Sayfa 1/2 12 SonSon
27 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Konuşan kameralı park sensörü montajı

A.Kemal HATiP
    tyrant86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    10 K 3656
    Edilen teşekkür: 47

Standart Konuşan kameralı park sensörü montajı

Arkadaşlar bu sensörü aracıma uygulatıcam fakat arabanın orjinalinde park sensörleri var.orjinal sensörleri iptal ettiğimde araç herhangi bir hata verirmİ?PEKİ SERVİS DIŞARDAN ALINAN BU PARÇANIN MONTAJ İŞLEMİNİ YAPAR MI?

Mehmet Özcan
    Basın-Yayın Sorumlusu femoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS
    Edilen teşekkür: 7336

Kemal sistemi tamamen iptal edip yenisini takacaklar bir sorun olmaz ..

CEM GÜZEN
    puntoaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 98

arkadaşlar bir de arabaların önüne park sensörü takıyorlar o nasıl oluyor o zaman hep öter
    bende taktırmak istiorum

Sertaç Sertaç
    smartmavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 445

Bizim arabalara öne de lazım görüş sıfır. Gecen saksıya vurdum.

vedat arslan
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. vedatarslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 23

Alıntı puntoaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bir de arabaların önüne park sensörü takıyorlar o nasıl oluyor o zaman hep öter
    bende taktırmak istiorum

öne takılan sensörler park sensörü değil şekil olarak benziyor ama değil onlar fren sistemiyle alakalı öndeki araca 10cm e kadar yaklaştığınız zaman fren sistemini araç hazır hale getiyor frene basman la durman arasında ki süreyi kısaltır özellikle mercedesin full araçlarında görürsün....volvo bmw audi gibi araçlardada vardır...ancak dünyada absyi ilk mercedes egliştirdi biliyorsunuz bunuda ekstra güvenlik paketi oplarak geliştirdi.....

birde bunun abntin kuntin kısaltmaları var...onu bilmiyor...

Mehmet Özcan
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS

Vedat cım doğru biliyorsun yanlış yerde kullanıyorsun .. 8 li park sensörleri var öne dört arkya dört arka olanı geri vitesle ön olanı düğme ile çalışıyor arkdaki görev nasıl yerine getiriyorsa öndekide aynı şekilde görevini yerine getiriyor..

Mustafa Özkan
    Moosty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    26 TZ 691
    Edilen teşekkür: 361

Bazı ön sensörler düğme ile aktifleştiriliyormuş, bazıları ise geri vites lambası söndükten sonra 10 saniye kendi kendine aktif oluyormuş.
    Uygun bir şey bulursam ben de ön - arka sensör taktırmak istiyorum ama konuşan sensör bana çok mantıklı gelmiyor:
    - Zaten yeteri kadar konuşan bir karım var, ikisini birden aynı anda dinleyemem.
    - Bir sistem ne kadar karmaşıksa arıza yapma ihtimali o kadar artıyor.
    - Bir yorumda, arka tarafa olan mesafe azaldıysa söylediği bir mesafe bilgisini bitirmeden yenisini söylemeye başladığı ve dolayısı ile mesafe az - araba hızlı ise sistemin 'kekelemeye' başladığını okumuştum.

Bunlar kulaktan dolma bilgiler, bizim forumda gerçekten kullanan birinden yorum okumayı isterdim.

8. Bu mesaj için teşekkür edenler:

EREN YALÇIN
    axi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Manisa
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    45 EY 700
    Edilen teşekkür: 247

Alıntı tyrant86 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu sensörü aracıma uygulatıcam fakat arabanın orjinalinde park sensörleri var.orjinal sensörleri iptal ettiğimde araç herhangi bir hata verirmİ?PEKİ SERVİS DIŞARDAN ALINAN BU PARÇANIN MONTAJ İŞLEMİNİ YAPAR MI?

ben o sistemi tavsiye etmem işim dolayısıyla hergun ortalama 20-30 araca biniyorum. o dediğin park sensörleri olan araçlara bindiğimde şaşırtıyor. sağa sola 20 cm ortaya 30 cm diyene kladar ben yanaşacağım yere yanaşıyorum. yanlış anlama ama verim alabilmek için o park sensörleri varken çok yavaş yanaşman lazım ki konuşan sensör sana yetişebilsin. acemi işi gibi.... Bence park sensözrü istiyorsan orjinali kalsın. önlere sensör yaptır diğer arkadasların dediği gibi bizim arbaların burnunu görmek arkasını görmekden daha çok beceri istiyor..
    _NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
    Ben bir Türküm!!!
    Ben;
    Orta Asyadan Türeyen,
    Anadoluda Büyüyen, Avrupa iclerine Yürüyen TÜRK´üm.
    Ben;
    Atillayi, Yavuzu, Fatihi var eden, krallari, imparatorlari kendisine Yar eden, Düsmanina dünyasini dar eden TÜRKüm.
    Ben;
    Damarlarinda asil kanin aktigi irkim, Benden bahseder destanim,Agitim,TÜRKüm,ben TÜRKüm,
    taa iliklerime kadar MUSTAFA KEMAL ATATÜRK`üm!!!
    Ya Siz Kimsiniz ???......____

vedat arslan
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. vedatarslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 23

Alıntı femoli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vedat cım doğru biliyorsun yanlış yerde kullanıyorsun .. 8 li park sensörleri var öne dört arkya dört arka olanı geri vitesle ön olanı düğme ile çalışıyor arkdaki görev nasıl yerine getiriyorsa öndekide aynı şekilde görevini yerine getiriyor..

femoli cimmm biz burda uydurma işlerden bahsetmiyoruz.....
    ben sana bnm bahsettiğim mercedesin orjinal sistemi araşırırsan görürsün güvenlik paketi ile birlikte veriliyor ayrıca park ederken öndeki sensöre nbe gerek var.....

AUTOMANN PARK SENSÖRÜ 8 Li LED EKRAN ŞOK FIRSAT, #23658035 Gittigidiyor.com
    98 model hondaya buna benze bir ürün montajı gerçekleştirmiştik..... bunda 1 sene kadar önce o yüzden ana öğretme cimmmm.

mustafa can
    kronik gp cann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    41DP782
    Edilen teşekkür: 657

Alıntı Moosty Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bazı ön sensörler düğme ile aktifleştiriliyormuş, bazıları ise geri vites lambası söndükten sonra 10 saniye kendi kendine aktif oluyormuş.
    Uygun bir şey bulursam ben de ön - arka sensör taktırmak istiyorum ama konuşan sensör bana çok mantıklı gelmiyor:
    - Zaten yeteri kadar konuşan bir karım var, ikisini birden aynı anda dinleyemem.
    - Bir sistem ne kadar karmaşıksa arıza yapma ihtimali o kadar artıyor.
    - Bir yorumda, arka tarafa olan mesafe azaldıysa söylediği bir mesafe bilgisini bitirmeden yenisini söylemeye başladığı ve dolayısı ile mesafe az - araba hızlı ise sistemin 'kekelemeye' başladığını okumuştum.

Bunlar kulaktan dolma bilgiler, bizim forumda gerçekten kullanan birinden yorum okumayı isterdim.
    park sensörünü kullanan biri olarak (hemde ön-arka,acemilik işte) fikrimi belirteyim,aracımı aldıktan sonra yaptığım en akıllıca işlerden biriydi,CENMAX ön arka park sensörü taktırmak.önceki aracımın şahin olmasından mıdır bilmiyorum,arabamı ilk kullanmaya başladığım zamanlarda,(malum aracımızın içindeyken hiç göremediğimiz için ne renk olduğunu bile unutuyoruz bazen) sanki boşlukta park ediyormuşum gibi geliyordu,bide bady kit yaptırınca arabaya,zaten farz olmuştu yaptırmak.öne ne gerek var diyenler için bişey diyemem,ama bence haricen yaptıracaksan ikisine de yaptırmakta fayda var,çevrendeki arabaların ön ve arka tamponlarının özellikle yan taraflarına bakarsan ne demek istediğim daha kolay anlaşılır.bi ton para verip aldığımız aracımızı park ederken "ha değdi ha değecek" stresini yaşamaktansa taktırmak en iyisi.konuşanından olması gerekmiyo,hem sesli hemde görüntülü ikaz veriyo benimki,park ederken gönlüm rahat,tavsiye ederim.
    tek dezavantajım,hesapta düğme yaptılar ön sensör için ama hiç bi işe yaramıyo,geri vitese takdığımda otomatik olarak devreye giriyo,evin önüne gelince arkaya gitmiyeceğim halde önce geri vitese takıp sonra ileriye yanaşmak biraz komik oluyo ama naapalım o kadarına razıyım,artılarını göz önünde bulundurunca.
    Konu cann tarafından (19/01/2010 Saat 21:24 ) değiştirilmiştir.
    İNSAN YAŞADIKÇA DEĞİL,YAŞAMADIKÇA YAŞLANIR..

mustafa can
    kronik gp cann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    41DP782
    Edilen teşekkür: 657

Alıntı femoli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benimki aynen senin bahsettiğinden,tecrübeyle sabittir
    İNSAN YAŞADIKÇA DEĞİL,YAŞAMADIKÇA YAŞLANIR..

Mehmet Özcan
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS

Alıntı vedatarslan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    öne takılan sensörler park sensörü değil şekil olarak benziyor ama değil onlar fren sistemiyle alakalı öndeki araca 10cm e kadar yaklaştığınız zaman fren sistemini araç hazır hale getiyor frene basman la durman arasında ki süreyi kısaltır özellikle mercedesin full araçlarında görürsün....volvo bmw audi gibi araçlardada vardır...ancak dünyada absyi ilk mercedes egliştirdi biliyorsunuz bunuda ekstra güvenlik paketi oplarak geliştirdi.....

birde bunun abntin kuntin kısaltmaları var...onu bilmiyor...
    Sen burayı bir daha oku istersen, Hem öne takılanlar park sensörü değil diyorsun , hemde ben sana mercedesden bahsediyorum diyorsun.

Alıntı vedatarslan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    femoli cimmm biz burda uydurma işlerden bahsetmiyoruz.....
    ben sana bnm bahsettiğim mercedesin orjinal sistemi araşırırsan görürsün güvenlik paketi ile birlikte veriliyor ayrıca park ederken öndeki sensöre nbe gerek var.....

98 model hondaya buna benze bir ürün montajı gerçekleştirmiştik..... bunda 1 sene kadar önce o yüzden ana öğretme cimmmm.

Önce yarım yaşımdasın konuşmana dikkat et..

Sana uydurma iş demedim biliyorsun ama yanlış şeyden bahsediyorsun dedim , söylediğin sistem araç orj nalinde geliyor bizim sonradan taktıklarımız tamamen park sensörüdür ..
    Konu femoli tarafından (20/01/2010 Saat 11:02 ) değiştirilmiştir.

Mustafa Kubilay KARABULUT
    sowhat788 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Plaka
    34DP5400
    Edilen teşekkür: 418

Örnek mercedes lerde ;

-Arka sensörler geri vitese bağlı olarak çalışır
    -Ön sensörler Kilometre bazlıdır yani araç ileri giderken 20-30 Km ye kadar çalışır sonra otomatik kapanır

15. Bu mesaj için teşekkür edenler:

sertaç şimşek
    sertaç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 15

femoli +1
    sertaç şimşek...

Ozan K
    OzzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***
    Edilen teşekkür: 2813

Alıntı sowhat788 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Örnek mercedes lerde ;

-Arka sensörler geri vitese bağlı olarak çalışır
    -Ön sensörler Kilometre bazlıdır yani araç ileri giderken 20-30 Km ye kadar çalışır sonra otomatik kapanır
    nasıl takıyolar bilmiyorum ama corollayada aynı bu şekilde çalışıcak şekilde takmışlar.
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

Ozan K
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***

izninizle konuyu hortlatıyorum ancak bu ön bağlantı olaynı çözemedim bilgisi olan varmı?
    yorumlarda biri frene bağlanıcak yazmış ama her frene basıncada devreye girmesi çok saçma.

corollada sonradan takılan sistem çok güzel işliyo yukarda yazdığım gibi, geri vitese takarsam 8ide devreye giriyo.

ileri vitesteyken 20nin üzerine çıktıktan 3 sn sonra kapanıyo 20nin altına düşünce tekrar devreye giriyo(sadece önler) ayrıca önlerin bu şekilde devreye girmesini iptal edebiliyorum. bu zaten orjinal fabrika çıkışlılardaki sistem(passat, mercedes,audi) peki biz bunu nasıl uygulucaz?
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

xxx xxx
    ferikci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 137

Alıntı OzzY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    izninizle konuyu hortlatıyorum ancak bu ön bağlantı olaynı çözemedim bilgisi olan varmı?
    yorumlarda biri frene bağlanıcak yazmış ama her frene basıncada devreye girmesi çok saçma.

corollada sonradan takılan sistem çok güzel işliyo yukarda yazdığım gibi, geri vitese takarsam 8ide devreye giriyo.

ileri vitesteyken 20nin üzerine çıktıktan 3 sn sonra kapanıyo 20nin altına düşünce tekrar devreye giriyo(sadece önler) ayrıca önlerin bu şekilde devreye girmesini iptal edebiliyorum. bu zaten orjinal fabrika çıkışlılardaki sistem(passat, mercedes,audi) peki biz bunu nasıl uygulucaz?
    ctiy moduna bağlansa? kablosu vs. bulunabilir mi bilmiyorum ama city modu devreye girince sensörler de devreye girse amaca ulaşılmış olur sanki

20. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mehmet Özcan
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS

Alıntı ferikci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ctiy moduna bağlansa? kablosu vs. bulunabilir mi bilmiyorum ama city modu devreye girince sensörler de devreye girse amaca ulaşılmış olur sanki
    evet süper olur aslında 20 km sonra iptal ..

Ozan K
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***

çok mantıklı ama yapıcak adam bulmak problem
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

Can Yağcı
    Mazüt Powır :D Du Hast - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 BA 9125
    Edilen teşekkür: 1028

city ile ilgili mevzu yalan olur çünkü aynı hat üzerinden yumuşatılıyor direksiyon.

full elektronik sistem arabalarda bu iş zor iş.
    önler için ayrı bir düğme koyan markalar çok. bence böyle birşey düşünülmeli.

Sayfa 1/2 12 SonSon