Sayfa 5/7 İlkİlk 1234567 SonSon
137 sonuçtan 81 ile 100 arası

Konu: Fiat'a davayı açıyorum, tek eksiğim yardımlarınız

Fırat Serhat
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. demon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 234

Alıntı Delidavsan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben aracimi daha almadim. Haftasonu teslim alacagim bayiden. Gerekirse iptal ederim satisi ki zaten gozum cok korktu bu city direksiyon mefhumundan. Bayiyle gorusup city fonksiyonu olmayan arac varsa onu isteyecegim. Yoksa iptal etmeyi dusunuyorum fakat almis olsaydim araci, 2. gunum bile olsa uzerine koskoca afisi yapistirir gider FIAT'in onunde eylem yapardim.
    Valla arkadaşım eğer şu anda şu kafamla senin konumunda olsaydım o aracı almazdım. !!! Belki garantin var diye bozulan parçaları değiştirebilirsin ama garantin bitince herşeyi cepten ödeyeceksin. Parçaları servisten alıp dışarıda yaptırmak istesen sana parçalarıda satmayacaklar. Gel burda yaptır yoksa parça yok diyecekler. Müşteri hizmetlerini arayacaksın memnun değilim sizden diyeceksin onlarda bu sizin görüşünüz diyecekler Bu benim ikinci Fiat aracım. Bundan sonrada asla Fiat marka bir otomobil almayı düşünmüyorum. Servis ve müşteri hizmetlerinin değişken tavırları yüzünden. Ayrıca sorunlu parçalarının arkasında durmayan bir firma olduğu kanaatindeyim.

xxx çetin
    xborsaci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 118

Alıntı yakupca Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    nasıl bir yol buldun bizde bilelim kardeş. servis dışında bu parçayı anca çıkma bulabilirsin
    hocam servis dısında bu parçalar sıfır olarak getirtiliyor...hemde daha hesaplı...arkadasımın arabasına yaptık...sedece arızanın nerede oldugunu söyleyin yeter...ben size yedek parcacının telefonunu vereyim...adamın elinde suan tane olarak servo motoru var.....tabi bende sıfır destek ünitesi mevcut...

Alıntı yakupca Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    nasıl bir yol buldun bizde bilelim kardeş. servis dışında bu parçayı anca çıkma bulabilirsin
    hocam bu parcaları dışarıdan biraz daha ucuza tane tane getirtebiliyoruz...biz gecen arkadasa sadece motor getirdik ve taktık...suan sadece motor adamda var...ayrıca bendede sıfır servo destek unitesi var...opar bandorollu...update ini yapabildikten sonra bu parcaları kendinizde değiştirebilirsiniz....

Alıntı lithium Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu konunun en sonunda ne oldu? laflardan sonra bir ortak tepki konabildi mi? eylem oldu mu? yoksa herşey lafta mı kaldı? borsada hissesi olan arkadaş insider denemesinde başarılı olabildi mi? mahkeme olayından neden vazgeçildi? burdaki tartışmaların ne kadarı iyi niyetli, ne kadarı provakatifti?

bunları merak ettim bi an..

cevaplamayın ama.. bu konu uzar gider, kimseden yapıcı bişey çıkmaz... tofaş yine satış lideri bitirir bu ayı da... (ps: G.punto tofaş arabası değildir, fiattır)
    bu sorunun cevabını tekrar topici bastan sona okursan bulursun.....kimse arabasını kötülemek istemez...burda benim malım ve maduriyetim sözkonusu..provakasyonun fiatı kötuleyip satıslarının dusmesini saglamak için üyelermi var? ne demek istediğini acıkcası anlamadım...

Alıntı hknzhr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bilinen şu ki arkadaslar city motoru bir cok grande punto da arıza vermiştir. Kronik bir sorun oldugundan garantisi olan ve olmayan arkadaslar bu masrafın altına girmekten korkmaktadır. Garantiyi uzatan ve uzatmayan "benim gibi" arkadaslar icin bir başlık altında liste düzenlense ve city motoru degişen aracların model ve plakalarının listesi alınsa yasal olarak elimizde delil olmuş olur..

Mantıgı anlamayan arkadaslar bugun 1 kişi gripten öldügü zaman kimse sallamaz bünyesi zayıftı dayanamadı derler.. Ama 1 hafta icinde 20 kişi gripten ölürse dünya ayağa kalkar.. ör: (kuş,domuz vb.)

bu mantık dogrultusunda yasal yollardan hak idda etmemiş icin kronik hatanın ispatı gerekiyor.. 100 lerce araçtı görülen bu sorunun tesadüf olmadıgını ancak birlik ve beraberlikle ispatlanabilir..
    +10,000
    Konu erdiyilmaz tarafından (27/07/2009 Saat 14:08 ) değiştirilmiştir. Sebep: Mesajlariniz birlestirilmistir.

SERHAN deniz
    serhantr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 0

vall arabayı aldık alalı bu arka kapıların zor açılması olayını bi türlü çözemediler..ayrıca araba 80 bin civarı iken..city açıkken araba çekme yapıyordu..şu ana kadar pek umursamadım ama dava açılırsa iyi olur..bence servisler çok kazık..araç tr de üretilmediği için yedek parçaları da pahallı..

ekrem kuru
    paybackk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

bu sorun sadece gpuntolarda değil puntoda var bende 2005 model punto var ve yaklaşık 1 senedir aynı sorunla bende uğraşıyorum servisle benzer olayların hepsini bende yaşadım arabamdan çok memnunum şu elek.direksiyon hatası olmasa bendeki arıza yolda giderken aniden direksiyon serleşti(hidrolik devreden çıkıyor) ve ön panelde direksiyon ışığı yanıyor araçı stop edip tekrar çalıştırdığınızda düzeliyor ama hatta periyodik olarak devam ediyor bu konuyla ilgili olarak servise ilk götürdüğümde elektronik kartın arızalı baya bir tartışma ve servis fabrika ve şahsım tarafından yapılan görüşmeler neticesinde sorunun fabrikasyon hatta olduğu kabul edildi ve kartı işçilik bana ait olmak üzere değiştirdiler bu olaydan 1ay sonra aynı sorun tekrarladı ve kartın tekrar yandığını soylediler ama bu sefer ne hikmetse laptop vasıtasıyla bir takım ayarlar yaptılar özellikle belirtiyorum kartı değiştirmediler trim ayarı dedikleri bir şey yaptılar sonuç olarak arıza giderildi dediler ama etki olarak city modu ortadan kalkmışçasına sertleşmiş bir direksiyonla araçımı teslim ettiler
    1. olarak servis aracın satılırken belkide fiyatını artıran bir özellik olan city modunu ortadan kaldırarak beni bu özellikten mahrum etmiş oldu gerekçeleride bu şekilde arıza vermeyeceğiği ve zaten city modunun aslında direksiyonu çok yumuşak yapmasından oturu kaza yapabileceğimi soyldiler bende buna sadece güldüm eğer o modda aracı kullanmayı beceremiyorsam zaetn ya o özellikli arabayı almam aldıysamda city modunda kullanmam neyse ben bu olaydan sonra çokmemnun olduğumu her dostuma hatta fiat fabrikaya mail aracılığla belirtiğim muşteri menuniyeti olayı benim gözümde sıfırlandı. şimdi merak ediyorsunuzdur bu işlemlerden sonra araç arıza yaptımı evet zaman zaman yaptı ve bu gün için soylüyorum arıza periyodu15 dakikalara kadar düştüğü için şu an da sanayide bir usta kobay olarak benim aracım üzerinde sorunu giderme yollarını arıyor ve ben üzülerek soylüyorumki ben aracımı gözden çıkartım şimdi siz değerli dostlarıma tavsiyem bu araçları yada fabrikayı bir şekilde cezalandırma fikriniz devam ettiriniz bu gün bu arıza sizin aracınızda olmamış olabilirama mutlaka olacak ve sizler sonunda zararını çekeceksiniz ben burdadan tahütte bulunuyorum aracımı satmışta olsam boyle bir girişim olursa en on safta yer alacağım

Volkan Kaban
    Delidavsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 79

Alıntı paybackk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu sorun sadece gpuntolarda değil puntoda var bende 2005 model punto var ve yaklaşık 1 senedir aynı sorunla bende uğraşıyorum servisle benzer olayların hepsini bende yaşadım arabamdan çok memnunum şu elek.direksiyon hatası olmasa bendeki arıza yolda giderken aniden direksiyon serleşti(hidrolik devreden çıkıyor) ve ön panelde direksiyon ışığı yanıyor araçı stop edip tekrar çalıştırdığınızda düzeliyor ama hatta periyodik olarak devam ediyor bu konuyla ilgili olarak servise ilk götürdüğümde elektronik kartın arızalı baya bir tartışma ve servis fabrika ve şahsım tarafından yapılan görüşmeler neticesinde sorunun fabrikasyon hatta olduğu kabul edildi ve kartı işçilik bana ait olmak üzere değiştirdiler bu olaydan 1ay sonra aynı sorun tekrarladı ve kartın tekrar yandığını soylediler ama bu sefer ne hikmetse laptop vasıtasıyla bir takım ayarlar yaptılar özellikle belirtiyorum kartı değiştirmediler trim ayarı dedikleri bir şey yaptılar sonuç olarak arıza giderildi dediler ama etki olarak city modu ortadan kalkmışçasına sertleşmiş bir direksiyonla araçımı teslim ettiler
    1. olarak servis aracın satılırken belkide fiyatını artıran bir özellik olan city modunu ortadan kaldırarak beni bu özellikten mahrum etmiş oldu gerekçeleride bu şekilde arıza vermeyeceğiği ve zaten city modunun aslında direksiyonu çok yumuşak yapmasından oturu kaza yapabileceğimi soyldiler bende buna sadece güldüm eğer o modda aracı kullanmayı beceremiyorsam zaetn ya o özellikli arabayı almam aldıysamda city modunda kullanmam neyse ben bu olaydan sonra çokmemnun olduğumu her dostuma hatta fiat fabrikaya mail aracılığla belirtiğim muşteri menuniyeti olayı benim gözümde sıfırlandı. şimdi merak ediyorsunuzdur bu işlemlerden sonra araç arıza yaptımı evet zaman zaman yaptı ve bu gün için soylüyorum arıza periyodu15 dakikalara kadar düştüğü için şu an da sanayide bir usta kobay olarak benim aracım üzerinde sorunu giderme yollarını arıyor ve ben üzülerek soylüyorumki ben aracımı gözden çıkartım şimdi siz değerli dostlarıma tavsiyem bu araçları yada fabrikayı bir şekilde cezalandırma fikriniz devam ettiriniz bu gün bu arıza sizin aracınızda olmamış olabilirama mutlaka olacak ve sizler sonunda zararını çekeceksiniz ben burdadan tahütte bulunuyorum aracımı satmışta olsam boyle bir girişim olursa en on safta yer alacağım
    Sevgili payback
    bu is boyle kendi basiniza ugrasabileceginiz birsey degil. Sanayide yaptirip riske atiyorsunuz yine kendinizi.
    Bakin bu is gercekten boyle hayiflanmakla olmayacak. Dava acin ve buradaki arkadaslari dayanak olarak gosterin. Ya da domain ve hosting konusunda yardimci olun. Bir domain alip bir site hazirlayalim. Google'da en ust sirada cikmasi icin ben elimden geleni yapacagim. Zaman buldukca siteyi guncelleyip tum sorunlari tek tek girerim. Tek istedigim bu sorunu yasayan arkadaslarin baslarina geleni sitede yazmasi. Daha sonrasi icin soz veriyorum ben ugrasacagim. Fiat'a siteyi kaynak gosterip bunun uzerine dusmelerini saglayacagim. Hatta bu sorunu yasamadigim halde, eger yasayan insanlar destek verirse bu isin dava boyutunu da ben ustlenecegim yeteri kadar kisi toplanabilirse. Yine tek istedigim, bu sorunu yasayanlarin ellerindeki evraklari bana ulastirip dava dilekcesine ek olarak sunmami saglamasi.

Bakin arkadaslar,
    1. GP almasi icin telkinde bulundugum bir arkadas siteye denk gelip bu haberi okumus ve su anda katiyen bu arabaya yaklasmam diyor. Gunden gune duyuluyor bu haber.
    2. Burada hayiflandikca, yalnizlasiyor bu sorunu yasayan arkadaslar. Sonunda pes edip cebinden karsilayip ugrasiyor ve cektigi stres de yanina kar kaliyor. Hayati tehlikesi 0 bile olsa cektirdigi stres yeter sebep.
    3. Bireysel cabalariniz hic bir sonuc vermeyecek. FIAT da bunu iyi biliyor ve bir adim atmaya calisani hemen bir sekilde tatmin edip gonderiyorlar ama genel yine sorun yasiyor.

Ben bu sorunu henuz yasamadim. Aracim 2009 model ve daha 20 gunluk. Yani bu sorunu yasayip yasamayacagim bile muallak. Belki de yeni seride sorun cozulmus dahi olabilir ama kullaniciya boyle terbiyesizlik yapilmasini kaldiramadigim gibi, kendimi bu sorunu yasayanlarin yerine koydukca cildirasim geliyor. Bu sorunu ileride yasadigimda aynen bugun arkadaslarin yasadigi gibi yalniz kaldigimi dusunup uzuluyorum da. O yuzden, olabildigince destek olup imkanim oldugu surece yardimci olmak istiyorum. Gazeteci / yazar bir arkadasim da var. Bu isi sadece site boyutunda degil, medyaya da tasiyabiliriz. Hatta ili****iz olmayan tuketici gazetelerinden dahi destek alabiliriz. Yeter ki ciddi ciddi bu sorunu yasayanlar da bizim onlara oldugumuz kadar bize destek olsun..

6. Bu mesaj için teşekkür edenler:

alper yonar
    Dynamic Üye alperyonar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    06 YN 5**
    Edilen teşekkür: 356

Alıntı kukart Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    henüz benim direksiyonda servo ya bağlı sorun olmasada
    bi tıkırtı hissediyorum... herneyse sorun olmasada destekçinim
    gereken ne ise bildirmen yeterli....
    o tıkırtı direksiyon milinden geliyor benim aracın milindende geliyor fakat servise defalarca götürmeme rağmen hala sorun çözülmedi. burdan müslüm abi ye slm...

ekrem kuru
    paybackk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı Delidavsan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sevgili payback
    bu is boyle kendi basiniza ugrasabileceginiz birsey degil. Sanayide yaptirip riske atiyorsunuz yine kendinizi.
    Bakin bu is gercekten boyle hayiflanmakla olmayacak. Dava acin ve buradaki arkadaslari dayanak olarak gosterin. Ya da domain ve hosting konusunda yardimci olun. Bir domain alip bir site hazirlayalim. Google'da en ust sirada cikmasi icin ben elimden geleni yapacagim. Zaman buldukca siteyi guncelleyip tum sorunlari tek tek girerim. Tek istedigim bu sorunu yasayan arkadaslarin baslarina geleni sitede yazmasi. Daha sonrasi icin soz veriyorum ben ugrasacagim. Fiat'a siteyi kaynak gosterip bunun uzerine dusmelerini saglayacagim. Hatta bu sorunu yasamadigim halde, eger yasayan insanlar destek verirse bu isin dava boyutunu da ben ustlenecegim yeteri kadar kisi toplanabilirse. Yine tek istedigim, bu sorunu yasayanlarin ellerindeki evraklari bana ulastirip dava dilekcesine ek olarak sunmami saglamasi.

Bakin arkadaslar,
    1. GP almasi icin telkinde bulundugum bir arkadas siteye denk gelip bu haberi okumus ve su anda katiyen bu arabaya yaklasmam diyor. Gunden gune duyuluyor bu haber.
    2. Burada hayiflandikca, yalnizlasiyor bu sorunu yasayan arkadaslar. Sonunda pes edip cebinden karsilayip ugrasiyor ve cektigi stres de yanina kar kaliyor. Hayati tehlikesi 0 bile olsa cektirdigi stres yeter sebep.
    3. Bireysel cabalariniz hic bir sonuc vermeyecek. FIAT da bunu iyi biliyor ve bir adim atmaya calisani hemen bir sekilde tatmin edip gonderiyorlar ama genel yine sorun yasiyor.

Ben bu sorunu henuz yasamadim. Aracim 2009 model ve daha 20 gunluk. Yani bu sorunu yasayip yasamayacagim bile muallak. Belki de yeni seride sorun cozulmus dahi olabilir ama kullaniciya boyle terbiyesizlik yapilmasini kaldiramadigim gibi, kendimi bu sorunu yasayanlarin yerine koydukca cildirasim geliyor. Bu sorunu ileride yasadigimda aynen bugun arkadaslarin yasadigi gibi yalniz kaldigimi dusunup uzuluyorum da. O yuzden, olabildigince destek olup imkanim oldugu surece yardimci olmak istiyorum. Gazeteci / yazar bir arkadasim da var. Bu isi sadece site boyutunda degil, medyaya da tasiyabiliriz. Hatta ili****iz olmayan tuketici gazetelerinden dahi destek alabiliriz. Yeter ki ciddi ciddi bu sorunu yasayanlar da bizim onlara oldugumuz kadar bize destek olsun..
    arkadaşaım ilgine ve alakana çok teşekkürler umarım sendahil kimse artık bu sorunu yaşamaz sanayiye götürüp riske atma konusunda ben aracı gözden çıkardığım için risk gibi gözükmüyor ustelik eğer orası bunu çözebilirse dün kendileriylede görüştüm burdan açıklayacağım firmanın adını ve adresini isteyen herkes yaptırabilir birisinin bir şeyler yapması gerekiyor bu konuda bende aracımı kobay olarak verdim hakkımda hayırlısı neyse o olsun dava konusuna gelince birilerinin ön ayak olması lazım bu konuları ben hiç bilmiyorum hukuki açıdan nasıl olur yani ama ilk yazımdada bahsettim aracı satmış bile olsam bu işin peşini bırakmayacağım nerde eylem nerde dava ben en önde olacağım çünkü benim 2.5 yaşında bir kızım var ve benim için dünyadaki en önemli şey ve onun can güvenliğini hiçe sayan bir firma benim her daim düşmanım olacaktır insan hayatı bukadar ucuz olamaz

ümit berk
    Don Vito Puntoleone - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 114

arkadaşlar lütfen bu yazdıklarımızın hepsi sadece forumda yazı olarak kalıyor... Benim tüketici haklarını savunan derneklerin avukatlığını yapan bir aile dostum var... eğer yardım edip elinizdeki belge ve bilgileri bu forumda ortaya koyar, bu kronik sorunu ispatlarsak hepimiz haklarımızı savunmuş oluruz... Fiat da artık bizi eminim adam yerine koyar lütfen organize olup bu sorunu kökünden halledelim...

muhammed yıldırım
    everestgri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sivas
    Rengi
    Granit Gri

bende 2008 yılı ekimde 2005 model 1.3 multijet punto aldım dediğiniz gibi benimde city de arıza oldu ne destek istiyorsanız ben vermeye hazırım

ben sitenin yeni üyesiyim borsacı arkadaş benim 2005 model puntoda aynı problem var ne tür yardım istiyorsunuz bilmiyorum ama elimden ne geliyor ise yapmaya hazırım çünkü dediğinişz gibi bu kusurlu mal burdan davayı açabiliriz.
    Konu erdiyilmaz tarafından (27/07/2009 Saat 14:07 ) değiştirilmiştir. Sebep: Mesajlariniz birlestirilmistir.

SEVİL ÇAVUŞ
    sevilcelik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Orleans Mavi

Daha önce İkitellide bulunan ama yaklaşık 6 ay önce kapatılan Orta Anadolu Servisinde müşteri temsilcileri garanti uzatmam için bunu bahane göstermişlerdi.Puntolarda ilk 3 sene içerisinde mutlaka direksiyon arızası çıkıyor.Mutlaka garantiyi uzatın dediler.Sırf bu yüzden garantiyi uzattım.

İLKER Ç.
    ocean_1919 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    26
    Edilen teşekkür: 197

Alıntı sevilcelik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Daha önce İkitellide bulunan ama yaklaşık 6 ay önce kapatılan Orta Anadolu Servisinde müşteri temsilcileri garanti uzatmam için bunu bahane göstermişlerdi.Puntolarda ilk 3 sene içerisinde mutlaka direksiyon arızası çıkıyor.Mutlaka garantiyi uzatın dediler.Sırf bu yüzden garantiyi uzattım.
    O müşteri temsilcileri nasıl araç satıyorlar şaşmak gerek. Öyle şey denirmi yahu Garanti satmak amacıyla kendi sattığı aracı kötülemek, bindiği dalı kesmektir.

muhammed yıldırım
    Nereden
    Sivas
    Rengi
    Granit Gri

benimde 2005 model multijet puntom var city problemini bende yaşadım müşteri hizmetlerine telefon açtım şikayet edecem diye henüz bana dönmediler. 10 ay oldu arabayı alalı sivas renault bayisinden aldım bir hafta sonra bu araızayı verdi renaulta durumu söyledim çözecez falan dediler ama arabanın satışı yapılmıştı onlarada bir sürü mesaj yazdım aradılar ama hç bir şekilde yardımcı olmadılar dayanamadım en son hakaret ettim bir kaç aydır da bıktım uğraşmıyorum.17 milyara aldığım arabaya 2,5 mlyar nasıl harcayım varmı böyle bir şey hem dediğiniz gibi arıza kronik eğer memlekette yasalar işlese bu adamların garanti süresine bakmakasızın arızayı çözmeleri lazım ama arızadan bahseder bahsetmez hemen parça 2 milyar sipariş edelimmi diyorlar sivas fiat arabayı aldı iki saat kaldı araba bakım yaptık temizledik motoru şuan hata gözükmüyor eğer hata tekrarlarsa parça değişecek dediler yaklaşık 2 ay hata tekrarlamadı ondan sonra yine başladı değişik aralıklarla 3-5 günde bir hata vermeye devam ediyor ve direksiyon gittikçe sertleşiyor kredimi ödeyim parçamı alıyım şaşırdım ne yapacağımı.Forumun yenisiyim ne isterseniz elimden geldiği kadar bende katkı sağlamak isterim ama size nasıl ulaşacağım bilmiyorum saygılarımla iyi günler diliyorum.

Alıntı puntolam Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşımızın hak arama mücadelesini sonuna kadar destekliyorum.2006 da henüz bu grup başka bir portalda buluşuyoken bu konuyla ilgili önerim olmuştu.dikkate alınmamıştı ama şimdi bunun sıkıntılarını yaşıyoruz.
    Kısaca önerim şuydu;bu site ve grup aracılığı ile fiat üzerinde etki kurup bazı avantajlar sağlayabilirdik,sonuçta bu araçların türkiyede satılması ve tutulmasında çok katkımız olmuştur(örn bana 20-30 kişi sormuştur araçtan memnunmusun diye) bizler fiat ın en etkili reklam elemanlarıyız aslında(gerek sanal gerek real anlamda)
    fiat ile(veya tofaş muhatap kimse) bir protokol yapmak ve geliştirilebilmekle beraber şu maddeler üzerinde anlaşmak.
    1-yedek parça ve servis ücretlerinde hatırısayılır bir indirim(site üyeliği ve gp kullanıcı şartı ile tabiki)
    2-garanti kapsamının genişletilmesi ve ücretsiz uzatılması.
    3-ikinci araçta indirim(filo kapsamına girmek)
    4-sorunlarımızın çözümünde öncelik ve samimiyet
    maddeler ihtiyaca göre uzatılabilir tabi.ancak şu unutulmamalıdırki google ye gp yazan her kişinin karşısına direk bu site çıkıyorsa,araç almayı düşünen herkes aklından geçen aracı kullanıcısından soruyosa fiat ında bize ve memnuniyetimize ihtiyacı var demektir.
    Reklam için milyonlarca dolar harcadıklarını düşünürsek, bizim taleplerimiz bu miktarın yanında hiçbir şeydir.
    Burada önerimi tekrarlıyorum ve gücümüzün farkına varmaya çağırıyorum sizleri.aksi taktirde daha çok sıkıntılarla boğuşup kendimizi yoracağımızı düşünüyorum.
    Birde işin anti propaganda ve yaptırım boyutu var tabi.yıllar önce bir peugout 207 sahibinin arka cama yazdığı ''bu araç sürekli arıza çıkarıyor'' yazısını hiç unutmuyorum.
    Düşünsenize 20 araca bu yazı asılıpta fiat bayisinin çevresinde 1 günlük bir park etme eylemini,yankılarını?kronik sorunlara ciddiyetsiz yaklaşımlarda bu tür eylemler yapılabilinir.buluşmalar hep mangal veya çay toplantıları olmamalı sanırım.selamlar..
    bencede çok mantikli benim aklimdan en başindan beri geçende bu bunun örneğini erzurumda bir vatandaş minibüsün arkasina mazot düşmani yazmişti ordan görmüştüm bizde puntolarimizin arka camina benzer şeyller yazar ve fiat bayisinin önüne bir yere parkeder bunuda türkiye genelinde yaparsak ki özellikle müşteri girişlerinin yapildiği yerlerde yaparsak sonuç alabilirz diye düşünüyorum.
    Konu ABNEW tarafından (04/08/2009 Saat 13:51 ) değiştirilmiştir.

muhammed yıldırım
    Nereden
    Sivas
    Rengi
    Granit Gri

Alıntı xborsaci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar...daha detaylı yazacağım...fiat işçilik hariç bütün masrafımı karşıladı.benimle anlaşma yoluna gitti..benden 500 tl işçilik parası alındı.komple direksiyon konsulu a dan z ye değiştirildi.fakat bunu ayıplı mal nedeniyle yapmadı onu belirtmek isterim...

değişim GARANTİ KAPSAMINDA ARIZALARIMI BAN OTO YA BİLDİRMİŞ OLMAM VE BUNU KANITLAYABİLMEM SAYESİNDE YAPILDI...çok kastılar ama bütün delilleri sundum.bu nedenle aracımı tekrardan yaptılar...ama söyle diyim garantili olmadı...

kısaca açıklamak gerekirse
    1-aracın direksiyon kutusu komple gözümün önunde değişti
    2-bende 500 ytl gibi astronomik bir rakam alındı.(aslında bunu ben teklif ettim sorunun para olmadıgını belirmek için bu parayı vereceğimi isterseniz 5 ytl bir masraf cıksın genede sorunum çözulurse bu parayı çözen servise vereceğimi belirttim.sadece adam gibi bir servis olsun yeter dedim.Bursa ÇALIŞKANEL otoya 500 ytl işçilik geliri yazdım.onlarda aracımı ampüllerine varıncaya kadar kontrol ettiler hatta değiştirdiler ben söylemeden)
    3-garanti kapsamında değil demem sundan dolayı...mesela ben paramla alsaydım.bu parcayı 2 sene garantisi vardı.benim surem geçtiği için ve kayıtlarda bazı usulsuzlukler yakaladıkları için garantinin garantisi olmaz mantıgıyla garantiden yaptılar fakat garanti vermediler....
    4-suan bozulsun parca yapabilecek bir seyim yok....

şimdi sunu demek istiyorum....

birçok mail aldım ve bunların hepsini bu hafta cevaplandıracağım.işimin nedeniyle ve fiatla ilgili sonucu beklemek için bu haftaya kadar maillerinizi cevaplandıramadım..
    fakat bir konuya değinmek istiyorum.herkeste bir korku ben bunun nedenini anlamadım.birçok arkadasım topic'e destek maili attı öncelikle onlara çok tesekkur ederim.hotmail'ime gelen maillerin yarısından çoğunu açıkcası pek anlamıs değilim...
    -işte benim aracımda bu sorun şöyle basladı sonraında böyle olup fiat bana böyle dedi.tamam ben seni desteklerim ama bir yerde ismimi sakın söyleme!aracımın adı çıkmasın....
    -araçtan bıktım lanet olsun ama arızayı arasıra yaptıgından kimse duymadan satmak istiyorum gibi...bu yuzden acık destek veremem ama sonucu bana bildir eger olursa bende gideyim hemen değiştireyim....falan filan bence bu mailler mantık dışı ve cok yanlıs...aracınız neyse o dur arkadaslar.saklayarak birsey elde edemeyiz.ağlamayan bebeğe meme verilmez...benim değişti sorunum çözüldü..ok.. fakat 1 yıl sonra tekrar olursa ne olacak?yada yeni punto alsam olmayacagının garantisini verebileceklermi?bu korku ile yeni punto alabilecekmiyim bir daha?.neticede 200 km arıza yapanıda okudum bu formda...saklanmanın yerine bence ne yapabiliriz?ne yapmalıyız?..bunların cevabını bulmalıyız.üyelerin basından gecenler bir formda toplansa benim gibi uzun uzun yaşadıklarını yazsa,bunları toplu halde birincele ulaştırsak,çözum bulanlar ne yapmıs nasıl yapmış,uzmanlar ne demiş bunları araştırsak daha iyi değilmi?

birde biraz sitem gibi olacak ama gercekten formda basına bu olay gelenlerin yardım etmemesi üzerine acık acık konusuyorum...sitede aradığım desteği bulamadığımı düşünüyorum...bu topic e 30'a yakın mesaj yazıldı yarısına yakınını ben yazdım zaten....10 na yakın mail geldi 5-6 i ismini acıklamamı kesinlikle istemiyor...bu mantıkla nasıl bir çözüm üretebilirizki...inanın butun siteyi bastan sona 3 defa okudum.notlar cıkardım.fakat mail konusunda sanki gerekli desteği göremedim...sadece teknosada çalısan bir arkadasımız mükemmel bir mail gönderdi ve onun mailini görustugum yöneticilere ulastırdım...
    sitemkarım çünkü diğer aracım nedeniyle baska bir siteye daha üyeyim.ve acayip sekilde fikir alıs verisinde bulunduk.inanın burdan daha fazla mail geldi yol gösterildi.italyadan grup uyeleri yardımıma kostu.burda bunu bulamadım..kimse alınmasın...siteyi kötülediğim falanda yok yanlıs anlasılmasın..ama bizim bu sorunumuza bizden daha iyi kim çözüm bulacak ki ?...biz sorunumuza sahip çıkmazsak kim çıkacak..?herkesin dilinde servo böyledir city kroniktir..falan filan..ama bunu hep beraber kanıtlıyalım dediğimizda bir çözüm üretemiyoruz...ben elimden gelen tüm yardıma hazırım fakat organize olamadığımızdan biz punto kullanıcıları kronik olan bu city motoru problemimizi daima çekmek zorundayız ve bir çözüm de bulabileceğimizi düşünmüyorum...tek yol Allah'a dua etmek ve arızanın olmamasını istemek saygılarımla.....
    10 ay önce 17 milyra aldım arabayı şuan arabamda city de problem var aldıktan 1 hafta sonra oldu ben bu arabayı satarken ya city yi değiştirip yaptırıp satarım yada alıcıya arızayı söylerim sonra nasılsa çıkacak ortaya bana arabayı sivas renault bayii sattı ve kaç defa gittim adamların hiç haysiyeti yok durumu anlatıyorum bana ne diyorlar biliormusunuz fiat sana parça satmak için demiştir o arızanın tamiri mümkündür diyor bende dedimki o zaman sizde müşterilerinize parça değiştirmek için değişmemesi gereken arızalarda parça değiştirip kazıklıyorsunuz bir dünya hakaret ettim renaultun genel müdürlüğüne bir sürü mesaj yazdım yapılan hiç bir şey yok sivas renault bayisi sahibi eşşek kasabına benziyor koskoca renault bayisi sanki köhne bir galari gibi arkadaşlar benim anladığım ve gördüğüm fiat ve renault memleketin en sahtekar firmaları ve hayatım boyunca bu iki markayı kullanmayacağım tanıdıklarımada kullanmamalarını tavsiye edecem sizede tavsiyem bunlardan uzak durun memleketin en sahtekar firmaları bunlar sizce ben ne yapmalıyım kime gitmeliyim bu nasıl bir düzen hani özelleşme diyorlar aha özel şirket benim yaşadıklarımın muhatabı devlet kurumu olsa mahkemeye gitsem ve suçlu bulunsa sorumlusu aynı gün kapıya konur ama karşımda koskoca bir şirket kime gideyim nasıl mücadele edeyim böcek gibi ezer geçerler dava açsam bir sürü avukat karşıma dikilir bu memlekette garibanın sahibi yokmu.nereye kadar bu kan emiciler bizim kanımızla dişimizden tırnğımızdan artırdığımızla beslenecek ben mazlumum sürekli beddua ediorum mazlumun duası kabul olurmuş inşallah benden aldıkları para ciğerlerine yapışır çünkü o parayı haketmiyorlar ALLAH belasını versin ne kadar kan emici varsa.

nasıl bir yol buldun merak ettim
    Konu ABNEW tarafından (05/08/2009 Saat 05:41 ) değiştirilmiştir.

vedat çevik
    vtec368 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Arizona Bej
    Edilen teşekkür: 42

benimde aracımda city arızası var müsteri hizmetlerini aradım sorunu anlattım dağa sonra biri beni aradı servisin beni aydınlatmadığını aracın garintisi bitmiş olsa bile kullanıcı hatası olmayan bir arızayı zaten biz garanti kapsamına alıp çözüyoruz servise gidip arızayı tespit ettirin sonra servis bizimle irtibata geçicek arıza giderilcek dedi benim zamanım olmadığı için gidemedim ama bugun yarın gidicem eğer olumlu sonuç çikarsa burda yazarım ama ben umutluyum yanlız bu işçilik ödeme durumundan bağsetmediler obiraz can sıkıcı

16. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Volkan Kaban
    Delidavsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 79

Yanlis anlamayin ama bu is gercekten komik olmaya basladi. "Turk soylemez, soylenir" diye bir soz var. Merak ediyorum, bir kactane pankart hazirlasak ve bir FIAT bayii'nin onune araclari ceksek bu sikayet eden arkadaslardan kaci katilacak.
    Tekrar edeyim, benim aracim 2009 model ve 2 ay dolmadi daha alali. Sorunu yasamayan biri olarak destek vermek istiyorum ve hatta ne gerekiyorsa yapmak istiyorum ama sorunu yasayan kimse "ne gerekirse yaparim"dan oteye gitmiyor. Kimse elini tasin altina sokmazsa bu is cozulmez ki cozulecege de benzemiyor. Sahsen, bu sorunu yasamis biri olsam ve servis yardimci olmasa cekerim FIAT'in en baba bayilerinden birinin onune araci ve asarim pankartlari. O da olmazsa gider FIAT genel merkezinin onunde beklerim. Daha da asabim bozulursa benzin doker yakarim arabayi, degil Turkiye'de dunyada dikkat ceker.

Ziyaretçi047
    Ziyaretçi Ziyaretçi047 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Evet benim gibi düşünen bir arkadaş daha.

Merak ettim ne oldu bu dava işi? Açıldı mı kazanıldı mı devam mı ediyor nedir?

Davlumbazım kırık GP lerin kronik sorunudur garantiye girmiyor.

Motor multijet kapağım söküp takarken kırılmış, multijetlerin kronik sorunudur garantiye girmiyor.

Daha nicelerini sayarım, bugün farkettim arka sileceğim kırılmış bu da gp lerin kronik sorunu gidicem garantiye girmicek?

Bu arabanın kronik böyle sorunları bile garantiye girmezken, CITY i garantiden değiştirebiliyor olmanız bile mucize bence

Ama şansı fazla zorlarsak bence siz mutsuz olursunuz. İşin peşini bırakmayana saygım sonsuz. Ama tek yaptığı sadece forumları gezmek ve forumlara yazmak olanlardansanız kolay gelsin

Tekrar soruyorum, ne oldu bu dava süreci?

HARUN ÖZBEY
    harunozbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 2

debriyaj baskı balatası,
    hız göstergesi,
    benzin göstergesi,
    cıty direksiyon,
    direksiyon sola çok kolay, sağa ise sorlayarak dönüyor. yarın randevum var serviste bakalım neler girecek garantiye.

Can Danışman
    danismentus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 14

Alıntı harunozbey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    debriyaj baskı balatası,
    hız göstergesi,
    benzin göstergesi,
    cıty direksiyon,
    direksiyon sola çok kolay, sağa ise sorlayarak dönüyor. yarın randevum var serviste bakalım neler girecek garantiye.
    hocam direksiyonun sola kolay, sağa zor dönmesi olayı bende de mevcut bir sonuç aldıysan bizi de aydınlatır mısın? şimdiden teşekkürler.

Aykut Arslan
    aykuting - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    67 TR 482
    Edilen teşekkür: 35

Gercekden araçlarımızda problem Problem üztüne herkesin fazklı bi sorunu var sorun olur olmaz değilde bide bu sorunları kabulleseler adamlar sorunuda kabullenmiyor satarken araç garantili bilmem kaç yıl sattıkdan sonra o garanti dışı bu garantiye girmiyor peki neden araçın garantili olduğunu sölüyor bilmiyorum söylenecek o kadar cok şey var ki Fiat için yaz yaz söle söle bitmez bizde iki arkadaş sevisi şikayet etmiştik ilgilenmiyolar diye... ne ise ki garantilerimiz bittide artık uğramaz olduk servise

İler de bi araç alacak olursam şundan eminim ki markası FİAT olmayacak... kolay gelsin

Servet Büyük
    servet1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Arizona Bej
    Edilen teşekkür: 7

Alıntı danismentus Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam direksiyonun sola kolay, sağa zor dönmesi olayı bende de mevcut bir sonuç aldıysan bizi de aydınlatır mısın? şimdiden teşekkürler.

Bu CITY motor arızasıdır. Aynısı benim araçta vardı. Yaklaşık 6 aylık çabalarım sonucu Tofaş CİTY motoru ücretsiz değiştirdi.Aracımın Garantisi dolmuş olmasına rağmen.

baskı balata seti 450 civarı tutacak . Onuda yeni değiştirdim

Sayfa 5/7 İlkİlk 1234567 SonSon