17 sonuçtan 1 ile 17 arası

Konu: Smile ADSL kullanan varmı aramızda.

Erkan Karakan
    SpyHunter33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 732

Standart Smile ADSL kullanan varmı aramızda.

iyi akşamlar arkadaşlar.

Konu başlığından da anlaşıldığı üzere Smile Adsl kullanan var ise yorumlarını tasiyelerini isteyeceğim.
    Konuya şöyle gireyim bu gün bir cep numarası beni aradı TTnet müşteri hizmetleri vs vs saydı buyrun dedim. Şu anda kullanmış olduğunuz TTnet Adslnin yeni tarifesinde 57 lira ödeyeceğinizi biliyorsunuz değil mi dedi. Evet biliyorum dedim. Ve devam etti. Smile ADSL 1mbt olan bağlantınızı 8mbt sınırsıza yükseltip 9 ay boyunca 25 liraya kullanım imkanı verecek. 9 aydan snrada 2010 fiyatı ile 46 liradan devam edeceksiniz. Nasıl dedi ? oldukça cazip geldi. Yarın da sistemlerinde kayıtlı olan ev adresime smile ekibini yollayıp form doldurup kimlik fotokopisi ile aktivasynun yapılacağnı söyledi.
    Telefonun ardından smile müşteri hizmetleri olan 444lü numarayı aradım prosedür olarak aynısını uyguladıklarını söyledi. siz nedersiniz kullanıyormusunz yarın gelecekler gelmeden GELMEYİn diyeyim mi
    Artık Fiorinolu

Adı Soyadı
    KaMiKaZe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 752

2.5 senedir evde yaklaşık 1 senedirde iş yerinde kullanıyorum, gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Sonuçta hepsi aynı alt yapıyı kullanıyor.

Erkan Karakan
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok

Peki evime gelip de kimlik fotokopisi ile ktivasyon yapmaları normal olağan bir şey mi ?
    Artık Fiorinolu

Serhat Serhat
    İl Başkanı (Kırşehir) takres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırşehir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1804

hem memkelette hem de burdaki evimde kullandığım için 3 g kullanıyorum ama istediğim hızda değil maalesef ve fiber optik falan deniliyor o sistem oturduğunuz caddede mevcut ise onu deneyin...

ORÇUN ÇABUK
    aŞK 3 HaRF BMW WiSTaRiA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2431

Normal tabiki..Hizmet ayağına geliyor

Erkan Karakan
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok

Ttnet canımı çıkartıyor ya 56 lira da az para deil. Beni kıllandıran Cep telefonumu arayan bayanın beni sabit bir numaradan değilde GSM operatöründen araması.
    Artık Fiorinolu

ORÇUN ÇABUK
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Yok

artık şirketlerde de GSM telleri var... Kendini sıkıntıya sokacağına git bir SMILE bayiine işlemlerini sen orda yaptır eve gelenleride postala... Bence en mantıklısı bu erkancım...

8. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Zynl krcn
    ZAK1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07ÜJİ34
    Edilen teşekkür: 1924

Erkan yaklasık 4 yıldır kullanıyorum alt yapı olarak TTnet ıle aynı 4 yıldır memnumdum takı 5 ay oncesıne kadar oda musterı hızmetlerı olayı ttnettekı kadar kopma olmuyor ısın gercegı 4 yılda en fazla 5 kez kopmustur bılmedın 7 olsun hız konusuna gelınce hızlı degıl ttnetle aynı dedıklerı gıbı 1mb aylık adsl kotam 120 GB ıdm ıle ındırıyorum 118kb/s en hızlısı geneldede bu hızla ınıyor su sıralar ınternetmı yavas yoksa down.yaptıgım serverlarmı yavas anlamadım ama bı yavaslık var ama alt yapı ttnet oldugu ıcın kesınlılle ttnettede vardır bu yavaslık.
    Musterı hızm arıyorum 15 dk beklıyorum bu sınır bozucu daha once e-maıl atıyordum sıkıntılarım ıcın aynı gun cebe donus vardı sımdı yok artık e maıle kufur de yazmaya basladım bu kadar sorun yasıyorum ama sorunum hız ıle alakalı degıl smıle e-posta sunucusu exchange server kullanıyor bende outlokk 2007 kullanıyorum ve habıre sıfre soruyor e-posta sıfremı degıstırmek ıcın e posta atıyorum donus yok hatta bır ara mus.hızm.kıza sız benı yanlıs yonlendırıyorsunuz sızın exchange serv sorun var bana Bilgi işlem mudurunuzu baglayın sıkıntının ne oldugunu soyleyeyım dıye dıklenmıstım sonra aynı gun bırısı aradı beyfendı exchange serverımızda arıza varmıs bundan dolayı sıkıntı cıkmıs en kısa zamanda duzeltecegız dıye donmuslerdı
    4 ay sonra sozlesmem bıtecek ıptal ettırecem artık hızı benı tatmın etmıyor eger Mersınde superonlıne Fıber ınternet varsa o gec ttnette-smılede ısın olmasın ttnette ındırme 128 kbs ıken fıberde 1024 kbs en dusugu
    Fıyat olarak 56 tl hıc verme gec derım ama ıptal ettırırken bayagı bezdırıyorlarmıs vaz gecırmek ıcın bızım mahalledekı cogu kısının pc ve ınternetıne el atmısımdır ttnette genelde sorun adsl kopması ama yasamadım smılede bu durumu ama sansına cıkarmı bılmem.
    Notsmile adsl faturasını ptt,banka gıbı yerlerden odersen extra ucret odersın onun ıcın onlıne ıslemlerden kredı kartı ıle ode hatta kartın kesımını ayarlarsan 45 gun sonra vısaya odeme yaparsın
    Konu ZAK1980 tarafından (07/01/2011 Saat 00:17 ) değiştirilmiştir.
    Zeynel KARACAN

"Allah bir ülkeye yardım etmek isterse, onun elinden tutmak isterse başına Mustafa Kemal gibi lider getirir"

10. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ORÇUN ÇABUK
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Yok

Bende superonline müşterisiyim ve gayet memnunum... Bunuda belirteyim

Zynl krcn
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07ÜJİ34

Alıntı SpyHunter33 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Peki evime gelip de kimlik fotokopisi ile ktivasyon yapmaları normal olağan bir şey mi ?
    Benımde eve gelıp yapmıslardı ya aslında yaptıkları bısey yok yeterkı telefon hattın adsle acık olsun modem arayuzune gırıp senın kullanıcı adını ve sıfrenı gırıyorlar modeme bukadar basıt bu arada ucret talep edecklermı ogren enson 30-40 tl dıye bısey duydum bır ısp saglayıcısında o paraya yapılacak ıs degıl cokk basıt bı olay
    Zeynel KARACAN

"Allah bir ülkeye yardım etmek isterse, onun elinden tutmak isterse başına Mustafa Kemal gibi lider getirir"

Mehmet Özcan
    Basın-Yayın Sorumlusu femoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS
    Edilen teşekkür: 7336

Smille elini verirsen kolunu alamazsin ben sadece 3 ay kullandim ilk ay yarim fatura yerine tam fatura yolladilar sonraki ay yine tam bir sonraki ay iptal icin basvurdugumda kasitli sekilde sureyi asirdilar 4 gun icin bir tam fatura daha 45 gun icin 3 fatura birde 12 ay once kapattirdigim icin baglanti ucreti vs de pesin olarak aldilar yani anlayacagin bir dunya para odedim . Aman diyim gecersen bile yatirdigin faturalari asla atma bana bir bucuk yil iceisinde 3 kere fatura geldi odenmemis faturaniz var diye her seferinde yatirdigim makbuzlari ibraz etmem gerekti smille mi aslaa..

14. Bu mesajı için 2 kişi femoli'ye teşekkür etti:

Zynl krcn
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07ÜJİ34

Alıntı femoli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Smille elini verirsen kolunu alamazsin ben sadece 3 ay kullandim ilk ay yarim fatura yerine tam fatura yolladilar sonraki ay yine tam bir sonraki ay iptal icin basvurdugumda kasitli sekilde sureyi asirdilar 4 gun icin bir tam fatura daha 45 gun icin 3 fatura birde 12 ay once kapattirdigim icin baglanti ucreti vs de pesin olarak aldilar yani anlayacagin bir dunya para odedim . Aman diyim gecersen bile yatirdigin faturalari asla atma bana bir bucuk yil iceisinde 3 kere fatura geldi odenmemis faturaniz var diye her seferinde yatirdigim makbuzlari ibraz etmem gerekti smille mi aslaa..
    TTnette aynı Mehmet abı taahutten cayarsan dosuyor hepsı en ıyısı sınırsız bızım arkadas ttnette her 4 gb her ay 50-70 arası oduyordu ben sahsen kredı kartı ıle odeme yapıyorum butur seylerı makbuz kaybolur bulamam gıbı seylerle ugrasmıyorum sorun cıkarsa dıye dekontlar ve kart extrelerı e posta adresıne gelıyor bununda her hafta yedegını alıyorum r olmadı bankaya su tarıhlı dekontu veya kart extresını gonderın dıyorum yoksa kagıtlar kaybolur gıder ısın yoksa odedıgını bı daha ode biridslde bu sekılde kısacası odemelerınızı ıstenıldıgınde gostermenız gerek
    Zeynel KARACAN

16. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ozan K
    OzzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***
    Edilen teşekkür: 2813

mümkünse superonline fiber e geçin. pek kullanamıyorum ama kullandığım zamanlarda çooook memnunum
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

Erkan Karakan
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok

verdiğiniz bilgiler için teşekkr ederim arkadaşlar. Smile ADSL yi aradım az önce ne gariptir ki beni arayan numara tek bir şahısta ne zaman arasam aynı kişiye ulaşıyorum kanka olduk nerdeyse arayınca bile erkan bey günaydın buyrun diyor
    Neyse Smile istemediğimi söyledim. İnternetimizi de kapattıracağımızı o yüzden de böyle bir olaya girişmek istemediimizi söyledim. Anlayışla karşılamasın istedim şimdi superonline fiberi araştırayım...
    Artık Fiorinolu

Engin Yılancı
    xcoder - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 47

4 yıl kadar kullandım kurulumu gerçekten kolay ve hızlı, kullanımdada bir sıkıntı çıkmıyor
    ancak sıkıntı yaşadığınızda müşteri hizmetleri inanılmaz yavaş,
    hele birde kapatmak isteyin işi uzatıp uğraştırıyorlar, örneğin bizim siteye superonline fiber geldi bende smile ı kapattırmak istedim 72 saatte size yanıt dönücez dediler 1 hafta sonra aradığımda kapatma talebiniz iptal edilmiş dediler, en son bombada kurmaya eve gelen evrak getiren adamlar kapatma için APS ile postaneden gönderilmiş ıslak imzalı evrak istiyorlar, herşey işi uzatıp ay atlatıp bir fatura daha kesmek için.

20. Bu mesajı için 2 kişi xcoder'ye teşekkür etti:

İrfan Demirer
    kaptan_ahab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 378

TTNET ten 31.12.2010 da mesaj geldi.Paket ücretiniz değişmeksizin kota aşımı yapılması halinde maksimum kullanım ücreti 79-TL olacaktır.Acaba bu kotayı aşar aşmaz 79-TL ödeyeceksiniz yada kotayı aştıktan sonra ne kadar kullanırsanız kullanın maksimum ücret 79-TL yi geçmeyecektir anlamınamı geliyor.Her halukarda suları ısındı bunların.Bende Türknet i araştırıyorum.

Erkan Karakan
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok

kotayı aştıktan sonra ne kadar kullanırsanız kullanın maksimum ücret 79-TL yi geçmeyecektir anlamınamı geliyor
    Ayrıca bende şu anda 1mbit sınırsız kullanıyorum 49 liraya sitelerine baktım da 55 liraya 8mbite kadar limitsiz var. 25gb adil kullanım kotası var 25gb geçtikten sonra hızı 512kb yerine 1mbite düşecek şekilde ayarlanmış 2011le birlikte..
    Artık Fiorinolu