14 sonuçtan 1 ile 14 arası

Konu: 1.4 fire benzinli 60000 bakımı?

YUNUS KAYA
    ykaya1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 719

Standart 1.4 fire benzinli 60000 bakımı?

Arkadaşlar benim aracım şu anda 59100 km de ve haliyle 60000 bakımı gelmiş oldu.Fakat 60000 bakımını yaptırmadan önce kafama takılan bazı sorular var.Mesela 60000 bakımında neler değişmesi gerekiyor?Bu bakımı yaptırmak için ille km nin 60000 olması mı gerekiyor.59100 km de olduğu için km dolmadan bakıma sokmamda bir sakınca var mıdır?(yol bilgisayarında servis uyarısı açısından)

Bir de 60000 bakımı için ortalama ne kadar masraf gider acaba?Bugün maraştaki servisi arayıp sordum.Telefondaki bayan 60000 bakımında v kayışı vs birçok parça değişiyor ortalama 700-800 lira gider dedi.Fakat ben o bayanın çok da işi bildiğini sanmıyorum.Çünkü sitede bakım yaptıran arkadaşların söylediklerine bakılırsa bu kadar para gitmemesi lazım.Bu kadar para giderse sanayide yaptırayım diyorum.

Zynl krcn
    ZAK1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07ÜJİ34
    Edilen teşekkür: 1924

Bunlar ısını gorur buyuk bır ıhtımal
    Zeynel KARACAN

"Allah bir ülkeye yardım etmek isterse, onun elinden tutmak isterse başına Mustafa Kemal gibi lider getirir"

YUNUS KAYA
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı ZAK1980 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bunlar ısını gorur buyuk bır ıhtımal
    Sağol kardeş.Yalnız bu noktayla işaretlenmiş parçaların hepsi değişiyorsa yandık valla.

Zynl krcn
    ZAK1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07ÜJİ34
    Edilen teşekkür: 1924

Alıntı ykaya1983 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sağol kardeş.Yalnız bu noktayla işaretlenmiş parçaların hepsi değişiyorsa yandık valla.
    40 binde yapılanların buyukcogunlugu 60 bındede yapılıyor bazı farklılıklar var 20 bınde fren balatasınıda bıtırmıs degılsındır galıba hepsıde degısmez sen yınede servısten fıyat al
    Zeynel KARACAN

"Allah bir ülkeye yardım etmek isterse, onun elinden tutmak isterse başına Mustafa Kemal gibi lider getirir"

hasan ali Z.
    HasanAliz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 116

700-800 TL civarı fiyat çekiyor servisler. gerçektende o fiyata bakım yapılıyor. sanayide ya da tanıdık bir ustada 250 TL ye halledersiniz belki daha da az. starjet 60bin bakım başlığında yazılarım mevcut.

serviste değişmemesi gerekneleri de değiştiriyorlar. mesela en basitinden hidrolikler. fren ve direksiyon hidroliklerini değiştiriyorlar. fakat bunların değişip değişmeyecek olması bazı ölçümlerle anlaşılabiliyor. dışarıda bir usta bunların derecesini ölçüp ona göre değişim yapılacak der ama yetkili servis buna bakmadan değiştirir. fren hidroliği 10 TL fiyatı var. bunu servis 20 TLden aşağı yazmaz bence. işçilik hariç. zaten bakım işçiliği en az 100 TL servislerde.

Aracım full yetkili servis bakımlı oldığundan yetkili servise gitmek istiyordum bende ama kaskoya 400 TL verip bakımına 750 TL vermek bana mantıksız geldi. hatta ne olursa olsun 750 TLye bakım mı olur bu bir rezilliktir aldatmacadır soygununun adıdır.

Tanıdığım usta geldi aklıma en sonunda. Telefon açtım. bu fiyatın 1/4üne işlem yapacağını söyledi. Yetkili servis soygununu böylece atlatmış oldum.
    Konu HasanAliz tarafından (02/02/2011 Saat 23:14 ) değiştirilmiştir.

YUNUS KAYA
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı bankaci61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    700-800 TL civarı fiyat çekiyor servisler. gerçektende o fiyata bakım yapılıyor. sanayide ya da tanıdık bir ustada 250 TL ye halledersiniz belki daha da az. starjet 60bin bakım başlığında yazılarım mevcut.

serviste değişmemesi gerekneleri de değiştiriyorlar. mesela en basitinden hidrolikler. fren ve direksiyon hidroliklerini değiştiriyorlar. fakat bunların değişip değişmeyecek olması bazı ölçümlerle anlaşılabiliyor. dışarıda bir usta bunların derecesini ölçüp ona göre değişim yapılacak der ama yetkili servis buna bakmadan değiştirir. fren hidroliği 10 TL fiyatı var. bunu servis 20 TLden aşağı yazmaz bence. işçilik hariç. zaten bakım işçiliği en az 100 TL servislerde.

Aracım full yetkili servis bakımlı oldığundan yetkili servise gitmek istiyordum bende ama kaskoya 400 TL verip bakımına 750 TL vermek bana mantıksız geldi. hatta ne olursa olsun 750 TLye bakım mı olur bu bir rezilliktir aldatmacadır soygununun adıdır.

Tanıdığım usta geldi aklıma en sonunda. Telefon açtım. bu fiyatın 1/4üne işlem yapacağını söyledi. Yetkili servis soygununu böylece atlatmış oldum.
    Doğru söylüyorsunuz aslında hocam.Dışarıda yaptırmak serviste yaptırmaktan kat kat daha karlı.Yalnız bu 60000 bakımında servislerde aracın kullanma klavuzunda yazan herşey tek tek kontrol edilip değişmesi gereken varsa değiştiriliyor değil mi?Fakat sanayideki usta bu değişmesi gereken parçaları doğru bilebilir mi acaba?
    2.si diyelim ki ön fren balata ya da disk değişimi gerekiyor.Abs sistemi olduğu için sanayideki usta bu parçaları sorunsuz takıp doğru ayar yapabilir mi?
    3.sü Triger kayışı değişiminde bildiğim kadarıyla sente ayarı da var.Eğer triger kayışı değişimi yapılırsa bu ayarı sanayideki ustalara güvenerek yaptırabilirmiyiz?(Sonuçta punto gibi araçların trigerini aparatı olmadan her servis yapamaz değil mi?)
    4.sü parça değiştirilirken sanayideki ustalar servistekiler gibi hangi marka parçanın takılacağını doğru bilirler mi?

Evet hocam kusura bakmayın biraz sorularım fazla ama ben de garantim olmadığı için sanayide yaptırmak daha uygun olcağı kanısndayım fakat yukarıda saydığım nedenlerden dolayı kafam karışıyor.Bu konularda yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Ozan K
    OzzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***
    Edilen teşekkür: 2813

ben bakıma değilde kaskoya takıldım, aracınız kaç model? hangi şirket? hasarsızlık? diğer indirimler? bilgi veriseniz sevinirim.
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

Umut Somyürek
    Yaşayan GP yasayanadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Denizli
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 67

Bende bakıma soktum aracı tam 50000 de ustanın yanındaydık

Castrol edge 70 tl
    RW balata kablolu 35 tl
    NGK buji 50 tl
    hava-yağ- polen filt 20tl
    Ustama 20 tl
    toplam 195 tl

Ustanın akşama düğünü vardı o nedenle ayrıntılı bakım ve temizlik yapamadık, hepsini değiştirip şöyle bir motoru dinledik. Sanayi tanıdık olunca uygun oldu bayaa. Şöyle bi baktım bunları serviste yapsaydık 410 tl falan tutacakmış yaa

Alıntı OzzY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben bakıma değilde kaskoya takıldım, aracınız kaç model? hangi şirket? hasarsızlık? diğer indirimler? bilgi veriseniz sevinirim.
    Benim kaskoda 380 tl -2006-anadolu-%60 hasarsızlık-Kamu indirimi%25

Hüseyin Koyak
    h k - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 205

aracınız kaç model ? eğer yaşı gelmediyse 60 binde triger değişmez.

kitaba göre 20 ve 40 bin bakımlarında farklı olarak 60 binde alternatör kayışı değişiyor ayrıca fren hidroliğinin de değişmesi gerekiyor. ben bu ikisini 80 binde değiştirmiştim bir sakınca yaratmadı , 60 binde iken alternatör kayışı sapasağlamdı. alternatör kayışı malzeme olarak ucuz ama işcilik fazla alınıyor.
    Granit Gri F.I.R.E Dynamic KP + SP + AJ

Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Ziyaretci046 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

motor yağı yağ hava polen filtresini değiştiğini düşünrsek frenlerine kadar bakıldıında tutucak rakam toplam 150 tl dir

buji gerekirse orjinali 50 tl ön fren balatası 40 tl opar v kayışı orjinal dayco ya da continental 15 tl hepsi değişse 255 tl tutar

hasan ali Z.
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Orleans Mavi

Alıntı OzzY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

2006 model. Ykb sigorta + % 30 koç indirimi. + hasarsızlık.( bugüne kadar hiç kazam olması allaha şükür ) = 400 TL.

Ozan K
    OzzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***
    Edilen teşekkür: 2813

Alıntı yasayanadam Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende bakıma soktum aracı tam 50000 de ustanın yanındaydık

Castrol edge 70 tl
    RW balata kablolu 35 tl
    NGK buji 50 tl
    hava-yağ- polen filt 20tl
    Ustama 20 tl
    toplam 195 tl

Ustanın akşama düğünü vardı o nedenle ayrıntılı bakım ve temizlik yapamadık, hepsini değiştirip şöyle bir motoru dinledik. Sanayi tanıdık olunca uygun oldu bayaa. Şöyle bi baktım bunları serviste yapsaydık 410 tl falan tutacakmış yaa

Benim kaskoda 380 tl -2006-anadolu-%60 hasarsızlık-Kamu indirimi%25
    vay be, geçen sene 650 liraydı bu sene hasarsızlık sıfırlandı 980 tl çıktı. öğretim üyesi indirimi var ne kadar bilmiyorum ama çok iyi fiyatmış
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

hasan ali Z.
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Orleans Mavi

Alıntı ykaya1983 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Doğru söylüyorsunuz aslında hocam.Dışarıda yaptırmak serviste yaptırmaktan kat kat daha karlı.Yalnız bu 60000 bakımında servislerde aracın kullanma klavuzunda yazan herşey tek tek kontrol edilip değişmesi gereken varsa değiştiriliyor değil mi?Fakat sanayideki usta bu değişmesi gereken parçaları doğru bilebilir mi acaba?
    2.si diyelim ki ön fren balata ya da disk değişimi gerekiyor.Abs sistemi olduğu için sanayideki usta bu parçaları sorunsuz takıp doğru ayar yapabilir mi?
    3.sü Triger kayışı değişiminde bildiğim kadarıyla sente ayarı da var.Eğer triger kayışı değişimi yapılırsa bu ayarı sanayideki ustalara güvenerek yaptırabilirmiyiz?(Sonuçta punto gibi araçların trigerini aparatı olmadan her servis yapamaz değil mi?)
    4.sü parça değiştirilirken sanayideki ustalar servistekiler gibi hangi marka parçanın takılacağını doğru bilirler mi?

Evet hocam kusura bakmayın biraz sorularım fazla ama ben de garantim olmadığı için sanayide yaptırmak daha uygun olcağı kanısndayım fakat yukarıda saydığım nedenlerden dolayı kafam karışıyor.Bu konularda yardımcı olabilirseniz sevinirim.
    sorduğunuz sorular ustadan ustaya değişir.

benim size tavsiye edebileceğim bir yer var. onlar herşeyi yetkili servis gibi yapıyorlar.

0212 637 71 64 Bülent bey ya da Mustafa ustayla görüşebilirsiniz. kendileri yetkili servisten ayrılıp kendi özel servislerini açtılar. bizzat tanırım kendilerini.

tüm bakım için 40 - 50 Tl arası işçilik alıyorlar
    Konu HasanAliz tarafından (03/02/2011 Saat 11:29 ) değiştirilmiştir.

YUNUS KAYA
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Rock Siyah

sorduğunuz sorular ustadan ustaya değişir.

benim size tavsiye edebileceğim bir yer var. onlar herşeyi yetkili servis gibi yapıyorlar.

0212 637 71 64 Bülent bey ya da Mustafa ustayla görüşebilirsiniz. kendileri yetkili servisten ayrılıp kendi özel servislerini açtılar. bizzat tanırım kendilerini.

tüm bakım için 40 - 50 Tl arası işçilik alıyorlar
    Sağol hocam.İstanbula gelmem mümkün değil malum antepte ikamet ediyorum.Bugün servise sordum.450-500 arası bir fiyat verdiler.Bundan aşağı olur fazla olmaz dediler.En iyisi serviste yaptırmak bence.Çünkü insanın kafası rahat olur en azından.