Sayfa 2/2 İlkİlk 12
28 sonuçtan 21 ile 28 arası

Konu: 20.000 Bakımı 650 TL !

Gorky
    Ziyaretçi Gorky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

tüm malzemeleri kendiniz alın. herşeyi kendiniz yapın. ayar gerektiren şeyler için de özel usta bulun kendinize.. nerde olursa olsun dışarda motor temizliği boyaya polisaj, koruma vs. yaptırmak saçmalık. %95'i işi bilmiyor.. internette herşey var. zaman ayırdıkça anlayacaksınız. kendi arabanıza kendiniz bakın. kolay gelsin

erhan yildirim
    dicaser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    16 LN 308
    Edilen teşekkür: 182

Alıntı cemdogu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Servise gitmemeniz için size nedenleri sayayım...

Hem çok pahalı.hem de denetlenmedikleri için savruk iş yapabiliyorlar.Daha evvelden forumda aracına kullanılmış yağ koyulanı gördük.Yapıldı deyip, yapılmayan onarımlar zaten herkesin malumu.

Servise vereceğiniz parayla dışarda ustalara da aynı işçiliği yaptırıyorsunuz.Yetkili servisin elinde sihirli değnek yok.

Hep söylerim, yetkili servis ucuz olmazsa anca garanti dahilindeki araçlardan para kazanırlar.Geri kalanından kazandıkları para değil.

İşini iyi yapan bi usta bulup, parçaları kendiniz görerek tedarik edip mis gibi bakımınızı yaptırırsınız.Olay ustada biter.

Garantisi olan araçlar mecburen servise gidiyorlar.Satışta da yetkili servis bakımlı olmasını isteyen alıcılar olacaktır mutkaka.Ancak dışarda yaptığınız işlemlerdeki malzeme listesini, faturayı sağlam tutarsanız o da sorun olmayacaktır.
    Bende servise gitmeniz için nedenleri sayayım madem

Servis pahalıdır , arabayı yapma süreleri uzundur , aracınızı sürekli kayda alırlar ; ancak yaptıkları her iş için hem parça hemde işçilik garantisi verirler ve araca uygulanan her işlemi kayda alırlar bu size her zaman artı olarak geri döner ; yarın öbür gün arabayı satmaya kalktıgınız zaman servise götürdüğünüzde aracınızın sicil kaydını cıkartır hem siz aracı cabuk satarsınız hemde karsı taraf severek alır.. Yetkili servis demek +300tl daha fazla vermek demek ama yetkili servis demek garanti demek
    ayrıca bazı arkadaslar bmw degil bizim arabalarımız gibi laf etmis bmw bizdede var hatta bırakın bmwyi forumdan erkan bilir son kasa mondeomuza 80 bin bakım için 1200tl fiyat biçtiler ve 2 sene evvel c180 komp 40.000 bin bakımına 2500 tl fiyat çekmişlerdi ; emin olun artık ucuz bişey yok hiç bir yer ucuz degil..

Cem Doğu
    cemdogu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 510

Alıntı dicaser Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Servis pahalıdır , arabayı yapma süreleri uzundur , aracınızı sürekli kayda alırlar ; ancak yaptıkları her iş için hem parça hemde işçilik garantisi verirler ve araca uygulanan her işlemi kayda alırlar bu size her zaman artı olarak geri döner ; yarın öbür gün arabayı satmaya kalktıgınız zaman servise götürdüğünüzde aracınızın sicil kaydını cıkartır hem siz aracı cabuk satarsınız hemde karsı taraf severek alır.. Yetkili servis demek +300tl daha fazla vermek demek ama yetkili servis demek garanti demek
    ayrıca bazı arkadaslar bmw degil bizim arabalarımız gibi laf etmis bmw bizdede var hatta bırakın bmwyi forumdan erkan bilir son kasa mondeomuza 80 bin bakım için 1200tl fiyat biçtiler ve 2 sene evvel c180 komp 40.000 bin bakımına 2500 tl fiyat çekmişlerdi ; emin olun artık ucuz bişey yok hiç bir yer ucuz degil..
    Katılmıyorum hocam.özel serviste de yapılanların faturasını saklayın.adam akıllı bi usta bulursanız garantisini verirler emin olun.Benim özel servisim bunu yapıyor.350bin kmdeki aracımızın motoru yapıldı baştan sona.Termostatı ve intercooller ı arızalandı 5bin km sonra.Sorgusuz sualsiz değiştirdiler.Hatasını kabul eden bilinçli ustalar da var.katillere para vermeyin tabiiki...

Cem YK
    cemyk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 65

Alıntı dicaser Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Kusurabakmada kardeş kesinlikle katılmıyorum. servis demek garanti demek kesinlikle DEĞİL. garanti kapsamında olan aracı bile garanti kapsamında yapmamak için ellerinden geleni yapıyorlar. sonradan takılan parçalara garanti veriyorlar demişsinizde zaten ilk taktıklarında aldıkları ücrek o işin iki katı ücreti !!! yani aynı işi iki kez daha yapsalar yine kardalar !!! servisler kurnaz olmuşlar biliyorlar garantili aracı insanlar dışarda yaptırmak istemeyecekler. o yuzden basıyorlar kazığı. işçilik kesinlikle sıfır. sökme takmayı bile özenerek isteyerek yapmıyorlar baştan sağma yapıyorlar. kendi puntom da kırık parçaları ve eksik vidaları bilirim !!! işlem yapılırken aracın yanına niye almıyorlar zannediyorsunuz ? yapılan işlemleri görseniz, özensizliği görseniz kavga çıkar !!! velasıl ben kesinlikle önermiyorum ( diğer marka araç servislerini bilmediğim için konunun dışında bırakmak isterim). ayrıca önemli bir konuyu daha söyleyeyim. araçlarınız garanti kapsamında olsa dahi bakımları dışarıda yaptırabilirsiniz. araç üreticileri 2 yıl içinde olusabilecek sorunları garanti kapsamında karşılamak zorundalar. sadece dışarıda yaptırdığınız işlemlerin detay listesini ( bu faturada yazabilir) saklayın. işiniz daha kolaylaşır.
    Konu cemyk tarafından (03/12/2014 Saat 08:43 ) değiştirilmiştir.

Ziya ziya
    arenas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 346

Servisin işçiliğini ben de beğenmiyorum ama servisin bilinirliği ve yaygınlığı burda öne çıkıyor.şimdi diyelimki arabayı istanbul dışına sattım.alan adam benim bostancı sanayideki ustama gelemez.ama türliyenin herhangi bi yerinde fiat servisine gidip daha önceki onarım veya değişen parçaların garantisinden yararlanabilir.bi de heryeri büyükşehir gibi düşünmemek lazım.ufak yerlerdeki ustalar maalesef kendini geliştiremiyor.şahin,doğan,toros,broadway seviyesindeler maaleaef

Sent from my iPhone using

TANER A.
    darktiger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    34 GP 5885
    Edilen teşekkür: 112

Alıntı knnzdmr61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hepiniz haklısınız doğru eve ama şöyle bir gerçek var ben arabamı bile serviste yıkatıyorum yani daha fazla para verip herşeyi serviste yaptırıyorum bazen kıyıdan köşeden ses geliyor getiriyorum para almıyorlar geçen söylemesi ayıp ekranlı teyp aldım teypçi sökemedi götürdüm servise söktüler teyp i para almadılar motorda bi sıkıntı oldu vuruntulu çalışıyordu garantiden egzantirik bakım volan hepsi bedava değişti onun için bir kere değil 5 kere düşünün dışarda yaptırsaydım bunları belkide bu işlemlere de para verecektim

Trabzon çevresi arkadaşlarım eğer Trabzon Fiat servisinde işlem yaptırmak isterlerse seve seve yanlarında bulunup indirim yaptırırım.
    sana iyisi denk gelmiş. aman anlatmayın nazar değer valla. istanbula bir gelin de ne çakallar bir görün.
    See you in the future, if there is one...

Atahan Kuşbaşoğlu
    ato - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi
    Edilen teşekkür: 123

valla yetkili servise girmek benim gözümde hatadır 70.000 km ye kadar yetkili servise gittim garanti olayı yüzünden 2 olay sonrası soğudum birincisi 67.000 km deki arabaya debriyaj bitmiş dediler 98.000 e kadar sorunsuz kullandım 20 tllik kornaya 110 tl para istediler o gün bitirdim o günden beri sanayide kendi ustama gidiyorum en son 110.000 bakımında petronas yağ orjina yağ mazaot polen hava filtresi dahil 220 tl verdim üstünde aracın stop ve sinyal ampulleri ücretsiz değişti büyük şehirlerde her yer multijet motor kaynıyor ben zannettmiyorum bütün taksiler veya ticariler yetkili servise gidiyor o yüzden multijetten anlayan usta çok gönül rahatlığı ile sanyiye götürüyorum
    skoda yeti 1.4 tsı
    Opel insignia 1.6 T
    eski dizelci eski puntocu

Emin Od.
    2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Petrol Yeşil
    Plaka
    34TL
    Edilen teşekkür: 3

Alıntı ykaya1983 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fıat servisleri fiyatlar konusunda bmw ile yarışır.
    bu konuda size katılamayacağım. mini countryman s için her rutin bakım borusan oto'da ortalama 1500 lira tutuyor

Sayfa 2/2 İlkİlk 12