Sayfa 6/7 İlkİlk ... 234567 SonSon
137 sonuçtan 101 ile 120 arası

Konu: Fiat'a davayı açıyorum, tek eksiğim yardımlarınız

xxx çetin
    xborsaci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 118

Alıntı vtec368 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benimde aracımda city arızası var müsteri hizmetlerini aradım sorunu anlattım dağa sonra biri beni aradı servisin beni aydınlatmadığını aracın garintisi bitmiş olsa bile kullanıcı hatası olmayan bir arızayı zaten biz garanti kapsamına alıp çözüyoruz servise gidip arızayı tespit ettirin sonra servis bizimle irtibata geçicek arıza giderilcek dedi benim zamanım olmadığı için gidemedim ama bugun yarın gidicem eğer olumlu sonuç çikarsa burda yazarım ama ben umutluyum yanlız bu işçilik ödeme durumundan bağsetmediler obiraz can sıkıcı

Allah Allah çok ilginç....
    gerçekten böyle demiş olamazlar...bir yanlışlık vardır.
    sonuç ne oldu merakla bekliyorum...

Bu arada benim davayı neden açmadığımı yada açamadığımı anlatmıştım...fakat siteden bir arkadaş dava açtı şuan kendisiyle telefonda uzun uzun konuştum.şahit göster dedim beni ama sonrasında ne oldu bilemiyorum...

ERCAN ugu
    ansaid - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 3

merhaba arkadaşlar. xborsacı benimd aracvımda city sorunu vardı çıkmacıdan parça buldum taktırdım daha dün aldım aracımı .artık kullanılamayacak halde idi çünkü şimdi mis gibi oldu .
    fakat bende bu çıkma paraçayı bulamadan önce servislere gittim bu arada aracım 2006 model fakat servisler bu konuda hiç değişşim gibi bir şey söylemediler eğer böyle bir konu varsa servisten bozuk raporu alırım city için değiştirtebilirim.. bu konuda bana bilgi verirseniz çok sevinirim...bu arada bu konu ile ilgili birlik oılursak bu işin üstesinden geliriz... lütfen ilgi arkadaşlar bu sorun 2006- 2008 arası bütün punto sahiplerinin başına gelecektir.....

inanın bu pompa yüzünden herşeyi öğrenmek zorunda kaldım çok kötü bir durum

ERCAN ugu
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri

Arkadaşlar city sorunu için ne gerekiyorsa yapalim davayi açalim mmm

Fabrika önünde eylem yapalim... Müthiş bir fikir organizasyonla ilgilensem kaç kişi oluruz arkadaşlar.....
    Konu ABNEW tarafından (26/08/2009 Saat 15:39 ) değiştirilmiştir.

Volkan Kaban
    Delidavsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 79

Alıntı ansaid Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Fabrika önünde eylem yapalim... Müthiş bir fikir organizasyonla ilgilensem kaç kişi oluruz arkadaşlar.....
    Ercan sen organizasyonu yap da kac kisi olacagini hep birlikte goruruz. Bu "kac kisi oluruz" anketini artik FIAT'in yaptigini dusunmeye basladim.

adem ay
    Kıdemli Üye ® siyah rüzgar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 239

istanbullu arkadaşlar 6 eylülde buluşmamız var toplanıp konuşalım bu durumu. gürsoy oto getirin aracınızı hemen garantiye alalım dedi sonrasındada hemen değiştirirz diyorlar ve emin konuşuyorlar.

Volkan Kaban
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

Alıntı siyah rüzgar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    istanbullu arkadaşlar 6 eylülde buluşmamız var toplanıp konuşalım bu durumu. gürsoy oto getirin aracınızı hemen garantiye alalım dedi sonrasındada hemen değiştirirz diyorlar ve emin konuşuyorlar.
    Hadi bakalim ilk tepki nasil olacak. Umarim guzel birseyler cikar.

5 Eylul C.tesi gunune cekerseniz ben de katilabilirim.

AHMET KÜÇÜK
    metkucuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    09 ST 146

Aynı sorun benim aracımda da garanti kapsamındayken 2 defa yapmıştı.Artık yapmayacağını söyleyip gönderdiler.6 ay kadar sonra yine direksiyonda sesler başladı.Şu anda da devam ediyor.Bu konuda her türlü desteği vermeye hazırım.

ERCAN ugu
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri

Adem kanka direksiyonu yaptirdim harika oldu ama çok uğraştim ve bu direksiyonun sorunu neden yapar nasildir hepsini görerek öğredim ...

Kanka nette yoksun nerelerdesin yaa ....
    2006 model araci olan arkadaşlar er geç bu sorunla yüz yüze kalacaktir ...

Nuri GP
    clax22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 65

bu city motoru city özelliğini kullanmasak bile bozulabiliyormu aracım 2009 model ama bunları okudukca kıllanmaya basladm city yi açmıyorum

adem ay
    Kıdemli Üye ® siyah rüzgar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 239

Alıntı Delidavsan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hadi bakalim ilk tepki nasil olacak. Umarim guzel birseyler cikar.

5 Eylul C.tesi gunune cekerseniz ben de katilabilirim.
    muhtemelen 5 eylül cumartesi olacak seninde katılmanı isteriz.

Adem kanka direksiyonu yaptirdim harika oldu ama çok uğraştim ve bu direksiyonun sorunu neden yapar nasildir hepsini görerek öğredim ...

Kanka nette yoksun nerelerdesin yaa ....
    2006 model araci olan arkadaşlar er geç bu sorunla yüz yüze kalacaktir ...
    kanka senelik izindeyim pazartesi işe başlıyorum detayları konuşuruz 5 eylül cumartesi akşamıda buluşucaz haberin olsun iftar için ayrıca city ile ilgili bir kaç şey var çözümüyle ilgili onları alatıcam.

Alıntı clax22 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu city motoru city özelliğini kullanmasak bile bozulabiliyormu aracım 2009 model ama bunları okudukca kıllanmaya basladm city yi açmıyorum.
    nurhan city modunun açık yada kapalı olması fark etmiyor aynı şekilde yine bozuluyor. eğerki direksiyonda bir değişiklik iseetiğinde hemen servise gitmeni tavsiye ederim. ayıca sorun genelde 2006 serisinde var diye biliniyor ama genelde her modelden çıkıyor.

Volkan Kaban
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

Alıntı siyah rüzgar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    muhtemelen 5 eylül cumartesi olacak seninde katılmanı isteriz.
    Tamamdir. C.tesi aksami toplantida benide yazin. Belki hem etkili bir Istanbul bulusmasi olur hem de bu city sorununu konusabiliriz. Katilimin durumuna gore de herhangi bir hareketimizde kac kisinin birlikte hareket edebilecegini gormus oluruz.

Su anda city motorunda arizasi olan ve servisle ugrasan, ayrica gecmiste yasamis kimler var bu basligi okuyan?

Sahsen bu City arizasi ile ben yakinen ilgileniyorum ve bir sekilde FIAT'in bunun uretim hatasi oldugunu kabullenmesini saglamak icin elimden geleni yapacagim. O yuzden kafamda bir kac sey var FIAT'i dize getirmek icin ama tabii ki buradaki arkadaslarla mutabik kalip ayrica yonetimin de onayi olmasa dahi (forum GP olarak kurumsal katilim istemeyebileceklerini dusunerek) onlari da derde sokmadan birseyler yapmak istiyorum.
    Ornegin;

* eger sehir icinden ve yakin sehir disindan saglam bir katilim olursa butun GP'li arkadaslarla arabalarimizi alip bir bayiinin onunde araclara bir yazi asip (city direksiyonunu al, basina cal gibi) araci bayiinin onunde park etmek. Bu bayii Zincirlikuyu Birmot olabilir zira hemen ust katinda FIAT'in Genel Merkezi - Tofas Han var. Bir kac hafta rutin sekilde degisik ana bayiilerin ve ozellikle kuvvetli bayiilerin onunde ayni seyi yapabiliriz.
    * Forum GP yonetiminin de izni olursa bu forumdan alakasiz bir domain alip, sadece city motoru arizasi ile ilgili genel bilgi veren bir site kurup, city motor arizasi yasayan arkadaslarin sorunlarindan, servislerin ve FIAT'in tavrindan bahsetmek. Tabii ki Forum GP'yi kurumsal olarak bu ise katmadan ya da yonetim isterse Forum GP'nin banner'ini koyup bu ise destek verdigini belirtmek de olabilir ama dedigim gibi, buradaki yonetimi zan altinda birakmak ya da desteklemek istemedikleri bir hadiseye zorla katmak ya da forum kurup alternatif bir takim dengesiz hareketlere girip tatsizlik yaratacak bir olusum degil onerdigim. Sadece ziyaretci defteri gibi bir site olusturup kullanicilarin yasadiklari sorunlari yazmalari saglanabilir ya da metin kullanici tarafindan siteyi kuran kisiye gonderilir ve maili alan arkadas siteye yaziyi ve sonucu ekler. Tabii ki sorun gecmisi olan arkadaslarin kimlikleri afise edilmeden.. Bu forumda yazmak yerine domain istememin sebebi; vurucu bir domain ismi alinip google'da ana sayfada cikmasi saglanabilir ve sadece FIAT'in bu konudaki eylemsizligi ya da ilgisizligi vurgulanabilir. Sonucta bu forumun amaci bu degil ve boyle bir amac icin kullanilirsa yonetim ve diger arkadaslar zor durumda kalabilir. Amacimiza ulasip City Sorunu FIAT tarafindan kabul edildiginde site tamamen kapatilabilir. Kurulacak sitenin domain ve hosting giderlerini ben cebimden sahsen karsilamaya raziyim. Yine de paylasmak isteyen olursa paylasirim ve hatta domain'i ve hosting'i satin alip bu forumun yonetici arkadaslarina tum paneli ve yonetimi devredebilirim.
    * Sorunu yasayan kisilerle birlik olusturabilirsek tuketici hakem heyetine basvurup ya da tanidik avukatlarla durum adli mercilere tasinabilir. Bu konuda sorun gecmisi olan arkadaslarin yardimi cok onemli. Yargi surecinde de sorunu yasayan arkadaslara yardim konusunda buradayim ve maddi manevi elimden geleni yaparim. Yasal proseduru bilemiyorum ama mahkeme ve bilirkisi kanali ile sorunun kronik ve imalat hatasi oldugu ispatlanabilirse bu FIAT icin yeteri kadar kotu bir reklam olur ve mecburen bu isi koklu yoldan hallederler. Olmazsa elimizdeki mahkeme karari farkli yasal haklar taniyacaktir bizlere ama yine de ben FIAT'in bu raddeye gelip kendini bu kadar zora sokacagini sanmiyorum. Muhtemelen bizim icin mutlu sonla bitecektir.

Sizin onerileriniz varsa, fikir gelistirmek adina paylasirsaniz cok sevinirim. Ozellikle Forum GP'nin yoneticilerinin bu iste nerede yer almak istediklerini duymak cok sevindirir. Kendileri ne kadar bu isin icinde yer almak isterler, yer almak isterler mi, onlarin onerileri neler ya da onlari zor durumda birakmadan ya da katilmasalar dahi keyifleri kacmadan nasil kullanicilar olarak tepki koyabilecegimiz konusunda bizi aydinlatirlarsa sevinirim. "Turk soylemez, soylenir" lafindan nefret ediyorum ve umarim is bu raddeye gelip ayni seyrine devam eder hale gelmez de birlik olur hakkimizi arariz.
    Konu erdiyilmaz tarafından (30/08/2009 Saat 05:02 ) değiştirilmiştir. Sebep: Quote

xxx çetin
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Granit Gri

Alıntı paybackk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu sorun sadece gpuntolarda değil puntoda var bende 2005 model punto var ve yaklaşık 1 senedir aynı sorunla bende uğraşıyorum servisle benzer olayların hepsini bende yaşadım arabamdan çok memnunum şu elek.direksiyon hatası olmasa bendeki arıza yolda giderken aniden direksiyon serleşti(hidrolik devreden çıkıyor) ve ön panelde direksiyon ışığı yanıyor araçı stop edip tekrar çalıştırdığınızda düzeliyor ama hatta periyodik olarak devam ediyor bu konuyla ilgili olarak servise ilk götürdüğümde elektronik kartın arızalı baya bir tartışma ve servis fabrika ve şahsım tarafından yapılan görüşmeler neticesinde sorunun fabrikasyon hatta olduğu kabul edildi ve kartı işçilik bana ait olmak üzere değiştirdiler bu olaydan 1ay sonra aynı sorun tekrarladı ve kartın tekrar yandığını soylediler ama bu sefer ne hikmetse laptop vasıtasıyla bir takım ayarlar yaptılar özellikle belirtiyorum kartı değiştirmediler trim ayarı dedikleri bir şey yaptılar sonuç olarak arıza giderildi dediler ama etki olarak city modu ortadan kalkmışçasına sertleşmiş bir direksiyonla araçımı teslim ettiler
    1. olarak servis aracın satılırken belkide fiyatını artıran bir özellik olan city modunu ortadan kaldırarak beni bu özellikten mahrum etmiş oldu gerekçeleride bu şekilde arıza vermeyeceğiği ve zaten city modunun aslında direksiyonu çok yumuşak yapmasından oturu kaza yapabileceğimi soyldiler bende buna sadece güldüm eğer o modda aracı kullanmayı beceremiyorsam zaetn ya o özellikli arabayı almam aldıysamda city modunda kullanmam neyse ben bu olaydan sonra çokmemnun olduğumu her dostuma hatta fiat fabrikaya mail aracılığla belirtiğim muşteri menuniyeti olayı benim gözümde sıfırlandı. şimdi merak ediyorsunuzdur bu işlemlerden sonra araç arıza yaptımı evet zaman zaman yaptı ve bu gün için soylüyorum arıza periyodu15 dakikalara kadar düştüğü için şu an da sanayide bir usta kobay olarak benim aracım üzerinde sorunu giderme yollarını arıyor ve ben üzülerek soylüyorumki ben aracımı gözden çıkartım şimdi siz değerli dostlarıma tavsiyem bu araçları yada fabrikayı bir şekilde cezalandırma fikriniz devam ettiriniz bu gün bu arıza sizin aracınızda olmamış olabilirama mutlaka olacak ve sizler sonunda zararını çekeceksiniz ben burdadan tahütte bulunuyorum aracımı satmışta olsam boyle bir girişim olursa en on safta yer alacağım
    nerdeyse benim yasadıklarımla birebir...çok geçmiş olsun...

Alıntı sevilcelik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Daha önce İkitellide bulunan ama yaklaşık 6 ay önce kapatılan Orta Anadolu Servisinde müşteri temsilcileri garanti uzatmam için bunu bahane göstermişlerdi.Puntolarda ilk 3 sene içerisinde mutlaka direksiyon arızası çıkıyor.Mutlaka garantiyi uzatın dediler.Sırf bu yüzden garantiyi uzattım.
    bence çok dürüst bir satıcımış müşterisini korumayı biliyor...

ercan sen organizasyonu yap bursa ayağını bana bırak...
    ben tum üyelerle birbir görüseceğim...ama ceşitli illerdende arkadaslar lazım...
    basın olayınıda bana bırak...yeterki birileri başlasın

Alıntı Delidavsan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tamamdir. C.tesi aksami toplantida benide yazin. Belki hem etkili bir Istanbul bulusmasi olur hem de bu city sorununu konusabiliriz. Katilimin durumuna gore de herhangi bir hareketimizde kac kisinin birlikte hareket edebilecegini gormus oluruz.

Su anda city motorunda arizasi olan ve servisle ugrasan, ayrica gecmiste yasamis kimler var bu basligi okuyan?

Sahsen bu City arizasi ile ben yakinen ilgileniyorum ve bir sekilde FIAT'in bunun uretim hatasi oldugunu kabullenmesini saglamak icin elimden geleni yapacagim. O yuzden kafamda bir kac sey var FIAT'i dize getirmek icin ama tabii ki buradaki arkadaslarla mutabik kalip ayrica yonetimin de onayi olmasa dahi (forum GP olarak kurumsal katilim istemeyebileceklerini dusunerek) onlari da derde sokmadan birseyler yapmak istiyorum.
    Ornegin;

* eger sehir icinden ve yakin sehir disindan saglam bir katilim olursa butun GP'li arkadaslarla arabalarimizi alip bir bayiinin onunde araclara bir yazi asip (city direksiyonunu al, basina cal gibi) araci bayiinin onunde park etmek. Bu bayii Zincirlikuyu Birmot olabilir zira hemen ust katinda FIAT'in Genel Merkezi - Tofas Han var. Bir kac hafta rutin sekilde degisik ana bayiilerin ve ozellikle kuvvetli bayiilerin onunde ayni seyi yapabiliriz.
    * Forum GP yonetiminin de izni olursa bu forumdan alakasiz bir domain alip, sadece city motoru arizasi ile ilgili genel bilgi veren bir site kurup, city motor arizasi yasayan arkadaslarin sorunlarindan, servislerin ve FIAT'in tavrindan bahsetmek. Tabii ki Forum GP'yi kurumsal olarak bu ise katmadan ya da yonetim isterse Forum GP'nin banner'ini koyup bu ise destek verdigini belirtmek de olabilir ama dedigim gibi, buradaki yonetimi zan altinda birakmak ya da desteklemek istemedikleri bir hadiseye zorla katmak ya da forum kurup alternatif bir takim dengesiz hareketlere girip tatsizlik yaratacak bir olusum degil onerdigim. Sadece ziyaretci defteri gibi bir site olusturup kullanicilarin yasadiklari sorunlari yazmalari saglanabilir ya da metin kullanici tarafindan siteyi kuran kisiye gonderilir ve maili alan arkadas siteye yaziyi ve sonucu ekler. Tabii ki sorun gecmisi olan arkadaslarin kimlikleri afise edilmeden.. Bu forumda yazmak yerine domain istememin sebebi; vurucu bir domain ismi alinip google'da ana sayfada cikmasi saglanabilir ve sadece FIAT'in bu konudaki eylemsizligi ya da ilgisizligi vurgulanabilir. Sonucta bu forumun amaci bu degil ve boyle bir amac icin kullanilirsa yonetim ve diger arkadaslar zor durumda kalabilir. Amacimiza ulasip City Sorunu FIAT tarafindan kabul edildiginde site tamamen kapatilabilir. Kurulacak sitenin domain ve hosting giderlerini ben cebimden sahsen karsilamaya raziyim. Yine de paylasmak isteyen olursa paylasirim ve hatta domain'i ve hosting'i satin alip bu forumun yonetici arkadaslarina tum paneli ve yonetimi devredebilirim.
    * Sorunu yasayan kisilerle birlik olusturabilirsek tuketici hakem heyetine basvurup ya da tanidik avukatlarla durum adli mercilere tasinabilir. Bu konuda sorun gecmisi olan arkadaslarin yardimi cok onemli. Yargi surecinde de sorunu yasayan arkadaslara yardim konusunda buradayim ve maddi manevi elimden geleni yaparim. Yasal proseduru bilemiyorum ama mahkeme ve bilirkisi kanali ile sorunun kronik ve imalat hatasi oldugu ispatlanabilirse bu FIAT icin yeteri kadar kotu bir reklam olur ve mecburen bu isi koklu yoldan hallederler. Olmazsa elimizdeki mahkeme karari farkli yasal haklar taniyacaktir bizlere ama yine de ben FIAT'in bu raddeye gelip kendini bu kadar zora sokacagini sanmiyorum. Muhtemelen bizim icin mutlu sonla bitecektir.

Sizin onerileriniz varsa, fikir gelistirmek adina paylasirsaniz cok sevinirim. Ozellikle Forum GP'nin yoneticilerinin bu iste nerede yer almak istediklerini duymak cok sevindirir. Kendileri ne kadar bu isin icinde yer almak isterler, yer almak isterler mi, onlarin onerileri neler ya da onlari zor durumda birakmadan ya da katilmasalar dahi keyifleri kacmadan nasil kullanicilar olarak tepki koyabilecegimiz konusunda bizi aydinlatirlarsa sevinirim. "Turk soylemez, soylenir" lafindan nefret ediyorum ve umarim is bu raddeye gelip ayni seyrine devam eder hale gelmez de birlik olur hakkimizi arariz.
    toplantı oldu mu? bir sonuça varabildiniz mi?
    Konu ABNEW tarafından (14/09/2009 Saat 18:25 ) değiştirilmiştir.

atilla yüksel
    yay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

Teknik Konu direksiyon sorunu

evet aynı sorun benimaracımdada var.Ne gerekirse yapalım teşekkürler

vedat çevik
    vtec368 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Arizona Bej
    Edilen teşekkür: 42

mrb arkadaşlar arcımın city motoru gürses otomotivde garanti kapsamında değişti üstelik aracımın garantisi 6 ay önce bitti serviste arıza tespiti yaptırıp fiat müşteri hizmetlerini arayıp garanti talep ettiğinizi söylemeniz gerekiyor sonra sizi arıyorlar ve servise yönlendiriyorlar serviste size tarih veriyor parça servislerde yok sanırım fiat yolluyor parçayı üstelik işçilik felan ödemiyorsunuz önce bu dediklerimi yapın sonuç olmazsa toplu hareket etmek lazım

15. Bu mesaj için teşekkür edenler:

murat çakır
    muratcakir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

aracım yok almayı düşünüyorum alacağım da, bir arada olursak, ve aramızda az da olsa xborsaci insanlar olursa o aracı alırım sorunu da olsa gam yemem.

bahri cincioğlu
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. GPS2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 399

Yaw kimseye denk gelmedimi ?...bence bizim açımızdan FLAŞ FLAŞ FLAŞ ... dün gece yanılmıyorsam 24 00 haberlerinde habertürk radyoda ve tv de bu konuyla ilgili mahkeme kararı çıkmış haberi vardı ...haberde marka firma ismi verilmedi ancak aracın 6 kez direksiyon sistemi arızası nedeniyle servise gittiğini ve sahibinin aracın yenisiyle değiştirilmesi talebi sonucu mahkemelik olan tüketici ve üretici ...mahkeme kararı tüketici lehine sonuçlanmıştır ve yargıtay tarafındanda onanarak bir emsal teşkil etmiştir...haberiniz olsun...

Emre Cebeci
    velespit1988 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 5

Puntomu alali 1 hafta oldu arkadaslar. Daha onceki aracim 2007 Chevrolet Aveo idi. Su anda da evin 2. arabasi zaten. Babam kullaniyor.
    2007 ekiminde aldik Aveoyu ve 2 ay sonra 3.000km olmadan motor ariza lambasi yandi ve servise cektirdim araci. Silindir kapak revizyonu yapildi ve yaklasik 5 gun serviste kaldi arac. Teslim edildikten 1.5 ay sonra yine motor arizasi verdi ve yine servise cektirdim araci. Bu sefer de oksijen sensoru degisti. Daha sonra 2 kez daha oksijen sensoru degisti ve toplamda arac 4 kez servise girmis oldu. General Motor`a arac degisikligi talebimizi hem yazili hem sozlu ilettik fakat olumsuz cevap aldik. Hatta dalga gecer gibi 1 sene arti garanti verelim anlasalim dediler. Ben de yurtdisindan doner donmez gecen yil ekim ayinda davayi actim. Bilirkisi raporlarindan da sonra mahkeme lehimizde karar verdi ve aracin `ayipli mal` olduguna hukmetti ve emsal olarak da yargitayin ust kurullarinin verdigi kararlari gosterdi. Ama tabi ki General Motor sureci uzatmak icin temyize gitti ve dava su anda yargitayda.
    Biraz sancili ve masrafli bir surec tabi ama mutlaka hakkimizi aramamiz gerektigini dusunuyorum. Insanlar disinden tirnaginda artirip binlerce lira veriyorlar bu araclara fakat sonu husran olabiliyor maalesef. Benim aracim tamamen garanti kapsaminda ve benden ucret talep edilmeden onarilmasina ragmen ben tuketici haklarini arastirip ayni arizayi 2den fazla yaptiginda `ayipli mal` kapsamina girdigini ogrenince hic zaman kaybetmeden hakkimi aramak icin basvurdum ve herkesin bunu yapmasi gerektigini dusunuyorum.

taylan yıldırım
    taylan789 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Plaka
    34 uc 6212
    Edilen teşekkür: 1

Standart Bu konuda değerlendirmeler yapılmalı!

Alıntı GPS2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yaw kimseye denk gelmedimi ?...bence bizim açımızdan FLAŞ FLAŞ FLAŞ ... dün gece yanılmıyorsam 24 00 haberlerinde habertürk radyoda ve tv de bu konuyla ilgili mahkeme kararı çıkmış haberi vardı ...haberde marka firma ismi verilmedi ancak aracın 6 kez direksiyon sistemi arızası nedeniyle servise gittiğini ve sahibinin aracın yenisiyle değiştirilmesi talebi sonucu mahkemelik olan tüketici ve üretici ...mahkeme kararı tüketici lehine sonuçlanmıştır ve yargıtay tarafındanda onanarak bir emsal teşkil etmiştir...haberiniz olsun...
    Bİraz daha ayrıntılı bilgi alabilirmiyiz.. araam motorundan ulaşma şansı varmı bu habere ilişkin detaylı bilgilere.. o şahsa ulaşma imkanı bulsak çok harika olacak herkes (mağdurlar) için! bu arada bende yenib i dava sürecine gircem! hakkımı almak için ne geliyorsa yaparımm..ama kuzu sinip, fiata meyl bırakmam! bu gibi problemler cerya etiğinde örgütlü,toplu hareket daha kısa sürede,daha etkili ve sonuç içeren eylemelride beraberinde getirir..bu nedenle lütfen bana ulaşın,msn adresimde yazılı profilimde.herkese sevgiler..

20. Bu mesaj için teşekkür edenler:

bahri cincioğlu
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. GPS2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 399

Alıntı taylan789 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bİraz daha ayrıntılı bilgi alabilirmiyiz.. araam motorundan ulaşma şansı varmı bu habere ilişkin detaylı bilgilere.. o şahsa ulaşma imkanı bulsak çok harika olacak herkes (mağdurlar) için! bu arada bende yenib i dava sürecine gircem! hakkımı almak için ne geliyorsa yaparımm..ama kuzu sinip, fiata meyl bırakmam! bu gibi problemler cerya etiğinde örgütlü,toplu hareket daha kısa sürede,daha etkili ve sonuç içeren eylemelride beraberinde getirir..bu nedenle lütfen bana ulaşın,msn adresimde yazılı profilimde.herkese sevgiler..
    kulaklarımla duydum ...ancak hemen habertürk.com*a baktım orada bulamadım haberi belkide kasıtlı olarak birileri tarafından engelleniyor bu tür haberler...iyi araştırmak gerekir...

xxx çetin
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Granit Gri

Alıntı muratcakir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aracım yok almayı düşünüyorum alacağım da, bir arada olursak, ve aramızda az da olsa xborsaci insanlar olursa o aracı alırım sorunu da olsa gam yemem.
    bekara karı boşamak çok kolaydır dostum...

Sayfa 6/7 İlkİlk ... 234567 SonSon