Sayfa 1/2 12 SonSon
29 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: GP 1.4 77hp kullanıcıları, kullanmış olanlar yardım lütfen!

kaan ocak
    kaankaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Edilen teşekkür: 6

Standart GP 1.4 77hp kullanıcıları, kullanmış olanlar yardım lütfen!

Arkadaşlar 1.4 kullanıcıları lütfen yardım edin bazı sorularıma lütfen...

1.77hp lik bu aracın en azından içinde 4 kişi varken yokuştaki kalkışı , devrini alması nasıldır ???

2.Stabilize yolda giderken rahatsızlık verici bi sesi var mı aracın yürür aksam olsun veya araç içi donanımdan (torpido,kapı filan)

3.Bu motor yani 77hp lik aracı alırsam lpg taktırırım sizce nasıl olur performans konusunda ralli yapacak değilim ama en azındanda yola gitsin uyuz uyuz hareket etmesin çünkü pug 207 1.4 dizel kullandım belki aranızda kullananda vardır kalkarken çok gıcık bi araba arkadan birisi itiklemesi lazımmış gibi

Benzinli istiyorum niye bakım maliyetleri daha az dizel aracım var şu anda ondan biliyorum benzinli motor + lpg yaparım yoluma dvm ederim diye düşünüyorum sizinde önerilerinizi bekliyorum

Yeni Linea Urban 1.3 95 hp Ahmet Bülbül
    abulbul08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Artvin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 495

benim araç 1.4 77 beygir.ben performansından memnunum ama bu göreceli bir kavram herkes memnun olmayabilir çünkü..
    araç yokuş yukarı hiç zorlanmadan kalkabiliyor ama fazla hız bekleme birden 70 - 80 lere çıkmak gibi(artvinin yokuşlu yollarında kullanıyorum.)Abimin vw golf plusı var bana fark atmak için çok uğraştı ama yokuşta fazla bir fark atamadı.
    -sese gelince torpido ve kapılardan ses gelmiyor fakat dışardan ses alıyor.bu sınıf arabaların genel sorunu bu zannedersem araştırmalarım bunu gösteriyor çünkü
    Konu abulbul08 tarafından (16/03/2009 Saat 17:58 ) değiştirilmiştir. Sebep: imla hatası

t b
    TunFeB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 331

Hem 77 Bg hem de 95 Bg kullanıcısı olarak şunu söyleyebilirim ki Fire motor kalkışta Starjet' ten daha iyi. Lpg konusuna gelince GP' ler LPG ile çok daha ekonomik hale geliyor. Performans konusunda bi korkunuz olmasın.

Mustafa Akçay
    pdr42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 625

ben lpg ile kullanıyorum performansından cok memnun degilim. ama bu arabalar icin bu performasn yeterli sonucta 77 beygir.. 77 beyigr 1100 kilo bir arac fazlasını isteyemeyiz ..

karahan k kaya
    Rolantide çalışıyor... kukart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun
    Rengi
    Yok
    Plaka
    55
    Edilen teşekkür: 350

8valf motor dan fazla bi performans beklemeyin derim...

o t o b i y o g r a f i :
    2006 Hyundai Getz 1.5CRDİ-90ps /
    2006 Grande Punto Dynamic 1.3multijet-75ps /
    2004 Alfa Romeo 147 Distinctive 120ps /
    2008 Grande Punto 1.3multijet-90ps dualogic /
    2010 Opel Astra Essentia cp 1.3 CDTi-113ps easytronic /
    2004 Volkswagen Golf 5 1.6Midline-102ps triptonic /
    2011 Peugeot 308 ComfortPack 1.6eHDİ-115psAuto6R /
    2009 Peugeot 308 ComfortPack 1.6HDİ-112psAuto6R /

█▌
    █ █ ▌▌▌║│

Serdar Y
    usermm1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 169

ben önceden siena 103hp kullandığım için yokuşlarda çekişi düşük gelmişti ama idare eder. yakışı uygun ama sienaya göre.
    Dünyada bir tane dahi çocuk mutsuz olduğu sürece, büyük icatlar ve ilerlemeler yoktur. A.Einstein

VEDAT UŞAKLI
    Şimdilik Focus II HB vedatx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    35 V 8269
    Edilen teşekkür: 41

77 hp + lpg kullanıyorum. kalkış fena deil fakat yinede 77 hp den ralli performansı bekleme. son hız olarakta tüpte 190 km/s ulaşıyor(3-4 kişi) .

Mehmet Özcan
    Basın-Yayın Sorumlusu femoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS
    Edilen teşekkür: 7336

Valla bu performans göreceli bir kavramdır banagöre az kimine göre yeterlidir ama ralli yapacak değilim derseniz 77 birde lpg size yatar ama çabuk toplama süratlenme beklemeyin..

Mustafa FIRINCI
    mustafaf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1569

Alıntı kaankaan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 1.4 kullanıcıları lütfen yardım edin bazı sorularıma lütfen...

1.77hp lik bu aracın en azından içinde 4 kişi varken yokuştaki kalkışı , devrini alması nasıldır ???

2.Stabilize yolda giderken rahatsızlık verici bi sesi var mı aracın yürür aksam olsun veya araç içi donanımdan (torpido,kapı filan)

3.Bu motor yani 77hp lik aracı alırsam lpg taktırırım sizce nasıl olur performans konusunda ralli yapacak değilim ama en azındanda yola gitsin uyuz uyuz hareket etmesin çünkü pug 207 1.4 dizel kullandım belki aranızda kullananda vardır kalkarken çok gıcık bi araba arkadan birisi itiklemesi lazımmış gibi

Benzinli istiyorum niye bakım maliyetleri daha az dizel aracım var şu anda ondan biliyorum benzinli motor + lpg yaparım yoluma dvm ederim diye düşünüyorum sizinde önerilerinizi bekliyorum

1.4 fıre motorlar 8v oldugu ıcın, dusuk devırlerde 16V starjet motorlara gore daha ataktır.yanı devrını alması konusunda sıkıntı yasayacagını zannetmıyorum.bır sure sonra aractan elbette ufak tefek sesler gelıyor ama, servısler bır sekılde cozuyorlar sorunu.o konuda cok onemlı sorunları yok.dedıgım gıbı arac 8v oldugu ıcın dusuk devırlerde daha ataktır.dolayısıyla ust devırlere cıkması daha kolay olur.sadece 16V starjet motora gore yakıtı fazla olur.onun harıcınde de ben fıre motorlardan sıkayetcı olanı gormedım...
    Punto Forum | Bizi; Ege'de Komşuya, Kosova'da Sırplara, Kıbrıs'ta Rumlara Sorun...

10. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Yokuşta kalkış hiçbir araçta sıkıntı yaşatmaz.Zaten 1. vitesle hareket edildiği için aktarılan tork oldukça fazla.Burada önemli olan doğru bir şekilde aracı hareket ettirebilmek.1.4 77bg bana göre en sağlam ve uzun ömürlü motor.Performans konusu oldukça karmaşık tabi.Ben t-jet bile düşük peformansta diyebilirim ya da bir başkası starjet e çok performanslı diyebilir.Önemli olan araç kullanıcısının beklentisi.Bu yüzden araç almadan teste çıkmakta fayda var

GP sert amortisörleriyle yola oldukça sağlam tutunuyor ama konfor konusunda doğal olarak dezavantajlı.Bozuk yollarda araçtan herhangi bir ses gelmez ama ayarsız kapı ya da o araca özgü herhangi bir hata sese neden olabilir.Bu da servislik bir konu zaten.

Bence lpg en çok fire ye yakışmakta.Sorunsuz kullanan arkadaşlar var.Motor performansı düşmeden lpg uygulaması yaptırmak mümkün.Bazı yetkili servisler bildiğim kadarıyla bu dönüşümü yapabilmekte, hayırlısı olsun...

12. Bu mesaj için teşekkür edenler:

SERKAN YABA
    attserkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 53

ben 1.4 77 fire motorla çok şükür hiç bir problem yaşamadım göreceli olan performans meselesin de yazan arkadaşlarıma kesinlikle katılıyorum.ayrıca 1_2 viteslerde ağır kalması çok normaldir,bir de bu viteslerde kullanmak kullanıcıya göre değişir ben gayet seri buluyorum hele birde yüksek viteslerde canavar gibi oluyor resmen kükrüyor motor yani oldukça yeterli.yakıt konusu zaten tartışılmaz diye düşünüyorum.lpg konusunda hiç bir fikrim yok ama ileride düşünüyorum.bu arada lpg kullanan arkadaşlar daha çok katılır ve fikirlerini paylaşırlarsa daha faydalı olacağını düşünüyorum.herkese çok teşekkür ederim.

Z. Deniz DOST
    ZDD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Edilen teşekkür: 1

rica etsem birisi 1.4 fire'ın 120 km'de hangi devirde olduğunu yazabilir mi?

Ozan K
    OzzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***
    Edilen teşekkür: 2813

çok emin olmamakla birlikte 4000
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

Z. Deniz DOST
    ZDD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Edilen teşekkür: 1

Alıntı OzzY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çok emin olmamakla birlikte 4000
    teşekkür ederim. çok yüksek bence bu motor tam bir şehir içi motoru,alt devirler güçlü üst güçsüz tam bir 8v işte..

Semih Özkan
    herby - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Çanakkale
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 10

1.4 8V fire motoru çok şehir dışı yolculuk yapıcaklar için kesinlikle tavsiye etmiyorum...

Ozan K
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***

Alıntı ZDD Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    teşekkür ederim. çok yüksek bence bu motor tam bir şehir içi motoru,alt devirler güçlü üst güçsüz tam bir 8v işte..
    aynen öyle
    ama şehir içinde üst devirlerin güçsüzlüğü rahatsız etmiyo beni genelde üst devirlerde kullanıyorum, ama 100den sonra hızlanma çok ciddi biçimde düşüyo.
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

Ziyaretçi047
    Ziyaretçi Ziyaretçi047 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bu araca yazılım yapmak henüz kısmet olmadı. Yazılımdan sonra motorun nasıl bir hal alacağını ben de merak ediyorum gerçekten.

Ozan K
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***

İzmire gelde deneyelim
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

Ziyaretçi047
    Ziyaretçi Ziyaretçi047 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Uzak yaw Öyle bir hayat yaşıyorum ki okul sağolsun, Mersin'e zor çıkıyorum vallahi

22. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Hüseyin Koyak
    h k - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 205

Alıntı ZDD Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bugün aklıma geldi baktım , 3800 devirde 120 km yi yapıyor.
    Granit Gri F.I.R.E Dynamic KP + SP + AJ

24. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Sayfa 1/2 12 SonSon