17 sonuçtan 1 ile 17 arası

Konu: Forumdaki Toplumsal İçerikli Mesajlar...

Murat TURAN
    Daywalker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    16 VR 898
    Edilen teşekkür: 80

Standart Forumdaki Toplumsal İçerikli Mesajlar...

Kesinlikle bu forumun bir siyasi tartışma ortamı olmadığına inanıyorum ve bunu savunuyorum. Burası herşeyden önce bir paylaşım sitesi. Ancak içinde bulunduğumuz dönemin özel bir hassasiyeti olduğuna da inanıyorum. Böyle bir süreç içerisinde insanlar nasıl geyik muhabbetlerini, fıkraları ve komik olayları paylaşabiliyorlarsa, yorumsuz ve hedef gözetmeksizin haberlerden siyasi ya da politik içerikli olsalar dahi yaptıkları alıntıları burada paylaşabilirler düşüncesindeyim. Sonrasında herkes istediği bölümü okumak ya da aynı şekilde istemediğini okumamak konusunda özgür. Tüm mesajları okuyan bir forum üyesi olduğunu hiç sanmıyorum. Baktınız başlığı beyenmediniz okumazsınız. Ya da baktınız ki yanlış olan birşey var, doğrusunuz yazarsınız. Kaynak ve dayanak göstererek. Sosyal toplum örgütleri gibi bu tür klüplerin de birer toplumsal misyonu olduğuna, ülkemizin geleceğindeki nesillere aktarılacak değerler konusnda da hassas davranması gerektiğine inanıyorum. Nasıl ki işini doğru düzgün yapmayan bir otombil servisini burada değerlendiriyor gerektiğinde ölçüler çerçevesinde yerden yere vurabiliyorsak, ülkemi yönetenleri ya da yönetemeyenleri de burada aramızda paylaşmanın sakıncası olacağını sanmıyorum. Gördüğüm kadarı ile burada aktif olarak yazan katılımcıların tümü bu sosyal bilinci ve kültür düzeyini yeterince taşımaktadır. Değerlere ve kişilere saygı çerçevesini aşmamak koşulu ile herşeyin paylaşılması gerektiği kaçınılmaz bir gerçektir.
    Bilgi paylaştıkça çoğalır ve hepimiz bunun için buradayız.

Emre Ayvaz
    shoparr_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    06 AE 6232
    Edilen teşekkür: 85

aynen katılıyorum..bizde bu düşüncedeyiz..yeter ki tartışma ile kavga arasında ki, fikir çatışması ve teattisi ile kişisel çatışma birbirne karışmasın..
    Konu shoparr_ tarafından (18/07/2007 Saat 11:01 ) değiştirilmiştir.

Gizem T.
    GaladrieL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 332

Bravooo
    ..an extensive current of wind, rushing great velocity and violence..

Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Misafir2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 313

+ 11111111
    ağzına yüreğıne sağlık
    Dip not: sigarayı bırakamadım ama siyaseti bırakmaya çalışıyorum Çok yoruldum çokkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk (1995 ten buyana kendımı çürüttüm bu yolda)

Murat TURAN
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    16 VR 898

Dikkat Sigara

Alıntı vulas54 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    + 11111111
    ağzına yüreğıne sağlık
    Dip not: sigarayı bırakamadım ama siyaseti bırakmaya çalışıyorum Çok yoruldum çokkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk (1995 ten buyana kendımı çürüttüm bu yolda)

Sigarayı tamam da siyaseti kimse bırakmamalı ... Siayset bir bilimdir ve bilim toplumun gelişimi için gerekli bir can damarıdır. Nasıl ki her alanda gelişmemiz ve etrafımıza faydaı olmamız gerkliyse siyasette de gelişmemiz şart. Belki de bu gün bu konuları tartışmamız ya da TARTIŞAMAMAMIZIN sebebi siyasetten soyutlanmış kolaycılığımızdır.

Emre Ayvaz
    shoparr_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    06 AE 6232
    Edilen teşekkür: 85

türkiyenin son dönemdeki sosyal olarak önemli sorunlarından biri apolitizm idi , ki hala öyle . gençler üzerinde yapılan araştırmalarda durum cidden vahim.

ufuk bozkaplan
    ufukbzk84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    34 .. 2326
    Edilen teşekkür: 102

ya bende burada murat abiye katılıyorum kendisi yaşca büyük ve tecrübeli... yıllarca bu memlekette ihtilallerden gelen siyasi olayları tartışma (saygı çerçevesinde) ve düşünme ve düşündüklerimizi ifade etme kısıtlandı... neden burdada siyaset konuşulmasın... neden bu bilinç altımıza yüklenen siyaset öcü bi varlıktır mantığı buradada işlemde olsun... sonuçta bu forumdaki insanların çoğu bilgi birikimi ve eğitim seviyesi belli oranda yüksek insanlar... bu sitedede saygı ve kullanılan cümlelere dikkat edilerek siyaset konuşulabilinir... hatta buna seçimlerle ilgili ufak bi anketle başlanabilir... site yönetimine duyurulur... iyi çalışmalar...
    2007 Grande Punto Dynamic 1.3 75 hp Titanyum Gri ...

anvil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1348

forumlarda bu tür siyasi tartışmalar sonucu kötüye varacağı için olmaz. haber amaçlı bir yazı verilir ve konu kilitlenir.

Murat TURAN
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    16 VR 898

Standart Tartışma.

Alıntı ufukbzk84 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya bende burada murat abiye katılıyorum kendisi yaşca büyük ve tecrübeli... yıllarca bu memlekette ihtilallerden gelen siyasi olayları tartışma (saygı çerçevesinde) ve düşünme ve düşündüklerimizi ifade etme kısıtlandı... neden burdada siyaset konuşulmasın... neden bu bilinç altımıza yüklenen siyaset öcü bi varlıktır mantığı buradada işlemde olsun... sonuçta bu forumdaki insanların çoğu bilgi birikimi ve eğitim seviyesi belli oranda yüksek insanlar... bu sitedede saygı ve kullanılan cümlelere dikkat edilerek siyaset konuşulabilinir... hatta buna seçimlerle ilgili ufak bi anketle başlanabilir... site yönetimine duyurulur... iyi çalışmalar...
    Neden tartışamıyoruz ? Çünkü toplumsal biliç ve siyasetten uzak olduğumuzdan, apolitik ve asosyal yaşadığımızdan tartışma kültürüne sahip değiliz. (Sözüm forum üyelerine değil toplumumuzun genel yapısı.) Burada bu tür bir tartışma ortamı olsa kısa sürede istismar edileceğinden eminim. Bunun kontrolü çok zor olurdu sanırım. Böyle bir durumda çok büyük olasılıkla Punto ile hatta otomobiller ile alakası olmayan bir sürü insan foruma doluşur içinden çıkılamaz bir kargaşa oluşurdu. En güzeli, karşılıklı atışmalara kapılmaksızın (tartışma yaratmadan) fikirleri paylaşmak. İnsanlar katılır ya da katılmazlar. Herkes bu konuda hürdür.

Gizem T.
    GaladrieL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 332

Alıntı Daywalker Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Neden tartışamıyoruz ? Çünkü toplumsal biliç ve siyasetten uzak olduğumuzdan, apolitik ve asosyal yaşadığımızdan tartışma kültürüne sahip değiliz. (Sözüm forum üyelerine değil toplumumuzun genel yapısı.) Burada bu tür bir tartışma ortamı olsa kısa sürede istismar edileceğinden eminim. Bunun kontrolü çok zor olurdu sanırım. Böyle bir durumda çok büyük olasılıkla Punto ile hatta otomobiller ile alakası olmayan bir sürü insan foruma doluşur içinden çıkılamaz bir kargaşa oluşurdu. En güzeli, karşılıklı atışmalara kapılmaksızın (tartışma yaratmadan) fikirleri paylaşmak. İnsanlar katılır ya da katılmazlar. Herkes bu konuda hürdür.

Hocam saygıyla eğiliyorum önünüzde.. Ancak bu kadar güzel özetlenebilirdi..

Bırakın forumda seçim ile ilgili anketi, bizler daha haber paylaşımlarından bile kendimize arbede yaratıyoruz, saygı sınırlarını ihlal ediyoruz..En güzeli sadece paylaşmak, bilmediklerimizi öğrenmek..Eğer ilgimizi çekmiyorsa ya da fikir beyan etmede agresifsek de susmak..

Söz gümüşse, sükut altındır..
    ..an extensive current of wind, rushing great velocity and violence..

Murat TURAN
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    16 VR 898

Demek ki yurdumun güzel insanları otomobillerden ve futboldan başka konularda da hassasiyet gösterebiliyor. Seviyeli, açık anlaşılır ve içten tüm mesajlar için teşekkürler.

Eren GÖNCÜOĞLU
    gezenti Er-NnN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 522

çok güzel bir konu olmuş bütün fikirleri okudum ve saygıyla eğiliyorum düşünmeye zamn ayırıp fikirlerinizi paylaştıınız için ellerinize sağlık...

İbrahim Kıvanç CİHAN
    Emekli Moderator İbrahimKC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1537

Murat Bey, Düşüncelerinize tamamen katılıyorum. Ayrıca bu kadar güzel ifade ettiğiniz içinde sizi tebrik ediyorum.

Türkiye'de herkes siyaset yapıyor bence, herkesin her konuda bir fikri muhakkak vardır. Durum böyle olunca da her tartışmada kişiler kendi fikirlerini karşısındakine kabul ettirmeye çalışmakta ve her iki tarafta alttan almayınca kavga kaçınılmaz olmaktadır. Bu yüzden forumda siyasetin konuşulmasına bende karşıyım ama bir gazete haberinin paylaşımınında sorun olmaması gerektiğini düşünüyorum.

Herkesin kolaylıkla ulaşabileceği bir makalenin burada paylaşılması insanları neden rahatsız ediyor bunu anlayamıyorum. Farklı görüşleri belirten, farklı kişiler hakkında yazılmış her çeşit güzel yazının burada paylaşılmasının insanlara olaylara farklı bir bakış açısı kazandırabileceğini düşünüyorum.

Bu yüzden haberleri, bizleri önemseyerek paylaşmak için emek harcayan tüm arkadaslarıma da çok teşekkür ediyorum.

Emre Y.
    SupermenDon'tCryJustFLY! dagored - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 315

Büyük usta Nazım Hikmet'in güzel bir şiiri...

Dörtnala gelip Uzak Asya'dan
    Akdenize bir kısrak başı gibi
    uzanan bu memleket bizim.
    Bilekler kan içinde,
    dişler kenetli, ayaklar çıplak
    ve ipek bir halıya benzeyen toprak, bu cehennem, bu cennet bizim. Kapansın el kapıları, bir daha açılmasın, yok edin insanın insana kulluğunu,
    bu davet bizim...Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür
    ve bir orman gibi kardeşçesine,
    bu hasret bizim...

(içimden bu konubaşlığına yazmak geldi)

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Katılıyorum Murat Bey e;
    Bu arada Emre sayesinde Büyük Usta Nazım Hikmeti de saygıyla anıyorum bir kere daha...

Murat TURAN
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    16 VR 898

Standart Teşekkür

Alıntı İbrahimKC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Murat Bey, Düşüncelerinize tamamen katılıyorum. Ayrıca bu kadar güzel ifade ettiğiniz içinde sizi tebrik ediyorum.

Türkiye'de herkes siyaset yapıyor bence, herkesin her konuda bir fikri muhakkak vardır. Durum böyle olunca da her tartışmada kişiler kendi fikirlerini karşısındakine kabul ettirmeye çalışmakta ve her iki tarafta alttan almayınca kavga kaçınılmaz olmaktadır. Bu yüzden forumda siyasetin konuşulmasına bende karşıyım ama bir gazete haberinin paylaşımınında sorun olmaması gerektiğini düşünüyorum.

Herkesin kolaylıkla ulaşabileceği bir makalenin burada paylaşılması insanları neden rahatsız ediyor bunu anlayamıyorum. Farklı görüşleri belirten, farklı kişiler hakkında yazılmış her çeşit güzel yazının burada paylaşılmasının insanlara olaylara farklı bir bakış açısı kazandırabileceğini düşünüyorum.

Bu yüzden haberleri, bizleri önemseyerek paylaşmak için emek harcayan tüm arkadaslarıma da çok teşekkür ediyorum.
    Görülüyor ki insanlar burada fikirlerini gayet güzel paylaşabiliyor ve de anlayış içerisinde birbirine kendilerini ifade edebiliyor.

Bu forumun oldukça nitelikli ve düzeyli olduğuna inanıyorum. Yaklaşık 12 yıldır profesyonel olarak İnternet ve İletişim sektöründe çalışan biri olarak hayatımda ilk kez bir forum üyesi oldum ve aktif olarak paylaşımlarda bulunuyorum. Tüm arkadaşlara değerli fikirleri ve paylaşımları için bir kez daha teşekkür ederim.

ufuk bozkaplan
    ufukbzk84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    34 .. 2326
    Edilen teşekkür: 102

ben çoğunlukla murat abiye katılıyorum... ancak burada nasıl futbol konuşulabiliniyosa nasıl herhangi bir konu tartışılabiliniyorsa bence isteyen herkes saygı ve mantık çerçevesinde sadece yorum yaparak düşüncelerimizi karşımızdaki insanlara empoze ettirmeye çalışmadan tartışılabilinir...aslında futbolda ülkemizdeki yapısı bakımından siyasetle çok büyük benzerlikler içindedir bu yüzden eğer futbol tartışılabiliniyosa siyasette tartışılmalıdır bence en büyük iletişim ve anlama aracı konuşmaktır paylaşmaktır herkes her insan dilediği konuyu paylaşmalı ve tartışmalıdır(tabiki belli kurallar ve sınırlar içinde)... yukarda yorum yapan arkadaşların hepsine teşekkür ediyorum... bence bunun olabileceğini gösterilmekte şu an...
    Konu ufukbzk84 tarafından (19/07/2007 Saat 11:58 ) değiştirilmiştir.
    2007 Grande Punto Dynamic 1.3 75 hp Titanyum Gri ...