Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon
74 sonuçtan 41 ile 60 arası

Konu: Yanan sarı ikaz ışığı ne anlama geliyor

fatoş akgun
    gizemlisan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    33 R 2730
    Edilen teşekkür: 61

Yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar dün burda arkadaşımın tanıdığı bi ustaya gösterdik. aracıı servise götürmemi burdakilerin sorunu anlamayacağını söyledi bende mersin bilen servisni aradım problemi anlattım. alınan kirli mazottan olabileceğini ,yanan ışığın takılmış olabileceğini söyledi eğer hararet yoksa mersine kadar rahat getirebileceğimi söylediler. içim rahatladı .servis işi haftaya kaldı.

Ender Kum
    BİZEHERYERTRABZON 61TS61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 85

Standart selam

Alternatör,konjektör(regülatör)veya endiksiyon bobinin araç giderken yoğun suya sert girilmesi veyahutta araç motoru yıkanırken oralara su kaçmasından dolayı bu arıza ışığınız olmaktadır .Çünkü benim diğer aracımda aynı arıza bu yüzden meydana gelmişti.
    Eski nick: dileksu

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

fatoş akgun
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    33 R 2730

Arkadaşlar bundan 1 ay önce aracı motor arıza ışığı yanıyor diye servise götürmüştüm servis bilgisayara bağladı bişeyi yok dedi ışık o zaman sönmüştü .1 gün sonra tekrar yandı ve ben il dışımda olduğum için servise götüremedim aradım bana ışık takılmıştır dediler.fakat bugün servise götürdüğümde tam 4 saat sonra arızayı tespit ettiler ve sonuç enjeksiyon sisteminde arıza olduğu .tam net hatırlamıyorum kırık olduğu ve bu kırığında içinde kaybolduğu yönünde bir açıklama .sonuç 1399 parça fiyatı ve bu parça üzerindeki seri noya göre istetilecek elimize ulaşması bile 1 haftayı geçer dediler.peki bu parça neden kırılmıştı neden çürümüştü sorusuna cevap çok komikti.su kaçmış .su nasıl kaçabilir arkadaşlar motorun kapağını bile açmadım motor şimdiye kadar hiç yıkanmadı.araç 12 binde .yağmur suyu bile oloabilirmiş peh peh peh .peki bu kadar önemli bir parça bir yağmur suyundan gidecek kadar dandik yapılabilirmi.aracımı çok seviyordum ama bu olanlar beni çok soğuttu.

SERKAN YABA
    attserkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 53

aynı sorun bizim araçta da var markası ducato yaklaşık 50_60 bin km belki daha fazla motor arıza ışığı yanarak çalıştık hala bişey olmadı arada yana bize göz kırpar geri kaçartabi defalarca servise gittik çözüm aradık herşeyi yaptık dediler bide yakıtınızı değişitirn dediler onu da yaptık ama hala yanar biz artık o ışığı kabullendik ve seviyoruz))

6. Bu mesaj için teşekkür edenler:

fatoş akgun
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    33 R 2730

bende o ışığı kabullenmiştim .alışmıştım tam 1 buçuk aydır yanıyor.arabada bir sorun yok rampalar dışında..ama daha büyük sorunlara yol açabilir götürmenizde fayda var .işte size benim gibi bir örnek.

İrfan Demirer
    kaptan_ahab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 378

1399 parça fiyatı mı?
    büyük geçmiş olsun.

9. 20/05/2010, 00:03

MURAT ŞİREN
    murat17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    16 NH 138
    Edilen teşekkür: 31

aracın dizelse turbo calışmıyordur3000 devirden yukarı cıkmıyorsa torbo hortumu cıkmıştır benim de basıma geldi servise goturdum turbo hortumu cıkmış dediler

IBRAHIM POYRAZ
    poyraz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yurtdışı
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    LA-W-427
    Edilen teşekkür: 6

yakit sisteminde bir ariza bu sekilde kullanirsan araban biraz fazla yakar ve egzoz emisyonun biraz fazla olur bende eski kasa punto var onda sondurmenin yolu var belki sendede ise yarar bende oluyor motor normal sicakliginda iken bosta gaza bas devir 4500d/dak 2 saniye bekle birak rolanti devrine inince tekrar 4500 e bunu islemi 3 defa yap ve sonra stop et .ve tekrar calistir .bunu bir alman sitesinde okumustum bizzat denedim ve oldu tecrubeyle sabittir

fatoş akgun
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    33 R 2730

Alıntı poyraz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yakit sisteminde bir ariza bu sekilde kullanirsan araban biraz fazla yakar ve egzoz emisyonun biraz fazla olur bende eski kasa punto var onda sondurmenin yolu var belki sendede ise yarar bende oluyor motor normal sicakliginda iken bosta gaza bas devir 4500d/dak 2 saniye bekle birak rolanti devrine inince tekrar 4500 e bunu islemi 3 defa yap ve sonra stop et .ve tekrar calistir .bunu bir alman sitesinde okumustum bizzat denedim ve oldu tecrubeyle sabittir
    yok bendeki öyle bir arıza değil.enjeksiyon sistemindeki bir parça kırılmış içinde kalmış.bunuda tam 4 saatte çözebildiler.yeni parça seri numarasına göre sipariş verildi beklemedeyim.

ALİ ASLAN
    sancak26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 207

arkadaşlar aynı ikaz lambası dün akşam benim gp dede yandı ve motoru kontrol ettiriniz yazısı çıktı
    . sabah işe gelirkende hala yanıktı. çok şükür ki eskişehir birmot 500mt yakınımda. sabah birmota götürmek için çalıştırdığımda söndü. ama ben genede birmota götürdüm.
    sorunu anlattığımda "beyin bir arıza algılamış ve kaydetmiştir bunu bulmamız için bilgisayara bağlamamız lazım buda 2-3 saat sürer, eğer lpg den kaynaklanan bişeyse yapacak bişey yok dediler "
    yani işi lpg ye bağlayıp gönderecekler galiba. lpg taktıralı 2 hafta oldu. bakalım sonuca göre lpg taktırdığım yerle irtibata geçecem galiba.

ALİ ASLAN
    sancak26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 207

Alıntı sancak26 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar aynı ikaz lambası dün akşam benim gp dede yandı ve motoru kontrol ettiriniz yazısı çıktı
    . sabah işe gelirkende hala yanıktı. çok şükür ki eskişehir birmot 500mt yakınımda. sabah birmota götürmek için çalıştırdığımda söndü. ama ben genede birmota götürdüm.
    sorunu anlattığımda "beyin bir arıza algılamış ve kaydetmiştir bunu bulmamız için bilgisayara bağlamamız lazım buda 2-3 saat sürer, eğer lpg den kaynaklanan bişeyse yapacak bişey yok dediler "
    yani işi lpg ye bağlayıp gönderecekler galiba. lpg taktıralı 2 hafta oldu. bakalım sonuca göre lpg taktırdığım yerle irtibata geçecem galiba.
    aynen yazdığım gibi oldu. 3 saat sonra birmota vardığımda, belkide araba yerinden bile kımıldamamıştı. hataları sildik. birdaha tekrarlarsa lpg taktırdığınız yere bi baktırın. bukadar.

Zeki dalgıç
    zeki_0532 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2

Kızgın Üçgen Arıza Lambası

Arkadaşlar dün akşam aracımın sarı renk üçgen (içerisinde ! işareti var) ışığı yandı.Frene basınca sönüyor,sonra bazen tekrar yanıyor.
    Ayrıca normal arıza lambasıda sürekli yanıyor.Motor yağını kontrol ettim,2 gün önce tam olan yağ bugün hiç yok! 2 gün içerisinde yağ nereye gitti,niye diğer arıza lambası yandı anlamış değilim.LPG ile alakası olabilir mi sizce?
    Arabayı alalı 20 gün oldu ve miğdem bulanmaya başladı.
    Araç 2006 model,6 vites,95bg ve en full olan modeli.BRC sıralı lpg var...
    Cevaplarınızı bekliyorum...

Ertan GÜNDOĞDU
    Slow Down brabus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34 ED 0455
    Edilen teşekkür: 230

Alıntı zeki_0532 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar dün akşam aracımın sarı renk üçgen (içerisinde ! işareti var) ışığı yandı.Frene basınca sönüyor,sonra bazen tekrar yanıyor.
    Ayrıca normal arıza lambasıda sürekli yanıyor.Motor yağını kontrol ettim,2 gün önce tam olan yağ bugün hiç yok! 2 gün içerisinde yağ nereye gitti,niye diğer arıza lambası yandı anlamış değilim.LPG ile alakası olabilir mi sizce?
    çok geçmiş olsun. Bence eski sahibi ile de konuş, kesin bilgisi vardır. Bir de iyi bir ustaya göster karter delik olmadan 2 günde 4 lt yağı yakan araba hiç görmedim

05 Alfa 156 1.6 Dist. (2004.10 - 2009.10) --- 09 Nissan Qashqai Tekna Exec. (2009.12 - ...) --- 06 Grande Punto Starjet (2010.05 - ...)

17. Bu mesajı için 2 kişi brabus'ye teşekkür etti:

Erkan Karakan
    SpyHunter33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 732

bu sorunu kendi gözlemlemeleriniz ile çözmeniz zor. Servise en kısa sürede göstermenizi öneririm. Zira arkadaşların da dediği gibi 2 günde 4 litre yağ nasıl gider !!!
    Artık Fiorinolu

19. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Hüseyin Can
    hsyn28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 339

O dediğiniz üçgen bendede yanmakta ara sıra aracım 5000 km ve 35 gün oldu alalı yalasık 1 hafta önce yandı servise sordum köprüde mi yandı dedi evet dedim bazı vericiler (Çamlıca tepesi gibi)bu sarı üçgen ikaz lambasının yanmasına neden oluyormus.Gerci ben 3 kez camlıca tepesine cıktım ama orda yanmamıstı.gecen bir kez daha yandı ama verici felan var mıydı bilmiyorum yandı stop ettirip calıstırdım söndü.Birde herhangi bir lamba yanmadıgında yada temassızlık oldugunda yanabilir dediler genel arıza lambasıymış o ücgen.frene basınca sönüyo demişşiniz belki o anda temassızlık gidiyo ve sönüyo olabilir.
    EVOEVOEVOEVOEVO

21. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Zeki dalgıç
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Kızgın

Alıntı SpyHunter33 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu sorunu kendi gözlemlemeleriniz ile çözmeniz zor. Servise en kısa sürede göstermenizi öneririm. Zira arkadaşların da dediği gibi 2 günde 4 litre yağ nasıl gider !!!
    Bu arada ekranda check engine ve bazende lights check uyarıları çıkıyor.Lpg ile ilgisi olabilirmi bunların sizce?
    Çok beğenerek aldım ama 20 gün içinde tüm fikrim değişti punto ile ilgili.Kuş demekte haklı galiba insanlar.Ve zararda etsem galiba satıcam arabayı :****wallbash:
    Konu zeki_0532 tarafından (08/06/2010 Saat 14:48 ) değiştirilmiştir. Sebep: hatalı cümle

Ertan GÜNDOĞDU
    Slow Down brabus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34 ED 0455
    Edilen teşekkür: 230

Alıntı hsyn28 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O dediğiniz üçgen bendede yanmakta ara sıra aracım 5000 km ve 35 gün oldu alalı yalasık 1 hafta önce yandı servise sordum köprüde mi yandı dedi evet dedim bazı vericiler (Çamlıca tepesi gibi)bu sarı üçgen ikaz lambasının yanmasına neden oluyormus.Gerci ben 3 kez camlıca tepesine cıktım ama orda yanmamıstı.gecen bir kez daha yandı ama verici felan var mıydı bilmiyorum yandı stop ettirip calıstırdım söndü.Birde herhangi bir lamba yanmadıgında yada temassızlık oldugunda yanabilir dediler genel arıza lambasıymış o ücgen.frene basınca sönüyo demişşiniz belki o anda temassızlık gidiyo ve sönüyo olabilir.
    35 günde 5bin km yol mu yaptın ?
    Bir de servislerin bu şekilde demesine çok karşıyım temassızlık anında yanar, takılı kalmıştır vs gibi. Bir arıza bildirme sistemi var çoğu durumda bu cevapları alıyoruz. Malesef çok sağlıklı çalışmıyor.
    Vericilerden de lamba yandığını ilk defa duyuyorum ve Çamlıca Tepesinden geçerken oluşan dalga'nın aracın içinde cep telefonu ile konuşurken çok daha fazlası olacağına eminim veya bir jammer'ın yanından geçseniz tüm ışıkları mı yanacak. Eğer bu şekilde etkiliyorsa o zaman ciddi bir probleme de yol açabilir

05 Alfa 156 1.6 Dist. (2004.10 - 2009.10) --- 09 Nissan Qashqai Tekna Exec. (2009.12 - ...) --- 06 Grande Punto Starjet (2010.05 - ...)

Erkan Karakan
    SpyHunter33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 732

Bu arada ekranda check engine ve bazende lights check uyarıları çıkıyor.Lpg ile ilgi olabilirmi bunların sizce?
    Çok beğenerek aldım ama 20 gün içinde tüm fikrim değişti punto ile ilgili.Kuş demekte haklı galiba insanlar.Ve zararda etsem galiba satıcam arabayı :****wallbash:
    Zeki Arkadaşım. Öncelikle sakin hemen öyle soğunacak bir durum yok ... bu arada LPG li araçlarda dediğin uyarıları alman muhtemel forum içersindeki bir kaç konuda, LPG takıldıktan sonra arıza lambasının yandığı ( sarı motor simgesi ) ile ilgili açılmış olan topicler mevcut. Aracı size satan şahıs ile görüşüp ondan da bilgi alabilirsiniz. birde aracı alırken kontrol etmemişmiydiniz arıza ışıkları falan yanıyormu diye ??? Servis size gerekli bir açıklama yapacaktır özellikle Yağ konusun da ve arıza ışığı konusunda. Lpg nin takıldığı yerden de LPG kitinizi kontol ettirmenizi öneririm....
    Artık Fiorinolu

25. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Zeki dalgıç
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

[QUOTE=SpyHunter33;327270]Zeki Arkadaşım. Öncelikle sakin hemen öyle soğunacak bir durum yok ... bu arada LPG li araçlarda dediğin uyarıları alman muhtemel forum içersindeki bir kaç konuda, LPG takıldıktan sonra arıza lambasının yandığı ( sarı motor simgesi ) ile ilgili açılmış olan topicler mevcut. Aracı size satan şahıs ile görüşüp ondan da bilgi alabilirsiniz. birde aracı alırken kontrol etmemişmiydiniz arıza ışıkları falan yanıyormu diye ??? Servis size gerekli bir açıklama yapacaktır özellikle Yağ konusun da ve arıza ışığı konusunda. Lpg nin takıldığı yerden de LPG kitinizi kontol ettirmenizi öneririm....

Doğru sakin olmak lazım ama tek malınız ve birikiminiz bu araba olursa ve arabaya ihtiyacınız varsa sakin olmak zor oluyor biraz..Bi de aracı alalı daha 20 gün oldu.
    Alırken check-upp a soktum aracı ve hiç bir problem yoktu.Lambalar yanmıyordu,yağı normaldi.Sabah akşam toplam 30 km yol yapıyorum sadece.Ayrıca 13 yıllık şoförüm ve iyi araç kullandığımı düşünüyorum.(kullanımdan olmadığını düşünüyorum.)
    Henüz 48.ooo km de ve 4 yaşında bir araç bu...

27. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Hüseyin Can
    hsyn28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 339

Alıntı brabus Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    35 günde 5bin km yol mu yaptın ?
    Bir de servislerin bu şekilde demesine çok karşıyım temassızlık anında yanar, takılı kalmıştır vs gibi. Bir arıza bildirme sistemi var çoğu durumda bu cevapları alıyoruz. Malesef çok sağlıklı çalışmıyor.
    Vericilerden de lamba yandığını ilk defa duyuyorum ve Çamlıca Tepesinden geçerken oluşan dalga'nın aracın içinde cep telefonu ile konuşurken çok daha fazlası olacağına eminim veya bir jammer'ın yanından geçseniz tüm ışıkları mı yanacak. Eğer bu şekilde etkiliyorsa o zaman ciddi bir probleme de yol açabilir
    ewet 5200 civarında günlük 150 km yol yapıyorum ortalama..zaten o servisten nefret ettim başka bir servistede ECU ya baglatcam bide onlar baksın ama adamın aklına ilk gelen sey köprüde mi yandı dedi ben bişe söylemeden ama gercektende köprüdeydim tam vericilerin hizasında saga yanastım stop ettim 3 dk sonra calıstırdım söndü.
    EVOEVOEVOEVOEVO

Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon