml#post316741

Sayfa 1/2 12 SonSon