18 sonuçtan 1 ile 18 arası

Konu: Herkese merhaba aranıza yeni katıldım

Necip ERENOGLU
    necip1984 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    26N___9
    Edilen teşekkür: 7

Standart Herkese merhaba aranıza yeni katıldım

Öncelikle herkeze merhaba. foruma daha yenit kayıt oldum. Arabamla ilgili sıkıntılardan dolayı web te arama yaparken siteyi gördüm ve üye oldum. Adım Necip EREOĞLU eskişehirliyim 26 yaşında 2 yıllık evliyim özel bir şirkette makine teknikeri olarak çalışıyorum. çok severek 2008 temmuz ayının başında fire active 1.4 8V 77bg sıfır kilometre grande punto araç satın aldım. Aracı aldıktan 20 gün sonra ilk defa yıkadığımda sağ kapı direğinde boya hatası vardı ve göğüste çizik gördüm. Göğüsteki çiziği kolumdaki saatin yapmış olabileceğini düşündüm. Boya hatası için aracı eskişehir servise götürdüm aracı oranın boyanabileceğini söylediler . Bende istanbulla irtibata geçtim nasıl olur sıfır araç boyanırmı diye. Beni ikna ettiler ve orayı boyadılar. aracı teslim almaya gittiğimde sanki boyayı kumla karıştırıp boyamışlar. yüzey pıtır pıtır dedim bune böyle işmi olur. Bana hak verdiler ve orayı pasta polish le işleme tabi tutarak düzelttiler. Aradan 1 yıl geçti. GÖğüsteki çizik sanki büyüyor gibiydi. dedim bana öyle geliyor. Bir gün bi baktım benim çizik çatlamış. Aracı hemen servise götürdüm. dediler yolcu airbag kısmı orası bazı araçlarda var göğüs değişecek. İyi dedim değiştirin. Göğüs siparişi verdiler. Göğüs değişti. Aracı almaya gittim. Sonuç gene felaket. Göğüs tam olarak yerine oturmamış. göğüste çizik var. Araca ihtiyacım olduğu için aracı aldım dediler işini gör gel düzeltiriz. peki dedim. araçla yola çıktım sanki cam az açıkmış gibi araçta rüzgar sesi var. stabilize yolda göğüsten tırıltı sesi geliyor. İşimi halledemeden aracı geri götürdüm. Rüzgar sesini, göğüsün tam yerine oturmamasını, tırıltı sesini, montaj hatalarını kabul etti zar zor servis fişinede yazdırdım. Göğüsü tekrar yenisiyle değiştirdiler. aracı dün teslim aldım. araçtaki rüzgar sesi devam ediyor. 70-80 km de başlıyor. hız arttıkça seste artıyor. servis müdürü o ses hepsinde var diyor.orada linea dizel yerli üretim bi araca bindirdi beni 90km hızı geçmedi onda çok hafif duydum. bursa yoluda pek düzgün değil. yol fazla lastik sesi yapıyor. sonra kendi aracıma tekrar bindim bendeki ses o sesten 3-4 kat daha fazla. Daha önceden yoktu. acaba bana mı öyle geliyor diye amcamla görüştüm kendisi otomobil konusunda yeterli bilgi ve birikime sahip. ANkara yolunda yeni asfaltlanmış yolda çok daha bariz belli oluyor. Ne yapıcam bilmiyorum. Benim araç gibi bir tane bulup ikisindeki sesi karşılaştırıp servisle tekrar görüşücep gerkirse hukuki mücadele başlatmayı düşünüyorum. İstanbullada görüştüm haber bekliyorum. Ufak tefek işleri yapıyor eskişehir servis ama büyük işlerde bence hiçte başarılı değiller. Bİrde servis müdürü aracını başka yere elletme aracın çok iyi oldu fabrikası böyle yapamaz bu saatten sonra ben kurcalamam onu dedi. içme kurt düşürdü. bu tarz sıkıntılarda bence bursaya götürün araçlarınızı. ben yandım siz yanmayın. İSteyen olursa dediklerimin hepsi fotolu belgeli. yollayabilirim. iyi günler... kazasız belasız sürüşler.

2. Bu mesajı için 2 kişi necip1984'ye teşekkür etti:

Hüseyin Can
    hsyn28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 339

Geçmiş olsun yeni araç talep etseydiniz keske sıfır aracta sorun olabilir ama o kadar büyük sorunlar olamaz.Umarım en kısa zamanda hallolur sorununuz.

4. Bu mesaj için teşekkür edenler:

rahim dal
    DAL1984 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 47

geçmiş olsun.gercekten cok üzücü ve can sıkıcı seyler.umarım en kısa zamanda yoluna girer

6. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mehmet Özcan
    Basın-Yayın Sorumlusu femoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS
    Edilen teşekkür: 7336

Bence ilk başta araacı boyatmadan diretmeliydiniz .. Sahi size ne söyleyipte direğin boyanmasına ikna ettiler Merak ettim..

Deniz Asil
    Desert Eagle Kriminal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    35 AL 0864
    Edilen teşekkür: 2519

Öncelikle gecmıs olsun

Astsubay arkadasım 2007 yılında gp almıstı fakat kapı kolonları farklı renkteydı..Sıfır arac nasıl olur falan dedık ıtıraz ettık boyayyalım dedıler uzun ugraslar ve tehdıtlerle aracı yenısıyle degıstırdıler 1 ay surdu ama degdı dogrusu...
    I ' m c a p u l i n g . . .

Necip ERENOGLU
    necip1984 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    26N___9
    Edilen teşekkür: 7

Standart direkte diye fazla onemsemedim hata olabillir sonucta insan yapisi dedim

direkte tirnak kadar bi yerdeydi sikinti. arada kaliyor diye bide boya oldugu icin fazla onemsemedim dedim hata olabilir. bu sekilde biseyle karsilasacagimi bilsem kesinlikle diretirdim. simdide bakalim ne olacak iki kerede sikintiyi gideremediler ucuncuye goturucem devam ederse makine muhendisleri odasindan bilir kisiye tespit yaptirip tekrar basvurucam olmazsa mahkemeye vericem artik. seriatin kestigi parmak acimaz dicem ne karar verirse ok dicem. benzer sikinti yasayan arkadaslar varsa paylasabilirlermi izlenimlerini. tesekkurler. kazasiz belasiz surusler.

ümit Fındıklı
    GP ÜMİT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 132

geçmiş olsun ,gerçekten can sıkıcı şeyler bunlar.aramıza hoşgeldin.

Eser HÜNER Emekli Moderatör
    Scottie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Derin Mavi
    Plaka
    26 ABS
    Edilen teşekkür: 3581

hoş geldin... geçmiş olsun. en yakın zamanda buluşup araçları karşılaştıracağız. elimden geleni yapmaya hazırım.

Mehmet Özcan
    Basın-Yayın Sorumlusu femoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS
    Edilen teşekkür: 7336

bir zmanlar bora arkdaşımızın başınada benzer olay gelmişti aracı boyalı çıkmıştı mahkemeye verdi ve kazandı ara paraylada aracını modifiye ettirmişti ve aracını çok iyi fiyata satmıştı

İLKER Ç.
    ocean_1919 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    26
    Edilen teşekkür: 197

Necip siteye hoşgeldin.
    Keşke arabayı boyatmak yerine değiştirmek için çabalasaydın. Göğüste çatlama problemi forumda bazı arkadaşların başına geldi onlarda değiştirdiler sanıyorum. Sana özel bir durum değil yani Rüzgar sesinden bahsetmişsin. Forumu araştır faydalı olacaktır. Sesin aynanın büyük olmasından kaynaklandığını yazanlar da var, kapının ayarıyla ilgili olduğunu yazanlarda var. Benim arabada rüzgar sesi şikayetim yoktu (ya da ben farketmemiştim) bu sıralar o ses bende de var.

gkn rncber
    novemberpasali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 18

Hocam sende ne şansızmışsın ya umarım bu aksilikler devam etmez bende yaşadım bazı sorunlar aracı 2007 de almıştım 2008 de ön tamponda boya çatlaması vardı gittim servise kullanıcı hatası dediler nasıl olur dedim önden birine dokunduysan böyle olur dediler üstelemedim...ya o değil okadar safımki araçda küllük bardağım bile yoktu bi gün bi puntoda gördüm bende yok dedim yine o servise gittim aracıda onlardan almıştım ama siz 1 sene sonra geliyorsunuz dediler sonra orda çok pis küfür ettim hepsine

Aracında ufak bir şey olsun git servise garantiden yaptır sakın benim gibi üstüne düşmemezlik yapma sonra hep cebinden çıkar.

Faruk İleri
    Punto'cu LEO farukileri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yurtdışı (Foreign)
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    B-112-KMX
    Edilen teşekkür: 392

Valla çok çok geçmiş olsun,baya şanssız bir durum olmuş sizin adınıza.Ben Ankara'da bakımını yaptırmıştım aracımın(2. el aldım ve benim ilk bakımımdı) Kavaklıdere Oto'da.Forumdan baya insan gidiyor oraya(Bolu'dan bile gelen olduğunu söylemişti Müslüm Bey).Orada işçilik kalitesi de çok iyi,tavsiye ederim bundan sonraki sorunlarınız ve bakımlarınız için.Ortalama 2 saatlik bir yol sanırsam Ankara yolu.Forumdan bir arkadaşın EVO'sunda bir sorun olmuştu göğüslük ile ilgili,çok iyi bir şekilde sorunu çözmüştü Kavaklıdere.Benim de sağ iç kapı mandalı biraz sorunluydu(çok fazla çekmek lazımdı).Bunu söylediğimde hemen halletti ve şu anda tertemiz çalışıyor sağ kapı.Bakım öncesinde binenlerle bakım sonrasında binenler farkı çok çabuk anladılar.Hatta İstanbul-Ankara arasında otoyolda aracımın sağa çektiğini fark ettim,bunu da gösterdim,aracımın lastiklerinden kaynaklanan bir sorundan ötürü olduğunu söyledi ve sorunun nerede olduğunu da gösterdi.Şu anda hakikaten tertemiz bir kullanımı var aracımın.Ankara Kavaklıdere Oto'yu da tavsiye ederim.Ankara'daki GP'ciler de orayı tavsiye ediyorlar genelde.

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Hoşgeldin Necip, geçmiş olsun,

Keyifli forumlar...

Bül TAN
    PUNTO33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yakut Kırmızı
    Edilen teşekkür: 22

Üzücü bir olay geçmişler olsun

Yasemin ŞENŞATIR
    JASMINE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Arizona Bej
    Plaka
    35 EF 585
    Edilen teşekkür: 4817

Aramıza hoşgeldin ve çok geçmiş olsun Necip. Gerçekten çok üzücü olaylar yaşamışsın. Aynı şeylerin bir daha tekrarlamaması dileğiyle keyifli ve aktif forumlar.

Burak G
    BuRaK-BG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    BG
    Edilen teşekkür: 385

geçmiş olsun hoşgeldiniz keyifli ve aktif forumlar dilerim.

TOLGA YENİCE
    Intelligence Officer magic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi
    Edilen teşekkür: 420

Aramıza hoşgeldin. Oldukça sıkıntılı bir dönem geçirmişsin anladığım kadarıyla. Şanssızlık olmuş, ama sonu iyi olur inşallah

Ümit Coşkun TURUCA
    Emekli Moderatör GP COSKUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 6069

aramıza hoşgeldin necip

Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum ; )