Sayfa 1/2 12 SonSon
29 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Kilometre düşürme konusunda acil yardım

murat çakır
    muratcakir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

Standart Kilometre düşürme konusunda acil yardım

bahçelievler de bir galerinden grande punto 1.3 MJ 90bg dynamic dualogic modeline talip oldum fakat her alıcının yaptığı gibi servise götürdüm gösterdim. Arac 2007 model ve 29.000 km de görünüyor. araç ilk önce 20bin km de servis bakımına girmiş, bundan yaklaşık 1 yıl sonra tekrar servise geldiğinde kaydı 100bin olarak yapılmış fakat servis bu kaydın yanlışlıkla girildiğini söylemiş. servis yetkilisi emin olmamakla birlikte aracın hiç de 29binde görünmediğini söyledi aracın fiyatı 20.500 ufak tefek boyası ve çiziği var. ayrıca servis aracın elektronik beynimidir artık neyse, oraya taktığı aletle aracın kilometresinin burada da 29binde göründüğünü fakat beyinle de oynanmış olabileceğini söyledi.
    *ilk arabamı alıyorum lütfen yardımcı olun nasıl anlayabilirim gerçek olup olmadığını, böyle bir arabam olsun istiyorum? ne gibi önlemler alabilirim usta arkadaşlardan destek bekliyorum. teşekkürler.

batu fes
    batuhann80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 615

işiniz zor,,
    arabanın sahibiyle servise gidin durumu birde ona izah etsinler beraberce kafa yorun...araba sahibinin tepkisine göre rota cizin..2008 model ve 2007 kasımda trafige cıkıslı arabam daha yeni 20000 km oldu ...
    az km yapmıs olabilir...
    ama servisten kagıt alırken 20000 km mi yoksa 100000 km mi diye yazılan kagıda bakmamısmı arac sahibi..
    düsürmüşte olabilir...
    Boyun eğmeyeceğiz. Çünkü bu, şan ve şerefle yaşamış olan ecdadımıza karşı büyük bir ihanet olur. Atalarımız, bizlere geniş ülkelerle birlikte hürriyet ve istiklâli de emanet ettiler. Savaşçı ve süvari hayatımız sayesinde yabancıları titreten bir millet olduk. Korumakla vazifeli bulunduğumuz bütün bu emanetleri, adi bir ömür uğruna fedâ edemeyiz. Hepimizin bildiği gibi savaşta Cengaverlerin kaderi ölümdür. Biz ölsek de kahramanlığımızın şanı yaşayacak. Çocuklarımız ve torunlarımız diğer kavimlerin efendisi olacaktır.
    Çİ - Çİ YABGU
    ( M.Ö 54 )

Erhan OĞUZHAN
    LINEA erhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06RB401
    Edilen teşekkür: 158

galeriler genelde km ile oynama yapıyorlar. bence sorun varsa araçtan vazgeçmek daha mantıklı. servis durduk yere neden km sini 100 bin girsin. 100 bin km de yapılan işçilik ile 29 binde yapılan işçilik bir olur mu? servis çalışanı araç formuna baktığında yanlışlığı görmez mi? yada adam fazla para ödeyince itiraz etmez mi benim aracım 29 binde diye.
    Linea Dynamic 1,4 Fire

suat taner
    lionT-JET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 233

merhaba ılk once puntoyu tercıh etmen cok dogru.galerıden araba almak rısk kılometreyı ıstedıklerı gıbı oynattırıyorlar.hıc bır servıs 29000 km dekı arabayı 100000km olarak gırmez!!!eskı aracımı 122000 kmden 75000 kmye cekmıslerdı...servıstekı arkadas zaten 29000km dekı bır arac gıbı gorunmuyor dıyorsa dogru dıyordur.ben 17500 km de yenı gp aldım.sıfır kokusu ustunde ve plastık aksam dıreksıyon hepsı mat.aramaya devam etmelısın.hayırlısı ıle bır arac bulursunuz.

murat çakır
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

servisi tekrar arayıp öğrendim ki, lastikleri de son zamanda takılmış. bana verdiği son fiyat 20.500 TL.
    Konu muratcakir tarafından (11/09/2009 Saat 14:47 ) değiştirilmiştir.

suat taner
    lionT-JET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 233

ınternette fıyatlar 23000 26000tl arasında ıken 20500 tl olmasıda ayrıca dusundurucu.acıkcası kendı puntomu almadan once 76000kmde yıne 90hp dynamıc dualogıcı 19750 tl ye sıyah renk olarak bulmustum ama aracta 2-3 parca degısen vardı!!

YSN YSN
    byasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 35

O araçtan uzak durun.Servisle galeri anlaşmış ve size yanLışLıkla yapıLdığını sölüyo olabilirler.Piyasada araç çok gidin başkasını alın

Not:Bunları yıllardır galerici bi ailede yetiştiğimden söylüyorum...

İLKER Ç.
    ocean_1919 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    26
    Edilen teşekkür: 197

Bencede uzak durun. Israr etmenin lüzumu yok çünkü şüphe var. Galerilerden ziyade birmot, dod gibi yerlerden almak daha güvenilir bence.

Yiğit YILMAZ
    Turq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    35 n 4724
    Edilen teşekkür: 12

Bencede bir sorun var o işte. Mantık olarak bu kadar az kilometre yapcak insan m.jet tercih etmez. Arabayı satarken dahi yılda kaç km yapıyorsunuz diye soruyorlar, 20000 den azsa m.jet tercih etmeyin demişti bana aracı satan arkadaş. Genel olarak galeriden araba almama taraftarıyım ama umarım hakkınızda hayırlısı olur.

murat çakır
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

SERDAR ÖZLÜ
    serdar2362 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 BY 7694
    Edilen teşekkür: 1623

O miktarda parayı öyle bi arabaya vermem. Hele galeriye hiç vermem. Sitemize bakarsanız daha uygun arabalar var. Plaka farklı olabilir ama en azından tam güvenilir.

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Herkes belirtmiş zaten.Ben de katılıyorum.Başka araçlara yönelmekte fayda var.Bakım yapılmış mı yapılmamış mı, hangileri yapılmış belirli değil.Sözüm meclisten dışarı ama galericilerin düzgününü bulma şansımız çok düşük...

Bence tanıdık araçlara yönelin ya da garantili ikinci ellere bakın derim...

hasan ali Z.
    HasanAliz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 116

yanlışlıkla 100 000 km girilmiş serviste , yani bu yanlışlığı farkedip birde düzetlmede yapmamışlar öyle mi çok güldüm.

VAZGEÇİN UZAK DURUN !

altan bölük
    jarahar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    34eu9697
    Edilen teşekkür: 16

bende ustadan aracın egzosundan en iyi fikri alırsın diye duymuştum,egzos bağlantı noktalarına bak,cok yıpranmış gözüküyorsa 29000 değildir,değişmişse yine anlarsın yine 29000 değildir.
    km orjinalliğini sen en iyi ve en garanti şöyle anlarsın araba trigeri daha yeni değişmiş yada değişmesi lazım servise getir ve bunları göster baskısı değiştiğinde üzerinde fabrika çıkışı baskısımı var bak
    ikinci yöntem ise direksiyon vites topuzu koltuklar ve yürüyen aksamından km ile oynanıp oynanmadığını anlarsın
    pedallardaki yada içindeki ve dışındaki yıpranmalara bakarak kilometrenin düşürülüp düşürülmediğini anlamak hem mümkündür hemde değildir

BARIS ATABEY
    predator_ant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07 BHA 87
    Edilen teşekkür: 77

arkadaşım senin içine şüphe düşmüş bi kere. İçinin ısınmadığı işi yapma sonradan çok pişman olursun. Öylemiydi böylemiydi diye düşüneceğine başka araçlara bak.

altan bölük
    jarahar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    34eu9697
    Edilen teşekkür: 16

ayrıca,satıcının diğer araçları için yazdığı açıklamaları okudum ve biraz psikoanaliz bilirim,bence vazgeç çünki tüm ilanlarındaki cümle kurma stili ile kelime seçimlerini inceledim ve sadece puntoda bir enayilik var,kusurabakma bazı kişilere bu falcılık gibi gelebilir ama gerçekten psikoanaliz bu tür durumlarda bana daha net fikir verir.bütün ilanlarında sadece aracım km rakamını yazmış ama puntoda km önüne orjinal diye ekleme yapmak gereği duymuş,diğer ilanlarda kelime seçimleri daha temiz ve net,satacağı şeyi kısa net kelime tekrarı yapmadan yazmış,puntoda sapıtmış,

17. Bu mesaj için teşekkür edenler:

GÖKHAN IŞIKLI
    gokhan.bey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Edilen teşekkür: 53

bu aracın lastikleri orjinal lastiklerimi ona bak yeter aynı model taksa bile lastiklerin üzerinde üretim yılı yazar aracın üzerinde 2006 veya 2007 olması lazım ayrıca 29.000 km de araç lastik istemez değişmişse anlarsın muhtemelen 2008 ve 2009 üretimi lastik vardır üzerinde eğer km orjinal değilse saygılar.

Nuri GP
    clax22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 65

2buçuk senede 29000 yapacaksa multijet dizel almazdı bencede bu işte bir iş var servis araca 100bin yanlışlıkla yazmış diye bir şeyi kabul etmek imkansız.bence kafanız takılacağına aractan vazgecmek en mantıklısı

Mehmet Furat
    winchester MehmetFrt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34DF7511
    Edilen teşekkür: 25

bence içine sinmemiş bu araba senin daha sonradan kafana cok şey takılır zaten ilk araban olcakmış bence biraz daha araştır eminim daha iyisini bulursun

İsmail ŞENER
    isocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Denizli
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 91

vazgeç dostum sakın alma. ben satılan şirket araçlarından çok iyi biliyorum. her şekilde kilometre ile oynuyorlar.
    Follow Me If You Can.

Sayfa 1/2 12 SonSon