Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
41 sonuçtan 21 ile 40 arası

Konu: "wax" ve "hızlı cila" hakkında neler biliyoruz?

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

Alıntı Nokta. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kırmızı şişedeyse bendede var 1şişe baya etkili cilaladıktan sonra kaportaya dokununca kaymak gibi oluyor
    Serkan hocam sonax değil mi seninki?

2. Bu mesaj için teşekkür edenler:

tolga baydar
    tolgabaydar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 42

hiç foto cekmek aklıma gelmemişti,bndan sonraki uygulamada cekerim belki yine lazım olur ben de cok para vermemek için sonax almıstım ama butceniz varsa tabiki meguiars ve turtlewax daha iyi sonuçlar almanızı sağlar.

Ahmet İnan
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Ahmet85 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 6

İnşallah uygulayabilirsem detaylarını paylaşırım. Uygulamadan önce kafamda halen soru işaretleri var. Mesela sprey hızlı wax ı kaput a sıktıktan sonra hemen silmek ovalamak gerekiyor mu yoksa üzerinde bir müddet beklicek kendisi kuruyacak mı? Arkadaş koruyucu değil demiş ama kitapçıkta korucuyucu olduğunu belirtmiş. zaten amaç yağmur,toz vs den korumak değil mi.Bir aksilik çıkmazsa önce arabayı güzelce yıkayıp denemeyi düşünüyorum.Umarım olumlu sonuçlar çıkar. Ha bu arada bu ürünü bir arkadaşım tavsiye etti. Bir çok ürün kullanmış en iyileri bunlar diyor. Hatta NXT 2.0 sıvı wax daha da iyi demişti. Beğenirsem bunu alacam zaten hatta hızlı ve koruyucu spreyi, iç plastik aksam falan bir kaç ürün daha. bakacağız.

Can M. İmregün
    Moderatör SteinGP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1776

Alıntı tayfux Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aynen Can bunu diyorum ama adamın videodaki arabası zaten cam gibi parlıyor daha da matlaştı sanki
    sen hiç bulaşma abi buna ince pasta ve wax at geç
    İmkansız bir gerçeklik değil, bir görüştür. İmkansız bir iddia değil, meydan okumaktır. İmkansız potansiyeldir. Geçicidir. İmkansız yoktur.
    Muhammad Ali Clay

SEAT LEON 1.4 TSI FR + FULL LED + SUNROOF + 18"

serkan ....
    drive italian Nokta. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    34 TT 5233
    Edilen teşekkür: 237

Serkan hocam sonax değil mi seninki?
    aynen sonax kırmızı şişede yarın fotografını çeker eklerim arabanın bagajıbda duruyor

tayfun aydın
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı Ahmet85 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İnşallah uygulayabilirsem detaylarını paylaşırım. Uygulamadan önce kafamda halen soru işaretleri var. Mesela sprey hızlı wax ı kaput a sıktıktan sonra hemen silmek ovalamak gerekiyor mu yoksa üzerinde bir müddet beklicek kendisi kuruyacak mı? Arkadaş koruyucu değil demiş ama kitapçıkta korucuyucu olduğunu belirtmiş. zaten amaç yağmur,toz vs den korumak değil mi.Bir aksilik çıkmazsa önce arabayı güzelce yıkayıp denemeyi düşünüyorum.Umarım olumlu sonuçlar çıkar. Ha bu arada bu ürünü bir arkadaşım tavsiye etti. Bir çok ürün kullanmış en iyileri bunlar diyor. Hatta NXT 2.0 sıvı wax daha da iyi demişti. Beğenirsem bunu alacam zaten hatta hızlı ve koruyucu spreyi, iç plastik aksam falan bir kaç ürün daha. bakacağız.
    hmm anladım Ahmet hocam..sprey ise hemen silmen gerekiyormuş zaten parça parça yapın diyorlar araştırmalarım sonucu öğrendim
    Alıntı SteinGP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sen hiç bulaşma abi buna ince pasta ve wax at geç
    Can haklısın da işte o waxdan sonra araba her yıkamada aynı öyle parlasın istiyorum ondandır araştırmam

Can M. İmregün
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok

ilacın wax tayfun abi. bir de düzenli olmak kaydıyla tabi meguiars carnauba plus 10 numara ürün, fiyatı diğerlerine göre yüksek ama sonucu da ona göre. şiddetle tavsiye olunur
    İmkansız bir gerçeklik değil, bir görüştür. İmkansız bir iddia değil, meydan okumaktır. İmkansız potansiyeldir. Geçicidir. İmkansız yoktur.
    Muhammad Ali Clay

eko mode
    miskofalez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Edilen teşekkür: 102

TEKZEN YAPI MARKET | AUTOKIT FA1-221 ÇİZİK ALICI PASTA CİLA

bu ürün bende vardı korktum puntoma uygulamadım ama bugün kangoma uyguladım sonuç güzel ...
    BABANA SOR ÇOCUK, VATAN ELDEN GİTTİKTEN SONRA EVLADIN NE ÖNEMİ KALIR?
    ATATÜRK

PİONNER 8450BT
    KİCKER KS65.2 16 CM
    KİCKER KS5.2 13 CM
    REAUDİO SRX 12 SUB
    SOUNDMAGUS VS 800.1
    MACOUSTİC MSX 700.5

Ahmet İnan
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Ahmet85 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri

aynen Can bunu diyorum ama adamın videodaki arabası zaten cam gibi parlıyor daha da matlaştı sanki
    Hakket ya niye o öyle oldu. Yağlımsı bişi oldu. acaba kuruması mı gerekiyor. koruyucu tabaka belli oldu iyice sankim.

tayfun aydın
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

ilacın wax tayfun abi. bir de düzenli olmak kaydıyla tabi meguiars carnauba plus 10 numara ürün, fiyatı diğerlerine göre yüksek ama sonucu da ona göre. şiddetle tavsiye olunur
    bakalım artık bugün yarın alıcam ama hangisi araştırmalarım devam ediyor ben hızlı hemen uygulayabileceğim birşey istiyorum...
    Hakket ya niye o öyle oldu. Yağlımsı bişi oldu. acaba kuruması mı gerekiyor. koruyucu tabaka belli oldu iyice sankim.
    yok kurutmayın dediler hele ki sonax baya sıvı zaten saydan birşey arkadaş hemen sildi..bıraktığın zaman leke yapıyormuş tekrar arabayı yıkamak zorunda kalıyorsun..

Can M. İmregün
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok

ilk başta tek başına wax etkili olmaz ama abi illaki ince bir pasta uygulayacaksın. wax çok uzun sürmez yarım saat civarı
    Muhammad Ali Clay

Ahmet İnan
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri

ilk başta tek başına wax etkili olmaz ama abi illaki ince bir pasta uygulayacaksın. wax çok uzun sürmez yarım saat civarı
    Sen öylediyorsun da kitapçığında 3-4 hafta etkili olduğu yazıyor wax ın.

Şimdi senin söylediğine göre önce kaportaya pasta sonra wax mı sürülecek.?

tayfun aydın
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Sen öylediyorsun da kitapçığında 3-4 hafta etkili olduğu yazıyor wax ın.

Şimdi senin söylediğine göre önce kaportaya pasta sonra wax mı sürülecek.?
    Ahmet hocam pasta çok farklı birşey yani pasta senede 1 kere yada 2 senede birkere yapmak yeterli bence..sürekli yapılan wax ve hızlı cila..

Ahmet İnan
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri

Evet bugün aracımı önce 2-3 haftalık kirinden arındırmaya çalıştım.malum tr yolları o kadar kötü ki her türlü zift, çamur çalan lekesi yapışmış kalmış. Önce shell benzinlikte sabunlu su ile yıkadım.sonra kuruladım. hava az sisli ve kapalı idi. kurularken maşşalah zift lekeleri çok zor çıktı. meguiarsın böcek ve zift temizleyici spreyini kullandım.ürün idare eder ancak benim beklentilerimi karşılamadı.çünkü ben sıktığım zaman gevşeyip akıp gidecek şeklinde düşündüm. nerden bileydim ovalayacağımı. bunu yaparken aracın çeşitli noktalarında minik minik pas lekesi tarzında lekeler farkettim. tavanda 5-6 tane, ön kaputta, sağ sol ön kapılarda ve arka bagaj kaputunda. araç beyaz olunca kabak gibi belli oldu. meguiars pasta ile bunları ovaladım ve kaybettim. pasta benim sınavımdan geçti gayet başarılı sonuç verdi. ön kaputda ne olduğunu bilemediğim bir çizik ile sol ön çamurlukta darbe tespit ettim. ön kaput belki taş belki de başka bir şeyin düşmesi, çarpması şeklinde bir leke çizik gibi.tırnağım giriyor. ancak sol çamurluktaki göçük çok derin olmamak kaydıyla lastik çerçevesinin hemen üzerinde biraz içeri girmiş. kim çarptı etti bilmiyorum ama canım çok sıkıldı buna. beklenmeyen bir durum. sol kapıda çamurluk arkasında 2 adet mıcır sıçrama lekesi ile ön kaput tampon üstü mıcır sıçrama lekeleri de canımı sıktı. yollarımız satıh asvalt olması nedeni ile araçlar bu duruma düşüyor.bilmiyorum benim aracın boyası mı ince yoksa hepsmi böyle. herneyse. sonra hızlı wax ı uyguladım. 2 kat attım. önce kuruladıktan sonra atmıştım sonra da pasta dan sonra attım. sanırım biraz çok kullandım. şişeyi bitiriyordum nerdeyse. hafif dalga dalga gibi oldu ama araç parladı üstelik üzeri kayganlaştı. yani hoşuma gitmedi desem yalan olur. sınavımdan geçti sayılır. ancak NXT2.0 ürününü merak ediyorum. bir kaç hafta sonra onu alıp uygulama düşüncem var ama hem maddi olarak yüklenmek istemiyorum hemde bu kadar zamanı araç temizliği için hele ki yağışlardan sonra kendimde o kadar zamanı bulamıyorum. wax belki 15 dk sürebilir ancak araç temiz ise. Eğer kirli bir araç ise benim gibi 2-3 saat vaktinizi kesin alır. mikrofiber bez gayet yumuşak 1 adet almak yetmedi. keşke 2 adet alsaymışsım.evden eski tişört atlet don ne varsa bunlarla sildim ve 5 adet bezi de kirlettim. en son camlar kaldı onu da eve gelince cam sil ile temiz bir bez yardımıyla sildim de çok güzel olmadı. Araç kayganlaştı üzerinde bir katman oldu. umarım yağmur su vs gibi etkilerden etkilenmez. Wax ve pastayı tavsiye ederim zift katran temizleyici beklediğim gibi çıkmadı. foto çekemedim. başka zaman belki çekerim.tek başıma yapınca da bayağı yoruldum.iyi hafta sonları diliyorum.

tayfun aydın
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Evet bugün aracımı önce 2-3 haftalık kirinden arındırmaya çalıştım.malum tr yolları o kadar kötü ki her türlü zift, çamur çalan lekesi yapışmış kalmış. Önce shell benzinlikte sabunlu su ile yıkadım.sonra kuruladım. hava az sisli ve kapalı idi. kurularken maşşalah zift lekeleri çok zor çıktı. meguiarsın böcek ve zift temizleyici spreyini kullandım.ürün idare eder ancak benim beklentilerimi karşılamadı.çünkü ben sıktığım zaman gevşeyip akıp gidecek şeklinde düşündüm. nerden bileydim ovalayacağımı. bunu yaparken aracın çeşitli noktalarında minik minik pas lekesi tarzında lekeler farkettim. tavanda 5-6 tane, ön kaputta, sağ sol ön kapılarda ve arka bagaj kaputunda. araç beyaz olunca kabak gibi belli oldu. meguiars pasta ile bunları ovaladım ve kaybettim. pasta benim sınavımdan geçti gayet başarılı sonuç verdi. ön kaputda ne olduğunu bilemediğim bir çizik ile sol ön çamurlukta darbe tespit ettim. ön kaput belki taş belki de başka bir şeyin düşmesi, çarpması şeklinde bir leke çizik gibi.tırnağım giriyor. ancak sol çamurluktaki göçük çok derin olmamak kaydıyla lastik çerçevesinin hemen üzerinde biraz içeri girmiş. kim çarptı etti bilmiyorum ama canım çok sıkıldı buna. beklenmeyen bir durum. sol kapıda çamurluk arkasında 2 adet mıcır sıçrama lekesi ile ön kaput tampon üstü mıcır sıçrama lekeleri de canımı sıktı. yollarımız satıh asvalt olması nedeni ile araçlar bu duruma düşüyor.bilmiyorum benim aracın boyası mı ince yoksa hepsmi böyle. herneyse. sonra hızlı wax ı uyguladım. 2 kat attım. önce kuruladıktan sonra atmıştım sonra da pasta dan sonra attım. sanırım biraz çok kullandım. şişeyi bitiriyordum nerdeyse. hafif dalga dalga gibi oldu ama araç parladı üstelik üzeri kayganlaştı. yani hoşuma gitmedi desem yalan olur. sınavımdan geçti sayılır. ancak NXT2.0 ürününü merak ediyorum. bir kaç hafta sonra onu alıp uygulama düşüncem var ama hem maddi olarak yüklenmek istemiyorum hemde bu kadar zamanı araç temizliği için hele ki yağışlardan sonra kendimde o kadar zamanı bulamıyorum. wax belki 15 dk sürebilir ancak araç temiz ise. Eğer kirli bir araç ise benim gibi 2-3 saat vaktinizi kesin alır. mikrofiber bez gayet yumuşak 1 adet almak yetmedi. keşke 2 adet alsaymışsım.evden eski tişört atlet don ne varsa bunlarla sildim ve 5 adet bezi de kirlettim. en son camlar kaldı onu da eve gelince cam sil ile temiz bir bez yardımıyla sildim de çok güzel olmadı. Araç kayganlaştı üzerinde bir katman oldu. umarım yağmur su vs gibi etkilerden etkilenmez. Wax ve pastayı tavsiye ederim zift katran temizleyici beklediğim gibi çıkmadı. foto çekemedim. başka zaman belki çekerim.tek başıma yapınca da bayağı yoruldum.iyi hafta sonları diliyorum.
    Ahmet hocam bilgilendirme için çok teşekkürler fotoğraf çektiniz mi? birde wax malzemesinin fotosunu da çekebilir misiniz?

Ahmet İnan
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri

Ahmet hocam bilgilendirme için çok teşekkürler fotoğraf çektiniz mi? birde wax malzemesinin fotosunu da çekebilir misiniz?
    Çekmeye çalışırım ama söz veremiyorum o esnada petrolde hava filtreme hava tutup takacaktım onu da unutmuşum lekeleri çıkartacam diye o kadar uğraş verdim ki kollarımın hali kalmadı. imkanım olursa çekerim çekemezsem kusuruma bakmazsınız inş.

tayfun aydın
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Çekmeye çalışırım ama söz veremiyorum o esnada petrolde hava filtreme hava tutup takacaktım onu da unutmuşum lekeleri çıkartacam diye o kadar uğraş verdim ki kollarımın hali kalmadı. imkanım olursa çekerim çekemezsem kusuruma bakmazsınız inş.
    estağfurullah hocam ne kusuru bizim ki rica

Emre Emre
    Human Rogue (WoW) bvulgari - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 186

wax boya koruyucudur, hızlı cila ise fazla ömrü olmayan parlatıcıdır... Hızlı cila genelde normal cilanın üstüne birkaç yıkamada bir uygulanır, amacı ise parlaklığın süresini uzatmaktır.
    This is not personel, just business..

tayfun aydın
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

bana güzel bir wax linki atabilir misiniz acaba? satın almak için..

Can M. İmregün
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok

Muhammad Ali Clay

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon