Sayfa 2/2 İlkİlk 12
40 sonuçtan 21 ile 40 arası

Konu: 75bg bir puntoyu 90 veya 95 bg yapmak nasıl olur.

Emre Emre
    Human Rogue (WoW) bvulgari - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 186

Hiç güzel olmaz.Yazık günah.75 likse araç 75 liktir işte..Canın değişiklik istiyosa en güzeli görsel 1-2 değişiklik bence.
    This is not personel, just business..

2. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Orhun Küpeli
    deor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 11

Bu race chip ürününü bir ara bende almayı düşündüm fakat fırsat olmadı megane 3 ü olan bir arkadaşım kullanıyor ve box un üstünde performansı ayarlamanız için dereceler var en üst derecenin bir altında araba egsoz emisyonu ve enjektör kontrolü lambası yaktı(arıza lambası dene şey buysa eğer) ama bir derece daha düşürdüğünde tekrar eski haline döndü ve 4 aydır kullanıyor servise girdi çıktı servis araç herhangi bir zarar görmemiş dedi 20.000 kontrolünde

cihan kesen
    speedy_16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Bravo Hayal Mavisi
    Plaka
    16 ** 022
    Edilen teşekkür: 179

yeni 95 lik çıkan modellerde benim bildiğim kadrıyla 75 lik le arasında yazılım farkı war eski 90 lıklarda 6 ileri şanzıman ve değişken geometrili turbo farkı wardı şuan yeni çıkn 95 liklerde 75 liklerde olduğu sait gemotrili turbo ve 5 ileri şanzıman war o yüden yazllımla 90 95 hp olur bence zaten yapanlarda var sorunuz kullanıyorlar

Ümit Coşkun TURUCA
    Emekli Moderatör GP COSKUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 6069

Alıntı speedy_16 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yeni 95 lik çıkan modellerde benim bildiğim kadrıyla 75 lik le arasında yazılım farkı war eski 90 lıklarda 6 ileri şanzıman ve değişken geometrili turbo farkı wardı şuan yeni çıkn 95 liklerde 75 liklerde olduğu sait gemotrili turbo ve 5 ileri şanzıman war o yüden yazllımla 90 95 hp olur bence zaten yapanlarda var sorunuz kullanıyorlar

manifold ve enjektörler farklı

Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum ; )

Ender Pala
    pilotender - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 229

Bunca mühendis hiç mi bişey bilmiyorlar ki insanlar dışarıdan müdahale ile motor gücü arttırmaya çalışıyorlar hiç anlamış değilim. Ben her zaman aracın orjinalliğinden yanayım. Bugün ben yaptım gayet de oldu diyenler uzun vadede ortaya çıkacak kimbilir kaç tane küçük ya da çok ciddi problemin altına imza atıyorlar.
    Alfa Romeo 156 2.0 TS - Fiat Grande Punto 1.4 Fire Active - Fiat Fiorino Combi Emotion 1,3 Multijet - Renault Clio Grandtour 1.2 16v Extreme Edition - Toyota Corolla 1.6 Otomatik

Emre Emre
    Human Rogue (WoW) bvulgari - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 186

Ya arkadaşlar bilgisayarı gözünüzün önüne getirin bir yazılım kısmı var birde donanım kısmı var değil mi..Bu Donanım dediğimiz kısım anakart tır işlemcidir ram dir HD dir falan...Diger yazılım kısmıda bu parcaların anlamlı bir bütün halinde çalışması için işletim sistemidir diger programlardır..Farzı misal win7 programı xp den cok daha hızlı calısan bir program... Sen simdi senin belli seviyede olan bilgisayarına win7 yüklersen yalandan hızlanmış olur..Hatta kaldırmayadabilir cunku win7 nin donanım gereksinimleri xp den fazladır..
    Bu chip olayıda buna benziyo xp nin recommended donanımına sahip bilgisayara win7 yazılımını yüklemeye calısıyosunuz.. Önce donanımları değiştirmek lazım..
    This is not personel, just business..

8. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ato

Can Yağcı
    Mazüt Powır :D Du Hast - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 BA 9125
    Edilen teşekkür: 1028

Alıntı bvulgari Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ya arkadaşlar bilgisayarı gözünüzün önüne getirin bir yazılım kısmı var birde donanım kısmı var değil mi..Bu Donanım dediğimiz kısım anakart tır işlemcidir ram dir HD dir falan...Diger yazılım kısmıda bu parcaların anlamlı bir bütün halinde çalışması için işletim sistemidir diger programlardır..Farzı misal win7 programı xp den cok daha hızlı calısan bir program... Sen simdi senin belli seviyede olan bilgisayarına win7 yüklersen yalandan hızlanmış olur..Hatta kaldırmayadabilir cunku win7 nin donanım gereksinimleri xp den fazladır..
    Bu chip olayıda buna benziyo xp nin recommended donanımına sahip bilgisayara win7 yazılımını yüklemeye calısıyosunuz.. Önce donanımları değiştirmek lazım..
    işlemciye uyguladığımız overclock işleminin aynısı motora chip yaptırmak. overclock sonucunda işlemci başta olmak üzere, mevcut çalışma şartlarına göre toplanmış anakart, power suply gibi elemanları rahatlıkla yakabilirsiniz. hatta windowsunuz bile çökebilir
    orijinal iyidir.

Engin DURUER
    Fire in the hole ! Genius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 674

Ben aracimin sifir aldigim gun powerbox taktim ve 50 bin km kullandim, su anda powerbox'imi soktuk ve yazilim yaptik. Ben cok memnunum, bugun 105'lik doblo ile test ettik, rollingde kafa kafaya gidiyor. Bunlarin hepsi benim kisisel tecrubelerimdir, isteyen yaptirir isteyen yaptirmaz Yaptirmak isteyen olursada bilgi vermekten ve paylasmaktan mutluluk duyarim.
    GP in mirror is faster than they appear !

11. Bu mesaj için teşekkür edenler:

EMRULLAH AKCA
    akca37 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kastamonu
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    sonu 095
    Edilen teşekkür: 335

Konu +20 bg

Alıntı meteorengin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaslar bilgisi olan varsa yardımcı olsun bende yaptırmak istiyorum eger bi sakıncası yoksa
    Bence bir mahsuru yok yaptırabilirsiniz

mesut karahan
    GP51 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Niğde
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 17

herkeze merhaba.alpin powerbox aldım ikinci el.aldığım kişi 2004-2005 1.3 multijetlerde kullanmış 70 beygir.ben 2007 grande punto 75 beygir ve 2011 linea 90 beygirde kullanmayı düşünüyorum. herhangi bir peoblem olabilir mi? uyum sağlar mı? nelere dikkat etmeliyim. box ın çalışıp çalışmadığı nasıl anlaşılır? üzerinde ışık falan yok...

Enis Öz
    Enisgp41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

Selamlar 2014 1.3 multijetlerde 90 bg secenegi yok mu ?sitesinde gözükmüyor

Elvan Bey
    hoksi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Muş
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 18

Aynı motordan 75 değil 90 bg güç alınabiliyorsa buu tasarlaya adam neden yapmasın benim mantığıma yatmıyor bu yazılım meselesi.Her şeyi bir kenara bıraktım fren konusunda ne yapacaksın?
    Evvelden Bade-i Aşk İle Mestiz

Ziya ziya
    arenas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 346

Karbondioksit salınımı az olsun,belli bi sınırın altında kalsın diye.avrupa ülkelerinde karbondioksit salınımına göre de vergilendirme var

Sent from my iPhone using

tipsiz beyzade
    absolut33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Rock Siyah

1248pı 40.4 kw multijet dynamic punto kaç beygir olyor.ve kullanan varsa memnunmu..

Mert Astan
    Software engineering Mert34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 84

75 ve 90 ların farklı parçaları var başta turbo farklı, hadi işlem yapıldı 75lik motorun randımanı artacak aldığı hava ve püskürtmede ayarlandı desek egzoz sistemi farklıdır 90ların atımı yapamayan motor bu randımana dayanamayıp ömürden yer 600yapacaksa 300e düşecek ömrü ek olarak ağırlık farkı varmıdır bilmiyorum ama buda dolaylı yoldan frenleri etkiler ön disc mevcut olan bir araç için bence zorlamayın

19. 02/01/2015, 02:57

Mesut .
    ecuadorm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 50

Alıntı Mert34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    75 ve 90 ların farklı parçaları var başta turbo farklı, hadi işlem yapıldı 75lik motorun randımanı artacak aldığı hava ve püskürtmede ayarlandı desek egzoz sistemi farklıdır 90ların atımı yapamayan motor bu randımana dayanamayıp ömürden yer 600yapacaksa 300e düşecek ömrü ek olarak ağırlık farkı varmıdır bilmiyorum ama buda dolaylı yoldan frenleri etkiler ön disc mevcut olan bir araç için bence zorlamayın
    Yanlis algi var once onu düzeltmek istiyorum. Benim aracimda 75 bg evo ve chip tunning işlemi yaptirdim. Yaptirma sebebim, araç yüklü iken yokuslarda zorlanıyordu bende bu durumu chip işlemi ile bir nebze giderdim ve araç daha atak oldu. Benim için yeterli. Bu araci alan herkes chipleyince ralli yapacak diye bir kaide yok. Chip işlemi araci biraz daha canlandirmak için yapiliyor. Sadece kullanici olduğum için bu kadar aciklayabildim. Eger tatmin olmazsaniz gerekli teknik aciklamalar icin googledan aratabilirsiniz.

YUNUS KAYA
    ykaya1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 719

En kolayı değiştirmek.Ben 75 liği satıp 90 lık aldım.
    Millet düğün salonunda kızlara bakarken ben dışarıda arabalara bakarım.

Mesut .
    ecuadorm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 50

Alıntı ykaya1983 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    En kolayı değiştirmek.Ben 75 liği satıp 90 lık aldım.
    Bu da bir alternatif tabi ama 90 ligin bazi parcalari 75 lige göre pahali.

Mert Astan
    Software engineering Mert34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 84

Alıntı ecuadorm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yanlis algi var once onu düzeltmek istiyorum. Benim aracimda 75 bg evo ve chip tunning işlemi yaptirdim. Yaptirma sebebim, araç yüklü iken yokuslarda zorlanıyordu bende bu durumu chip işlemi ile bir nebze giderdim ve araç daha atak oldu. Benim için yeterli. Bu araci alan herkes chipleyince ralli yapacak diye bir kaide yok. Chip işlemi araci biraz daha canlandirmak için yapiliyor. Sadece kullanici olduğum için bu kadar aciklayabildim. Eger tatmin olmazsaniz gerekli teknik aciklamalar icin googledan aratabilirsiniz.
    teknik açıklamasını parçasını bende bilmiyorum sadece motor ömrüne dikkat diyorum randımana dayanacakmı orjinal hali kadar passatlarlada ralli yapmıyor kimse ama 300binde motor indiren o kadar çok araç gördüm ki düşük hacimde yüksek randıman yapıyor bunu

tipsiz beyzade
    absolut33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Rock Siyah

1248 cm3 40.4 kw kc beygir olyor.bu motor punto kullanicisi varmi.

Sayfa 2/2 İlkİlk 12