Arkadaşlar merhaba konuyu kısaca anlatayım.Ankaradayım yeni bir ev aldım ve içinde kiracı oturuyor..Evi satın aldığım şahıs ve emlakçı özellikle sormama rağmen kiracının sorunsuz birisi olduğunu ve ödemelerini düzenli yaptığını istediğimiz zaman evden çıkacağını ve emlakçının tahliye taaahütnamesi alacağını söyledi..
Biz evi satın aldık ve ben gidip yöneticiyle konuştum ve biraz huzurum kaçtı..kiracı kirasını düzenli ödememiş ve yaklaşık 10 aydır binanın 50 tl olan aidatını bile ödememiş..yönetici çok sıkıntılı bir kiracı olduğunu ve mahkeme kararıyla çıkarmayı düşündüklerini söyledi..sonra kiracıyla konuştum ve tahliye taahütnmesinden bahsettim fakat o ben herhangi birşey imzalamadığını söyledi ve emlakçı defalarca aramama rağmen telefonu açmadı ve anlaşıldı ki tahliye taahhütnamesini emlakçı doldurmuş ve kiracının ismini yazarak ,imzalamış

kiracı yazın evi taşıyacağını söylesede benim içim rahat etmedi...yasal olarak yapmam gerekenlerden hangisi daha iyi olur...1 ay içinde kiracıya noterden ihtar çekmekmi yoksa kendisinden tahliye taahüdü almak mı bizim işimizi kolaylaştırır...cevaplarınızı bekliyorum...