19 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Continental ContiEcoContact 3 185/65/15 88 T - M L

Hakan Onur
    narkoz30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 1020

Dikkat Continental ContiEcoContact 3 185/65/15 88 T - M L

Continental ContiEcoContact 3 185/65/15 88 T

Sizce bu lastik nasıldır?

Dün aracıma yukarıdaki ebadlardan 4 adet taktırdım.

100 km yol yaptım lastiler kesinlikle ses yapmıyor virajlarda olağanüstü manevra kabiliyeti var araç kalkş ve duruş performansı deli arttı. Önceki lastiklerim yine aynı ebad yarımlamış ömürlü lassa idi çok sert ve titreşimi hissettiren bir lastikti.

Continental ContiEcoContact 3 185/65/15 88 T peşin tek çekim 570 liraya taktırdım kdv indirimli fiyatı buymuş tabii 880 lira dediler kdv den önceki fiyatı ama yalan her zamanki gibi lastikçilerin fiyat çakallığı bu değiştirdiğim şimdiye kadar 5. sıfır lastikler tek kuruş indirim yapılmadı söylenen fiyat pazarlıksız tek rakamdı. Micheline gittim onlar da aynı ebat lastiklere 700 lira çektiler ve tek kuruş indirmediler.
    Kredi kartı tek çekim verdimgim rakam 570 lira eğer nakit verseydim 550 lira olacakmış lastiklerin sonundaki uzantı ise ML yani Continental ContiEcoContact 3 185/65/15 88 T ML
    sondaki ML ne demek onu da bilmiyorum açıkçası

Continental lastikleri de diğer firmalar gibi 1 yıl ücretsiz yol yardımı hizmeti sunuyor bunun için size bir kart veriyorlar (banka kartı gibi)
    Lastikler Aşşağıdaki desendeler sanırım yazlık lastik ancak kışın da kullanılabilir dediler ne kadar doğru bilemiyorum araştırma fırsatı bulamadım.

üretim tarihi 2008 in 40. haftasında üretim yeri Fransa Continental ContiEcoContact 3 185/65/15 88 T son çıkan desenli tekerleği

Grande Punto için olan bu lastik için görüşleriniz nelerdir? Fikir beyan ettiğiniz için teşekkür ederim.
    Konu narkoz30 tarafından (08/05/2009 Saat 12:25 ) değiştirilmiştir.

MURAT IŞIK
    mm_isik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 223

fiyatı biraz yüksek.ama artık almışsınız 3-5 kuruşun lafı olmaz. genel olarak contınental lastıklerı cok ıyı ve kullanım omurlerı uzundur. hayırlı olsun.

lastikçilerin çakallığı konusunda haklısınız. kar marjları yüksek.oyuzden sıkı pazarlık yapın.mutlaka ortak yol bulurlar. mutlaka ama !!

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mehmet Ali ..
    makeles - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 240

aaaa benim lastik.. yaklaşık 27bin kilometredir kullanıyorum (2008 ocaktan beri) hala dişleri yerinde performansını koruyor.. manevralarda, dur kalklarda gerçekten çok iyi yalnız ses konusunda sadece iyi diyebilirim.. otoban ve kaliteli yollarda lastik sesi yok gibi.. kötü asfalttaki ses rahatsız edebiliyor.. yağmurlu yada ıslak zeminlerde güvenilir.. yalnız daha sessiz ve daha kaliteli olduğunu düşündüğüm nokian marka ile değiştircem..
    bu arada bendeki lastikte üretim yeri Germany yazıyor diye hatırlıyorum..

hayırlı olsun güle güle kullanın..

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

İLKER Ç.
    ocean_1919 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    26
    Edilen teşekkür: 197

Öncelikle hayırlı olsun lastikleriniz. Sizin lastiklerden Koçtaşta yanılmıyorsam 135 ytl idi tabi üretim tarihini ve üzerindeki harfleri falan bilemiyorum.
    Bende aracıma 15 gün önce aldım lassa impetus revo peşin 120 ytl den 4 adet 185/65/15 88 H. kdv indirimini sordum bir kaç lastikçiye yok öyle birşey dediler. Zaten her bayi farklı fiyat veriyor. 130 fiyat verende oldu. Eski lastiklerim dunloptu 175 tabanlılardandı. Uzun yola çıkmadığımdan ses yönünden farkı ayırt edemedim. Ancak yumuşaklığı hissediliyor. Sonuçta yeni lastik. Bakalım ne kadar zamanda sertleşecek...

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

hasan ali Z.
    HasanAliz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 116

aynı lastiği kullanıyorum.çok memnunum.
    özellikle yağışlı havalarda ve kaygan zeminlerde farkını daha iyi anlayacaksınız.

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ahmet mahir şenyuva
    ozguradam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bingöl
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06bf0310
    Edilen teşekkür: 2

arkadaşlar yeni lastik aldığınızda yıpranmış eski lastiklerinizi ne yapıyorsunuz?para ediyor mu?yoksa atıyormusunuz?

Hakan Onur
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

Alıntı ozguradam Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar yeni lastik aldığınızda yıpranmış eski lastiklerinizi ne yapıyorsunuz?para ediyor mu?yoksa atıyormusunuz?
    araçta taşıyamayacağımıza göre çoğumuz atıyoruz.

karahan k kaya
    Rolantide çalışıyor... kukart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun
    Rengi
    Yok
    Plaka
    55
    Edilen teşekkür: 350

Alıntı narkoz30 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    araçta taşıyamayacağımıza göre çoğumuz atıyoruz.
    lastik tamircileri bayıla bayıla lyıo atmayın
    benim kabak lara 4 üne 50 lira verdiler
    bu arada TOYO nasıl bilirsiniz tanesi 100 TL kampanya var almayı düşünüyom bilen varmı?

o t o b i y o g r a f i :
    2006 Hyundai Getz 1.5CRDİ-90ps /
    2006 Grande Punto Dynamic 1.3multijet-75ps /
    2004 Alfa Romeo 147 Distinctive 120ps /
    2008 Grande Punto 1.3multijet-90ps dualogic /
    2010 Opel Astra Essentia cp 1.3 CDTi-113ps easytronic /
    2004 Volkswagen Golf 5 1.6Midline-102ps triptonic /
    2011 Peugeot 308 ComfortPack 1.6eHDİ-115psAuto6R /
    2009 Peugeot 308 ComfortPack 1.6HDİ-112psAuto6R /

█▌
    █ █ ▌▌▌║│

Hakan Onur
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

Alıntı kukart Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    lastik tamircileri bayıla bayıla lyıo atmayın
    benim kabak lara 4 üne 50 lira verdiler
    bu arada TOYO nasıl bilirsiniz tanesi 100 TL kampanya var almayı düşünüyom bilen varmı?
    TOYO VE KUMHO LASTİKLER SES YAPIYOR DAHA DOGRUSU BİZİM FİATLARDA SES YAPIYOR TOYO YU DAHA ÖNCEKİ Dogan ARAÇLARIMDA SIFIR OLARAK KULLANMIŞTIM fena lastik değil kumho ise 2005 yılında aldıgım hyundai getz aracımla birlikte gelen bir lastik o da iyi idi kumho nun puntolar için olan lastiklerini 380 liraya alabilirsiniz. 185/65 r 15 için olan yeni model lastik bu fiyat yani tanesi 95 liraya geliyor ben almadım az bir fark vererek continentalden yana kullandım tecihimi kime sorsam tam punto için bu lastikler dediler michelin de iyi lastik ancak çok pahalı 4 lastige 700 lira vermek biraz ağır kaçtığı için conti aldım gayet de memnunum ses seda kalmadı diesel aracta benzinli sessizliği yakaladım .

14. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Okan ERKOÇ
    Anestezist okan-erkoc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tokat
    Rengi
    Bravo Lav Kırmızı
    Plaka
    60AN **
    Edilen teşekkür: 10

arkadaşlar 0km gp lerde dunlop var... sizinkilerde ne vardı acaba..
    FIAT BRAVO
    MULTİJET 1.6 16V 105HP
    ***EMOTİON***
    2008
    LAV KIRMIZI

Mustafa İŞLER
    mustafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 78

Benim arabamı aldığımda üzerindeki orjinal lastik continentaldı o kadar memnundum ki 49.000 km de hiç düşünmeden aynısıdan aldım. Şubat ayında 550 TL ödedim nakit olarak daha ucuza olabileceğini sanmıyorum araştırarak aldım çünkü...

fatih emekli
    fatihhhh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Elazığ
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 241

way bea!!!!
    demek uzun zamandır aradığım sessiz lastik bu ha?
    bende lassa felan düşünüyordum(yerli malı yurdun malı zihniyetindeyimdir hep) ama continental alayım baaari.
    michlen enerji sawyer nasıl? yumşak hamurludur kısa ömürlüdür felan derler hep, fiyatı da pahalıdır derler. bu iki konuda benim için önemli değil, bozuk asfaltta yol sesini azaltsın yeter.
    continental den daha iyi bi lastik önerecek olan varmı? (yol sesini azaltma konusunda.)

Hakan Onur
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

Alıntı fatihhhh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    way bea!!!!
    demek uzun zamandır aradığım sessiz lastik bu ha?
    bende lassa felan düşünüyordum(yerli malı yurdun malı zihniyetindeyimdir hep) ama continental alayım baaari.
    michlen enerji sawyer nasıl? yumşak hamurludur kısa ömürlüdür felan derler hep, fiyatı da pahalıdır derler. bu iki konuda benim için önemli değil, bozuk asfaltta yol sesini azaltsın yeter.
    continental den daha iyi bi lastik önerecek olan varmı? (yol sesini azaltma konusunda.)
    Fatih sana katılıyorum yukarıda yazdıkların aynen dogru michelin türkiye şarlarında çabuk kuruyor ve dökülüyor uzun yol yapamazsın maximum 40000 km yapman lazım yaklaşık (lastikler güvenli seviyeyi yarılar bu km de) bence sen 700 vermektense 550 ver conti al memnun olursun ancak muhakkak 185/65/15 olmalı eğer 60 olursa yanak genişliğinden dolayı ses alma riski var michelinin satış pazarlama taktiği yumuşak lastik ama türkiye yollarında continenta daha iyidir bence uzun süre araştırma yaptım ben conti seçtim verdiğin parayı tam hakediyor karar senin.

ahmet mutlu
    poyraz3538 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    2008
    Edilen teşekkür: 5

hakan abi hayırlı olsun kazasız belasız güle güle kullanda sen nasıl aldın 550 tl ben sordum daha bügün tanesine 180 diyorlar senin kulladıgın lastıgı yaklaşık 2 yıldır kullanıyorum ben yol ferporması yol tutuşu çok güzel otobanda da sessiz diyebilrim ama kara yollarında biraz sesi rahatsız ediyor puntolar için diger lastik kullanmadıgımdan bir kıyaslama yapamam

20. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Hakan Onur
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

Alıntı poyraz3538 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hakan abi hayırlı olsun kazasız belasız güle güle kullanda sen nasıl aldın 550 tl ben sordum daha bügün tanesine 180 diyorlar senin kulladıgın lastıgı yaklaşık 2 yıldır kullanıyorum ben yol ferporması yol tutuşu çok güzel otobanda da sessiz diyebilrim ama kara yollarında biraz sesi rahatsız ediyor puntolar için diger lastik kullanmadıgımdan bir kıyaslama yapamam
    Halkalı caddesini kullanarak shell benzin istasyonunu geçtikten sonra 100 metre ileride solda kalıyor halkalıya varmadan önce pazarlık yapın yoksa o fiyata alamazsınız. peşin para 550 tek çekim 570 istiyorlar.
    Continental bayaa ünlüdür mercedes ve bmw gibi markalara lastik veren firmadır bizim araçlarımız ne yazık ki alttan izolasyonu yeterli değil o yüzden yol sesini azami tutuyor bu lastikler.

ahmet mutlu
    poyraz3538 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    2008
    Edilen teşekkür: 5

cantinaltel zaten benim bildigim kadarıyla mersedesin fabrika çıkışı arabalarında mevcut diye biliyorum benim araba 30000 binde gecerken fikir almak için sordum 185/65/15 88 T
    üstündeki lastik fiyatını sordum 180 tl dediler kulanım süreside 45000 km yada 3 yıl dediler acıkcası kullanım süresi bana biraz az geldi bende puntodan önce dogan vardı 65000 km yaptım 195/60/15 88 t fiyatını sordum onada 180 tl dediler 195 60/15/88 t taksak ne gibi artı yada eksisi olur arkadaşlar

Ziyaretçi047
    Ziyaretçi Ziyaretçi047 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bende de conti var 195 55.

Daha önce hiçbir lastikten bu kadar memnun kalmadım...

Mahvettim lastikleri yine de bana mısın demiyorlar...

Mustafa İŞLER
    mustafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 78

Alıntı Cihan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende de conti var 195 55.

Daha önce hiçbir lastikten bu kadar memnun kalmadım...

Mahvettim lastikleri yine de bana mısın demiyorlar...
    Üstün Alman teknolojisi kısaca...

Hakan Onur
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

Alıntı poyraz3538 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    cantinaltel zaten benim bildigim kadarıyla mersedesin fabrika çıkışı arabalarında mevcut diye biliyorum benim araba 30000 binde gecerken fikir almak için sordum 185/65/15 88 T
    üstündeki lastik fiyatını sordum 180 tl dediler kulanım süreside 45000 km yada 3 yıl dediler acıkcası kullanım süresi bana biraz az geldi bende puntodan önce dogan vardı 65000 km yaptım 195/60/15 88 t fiyatını sordum onada 180 tl dediler 195 60/15/88 t taksak ne gibi artı yada eksisi olur arkadaşlar
    65 yerine 60 alırsan yanak genişliği düştüğü için yol sesini daha çok içeri alır 185 yerine 195 alırsan da yakıtta tasarruf edemezsin aracın sürtünmesi artar ancak virajları daha iyi alabilirsin 185 e göre bunun da oldukça bir artısı yok çünkü hız yapmanız virajlarda pek olağan birşey değil her normal sürücü viraja girerken fren yapar ben yarışçıyım derseniz 205 45 17 alın bu lkastikler performans lastiği değil yani beklentinizi karşılar fazlası için aracı komple değiştirmeniz gerekir ha böyle birşey sormadınız ama aklında böyle bir düşünce olan arkadaşları yanıtlamış oldum. ideali 185/65/15 Punto için konusuyorum.
    Konu narkoz30 tarafından (15/05/2009 Saat 09:21 ) değiştirilmiştir.