Sayfa 1/2 12 SonSon
23 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Alkol yasağı saçmalığı

adem tahiroğlu
    muhabbet üye ademtahir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1228

Kızgın Alkol yasağı saçmalığı

malumunuz alkol bir çok yerde yasaklandı açık alan kır düğünlerinde v.s. v.s.
    şu an bunların yasağından ziyade eczanelerde uygulanacak yasak kolonya satmak için ruhsat alacakmış hadi bunu da önemseyelim satmayız ihtiyacı olan gitsin marketten alsın %96 lık saf alkol satışımızda yasaklandı biz bu alkol ile ilaç yapıyoruz genelde KBB uzmanları tarafından reçete edilir borc acid eau distile ve alkol olur içinde kulak damlası olarak kullanılır diğer doktorlarında yazdıkları var ama en çok KBB yazar şimdi size böyle bir reçete yazıldığında ben size o ilacı vermem için tekel bayi gibi ruhsat alıp bu ilacı satmam gerekiyor hangi mantıktır bu böyle saçmalık varmıdır başka bir ülkede?
    benim yılda kullandığım saf alkol miktarı 2 lt'yi geçmez ben bunun için ruhsat almam umurumda değil peki hastalar ne yapacak bunu merak ediyorum.
    kötü bir şeyler yazmamak için kendimi zor tutuyorum eğer forumun zarar görmeyeceğini bilsem çok ağır cümleler kurardım!

2. Bu mesajı için 2 kişi ademtahir'ye teşekkür etti:

Eser HÜNER Emekli Moderatör
    Scottie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Derin Mavi
    Plaka
    26 ABS
    Edilen teşekkür: 3581

2 litre için kaç paralık ruhsat alacaksın. o ruhsatıda bedava vermiyorlar. ruhsatı al.. bir mey içkiden stand al abi..

4. Bu mesaj için teşekkür edenler:

adem tahiroğlu
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Yok

ruhsat ücretlerini bilmiyorum restorantlar yıllık 1000 tl civarında ücret ödüyorlar bzimki biraz daha ucuz olur 500 tl gibi olabilir ne o ruhsata alırım ne de o ilacı yaparım birilerinin daha çok yemesi için bir kaynak daha yaratılmış ben o kaynağa katkıda bulunmayacağım

6. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mehmet Özcan
    Basın-Yayın Sorumlusu femoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS
    Edilen teşekkür: 7336

Yine nereden ne kazaniriz . Nerenin suyunu siksakta icsek diye dusunurken akla eczane gelmis . Satmayin bosverin aslinda tum eczaneler satmayacak bak o zaman nasil oluyo ..

8. Bu mesaj için teşekkür edenler:

adem tahiroğlu
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Yok

mehmetcim bizi sıka sıka suyumuz kalmadı Türkiye genelinde 200 eczane batak durumda şu anda sırayla kapanıp gidiyor
    sonu nereye varacak bende bekliyorum

10. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Serhat Serhat
    İl Başkanı (Kırşehir) takres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırşehir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1804

devlet yolunu bulmuş abi....

Emir Savas
    Deckal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

yakında araç kullanırken sigara içilmeyecek..yasaklar , cezalar = para
    onlara söyleyince bu durumu daha caydırıcı oluyormuş. tabi tabi

A. Çağ
    ametist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 159

kaynak???? link?

İlker akat
    didi77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 89

Yasak hiç bir zaman caydırıcı olmamıştır olmayacaktırda yasak merak uyandırır merak ise insana yapma hissi uyandırır kısa bir örnek sobaya dokunma yanarsın derlerdi en az yüzde 90 nımız meraktan birkere olsun dokunmuştur

MURAT OZ
    muratxx5 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 56

Standart Ynt: alkol yasağı saçmalığı

Bu yasaklar sarhoş bir gerizekalinin 1 dk manyakligi sonucu bir aileyi katletmesi önlemek için. Aptal bir embesilin bir düğünde gencecik birinin hayatını sondurmesini önlemek için.... Parkta oynayan bir çocuğun nerden geldiği belirsiz bir kursunla beyinin parçalanmasını önlemek için... Bakkaldan aldığı bir sise kolonya sonucu pursaklar yokusunda 1.5 yaşında çocuğu mezara gönderip 30bin tl ile hapisten çıkan serefsizlerin sayısını azaltmak için.

Caniniz yanmadan burda sallamasi kolay devlet soyuyor diye...

Konuşun bakalım...

16. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Can M. İmregün
    Moderatör SteinGP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1776

O değilde, alkole bu kadar kısıtlama geleceğine şu tecavüzcülere adam gibi bir ceza gelse ya. Ya da mesela alkollü şekilde polis aracına çarpıp polisin bacağını koparan adamı kefaletle salmasalar?

Bakın size ne diyeceğim, kuzenim yıllardır Kanada'da yaşar. Orada alkollü araç kullanmak ser. Ama olaki alkollü iken birine çarptınız, can yaktınız veya bir şekilde çevrenize zarar verdiniz. O zaman ocağınıza incir ağacı dikiyorlar. Yanlış anlaşılmasın, bugün biri deseki alkollü araç kullanmanın cezası 10 bin lira olacak, ilk ben atarım altına imzamı. Bu zıkkımı içiyorsan bu arabaya binmeyeceksin o kadar basit. Ama şunuda diyorum; tribünlere oynamasak biraz, 30 kilo esrarla yakalanan başbakan yeğeni içiciyim deyip yırtmasa mesela? Biraz Hakkın Hukukun Adaletin yanında olsak? Alkollü şöförlere gösterdiğimiz tepkiyi, 6 yaşında kızlara tecavüz eden kansızlara da göstersek?
    İmkansız bir gerçeklik değil, bir görüştür. İmkansız bir iddia değil, meydan okumaktır. İmkansız potansiyeldir. Geçicidir. İmkansız yoktur.
    Muhammad Ali Clay

SEAT LEON 1.4 TSI FR + FULL LED + SUNROOF + 18"

18. Bu mesajı için 2 kişi SteinGP'ye teşekkür etti:

A. Çağ
    ametist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 159

Alıntı muratxx5 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu yasaklar sarhoş bir gerizekalinin 1 dk manyakligi sonucu bir aileyi katletmesi önlemek için. Aptal bir embesilin bir düğünde gencecik birinin hayatını sondurmesini önlemek için.... Parkta oynayan bir çocuğun nerden geldiği belirsiz bir kursunla beyinin parçalanmasını önlemek için... Bakkaldan aldığı bir sise kolonya sonucu pursaklar yokusunda 1.5 yaşında çocuğu mezara gönderip 30bin tl ile hapisten çıkan serefsizlerin sayısını azaltmak için.

Caniniz yanmadan burda sallamasi kolay devlet soyuyor diye...

Konuşun bakalım...
    +1500

Ç T
    ITALIAN STALLION LeoN48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1011

Ya da devlet sanatçısını ehliyetsiz araba kullanırken ezip öldüren başbakanın oğlunun bu işten hiç ceza almadan kurtulmasının üzerini örtmesek ya da insan öldürürken alkol mü yoksa ayran mı içtiğini bi öğrenebilsek...
    2020... Fiat 500L
    2014... Alfa Romeo MiTo
    2012... Lancia Delta
    2009... Fiat G.Punto

21. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Cem Doğu
    cemdogu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 510

Standart Ynt: Alkol yasağı saçmalığı

Yahu siz neyden bahsediyorsunuz.Evet parklarda,dugunlerde olan vakalar korkunc, insanlik icin utanc...

Ama bu yasakla beraber artacak Uyusturucu ticaretini dusunuyor musunu hic? İnsanlar icki icemeyip cebindeki paralari torbaciya verecekler..

bundan 25 sene once raki masasinda fotografi olan adamlar mi bana yasak koyuyor? Ben saat 10dan sonra da önce de, alirim içkimi.içerim arkadaş? Kime ne bundan.Benim aldiğim biranın vergisi odenmiyor mu? Turkiyedeki en yuksek gelir içkiden değil mi? Sen al parani, var git yoluna..ickimden de uzak dur!?

MB860 cihazımdan 2 ile gönderildi

Aykut BODUR
    aykut_1914 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35 DAY 02
    Edilen teşekkür: 874

ben işin alkolünde vs sinde değilim, resmen yasak koyup insanları sınırlıyorlar

24. Bu mesajı için 2 kişi aykut_1914'ye teşekkür etti:

Can M. İmregün
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok

Alkol yasak,

Tecavüz ser, teröristlik ser, doktor dövmek ser, hırsızlık ser, milletvekillerine zaten her şey ser, memleketi satmak pek tabii ser, biber gazı ser, ösym nin sınav sorularını açıklamaması ser, başbakan yeğeni olup 30 kilo esrarla yakalanmak ser, komşu ülkenin insanlarını öldüren tecavüzcü, ölmüş insanın kalbini yiyen köpeklere bu memlekette bakmak ser, Meksikalı uyuşturucu kartelinin işlediği cinayetleri Suriye askerleri yaptı diye TRT de yayınlamak ser, bakıldığın memlekette bomba patlatıp insanları öldürmekte ser, polise çarpıp bacağını koparmak ser, polis okulu sınav sorularını dağıtmak ser, denizfenerliği yapmak ser, kitap şarkı düşünce yasaklamak ser, dokunulmazlığı olan milletvekilini hapiste tutup dışarda olanları sorgulayamamak ser, aleyhindeki bütün delillerin sahte olduğu kanıtlanmasına rağmen memleketin komutanlarını hapiste tutmak ser. Ser oğlu ser arkadaşlar, bu memlekette ahlaksızlık, hayasızlık, onurunu satmak ser. Kendi çıkarın için insanların ne hallere düştüğünü görmezden gelebilmek ser. Din adı altında her türlü sahtekarlığı yapmak ser. Bir gün dediğini ertesi gün yalanlamak ser.

Bu kadar onursuzluk ve adilik ser iken alkole neden kafanızı takıyorsunuz ki? Satın memleketin anasını, yiyin yoğurdun kaymağını oturun yerinize.
    İmkansız bir gerçeklik değil, bir görüştür. İmkansız bir iddia değil, meydan okumaktır. İmkansız potansiyeldir. Geçicidir. İmkansız yoktur.
    Muhammad Ali Clay

26. Bu mesajı için 5 kişi SteinGP'ye teşekkür etti:

Ali Tandogan
    Castell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    34
    Edilen teşekkür: 213

Ne günlere kaldıkk.......

Can M. İmregün
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok

Bu arada az önceki mesajımda ölmüş insanın kalbini yiyen varlığa köpek demişim. Bütün köpeklerden özür diliyorum kendi köpeğim dahil. Köpekler çok asil hayvanlardır, yedikleri kaba asla tükürmezler.
    Muhammad Ali Clay

Oğuz MERDAN
    byspayn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Edilen teşekkür: 405

Hiç alkol kullanmayan biri olarak konuşuyorum. Bu yasak saçmalıktan öte değil. Bu şekilde sınırlanan, bastırılan şeyler gün gelir daha beter patlar. Ne günlere kaldık. Allah sonumuzu hayır etsin...

30. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Gorky
    Ziyaretçi Gorky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bu güne kadar alkol alıp katliam yapan kimseyi görmedim de ,tekbir getirip kafa kesen, bomba atan çok gördüm..Tayyibe hitaben:

Ne ararsın tanrı ile aramda
    Sen kimsin ki orucumu sorarsın?
    Hakikaten gözün yoksa haramda
    Başı açığa neden türban sorarsın?
    Rakı, şarap içiyorsam sana ne,
    Yoksa sana bir zararım, içerim.
    İkimiz de gelsek kıldan köprüye
    Ben dürüstsem, sarhoşkende geçerim.

-Neyzen Tevfik
    Konu Gorky tarafından (25/05/2013 Saat 10:42 ) değiştirilmiştir.

Sayfa 1/2 12 SonSon