20 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Ayak Tırnağımın çekilmesi için eli yumuşak bir doktor tanıdığın olan varmı?

Yeni Linea Urban 1.3 95 hp
    dogus618 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Plaka
    34js2557
    Edilen teşekkür: 355

Mutlu Ayak Tırnağımın çekilmesi için eli yumuşak bir doktor tanıdığın olan varmı?

Arkadaşlar merhabalar 2 gündür ufak ufak ağrım var sol ayağımın baş parmağında tırnak içe cıkıor ve çekilmesi gerek büyük bi ihtimal yavas yavas ağrı coğalıyor
    ve bende tırsıorum araba bile kullanamam bu ağrı coğalırsa sol ayak debriyaaja bile basamam yani
    Başlıktada dediğim gibi eli yumuşak bir doktor tanıdığınız varmı bu işi yapacak yalan yok tırsıyoru walla acıyor cünki

Ali Can
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. rbcn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    07AAL45
    Edilen teşekkür: 421

geçmiş olsun

İsmail Fatih Alkan
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. atlatma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Karabük
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    78AK292
    Edilen teşekkür: 90

çok geçmiş olsun. Ama eğer çok sıkıntın olursa doktorun elinin çok hafif olmasınada gerek yok. Anesteji altında yaplıabilir bu işler yalnız tırnak çekildikten sonra koruman çok önemli.

Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Plaka
    34js2557

ya nasıl tırsıyorum anlatamam arkadaşlar 3.5 yusuf hesabı kara kara düşünüorum hele bide iyileşene kadar evde yatıcaz of of

Uğur Ayıkol
    Undead Rogue Xenophan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    35MAS94
    Edilen teşekkür: 54

Yaptıracaksan çok takılma. bu iş anestezi altında yapılıyor. 5 farklı noktadan (ortalama) iğne ile uyuşturuluyor ve bu işe özel pense - makas vari bir aletle tık diye alınıyor farketmiyorsun bile.

Dikkat etmen gereken nokta çekim sonrasında tırnağı koruman. Yaz aylarında sıcaktan iltahaplanma riski var. Kış aylarında ise yağmur kar ve rüzgar gibi dış etkenlerden etkilenebilme riski var.

Tırnağın düzelene kadar (ki bu süre 2 hafta kadar) o ayağına ayakkabı giymeyi unut. En iyi ihtimalle sandalet giyersin. Yada önü açık bir terlik ki bu parmak arası değil.

Çokta geciktirme. Şu aralar istanbulda havalar nasıl bilmiyorum ama bir an önce doktora git göster belki çekilmeden kurtarılma şansı vardır.

6. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Plaka
    34js2557

tşk ederim walla yarın bi şekilde doktora gidicem korkuumu yenip ama dedğim gibi cekildikten sonra cok dıkkatlı olmam lazım of of istanbulda havalar sıcak evde yatıcaz artık cekildimi hayata küsücez 1 2 hafta ama harbi çocuk gibi tırsıyorum

Tony Montana
    Ingegniere tonymontana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yurtdışı (Foreign)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 448

Cektirmek mi kaldi ya cekilince duzelmiyor ki... Cikan tirnagin batma ihtimali yine yuksek. Benim doktor tirnak kokune kadar eti kesip tirnaklarimi her iki yandan taaa kokune kadar traslamisti. Her yil 1 2 kez batan tirnagim 4 yildir hic batmadi. Cekicem diyenden uzak dur

HTC ChaCha A810e cihazımdan 2 ile gönderildi

aykut işçi
    aykutisci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 170

korkucak hiç bir şey yok kardeşim geçen arkadaşımınkini aldılar gözümün önünde böyle KERPETEN e benziyen bi alet var onunla asılıyor çekiyor sıkıntı yok biraz acıyor ama delikanlı adamı bozmaz

- Ah dostum Şerafettin. Hastasın biliyorsun. Yatakta olman gerekirken hala BEŞİKTAŞ hala BEŞİKTAŞ !
    ...dedi doktor Enver
    ince bir sesle:

-FEDA
    ...dedi Şeref bey
    ama kimseler duymadı ...

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

hocam ikitellideki İstanbul hospital da bu işler ile uğraşan cildiye uzmanı var bence ona git..

Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Plaka
    34js2557

Alıntı tayfux Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam ikitellideki İstanbul hospital da bu işler ile uğraşan cildiye uzmanı var bence ona git..
    Abi bi iletisim adresi falan varsa yazabilirmisin yarin arastirip gitmek lazim bi yere acim cok cunki

Emir A.
    Fuzuli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 352

Yaklaşık 20 sene önce Sümerbank makosenleri ilk giymeye başladığımda yaşadım bu sorunu... Tırnak batması... Her gün pansuman yaptırıp ince bir parça pamuğu batan deri ile tırnak arasına yerleştirdim durdum enfeksiyonu önlemek için... Pansuman ve pamuktan vazgeçtiğim an tekrar nüksetti... Tırnağın batan kısmını çektirdim yine aynı oldu...

Bu sorun yüzünden belki 20-30 kez gittim revire... En sonunda benim revir kağıdımı onaylayan kişi beni revire göndermeyi reddetti... 1 hafta ayak başparmağım davul gibi gezdim... 1 hafta sonunda acıya alıştım... 2. ya da 3. haftanın sonunda parmak eski haline döndü... Hiçbir şey yapmadan hem de... 20 senedir de bir kere daha yaşamadım bu sorunu...

Elbette herkeste bu şekilde çözülmeyebilir ama çektirmeden önce iyi düşünün uzman bir hekimin fikrini alın... Sonuçta sorununuzu gidermeden boşuna acı çekmiş olmayın...

Bu arada tırnak çektirmenin eli hafif bir yanı yok... Uyuşturma maksadıyla iğneleri tırnak yanından sokarak ilk boğuma kadar ilerletiyorlar... 2 tarafa da... Sonrasını zaten anlatmayayım... Ben çektirmeye güle oynaya gitmiştim... Hemşire doktora "önlüğünüzü getireyim üstünüz kan olmasın deyince" işin rengi değişti.... Aman diyeyim... Yapmayın...

13. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Plaka
    34js2557

Gecmis olsun diyen tum arkadaslarima abilerime tsk ederim allah kimseye hastalik cektirmesin insanin caninin neresi acirsa orasi tatli oluyo cook

Ziyaretci037
    Ziyaretçi Ziyaretci037 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kardeş başlığı gördüm ve dedimki ulan genemi kamuran

Ama gerçekmiş

Geçmiş olsun..

Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Plaka
    34js2557

Bu tip basliklar bendende cikiyor ama kamuran gibi sapitmam asla bu arada tsk ederim saolasin

Mehmet Çamcı
    mehmetvyz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    06 BA ....
    Edilen teşekkür: 67

Her iki ayak baş parmagimin tirnagi ikişer kez çekildi tirnagin gömüldüğü kısımlar kesilip alinabilir, komple tirnak çekilmeden, geçmiş olsun

18. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Baran --
    Yagmuradam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 43

Tirnak cekilse de yeni cikan da kesin batar. Benim 3. Tirnagim var o da batiyor. Ben cektirmedim ama macta dustu 2 tanesi.

Neyse gelelim cozume bir arkadas yazmis tinak eti acilip dikiliyor ve tirnagin izi kaybediliyor. En iyi cozum bu yada benim gibi her 2-3 ayda bir el atip batan tirnaklari temizlemelisiz hafif aci basladiginda. Biraz kanli oluyor ama 2-3 ay goturuyor. Tirnakta esas olan aci basladigi yani batma oldugu ilk zamanda mudahale etmek. Yoksa iltehap ve daha derine batma olur.

20. Bu mesaj için teşekkür edenler:

İbrahim Öğretmen yanında Albea Sole Prem.Plus
    Moderatör ibrahim06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 1131

Kardeşim geçmiş olsun. Başlığı ve mesajları okuyunca içim cız cız etti. Bence çektirmeden önce yukarda bir arkadaşın söylediği gibi tıraşlatmayı dene.

22. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Plaka
    34js2557

bugun gittim doktora bostancıdaydım orda ibni sina hastanesine gittim biraz bekle tam batmamış yandan şeytan tırnağı gibi cıkıor o batıor hafif sadece dedi doktor bir hafta bkle bi takip edelim ona göre cekelim tırnağı dedi sadece mikrop kaptırma batigon la temizle sürekli dedi simdilk durum bundan ibaret
    herkese tsk ederim yardımları için şimdilk çektirmekten kurtulduk haftaya kesin belli olur durum

Kadir Süreç Özyalavuz
    Moderatör kadir07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BE 7573
    Edilen teşekkür: 1841

geçmiş olsun eğer tırnağının durumu çok kötü değilse kesinlikle çektirme... benimde yaklaşık 3 sene önce maçta tırnağıma bastıkları için tırnak kalktı ve çektirdim hem çektirirken baya zordu hemde sonrası tırnağımın tekrar çıkaması yaklaşık 1 yıl sürdü ve çıkan tırnakta batarak çıkmaya başladı. doktorlar tekrar çekecez deselerde kabul etmedim ve o halde günlük hayatıma devam ettim tırnağımı düz keserek ve tırnağımla batan et arasına küçük pamuk parçası ve kağıt koyarak ve zeytin yağı sürerek batan bölgeyi rahatlattım yaklaşık 1.5-2 ay içerisinde tırnak batmasından kurtuldum ve 1 senedir hiçbir sıkıntı yaşamadım çok şükür...
    Konu kadir07 tarafından (23/08/2012 Saat 23:14 ) değiştirilmiştir.

25. Bu mesaj için teşekkür edenler:

erhan denizli
    erosistanbul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 351

Geçmiş olsun kardeş. dert sende ama okurken bile çarpıntılarım arttı, nefesim darlandı. doktora muayeneye veya görüşmeye gidince 2 tek at, operasyonda genel anestezi yapsınlar.