Sayfa 1/2 12 SonSon
23 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Göstergeler Çıldırdı

Kubilay HALAT
    Qubee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    00
    Edilen teşekkür: 26

Karizmatik Göstergeler Çıldırdı

bugün son önemli finalimden çıktım keyifle eve dönüyodum bi arkadaşla beraber. eskişehir yolundaki tünellerin içinde 5. vites 100 km civarı hızla gidiyodum. bi anda motor teklemeye başladı hemen debraja bastım. önce motor arıza ışığı yandı 2sn durmadan söndü. sonra bi anda hararet göstergesi tavan yaptı kırmızı ışık yandı. benim tepemden kaynar sular dökülmeye başladı onu görünce. çünkü tünelde arabayı durduracak yer yok. aynı sırada hız göstergesi de deli gibi düşmeye başladı sanki ani fren yapmışım gibi. bu süreç 7-8 sn sürmemiştir bile. sonra bütün göstergeler geri eski değerlerine döndü çok hızlı bi şekilde. sonra ayağımı debrajdan çektim devam ettim yoluma.

bugün servise gitcektim de geç oldu diye gitmedim yarın giderim direk bakalım bişey çıkacak mı.
    bide ben yola çıkarken benzin ışığı yanmıştı yeni. acaba pis benzin mi geldi o sıra ondan öyle oldu. çünkü dün ilk defa 7. caddenin ordaki bpden 20ytl benzin almıştım.
    herşeyi geçtim göstergeler niye düşen bi uçağın göstergeleri gibi fırfır döndü onu anlamadım. hele hız göstergesi önce düştü sonra bi anda 80ne bi yükseldi.0-80 1.5 sn oldu resmen punto hız ibresi rekoru kırdı bide yol göstergesi hiç ötmedi o da garibime gitti. en azından hararet göstergesi en tepeye gelince ötmesi gerekir diye düşünüyorum.

inşallah önemli bişey deildir sadece ufak bi şaka yapmıştır punto

Mustafa Emir Ermin
    Mustafa Emir Ermin Fangio - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35 VV 534
    Edilen teşekkür: 146

şakadır o şaka bi ara servise gidip baktırmanda fayda vardır herhalde en azından gidip yoklarsın iş yapıp yapmadıklarını

Oruç Yılmaz
    (diğer bir) 2 teker üye unik06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 342

uzaylılar...
    x-files izleyenler bilir..

o dediğin durum.. uzaylılar yakınlara geldiğinde oluyordu

şaka bir yana.. çok enteresan durum.

aksatmadan servise gitmen en doğrusu olur.

4. 05/06/2007, 20:13

Sebep
    Geyik mesajlar silindi!!!

Utku OKTAY
    utku952 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 179

bu sorun daha önce bi arkadaşımıza olmuştu galiba 2006 modellerde oluomuş yeni yazılımı yükletince düzeliyormuş. bi servise git derim ben

Hüseyin Koyak
    h k - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 205

buna benzer sorun dizellerde oluyordu ama benzinlilerde de ortaya çıkması üzücü.
    dizellerinki yazılımı yeniletmekle düzeliyordu.
    Granit Gri F.I.R.E Dynamic KP + SP + AJ

7. 05/06/2007, 20:27

Sebep

8. 05/06/2007, 23:10

Sebep

ali kemal metin
    dejavu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    06 BD 2134
    Edilen teşekkür: 282

arkadaş güzelce sorununu belirtmiş ama bakıyorumda bilen bilmeyende geyik yapmış.. arkadaşlar burda sekiz kişi yorum yapmış ama bir kişi adam akıllı cevap vermiş... lütfen biraz daha dikkat. biraz daha duyarlı olalım..

@ Qubee arkadaşım...
    sanıyorum senin yazılımla alakalı sorunun var... bunlar yazılımın araç üzerinde doğru çalışmamasından kaynaklanan problemler.. görülen değerler doğru değerler değil.. burda yapman gereken şey müsait olduğun en kısa zamanda yetkili servise uğraman ve yeni yazılım yükletmen gerek kardeşim.... artı yazılımın neden doğru çalışmadığınıda servise inceletmen...gerisi hikaye...
    GP active 5 k. mj 75 hp new orleans mavi

ufuk bakal
    ufuk61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    41 EU 361
    Edilen teşekkür: 122

kubilay öncelikle gecmiş olsun allahtan kaza falan gecirmemişsin o telaşla ve tüneldede olmanda cabası dediğin gibi belki pis benzindende olabilir ama mutlaka servise git

DİLEK K.
    GUL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Edilen teşekkür: 24

Alıntı Qubee Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bugün son önemli finalimden çıktım keyifle eve dönüyodum bi arkadaşla beraber. eskişehir yolundaki tünellerin içinde 5. vites 100 km civarı hızla gidiyodum. bi anda motor teklemeye başladı hemen debraja bastım. önce motor arıza ışığı yandı 2sn durmadan söndü. sonra bi anda hararet göstergesi tavan yaptı kırmızı ışık yandı. benim tepemden kaynar sular dökülmeye başladı onu görünce. çünkü tünelde arabayı durduracak yer yok. aynı sırada hız göstergesi de deli gibi düşmeye başladı sanki ani fren yapmışım gibi. bu süreç 7-8 sn sürmemiştir bile. sonra bütün göstergeler geri eski değerlerine döndü çok hızlı bi şekilde. sonra ayağımı debrajdan çektim devam ettim yoluma.

bugün servise gitcektim de geç oldu diye gitmedim yarın giderim direk bakalım bişey çıkacak mı.
    bide ben yola çıkarken benzin ışığı yanmıştı yeni. acaba pis benzin mi geldi o sıra ondan öyle oldu. çünkü dün ilk defa 7. caddenin ordaki bpden 20ytl benzin almıştım.
    herşeyi geçtim göstergeler niye düşen bi uçağın göstergeleri gibi fırfır döndü onu anlamadım. hele hız göstergesi önce düştü sonra bi anda 80ne bi yükseldi.0-80 1.5 sn oldu resmen punto hız ibresi rekoru kırdı bide yol göstergesi hiç ötmedi o da garibime gitti. en azından hararet göstergesi en tepeye gelince ötmesi gerekir diye düşünüyorum.

inşallah önemli bişey deildir sadece ufak bi şaka yapmıştır punto
    Çok geçmiş olsun , yaşadığın durumun bir benzerini ben daha önceki arabamda yaşamıştım.Gerçekten çok kötü ve biranda insanın çok çaresiz kaldığını anladığı farklı bir durum...Daha önceki aracım punto değildi...Otobanda 130 hızla giderken bir anda anda otobanda yolun ortasında araç durdu..arkamızdan sağımızdan solumuzdan ok gibi arabalar fırlıyordu ve biz aracımızdan bile inemiyorduk...araç hiçbir şekilde hareket etmiyordu..boşa alıp aracı kaydırarak diğer tarafa geçtik...ve biraz bekledikten sonra tekrar çalıştırdık...servisde bize söylenen pis benzinden kaynaklandığıydı...filtreyi tıkadığı için vs...büyük bir şans eseri ben ve ailem sağ sağlim bu olaydan kurtulduk..kesinlikle ihmal etmemenizi ve bir değil birkaç servise aracınızı göstermenizi öneririm..son derece riskili bir durum....iyi günler

Fatih Antep
    NesT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    06 BF 8191
    Edilen teşekkür: 108

Alıntı dejavu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaş güzelce sorununu belirtmiş ama bakıyorumda bilen bilmeyende geyik yapmış.. arkadaşlar burda sekiz kişi yorum yapmış ama bir kişi adam akıllı cevap vermiş... lütfen biraz daha dikkat. biraz daha duyarlı olalım..

@ Qubee arkadaşım...
    sanıyorum senin yazılımla alakalı sorunun var... bunlar yazılımın araç üzerinde doğru çalışmamasından kaynaklanan problemler.. görülen değerler doğru değerler değil.. burda yapman gereken şey müsait olduğun en kısa zamanda yetkili servise uğraman ve yeni yazılım yükletmen gerek kardeşim.... artı yazılımın neden doğru çalışmadığınıda servise inceletmen...gerisi hikaye...
    Aynı sorunu bende yaşadım. Durduk yerde bütün ışıklar çiçek gibi açtı. Servisle temasa geçtim bana aracın beyni sulandığı için yazılımı yeniden yüklediler.
    Öğrendiğim kadarı ile bu durumda digital sisitem (güvelik paketi gibi) devre dışı kalıyor ama araç mekanik çalışıyor. En kısa sürede servisde yazılıma reset yaptır.

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Geçmiş olsun.Yazılımdan kaynaklanan basit bir sorun gibi...

mehmet savasçı
    Kendi isteğiyle üyeliği silinmiştir. memat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    06 BK 7478
    Edilen teşekkür: 275

geçmiş olsun

Levent ÖZTÜRK
    Black Diamond Lewent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34 DT 7831
    Edilen teşekkür: 8

Yazılımla ilgili bişeydir muhtemelen ama o esnada panik yapıp kaza da yapabilir insan.
    Geçmiş olsun.

Kubilay HALAT
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    00

çok teşekkürler arkadaşlar
    bugün servise gittim derdimi anlattım. yarın randevu aldım yazılımı değiştirilecek.

nihat yeşilyurt
    nyesilyurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 .........
    Edilen teşekkür: 35

geçmiş olsu .umarım bi daha olmaz

Kubilay HALAT
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    00

servise gittim bugün yazılım yüklediler. bide usta şase kablosunda temassızlık olmuş olabilir dedi lehim yaptılar sağlamca. sorun olmaz artık heralde

Alper Emre Bağcı
    emre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34 DV 9711
    Edilen teşekkür: 64

hadi geçmiş olsun yaf
    GRANDE PUNTO 1.3 MULTİJET 90 HP EMOTİON 3DR+ROCK BLACK+DUALLOGİC+SKYDOME+S.P+G.P+DERİ DÖŞEME

cihangir ozturk
    chn73 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 87

Dikkat Yeni bir kronik problem mi

bugun saat 18 civarı arabamla markete gittim,marketten çıkınca arabayı çalıştırdım ve abs ışığı,airbag ışığı,motor sembolu olan sarı ışık,city ışığı sönmedi ayrıca depoda benzin olduğu halde benzin göstergesi dibe vurdu benzin ışığı yanıp sönmeye başladı.ekranda ise el kitabını okuyun yazdı(daha önce arabayı yıkadıktan sonra bu olay başıma gelmişti,araç kuruyunca düzelmişti ).arabam butun gün güneşin altındaydı.acaba sıcaktan mı etkilendi.başına böyle bir olay gelen var mı.2 saat sonra baktığımda araç düzelmişti.

Ziyaretçi047
    Ziyaretçi Ziyaretçi047 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

forumu araştırırsanız cevabınızı rahatlıkla alabileceksiniz.

Ozan K
    OzzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***
    Edilen teşekkür: 2813

Yazılım güncellemesi yaptırırsanız sorun tekrarlanmayacaktır.
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

Kadir K.
    kadoku - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    34 ** 0178
    Edilen teşekkür: 436

Sorun büyük ihtimalle yazılımdan kaynaklanıyordur, serviste yazılım güncellemesi yaptırdığınızda büyük ihtimalle sorun çözülecektir.

Sayfa 1/2 12 SonSon