Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon
68 sonuçtan 41 ile 60 arası

Konu: Lütfen herkes cevaplasın

_ _
    Muhendis06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 215

Aracimla 100 bin km devirdim. Aldigim gunden beri aractan gelen tikirti ve gicirti seslerinde pek bir degisiklik yok. Gogusteki seslerin kaynaklari : gosterge tablosu plastik cercevesi, sag-sol ucgen kelebek camlarinin dibindeki kapama trimleri, on cam hava ufleci, arka kapi içlerindeki kilit mekanizmasinin halatlari, amortisor takozu. Bunlar disinda aracta ekstra bir ariza hasil olmadi.
    1.3 MJ Act 75 HP, 5 lt/100km

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Alıntı Muhendis06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aracimla 100 bin km devirdim. Aldigim gunden beri aractan gelen tikirti ve gicirti seslerinde pek bir degisiklik yok. Gogusteki seslerin kaynaklari : gosterge tablosu plastik cercevesi, sag-sol ucgen kelebek camlarinin dibindeki kapama trimleri, on cam hava ufleci, arka kapi içlerindeki kilit mekanizmasinin halatlari, amortisor takozu. Bunlar disinda aracta ekstra bir ariza hasil olmadi.
    Bence bu sonuç bizler tarafından da bilinen iç mekandaki işçilik ve malzeme kalitesi problemlerini yansıtmakta.Tabi bunun yanında Fiat ın motor üretimi konusundaki başarısını da göstermekte bence...

BÜLENT HASDEMİR
    Bülent10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 15

Uğur arkadaşım zaten bahsettiğim sesler pürüzlü ( mıcırlı ) yollarda geliyor . Düz asfaltlarda düşük devirlerde bu ses duyulmuyor bile. Yapılan yorumlarda anladığım kadarıyla herkez bu dertten müzdarip. İnsan sıfır araç alınca beklentileri daha farklı alıyor. Mekanik olarak bu araçtan memnun olmayan pek yok , nedense göğüsün ve kadranın çeşitli yerlerinden gelen bu seslerden dertli...

ahmet koc
    akrepanaroma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adıyaman
    Rengi
    Derin Mavi
    Edilen teşekkür: 0

merhaba ben de 2009 model punto aldım. 250. km de ön taraftan ses gelmeye başladı. sinir oldum. servise gittim. sesin ön ızgaradan geldiğini söylediler. fiat logosunun takıldığı yerden. oraya bir besleme yaptılar arkadan, ses kesildi. şimdi çok memnunum.

berkeraaa
    Ziyaretçi berkeraaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

aracımı 0 aldım ve aldığımın 3. günü sağ arka taraftan tıkırtılar gelmeye başladı...Yağlanma ve ayar işleminden sonra tık yok.Ancak aracın ses izolasyonu 0.Babamın kullandığı araçtan inip kendi aracıma geçtiğim anda hayal kırıklığına uğruyorum.

süleyman şen
    sülleyman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 0

slm arkadaslar benım 2006 puntom var ve hıc bır kağpısından ses gelmıyor yada ben yuksek muzık ses dınledıgım ıcın farkedemedım ama kontrol edıcem ortak sorunumuz galıba yolun sesını arabanın ıcınde yer alması bu durum lastık secımınden kaynaklanıyor olabılır aslında benım bu ses sorunlarından daha onemlı sorunum var bazen yolda gıderken bı anda kadran 220 ye falan vuruyor ama ben 50 le falan gıdıyorum ve dıreksıyon kıtlenıp kalıyor 5 6 sanıye Allahtan hızlı gıderken basıma gelmedı hıc gelırse naparım bılemem sızdede oluyormu arkadaslar bılmıyorum aynı durumla karsılasan varmı aranızda?

Arda BULUT
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Alıntı sülleyman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    slm arkadaslar benım 2006 puntom var ve hıc bır kağpısından ses gelmıyor yada ben yuksek muzık ses dınledıgım ıcın farkedemedım ama kontrol edıcem ortak sorunumuz galıba yolun sesını arabanın ıcınde yer alması bu durum lastık secımınden kaynaklanıyor olabılır aslında benım bu ses sorunlarından daha onemlı sorunum var bazen yolda gıderken bı anda kadran 220 ye falan vuruyor ama ben 50 le falan gıdıyorum ve dıreksıyon kıtlenıp kalıyor 5 6 sanıye Allahtan hızlı gıderken basıma gelmedı hıc gelırse naparım bılemem sızdede oluyormu arkadaslar bılmıyorum aynı durumla karsılasan varmı aranızda?
    Süleyman hoşgeldin öncelikle,

Problem anladığım kadarıyla yazılımsal.Forumda bazı arkadaşlarımızın başına da geldi benzer durumlar.Serviste güncel yazılım yüklenerek problem hallolur,

Keyifli forumlar...

Emin Şen
    FoR_ReaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Erzurum
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 63

bizim araçlarda kapıdan gelen sesler kronik sayılabilir ama servise gidip sorun var dediğinizde hemen yapabiliyorlar sanırım fabrikadaki elemanlar bu ayar olayını italya yollarına göre yaptıkları için bizim memleketten 1000-2000 km sonra ses gelmeye başlıyor

bendeki sorunda başka bir cins fikri olup yazan olursa sevinirim

https://forum.grandepuntotr.com/tekn...tml#post241775

BÜLENT HASDEMİR
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Titanyum Gri

Süleyman direksiyonun kitlenmesi ciddi bir durum acilen servise götürmen uygun olacak. Ardanın dediği gibi kadranın 220 vurması yazılımsal olabilir.

BÜLENT HASDEMİR
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Titanyum Gri

Alıntı berkeraaa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aracımı 0 aldım ve aldığımın 3. günü sağ arka taraftan tıkırtılar gelmeye başladı...Yağlanma ve ayar işleminden sonra tık yok.Ancak aracın ses izolasyonu 0.Babamın kullandığı araçtan inip kendi aracıma geçtiğim anda hayal kırıklığına uğruyorum.
    Berker benim aracım 4,5 aylık benimde 3.haftada sağdan tıkırtılar geldi . Servis takozlardan geldiğini söyledi . Yağladılar şuan oradan ses gelmiyor tek sıkıntım ön göğüslerden ve kadrandan gelen cızırtı sesleri

BÜLENT HASDEMİR
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Titanyum Gri

Alıntı akrepanaroma Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba ben de 2009 model punto aldım. 250. km de ön taraftan ses gelmeye başladı. sinir oldum. servise gittim. sesin ön ızgaradan geldiğini söylediler. fiat logosunun takıldığı yerden. oraya bir besleme yaptılar arkadan, ses kesildi. şimdi çok memnunum.
    Ata merhaba.

1. ön ızgara dediğin bölüm tam olarak neresi
    2.Fiat logosunun takıldığı yer ta olarak neresi ve ses cızıtı şeklindemiydi.

Arda BULUT
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Bülent, aracın önünde Fiat Logosunun olduğu yer, radyatörün önüne denk gelen...

BÜLENT HASDEMİR
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Titanyum Gri

Arkadaşlar bu kadrandaki sesi nasıl kesebiliriz orada ki vidayı sıkmayla kesileceğini sanmıyorum servis orayı kontrol etti ama hala geliyor

Arda BULUT
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Bülent, gösterge grubu çerçevesinin içine yalıtım malzemesi konularak bu sorun giderilmekte.Sadece vidaların sıkılması yeterli değil.Çerçevenin çıkarılıp iç kısmına yalıtım malzemesi konulması gerekmekte,

Yalnız yeni modellerde bu sorun yok bildiğim kadarıyla...

Mustafa Akçay
    pdr42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 625

soguk asfallta sol taraftan bir ses geliyor cogundada bu durum var sanıırım servisei bu konuyu 3 defa soyledim cozum bulunmaadı. en son bıktım ole biniyorum. ses sol direklerdeki pastikten geliyor hatta giderken orayı tutun ses kesiliy r

Mert Sözge
    Yıllanmış Moderatör StrawBeeRy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 3539

bizim araba 64.000 km de aynı şey söz konusuydu.2 kere kapıları söktürdük serviste.acaba onlarmı yapıyor diye bir şey çıkmadı sonra göğüs sert plastik olduğu için onun az bir şey yapabileceğini söylediler.kazaya kadar sadece göğüsten ses geliyordu kazadan sonra sol arka taraftan bir ses gelmeye başladı çukurlarda yapıyor ama kimse sesin nerden gldiğini bulamadılar amortisörlerden dediler baktılar bir şey yok yaylardan dediler bir şey yok onu dediler bunu dediler hiç bir şey çıkmadı servis bile bu sesin nerden geldiğini bulamadı.şimdi gene kapıları söktürücez bakalım ses gene devam ederse 1500 lira verip yalıtım yaptırıcaz her tarafı sabitlicekler.ondan sonra ses yapabileceğini sanmıyorum.
    Konu StrawBeeRy tarafından (03/09/2009 Saat 12:24 ) değiştirilmiştir.

BÜLENT HASDEMİR
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Titanyum Gri

Alıntı ABNEW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bülent, gösterge grubu çerçevesinin içine yalıtım malzemesi konularak bu sorun giderilmekte.Sadece vidaların sıkılması yeterli değil.Çerçevenin çıkarılıp iç kısmına yalıtım malzemesi konulması gerekmekte,

Yalnız yeni modellerde bu sorun yok bildiğim kadarıyla...
    Arda malesef yeni modellerde de var benim gp mayıs ayında geldi yani 4,5 aylık . bu söylediğini servise ileteceğim . yalıtım malzemesi olarak acaba ne kullanıyorlar

Serdar Karaaslan
    BSK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 310

Her zırıltı gösterge panelinden gelmiyor, uzun yolda afyon sandıklı dinar bölümünde yol çok bozuk orda benim araba da ses yaptı göstergelerden geliyor sandım önce, zırıl zırıl ötüyordu, göstergeleri tuttum ses gelebilecek yerleri ama ses kesilmedi, sonra direksiyon kutusuna dizimi dayadım ve ses kesildi ben de direksiyon ayar mandalını açıkla kapalı konummunun ortasına getirdim biyerleri sıkıştırdı heralde ki ses kalmadı dönüşte tüm vidaları sıktırdım direksiyon kutusunda ama bir daha o kadar bozuk bir yola girmediğim için işe yaradı mı bilmiyorum.

BÜLENT HASDEMİR
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Titanyum Gri

Serdar sadece gösterge değil sağdan ve soldan ön göğislerden direklerden heryerlerden geliyor malesef sert plastik olduğundan sanırım

berkeraaa
    Ziyaretçi berkeraaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

arkadaşlar benimde gösterge grubundan şikayetlerim oluyor zaman zaman.aklımda sıcak silikon ile çevrelemek geldi paneli istenildiği zaman rahatça çıkartılabilen bir malzeme...sizin bu konudaki fikriniz ne olur acaba ??

Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon