Sayfa 1/3 123 SonSon
50 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Lpg sonrası yaşanan olumsuzluklar

cihangir ozturk
    chn73 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 87

Karizmatik Lpg sonrası yaşanan olumsuzluklar

arkadaşlar bende forumdaki birçok arkadaş gibi lpg dönüşümü düşünüyorum fakat cesaret edemiyorum.lpg dönüşümü yaptırmış olan arkadaşlar hangi marka kit taktırdılar,kaça taktırdılar,yakıt tüketimleri ne ve dönüşümden sonra ne gibi olumsuzluklarla karşılaştılar.bu konularda bizi bilgilendirirlerse sevinirim.onların tecrübelerini dikkate alarak lpg dönüşümü konusunda nihai kararı vereceğim.teşekkürler.

2. Bu mesaj için teşekkür edenler:

t b
    TunFeB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 331

cihangir abi selam. ben arabayı aldıktan 1 ay sonra brc taktırdım. çok şükür şimdiye kadar hiçbir sorun yaşamadım. daha bi kere bile tekleme yapmadı. kesinlikle tavsiye ederim lpg yi. en azından pompada için rahat ediyo

hikmet şekerlioğlu
    şekerlioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tokat
    Rengi
    Vals Mavi
    Plaka
    07kg993
    Edilen teşekkür: 662

Ali SAKAOĞLU
    as-5-as - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 4

ben 2 hafta önce tomasotti taktırdım toplam 280 km de 38 ytl lik gaz harcadım km başına yaklaşık 140 ytl civarında yakıyor ve aracın gaza alışmasını bekliyorum 1 depo dan sonra son gaz ayarı yapılacak şu anda her hangi bir sorun yok çekişte bir değişme yok.
    ben daha önceki aracımada sıralı sistem lpg taktırmıştım 20000 km kullandım onu ve hiç bir problem yaşamamıştım ben ce tereddüt etmeden taktır

erdal çetin
    erkam78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Karabük
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 0

ben daha dün brc marka sıralı sistem lpg taktırdım.Bir sorun olursa yazarım.Daha fazla kullanamadım.İnşallah bir sorun çıkmaz

Mehmet ...
    ===HüRGeNeRaL=== webercis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kütahya
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 34

Ya bu BRC de yazılım sorunu falan oluyormuş.Ha bir de parçası arızalanınca bulunması zor oluyo diyorlar.Ne dersiniz?

cihangir ozturk
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Orleans Mavi

Alıntı webercis Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ya bu BRC de yazılım sorunu falan oluyormuş.Ha bir de parçası arızalanınca bulunması zor oluyo diyorlar.Ne dersiniz?
    bende brc de karar kıldım.bildiğim kadarıyla en yaygın lpg dönüşüm sistemi brc.brc de problem yaşayan varsa ,ne tür problem yasadıkları konusunda bizi bilgilendirirlerse sevinirim.

Barış AÇIL
    baris - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 30

arkadaşlar hafta sonu yeni aldığım 1.4 stilo aracıma sivas ta brc marka sırealı sistem tüp lpg taktırdım . benimki biraz pahalı geldi 1750 12 taksit. Ancak çok fazla zamanım olmadığından araştırma fırsatım pek olmadı. ancak sivas ta ki servis ve de özel fiat servisi
    ikiside BRC sistemi tavsiye ettiler. onun için taktırdım.
    takma aşaması oldukça zorlu oldu iki gün uğraştı usta nerdeyse tüpü söküp alacaktı. sebebi ise takılan kitin beyni arızalı çıkması ve ancak ikinci gün arızayı bulabilmemiz oldu.. ECu değişince problem ortadan kalktı. Yanlız zamanınm kısıtlı olduğu için ayar için fazla uğraşamadım ve sanki benzinlide ufak ta olsa daha performanslı gibi geldi. Ağustos ta memlekete tekrar döneceğim inşallah o zaman ayarlatırız. bugün sivastan hataya toplam 535 km yol yaptım 250 km si klima hep açıktı vede araçta 150 kg + 2 kişi vardık toplam 66 ytl lpg yaktı.
    ayrıca arkadaşlar BRC nin yeni çıkarmış olduğu sistemde manifoldu delmeden küçük bir aparat yardımıyla lpg yi bağlıyorlar. vede sivastaki ustanın dediğine göre bu sistem sadece brc de varmış. sanırsam bu konu bu forumda da geçti . bir göz atın isterseniz.
    hepinize iyi akşamlar diliyorum
    GP 1.4 lt 77 hp Dynamic Egzotik kırmızı
    STILO 1.4 lt 95 hp Active Kıyı Mavi

Okan KÖYLÜ
    CesSpOoL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 135

Barış ben yeni vazgeçtim lpg den sen 535 km 66 ytl demişsin yine kafama soktun brc my 07 manifolt delmeden..

Okan KÖYLÜ
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Arkadaşlar bu gün brc bayisini aradım bu delmeden montaj işini sordum. genelde alman arabalarındaki enjektörlere uyuyo aracınıza bakmak lazım uymayabilir dediler. BRC sistemi manifoltu delmeden patentli uygulama dedikleri şekilde yapan var mı aramızda?

ENİS ŞİMŞEK
    viyaaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 3

Standart Yazık...

Arkadaşlar bir arkadaşımın babası taksici BRC marka LPG kiti kullanıyor, hyundai era otomobili var 125.000 km yol yapmış ve şehir içi, 1 yıldır kullanıyor ve hiçbir problemi olmadığını ve koku yapmadığını söyledi, günlük 30 YTL gazla bir günü bitiriyormuş. Sanırım bende puntomu satıp şöyle temiz bir benzinli araç alıp tüp taktıracağım, hele bu sabah yakıt fiyatlarına yine zam geldiğini görünce delirdim. 2007 de bir arkadaşımın subaru imprezası vardı ve 98 oktan yakıt alırdı da biz dalga geçerdik, bu fiyata yakıt alınırmı diye, şimdi biz dizele 3,42 veriyoruz. Nereye gidiyor bu böyle...

faruk ruzgar
    ruzgar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 4

bir arkadasım tartatin kullanıyor ve italyanlara cok uyumlu saten kendı malları ama yerlı olanı degıl arkadaslar ital olanı taktırın mutlaka gayet guzel...

ENİS ŞİMŞEK
    viyaaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 3

Standart Dİkkat

Arkadaşlar;
    Sıralı Sistem tip bir LPG sistemi takılan aracın yakıt pompası belirli bir süre sonra ısınmadan dolayı yanarak bozulmuş. İlgili servise gidildiğinde, servis sistemin araç gazda çalışsa bile gerekli görülen durumlarda hemen benzine geçebilmek için pompayı aktif tuttuğunu, depodaki benzinin aynı zamanda bu pompayı soğuttuğunu ve benzin kalmadığı için ısınan pompanın soğuyamadığı için bozulduğunu söylemiş. Yani nasılsa gaz var deyip benzin deposunun tamamen boşalmasına izin verilmesi maddi anlamda çok tehlikeli olabilir. Pompanın değerinin milyarlarla ifade edildiğini söylemeye gerek yok sanırım. Faydalı olur düşüncesiyle sizlerle paylaşıyorum.

15. Bu mesaj için teşekkür edenler:

TUNA ÜSKÜDAR
    MANGAL USTASI blackpunto35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    35 TE 656
    Edilen teşekkür: 99

benim eski aracımda 1,4 fire 77 idi ben sitede ilk lpg taktıranlatdanım 2006 haziranında takmıştım hiç düşünmeden tak gitsin en büyük problemin sensör ışığı oluyor hani o motor şeklindeki sarı ışık sbebi ise eksozdaki sensör ün okuduğu değer malum lpg de farklı bir değer oluyor onuda söndürtüyorsun 2 ay sonra bir daha yanıyordu 5 dk. söndürüyorlar bir de arkadaşlar size şu bigiyi vermem lazım lpg nin ısı kalorisi benzinden 3 derece daha fazla olduğunu bu yüzden katalitik konvaktör içindeki seramik petek dokuya zarar verdiğini daha doğrusu onu parçaladığını bilmeniz lazım bunun olmaması için belli bir disiplin gerekiyor bu disiplinde araç tüpteyken 110 u geçmeyin ızın süreli kullanımlarda otobanda mesela 100 ü geçmeyin bu belli bir zaman içinde oluşan bir zarar yani lpg de kullanırken yandaki arabayı gaza getirmişsen sen benzine geçeceksin katalitik konvaktör fiyatı yaklaşık 1500 ytl dir.
    KATALİTİK KONVAKTÖR ÖLÜRSE bu durumda geçici çözüm bazı arkadaşlarımızın performansı bir kaç beygir arttırmak için manifolta bağlı olan konvaktürün içini boşaltıyorlar yada kaynakla kesip yerine boru taktırıyorlar aracımızda bulunan 3 adet sensörüde belli yerlere takarak sensör ışığının yanmasını engelliyor sorun yokmuş gibi gözüksede bir süre sonra beyin saçmalamaya başlıyor ve kendini kitliyor kaldırıp arabayı götürüyorsunuz servise sonrası malum bu yüzden lpg de performanstan uzak paşa paşa kullanınca hiç bir sorun çıkmaz

17. Bu mesaj için teşekkür edenler:

cihangir ozturk
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Orleans Mavi

Alıntı blackpunto35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim eski aracımda 1,4 fire 77 idi ben sitede ilk lpg taktıranlatdanım 2006 haziranında takmıştım hiç düşünmeden tak gitsin en büyük problemin sensör ışığı oluyor hani o motor şeklindeki sarı ışık sbebi ise eksozdaki sensör ün okuduğu değer malum lpg de farklı bir değer oluyor onuda söndürtüyorsun 2 ay sonra bir daha yanıyordu 5 dk. söndürüyorlar bir de arkadaşlar size şu bigiyi vermem lazım lpg nin ısı kalorisi benzinden 3 derece daha fazla olduğunu bu yüzden katalitik konvaktör içindeki seramik petek dokuya zarar verdiğini daha doğrusu onu parçaladığını bilmeniz lazım bunun olmaması için belli bir disiplin gerekiyor bu disiplinde araç tüpteyken 110 u geçmeyin ızın süreli kullanımlarda otobanda mesela 100 ü geçmeyin bu belli bir zaman içinde oluşan bir zarar yani lpg de kullanırken yandaki arabayı gaza getirmişsen sen benzine geçeceksin katalitik konvaktör fiyatı yaklaşık 1500 ytl dir.
    KATALİTİK KONVAKTÖR ÖLÜRSE bu durumda geçici çözüm bazı arkadaşlarımızın performansı bir kaç beygir arttırmak için manifolta bağlı olan konvaktürün içini boşaltıyorlar yada kaynakla kesip yerine boru taktırıyorlar aracımızda bulunan 3 adet sensörüde belli yerlere takarak sensör ışığının yanmasını engelliyor sorun yokmuş gibi gözüksede bir süre sonra beyin saçmalamaya başlıyor ve kendini kitliyor kaldırıp arabayı götürüyorsunuz servise sonrası malum bu yüzden lpg de performanstan uzak paşa paşa kullanınca hiç bir sorun çıkmaz
    sağol hocam.benim bu konuyu açmaktaki amacımda bu tür problemleri öğrenmekti.teşekkürler.

Okan KÖYLÜ
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı viyaaa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar;
    Sıralı Sistem tip bir LPG sistemi takılan aracın yakıt pompası belirli bir süre sonra ısınmadan dolayı yanarak bozulmuş. İlgili servise gidildiğinde, servis sistemin araç gazda çalışsa bile gerekli görülen durumlarda hemen benzine geçebilmek için pompayı aktif tuttuğunu, depodaki benzinin aynı zamanda bu pompayı soğuttuğunu ve benzin kalmadığı için ısınan pompanın soğuyamadığı için bozulduğunu söylemiş. Yani nasılsa gaz var deyip benzin deposunun tamamen boşalmasına izin verilmesi maddi anlamda çok tehlikeli olabilir. Pompanın değerinin milyarlarla ifade edildiğini söylemeye gerek yok sanırım. Faydalı olur düşüncesiyle sizlerle paylaşıyorum.
    benzin pompası ne kadar ki punto nun ?? tabiki çeyrek depo benzin tutmak gerekir ama olaki tutulmadığı bi urumda benzin pompasını yanması milyarı bulur mu ki ?

MURAT IŞIK
    mm_isik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 223

soguk gelıyo arkadaslar lpg olayı bana. egerkı uyumlu bısey olsaydı chevrolet gıbı fabrıka cıkısı sunarlardı bu opsıyonu. ne kadar bısey olmaz deselerde soguk gelıyo lpg olayı.

t b
    TunFeB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 331

evet arkadaşlar lpgden kaynaklanan ilk sorunumu yaşamış bulunmaktayım. gaz bitmesine yakın normalde sistem uyarı vermesi lazımken benima racım gaz yememeye başladım. montajını yaptırdığım yere gittim ve filtrelerde sorun var dediler. hakikatende filtreleri bi çıkardılarki felaket. oysa yakıta çok dikkat ederim. ama 1 kere bile kalitesiz kullırsan o bile bu ghale sokabilir filtreyi dediler. sorun şu ki aracımdaki sorun hala giderilmedi. şimdi parça değişimi yapılacak. sanrıım basınçla ilgili bir sorun var. sonucu bildiririm tekrar size....

MURAT IŞIK
    mm_isik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 223

Gecmis Olsun Tuncay..

Kolay Gelsin. Insallah Az Masrafli Bi Islemdir.

Okan KÖYLÜ
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Garanti dahili olması lazım değil mi ?

Sayfa 1/3 123 SonSon