16 sonuçtan 1 ile 16 arası

Konu: Bursa Birmot Serüvenim

Murat D
    IVAA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Karaman
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    52 FL
    Edilen teşekkür: 110

Standart Bursa Birmot Serüvenim

Merhaba Arkadaşlar,

Ağustos ayında aracım 40.000km olduğu için aracımı İstanbul'da hep gittiğim ve güvendiğim Birmot servisinin Bursa Şubesine götürmeye karar verdim. götürmeden önce telefon açarak fiyat pazarlığı yaptım 430TL fiyat verdiler (koç personel indirimli) + (corbon clean) bütün serviler aynı fiyatı veriyor dedim tamam 400TL ye yaparız dediler, bunun üzerine aracımı götürdüm. aracımı teslim ederken ön ve arka tekerlerin yer değiştirilmesini istedim, aracın tekerleri değişirken görme şansım oldu servis personeli ön tekeri sökerek direk arkaya taktı aynı şekilde arka lastiğide öne taktı. fren balatalarını kontrol etmedi bu benim gördüğüm. servis personeline araca carbon clean yapılırken görmek istediğimi söylediğimde merak etmeyin biz yapıyoruz servise girmeniz yasak dendi. en çok kızdığım arasın klimasına yaprak girdiği için ses yapıyordu temizlemelerini söylemiştim, yaprakları temizleyip ön paspasın altına atmaları oldu. sonra aracımın hazır olduğu söylendi fatura kesiliyor hesap 430TL hani dedim 400TL olacaktı biz öyle demedik 400TL ye yapmaya çalışacağız demişler. hadi neyse dedim faturayı incelerken 23TL+KDV kartel tapası dedim bu ne, değiştirdik dediler. bozukmuydu yada bana sordunuzmu dedim, biz bütün araçların bakımında değiştiriyoruz dediler zaten size verdiğimiz fiyatın içinde dedi. ya sabır dedim çıktım ve yaşadığım sıkıntıları ve aracıma yeterli kontrollerin yapılmadığını Birmot ve Fiat merkezine mail attım. (atmaz olaydım)

Fiat merkezinden aradılar ve servisin çok üzgün olduğunu ve bana Motor koruma hediye etmek istediklerini söylediler iyi tamam dedik Tatil dönüşü aracımı servise götürdüm yaklaşık 1 saat gibi bir sürede teslim aldım motorumu güzel yıkamışlar ve parlatmışlardı resmen yeni gibi olmuştu. aracı servisten aldım çıktım. güneşe doğru sürmeye başladığımda ön camda çok küçük damla damla lekelerin olduğunu gördüm sileceği çalıştırdım çıkmadı benzinliğe çektim cam sildirdim olmadı yıkattım yine olmadı, ertesi gün servise tekrar giderek durumu anlattım tamam bizin hatamız diyerek temizlemek için aracı aldılar 30 dakika sonra aracı getirdiler dedim güneşe çıkarak kontrol edelim çıktık bir baktım ön camda dikey bir sürü kılcal çizik var ilk önce kabul etmediler. yok araç 40.000km deymiş yok kurularken ben çizmişmişim gibi, bende kızgın bir şekilde servisten çıktım birmot ve fiata tekrar mail atarak durumu anlattım birazda araştırdım motora vernik sıktıklarını gördüm tabi bu işlemi yaparken ön camı korumadıkları için cam vernik olmuş ve vernik kuruduğu için camdan çıkması imkansız çıkartmak içinde resmen kazımışlar(bunu hala kabul etmiyorlar)
    Sonuç zor bela Fiat merkezinin yardımı ile Ön camı değiştirdiler. işçilik yine kötü. sizlerle paylaşmak istedim biraz uzun oldu ama

Erkan DEMİREL
    volume23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    DV 544
    Edilen teşekkür: 277

Geçmiş olsun öncelikle servislerin çoğunda asgari ücret ile eleman çalıştırıyorlar kalifiyeli eleman doğru dürüst yok malesef

onur bakır
    Honor COOPER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 596

Bu yazdıklarınızı Almanyadaki Hans yaşasaydı Almanyadaki o servisin ne gibi sonuçlarla karşılaşacağını düşünmek bile istemiyorum.
    *****ALFA ROMEO GIULIETTA 1.4 MULTIAIR 170 TCT*****
    ***MATT MAGNESIO GRIGIO***
    *****SPORT PACK1 & 18" MATT BLACK WHEELS*****

Güneş Doğar
    GUNES - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 129

çok geçmiş olsun hocam...birmot heryerde birmot ben zaten anlamıyorum bu servis olaylarını...adamlar YETKİLİ SERVİS...gidersin bu olayda olduğu gibi durumlar çıkar, arabanın şurası şöyle dersin bu modeller böyle derler, 10bin - 20bin bakımlarında 100 liralık işi 400 liraya yaparlar, araçta sorun çıkar bu garanti dışı derler...derler de derler...

aşkın oğuz
    askin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kastamonu
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    37 .. 777
    Edilen teşekkür: 63

bütün birmotlar mı böyle olur... al birini vur ötekini.(arasında iyi olan vardır elbette). samsun birmot da farklı değil. çok acil olsada gitmiyorum samsun birmota. paranla rezil oluyorsun bide..kabahatli sen çıkıyorsun..

KADİR ŞAHİN
    kdrrshnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 74

çok geçmiş olsun servisten bi yüzünüz gülerek çıkmamışınız aynı bende sizin gibi bikaç problem yaşamıştım paramızla rezil oluyoruz kimse işini dikkat ederek yapmıyor baştan sağma yapıyolar inşallah bidaha karşılaşmazsınız bu gibi durumlarla.

Murat D
    Nereden
    Karaman
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    52 FL

Teşekkürler Arkadaşlar. İstanbulda Zincirlikuyu Birmot'tan başka bir yere girmedim hiçde sorun yaşamadım işçilikleri çok iyiydi ve emin olun yapmaları gereken herşeyi yapıyorlardı.(bütün kontrolleri). iyi bir servis bulacaz artık umarım kimse böyle sorunlar yaşamaz.

erhan yildirim
    dicaser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    16 LN 308
    Edilen teşekkür: 182

usta sizde banotoya gidin yahu gitmeyin şu birmota..

Tayfun Bulat
    TayfunBulat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Kar Beyaz
    Plaka
    03 UU 708
    Edilen teşekkür: 57

banoto birmottanda ..... tan.

alper demir
    alperd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 84

biraz daha uzasaydı ön camı takarken tavana hasar verip tavanı boyatırlardı, tavan boyatılırken tavan döşemesine zarar verip değiştirirlerdi, tavan döşemesi değişirken aracın göğsüne yapıştırıcı damlatırlardı, onu çıkartayım derken airbagleri patlatırlardı.....araç pert
    Alper DEMİR

2005 model Honda Civic HB AT 1.6 ies (Aralık 2012...)
    2009 model GP 1.3 mjet Active (1 yıl)

2006 model Meriva OPC (2 yıl)
    1995 model Vectra GT (2 buçuk yıl)

11. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Emre Emre
    Human Rogue (WoW) bvulgari - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 186

Allah bunları bin türlü bildiği gibi yapsın.. Yazık günah millete..Müşteri memnuniyetiymiş..Aynı şeyin daha basiti benim başıma gelmişti..Artık hizmet anlamında hediye kabul etmiyorum..Mal vericeklerse eyvallah... Neyse size geçmiş olsun.. Paylaşım için teşekkürler.
    This is not personel, just business..

Yağız Karadeniz
    CoachK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 68

yanlış anlamada 40.000km de ki aracı ne diy eservise götürüyorsun ? Aracın garantideyse bir şey diyemem, götür adam akıllı ustaya bakımını yapsınlar... servise gidersen komple boyayıp geri veiryorlar ....

Murat D
    Nereden
    Karaman
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    52 FL

herkese teşekkür ederim. İstanbul'dan alışkanlık benimkisi Birmot orada iyiydi. Artık başka servise gideceğim zaten ve bundan sonra gideceğim serviste kesinlikle aracımın yanından ayrılmayacağım. aracın garantisi olmasa zaten bütün işlemleri ben yapacağım 4 yıl garantili olunca servise gitmek mecburi.

Ender Süvari
    enderfikret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 10

Arkadaşlar, ben aracımı İzmir'de Poyraz Otomotiv'den aldım ve tüm bakımlarımı düzenli olarak onlara yaptırıyorum, rabamın tüm ihtiyaçları için de onlara gidiyorum. Girişte güleryüz ve ilgiyle karşılıyorlar, çay, kahve, pasta, kurabiye, eğer öğle saatleri ise yemek ikram ediyorlar, tüm bakım ve onarımları hakkıyla yapıyorlar. Onlara teşekkür, sizlere de onları yavsiye ediyorum

GÖKHAN KARALARLI
    eye of the tiger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 34

Anladığım kadarıyla sizde benim gibi koç personelisiniz.Bursa birmotta koç personeline karşı bir politika yürütülüyor gibi sanki.GP mi alacağım zaman birmota gittim araçı inceliyorum.tam 1 saat boyunca tek başıma araçı inceledim 1 tane müşteri temsilcisi yanıma gelip ilgilenmedi.Bende veryansın misali kalayı bastım ve çıktım.Doğru banoto ya sağolsunlar çok iyi ağırlandım.Tofaş personeli olduğum için özel müşteriymişim gibi davrandılar.ilk 5000 ve 10000 km bakımları banotoda yapıldı.garantiden geri vites farı değişti.hiç sorun çıkmadı.Daha sonra küçük sanayideki serkır fiat yetkili servisine gitmeye başladım evime daha yakın olduğu için.zira oradanda çok memnunum.çok iyi ilgilenip en iyi çözümü bulmaya çalışıyorlar.Tofaş yönetimi birmotun bu tavrından haberdar fakat bir değişim olmuyor.Çünkü birmot en büyük bayisi konumunda.Bursa birmotu hiç bir zaman tercih etmiyorum etmeyeceğim.

ADVENTURER Engineer!
    Semih Kurtulmus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    16 RR 232
    Edilen teşekkür: 167

şuan hiç okumadan cevap yazıyorum orası ile akraba oldum gibi denilebilir en baştan. aracı oraya götüreceğime çöpe atayım daha iyi diyorum. hiç memnun değilim oradan aslada olmam.
    Was willst du machen , denk nicht nach tus einfach...