Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
58 sonuçtan 21 ile 40 arası

Konu: Chip yakıt tüketimi

cemal arslan
    cemal arslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 598

Alıntı uzuncocuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    isten anlamayan, yorumları okuyup, sana chıp yaptırmaktan vazgecenler ne olacak???? sonucta senın ekmegın gıdıyor cemal kardesım.......
    uzunçocuk kardeşim...bu tarz konular ne ilk ne son...olacak.

tayfun kardeşim de ne ilk ne de son kişi...olacak...

Allah herkesin nasibini rızkını verir...

Allah şahid...benim içim rahat...benden kaynaklanan bir sorun yok...bunu biliyorum...ama kendimi aklamam lazım...

aslında konuya yazmayacaktım...ama rahatsızlık duydum...sanki yazmazsam...sorunu kabul edecem...hata bende diyecem...gibi hissettim...

ama yinede benden kaynaklanan bir sorun varsa...başım gözüm üstüne...

başka bir forumda....müşteri yazmış..."yaşadığım bir çok sorun"....

sordum...bana bir tane örnek ver...ne sorunlar yaşadın ???

cevap yok....

* araban yolda mı kaldı ?
    * turbo mu bozuldu ?
    * enjektör mü bozuldu ?
    * motor mu kitledi ?
    * piston mu kırıldı ?
    * pistonmu erittin ?
    * çekiciyle 1 kez olsun servise mi gittin ?
    vs.vs.vs.

cevap yine yok...

ama o "yaşadığım bir çok sorun" lafı yüzünden o markadan o forumdan işlerim kesildi....ve ban'landım

üstelik aradan geçen 1 ay olmasına rağmen...her türlü çözümü desteği sunduğum halde...parasını yine kuruşuna kadar iade ettim...

Allah sağlık versin...
    gerisi boş...dünya işleri değil mi ?? yarın hepimiz ölmeyecekmiyiz...

2. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ümit başaran
    uzuncocuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mardin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 480

Alıntı cemal arslan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    uzunçocuk kardeşim...bu tarz konular ne ilk ne son...olacak.

tayfun kardeşim de ne ilk ne de son kişi...olacak...

Allah herkesin nasibini rızkını verir...

Allah şahid...benim içim rahat...benden kaynaklanan bir sorun yok...bunu biliyorum...ama kendimi aklamam lazım...

aslında konuya yazmayacaktım...ama rahatsızlık duydum...sanki yazmazsam...sorunu kabul edecem...hata bende diyecem...gibi hissettim...

ama yinede benden kaynaklanan bir sorun varsa...başım gözüm üstüne...

başka bir forumda....müşteri yazmış..."yaşadığım bir çok sorun"....

sordum...bana bir tane örnek ver...ne sorunlar yaşadın ???

cevap yok....

* araban yolda mı kaldı ?
    * turbo mu bozuldu ?
    * enjektör mü bozuldu ?
    * motor mu kitledi ?
    * piston mu kırıldı ?
    * pistonmu erittin ?
    * çekiciyle 1 kez olsun servise mi gittin ?
    vs.vs.vs.

cevap yine yok...

ama o "yaşadığım bir çok sorun" lafı yüzünden o markadan o forumdan işlerim kesildi....ve ban'landım

üstelik aradan geçen 1 ay olmasına rağmen...her türlü çözümü desteği sunduğum halde...parasını yine kuruşuna kadar iade ettim...

Allah sağlık versin...
    gerisi boş...dünya işleri değil mi ?? yarın hepimiz ölmeyecekmiyiz...
    evet olecegız de ben o zaman vanın hakkarının daglarını nıye arsınlıyorum??? keske bır servıs ıle caısabılseydın.....
    jetta1.2 tsı comfortlıne 2012

cemal arslan
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

evet olecegız de ben o zaman vanın hakkarının daglarını nıye arsınlıyorum??? keske bır servıs ıle caısabılseydın.....

işini hakkıyla yapan...vatanını milletini satmayanlar ....

sizlerin hakları asla ödenmez....Allah sizlerden razı olsun...hakkınızı helal edin...

tayfun coskun
    typhoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Malatya
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 27

5.4---6.1 arada bu degısım o kadar dusuk kı.... bır depoda sehır ıcı tuketımım 5.9 olurken dıgerınde 7.5 olabılıyor benım... arasıra bıraz yuklensek alıp basını gıdıyor verıler...ıkıncısı ınsan artacı ne kadar guclu olursa o kadar yuklenıyor aracına buda yakıt sarfıyatı oluyor...bende 1.6 dızel arac sahıbıyım... 128 bg olan aracıma hıcbır zaman daha az yaksın dıye cıp yaptırmam... tsı,tjet ve bılımum benzınlı suruculerı kulaklarımı cınlatır sonra. yazılımdan sonra yakıt degerlerınız 0.6 lıtre arttı ise, bu deger 2 lıtre fılan absurd artmadıysa eger kanımca yazılıma laf soylememek gerek...ama eger sız 5.4 lıtre yakan aracınız 4 kusur yaksın dıye yanı yuz km de yarım lıtre az yaksın dıye kalkıp cıp yaptırdı ısenız dahada dıyecek bırseyım yok. bırde daha once bır yokusu 168 ıle cıkıp bugun 173 ıle neden cıkıyorum dıyorsunuz 168 ıle cıkarken 188 ıle mı cıkmak gerekıyor... bu yanlıs bı tarz bence 0-100 km hızlanmada yalnıs bı uygulama cunku kısıye gore farklı bunlar.. cık dynoya bak bg ve torkuna..bu bg ve tork artısı sızın ıstedıgınız bırseydı ve ondan dolayı yaptırdınız bunu eger hosunuza gıtmedı ıse gerı yazılım yukletırsınız ve bınersınız , yarım lıtre yakıt ve 20 km hız farkı ıcın bı ınsanın ekmegıyle oynanmaz .varsada bı hata bunu beraber bır araya gelıp cozersınız kı bakın ben her zman yerımdeyım dıyor cemal kardes. kımde oldugu bellı olmayan bır yalnıs ıcın sımdıden boyle yorumlar pek hos degıl.
    arkadaşım her uzun yola çıktığımda yakıt değerlerime bakarım hangi devirlerde kullandığımda ne kadar yakıyor diye nasıl basarsam nasıl gidiyor diye şimdiye kadar ki en yüksek ortalamam 6.3 idi malatya mersin arası araçta 4 kişi var bagaj tamamen dolu Allah ne verdiyse bastım düz yerlerde 150nin altına düşmedim otobanda 210u gördüm.. babamın mersine varma süresinden 1buçuk saat erken gittim.. o halde 6.3 yaktı araç.. şimdiye kadar uzun yolda en fazla 5.5 yaktım sabit 100 130 arası gidince, hatta chipten bir hafta öncesinde diyorum? şehir içi kullanıma göre tabiki değişir ama ben aynı kullanımdan bahsediyorum? senin niye chip yaptırıp yaptırmayacağını bilmiyorum ama benimkini soruyorsan eğer uzun yolda yakıt ekonomisi ve ara hızlanmalar iyileşsin diye yaptırdım? çok mu garibine gitti? eğer gittiyse biraz chip konularını oku.. yokuş yukarı olayını ben demiyorum? cemal bey bana dediki aracın dualogic o yüzden tork fazla artmaz ama çıktığın yokuşu ortalama 20km daha hızla çıkarsın dedi? 0-100 hızlanma kişiye göre değişebilir demişsin de dikkat edersen tek kişiyim aracı yine ben test edeceğim 10.5 olan araçtan beklentim 10nun altına düşmesi yani 9.8 de olsa iyi bi değer benim için? demiyorum uçsun kaçsın 7 snyeye insin? ayrıca bunu da sordum cemal bey 1sn civarı iner dedi.. dynoya çık demişsin cemal bey dynoya da güvenmediğini söyledi.. benim gözlemimin daha güvenilir olduğunu söyledi.. ayrıca aracı femoli de kullandı, kendi aracıyla her gün 170le çıktığı yokuşu 175le çıktı dedi sadece 5km artmış..(değerleri tam hatırlamıyorum ama 5km daha hızlı çıktığını söyledi bana güvenmiyorsanız femolinin de görüşlerini alabilirsiniz) kimsenin ekmeğiyle oynamıyoruz bilgi paylaşıyoruz burada.. insanlar memnuniyetlerini nasıl paylaşıyorlarsa memnuniyetsizliklerini de paylaşabilirler? ben forumlardan okudum cemal beyi buldum? yani yorumlar kötü olsa gitmezdim demek ki şimdiye kadar insanlar memnun cemal beyden? ben chipi insanlar niye yaptırır sana sormak istiyorum yakıt ekonomisi için olmaz demişsin rampa çıkarken hız artsın diye olmaz demişsin ne için ben 2011 model aracıma chip uygulatayım o zaman? ayrıca cemal beyle herhangi bir sorun yaşamadım ki? yeri yurdu belli biliyorum ben isim de vermeyecektim zaten daha fazla test yapmadan? bu tür performans ve yakıt ekonomisi testlerini tekrar tekrar yapacağım ve tekrar paylaşacağım burda.. Eğer memnun kalmazsam söylerim orjinalini yükler tekrar ve sonra orjinal yazılımla değerlerimi tekrar paylaşırım..

6. Bu mesaj için teşekkür edenler:

cemal arslan
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

garibime giden bir şey yok...ben müşteri ne isterse onu yaparm...

yine üstüne basa basa altını çizerek diyorum...

daha önce defalarca araç yaptım...hepsinde motoruna göre 15-30km yokuş yukarı fark ediyorsa...ettiyse...ve de %5-%8-%10-%12 ekonomi yaptıysa...sizin aracınızda yapması lazım...
    ve sizin aracınızda son hızda 5km fark olduysa...o zaman bir sorun var...ve bu sorunda benden kaynaklı değil...
    aracınız yeni...aracınız servis bakımlı...
    18 yaşında bir insan hasta olamaz mı ?
    8 yaşındaki bir çocuk hasta olamaz mı ?

arabanız....hiç arıza yapamaz mı ?...sabah çalışan araç akşam arıza yapamaz mı ??

evlerimizde durduk yere bozulan bir ampul yada elektronik bir cihaz olmadı mı ????
    hiç başımıza gelmedi mi ??

bu yüzden ben de diyorumki...yazılımda sorun yok...sorun araçta...

ben bu sene uygulama yaptığım araç sahiplerinden 100 tanesinin görüşünü burada paylaştırabilirim....
    100 kişiden...kaçı evet...benim yakıtım düştü...yokuş yukarı şu kadar fark etti diyecek...yada ...hayır...yakıtım düşmedi..aynı kaldı yada arttı...yokuş yukarı da aynı kaldı yada 5km arttı...

bunu hiç çekinmeden erinmeden yaparım...o kadar kendimden eminim kendime güveniyorum....

bence daha fazla polemiğe girmeye gerek yok...çünkü siz kendinize göre bende kendime göre haklıyım...

ne zaman isterseniz ben yerimdeyim...

tayfun coskun
    Nereden
    Malatya
    Rengi
    Beyaz

garibime giden bir şey yok...ben müşteri ne isterse onu yaparm...

yine üstüne basa basa altını çizerek diyorum...

daha önce defalarca araç yaptım...hepsinde motoruna göre 15-30km yokuş yukarı fark ediyorsa...ettiyse...ve de %5-%8-%10-%12 ekonomi yaptıysa...sizin aracınızda yapması lazım...
    ve sizin aracınızda son hızda 5km fark olduysa...o zaman bir sorun var...ve bu sorunda benden kaynaklı değil...
    aracınız yeni...aracınız servis bakımlı...
    18 yaşında bir insan hasta olamaz mı ?
    8 yaşındaki bir çocuk hasta olamaz mı ?

arabanız....hiç arıza yapamaz mı ?...sabah çalışan araç akşam arıza yapamaz mı ??

evlerimizde durduk yere bozulan bir ampul yada elektronik bir cihaz olmadı mı ????
    hiç başımıza gelmedi mi ??

bu yüzden ben de diyorumki...yazılımda sorun yok...sorun araçta...

ben bu sene uygulama yaptığım araç sahiplerinden 100 tanesinin görüşünü burada paylaştırabilirim....
    100 kişiden...kaçı evet...benim yakıtım düştü...yokuş yukarı şu kadar fark etti diyecek...yada ...hayır...yakıtım düşmedi..aynı kaldı yada arttı...yokuş yukarı da aynı kaldı yada 5km arttı...

bunu hiç çekinmeden erinmeden yaparım...o kadar kendimden eminim kendime güveniyorum....

bence daha fazla polemiğe girmeye gerek yok...çünkü siz kendinize göre bende kendime göre haklıyım...

ne zaman isterseniz ben yerimdeyim...
    ben zaten size demedim cemal bey diğer arkadaş garip bulmuş da yokuş yukarı hızlı gidilmesi gerektiğini yakıt ekonomisi yapılmasını cevabım onaydı yanlış anlaşılmasın size değil..

Mehmet Ali ..
    makeles - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 240

bende de chip sonrası hafif sapmalar oldu.
    kaldı ki enjeksiyon kontrol ünitesinin ayarları değişiyor.
    bu değişiklikten anlık tüketimi hesaplayan yazılımın haberi de yok.
    ne kadar ekmek o kadar köfte hesabı chip daha fazla yakıt gönderilmesini sağlıyor.
    haliyle ortalama tüketimi ile arada fark açılıyor.
    sakin kullanımlarda 0.3-.4 gibi hırçın kullanımda 0.8-.9 fark var bende.
    bence normal..
    artık ortalama tüketime değil depo tam doluyken yada 100TL ile ne kadar yol gidebiliyorum ona bakıyorum.

ümit başaran
    Nereden
    Mardin
    Rengi
    Yok

Alıntı typhoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşım her uzun yola çıktığımda yakıt değerlerime bakarım hangi devirlerde kullandığımda ne kadar yakıyor diye nasıl basarsam nasıl gidiyor diye şimdiye kadar ki en yüksek ortalamam 6.3 idi malatya mersin arası araçta 4 kişi var bagaj tamamen dolu Allah ne verdiyse bastım düz yerlerde 150nin altına düşmedim otobanda 210u gördüm.. babamın mersine varma süresinden 1buçuk saat erken gittim.. o halde 6.3 yaktı araç.. şimdiye kadar uzun yolda en fazla 5.5 yaktım sabit 100 130 arası gidince, hatta chipten bir hafta öncesinde diyorum? şehir içi kullanıma göre tabiki değişir ama ben aynı kullanımdan bahsediyorum? senin niye chip yaptırıp yaptırmayacağını bilmiyorum ama benimkini soruyorsan eğer uzun yolda yakıt ekonomisi ve ara hızlanmalar iyileşsin diye yaptırdım? çok mu garibine gitti? eğer gittiyse biraz chip konularını oku.. yokuş yukarı olayını ben demiyorum? cemal bey bana dediki aracın dualogic o yüzden tork fazla artmaz ama çıktığın yokuşu ortalama 20km daha hızla çıkarsın dedi? 0-100 hızlanma kişiye göre değişebilir demişsin de dikkat edersen tek kişiyim aracı yine ben test edeceğim 10.5 olan araçtan beklentim 10nun altına düşmesi yani 9.8 de olsa iyi bi değer benim için? demiyorum uçsun kaçsın 7 snyeye insin? ayrıca bunu da sordum cemal bey 1sn civarı iner dedi.. dynoya çık demişsin cemal bey dynoya da güvenmediğini söyledi.. benim gözlemimin daha güvenilir olduğunu söyledi.. ayrıca aracı femoli de kullandı, kendi aracıyla her gün 170le çıktığı yokuşu 175le çıktı dedi sadece 5km artmış..(değerleri tam hatırlamıyorum ama 5km daha hızlı çıktığını söyledi bana güvenmiyorsanız femolinin de görüşlerini alabilirsiniz) kimsenin ekmeğiyle oynamıyoruz bilgi paylaşıyoruz burada.. insanlar memnuniyetlerini nasıl paylaşıyorlarsa memnuniyetsizliklerini de paylaşabilirler? ben forumlardan okudum cemal beyi buldum? yani yorumlar kötü olsa gitmezdim demek ki şimdiye kadar insanlar memnun cemal beyden? ben chipi insanlar niye yaptırır sana sormak istiyorum yakıt ekonomisi için olmaz demişsin rampa çıkarken hız artsın diye olmaz demişsin ne için ben 2011 model aracıma chip uygulatayım o zaman? ayrıca cemal beyle herhangi bir sorun yaşamadım ki? yeri yurdu belli biliyorum ben isim de vermeyecektim zaten daha fazla test yapmadan? bu tür performans ve yakıt ekonomisi testlerini tekrar tekrar yapacağım ve tekrar paylaşacağım burda.. Eğer memnun kalmazsam söylerim orjinalini yükler tekrar ve sonra orjinal yazılımla değerlerimi tekrar paylaşırım..
    75bg lık aracını 95 ps yapmak ısteyen bır kullanıcı ıcın alt devır guclulugu ve aracın hantal kalmasından dolayı cıp ıslemı yaptırmasıyla 130 bg lık aracını 170 bg yapmak ısteyen kısı arasında bı fark vardır sanırım... ben 130 bg aracımı 170 bg yapmak ıstıyorum zaten delı gıbı kacıyor daha da delı kacsın hevesımı alayım dıye yaptırırım cıpı yoksa daha az yaksın dıye degıl. bu araclar 120-130 bg ın verdıgı haz ıle bastırtıyor kendıne.. bıde 155-170 bg falan olunca ekonomı pek dusunemem ben. sız sorunu oyle bır dıle getırdınız kı ayrıca, cemal bey konuya gırmek zorunda kaldı.... ben kendımı cemal beyın yerıne koyup yazdım sureklı belkıde tüm sorun bu.keske sorunu once cemal beyle paylasıp sonra burda paylassaydınız...ben ona cıp yaptırmayı dusunuyordum sahsen ve kendısıyle gorusmemız de oldu ama sımdı belkıde onun bır gunahı yokken artık yaptırmak ıcın soru ısaretlerı doldu kafam... umarım benı anlamıssınızdır. yoksa aranızdakı bır problem ıcın ben fazlada bırsey dıyemem . kusurum varsada artık affınıza sıgınıyorum sahsen.

11. Bu mesaj için teşekkür edenler:

cemal arslan
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

sız sorunu oyle bır dıle getırdınız kı ayrıca, cemal bey konuya gırmek zorunda kaldı....

ben kendımı cemal beyın yerıne koyup yazdım sureklı belkıde tüm sorun bu.

keske sorunu once cemal beyle paylasıp sonra burda paylassaydınız...ben ona cıp yaptırmayı dusunuyordum sahsen ve kendısıyle gorusmemız de oldu

ama sımdı belkıde onun bır gunahı yokken artık yaptırmak ıcın soru ısaretlerı doldu kafam...
    maalesef katılıyorum

madem femoli ile denediniz...ve henüz geri dönmediydiniz...ankaradaydınız...keşke yanıma gelseydiniz...

pazartesi vakit bulduğumda femolinin aracına zorla da olsa yazılım atacağım...otobanda öncesini ve sonrasını birlikte göreceğiz...ve cepten videoya çekeceğim..

gerekirse...sakaryaya gideceğim...ve yine gerekirse ankarada yapmış olduğum dualogic araçları geri çağırıp...öncesini sonrasını otobanda deneyeceğim....ve her birini aynı yerde dyno ya çıkartacağım....

ancak keşke ve keşke...benimle iletişime geçseydiniz...1 hafta ankarada kaldınız...bende sorun olsa zaten arardı diye düşündüm...çünkü sorunu olan genelde 1 gün sonra mutlaka bana geri dönüyor...

konu buraya taşındın...kim haklı kim haksız...araçta mı sorun var...yazılım da mı sorun var...belli değil...

ancak kesin olan...şuan için zan altındayım...yazılım yaptıracak olan varsada...vazgeçti..düşünen varsada...iyi ki yaptırmadım demiştir...

hata yada sorun araçta çıksa da...yada yazılımı iptal etsek paranızı iade etsem de....bunu telafi etmek çok zor..benim için bir şeyi değiştirmeyecek...maalesef...

neyse...olan oldu....ben üzerime düşeni her zaman yaparım...yapmayada hazırım...

pazartesi femoli ile görüşeceğim...umarım itiraz etmez...ancak bunu yapmak zorundayım...

bu arada...aklıma geldi...120 liklerde DPF var..ve bu araçlarda DPF sorunu var....fiatbravo da bir ara yazılmıştı...sık sık tıkanan dpf ler hakkında şikayetler...ve servisin buna çözüm olarak sunduğu her 400km de....Carbon Clean ...tavsiyesi...
    Konu cemal arslan tarafından (08/10/2011 Saat 23:11 ) değiştirilmiştir.

tayfun coskun
    Nereden
    Malatya
    Rengi
    Beyaz

maalesef katılıyorum

madem femoli ile denediniz...ve henüz geri dönmediydiniz...ankaradaydınız...keşke yanıma gelseydiniz...

pazartesi vakit bulduğumda femolinin aracına zorla da olsa yazılım atacağım...otobanda öncesini ve sonrasını birlikte göreceğiz...ve cepten videoya çekeceğim..

gerekirse...sakaryaya gideceğim...ve yine gerekirse ankarada yapmış olduğum dualogic araçları geri çağırıp...öncesini sonrasını otobanda deneyeceğim....ve her birini aynı yerde dyno ya çıkartacağım....

ancak keşke ve keşke...benimle iletişime geçseydiniz...1 hafta ankarada kaldınız...bende sorun olsa zaten arardı diye düşündüm...çünkü sorunu olan genelde 1 gün sonra mutlaka bana geri dönüyor...

konu buraya taşındın...kim haklı kim haksız...araçta mı sorun var...yazılım da mı sorun var...belli değil...

ancak kesin olan...şuan için zan altındayım...yazılım yaptıracak olan varsada...vazgeçti..düşünen varsada...iyi ki yaptırmadım demiştir...

hata yada sorun araçta çıksa da...yada yazılımı iptal etsek paranızı iade etsem de....bunu telafi etmek çok zor..benim için bir şeyi değiştirmeyecek...maalesef...

neyse...olan oldu....ben üzerime düşeni her zaman yaparım...yapmayada hazırım...

pazartesi femoli ile görüşeceğim...umarım itiraz etmez...ancak bunu yapmak zorundayım...

bu arada...aklıma geldi...120 liklerde DPF var..ve bu araçlarda DPF sorunu var....fiatbravo da bir ara yazılmıştı...sık sık tıkanan dpf ler hakkında şikayetler...ve servisin buna çözüm olarak sunduğu her 400km de....Carbon Clean ...tavsiyesi...
    cemal bey aracı ankarada test ettim zaten performansı arttı belki sizin dediğiniz kadar olmadı ama arttı, bu bana yeter illa canavar olsun da demiyorum ben sadece normal kullanımla daha fazla yaktığını söyledim bu konu çok uzadı diğer arkadaşlara da tekrar söyleyeyim, ben cemal beyi internetteki forumlardaki olumlu yorumlardan buldum ve chip yaptırdım, aracın performansı da eskisinden daha iyi.. şu uzun yolda yakıt değerini bir daha test edeceğim, eğer dediğim gibi fazla yakarsa orjinal yazılıma döneceğim, ve eğer orjinal yazılımla yine herşey eski haline dönerse anlayacağım ki bana uygulanan chipte sorun var, yok yine sorun olursa aracımda sorun var derim.. ki ben bu dediğim testleri yapana kadar cemal beyden bahsetmeyi düşünmüyordum hatta arkadaşlar sordu söylemedim, benim yanlışım varsa zan altında bırakmayayım diye.. siz kendiniz söylediniz? ha bir de femolinin aracıyla benimkini de kıyaslamayın çünkü kendiniz dediniz düz viteste 60tork artışı olurken dulogicte en fazla %10 olur diye..ayrıca herşeye rağmen sizin tavrınızı da beğenmedim cemal bey.. bence şöyle demeliydiniz tayfun kardeş sen testlerini tamamla dediğin gibi sorun varsa orjinal yazılıma dönelim bir de öyle test et.. yani müşteriye böyle davranılmaz yok ben 100lerce araca yaptım yok onlar iyi oldu seninki niye kötü olsun? bu hoş bi yaklaşım değil? ben de doktorum gelen hastalara bu ilacı yüzlerce hastaya verdim onlar iyileşti sende sorun diğerleri niye iyileşti ara sor bunlar da telefon numaraları desem hoş olur mu? tüm hata bende dahi olsa memnun değilsen orjinale dönelim denmesi gerekir bence.. neyse arkadaşlar konu çok uzadı ben biraz daha test yapıp sonuçları not edene kadar daha yazmayacağım, dediğim gibi cemal beyi kesinlikle kötülemiyorum.. sorunu anlayınca(testler sonunda) tekrar paylaşımda bulunurum..

cemal arslan
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

şikayetiniz yakıttan....

sorun bu...bende anladım...umarım diğerleride anlamıştır...

femolinin aracında yazılım yapma isteğim...yokuş yukarı 20km fark ediyormu etmiyor mu onu görmek...

ayrıca kendisi kabul ederse yazılım kalsın..yakıtıda görelim...

o araç manuel sizin ki dualogic...aradaki fark tork artışı olacaktır...ancak yokuş yukarı çıkarken devir en az 3500-4000 rpm olacaktır...burada da torkun o kadar bir etkisi olmaz...beygirin etkisi olacaktır...

ilaçların etken maddesi aynı da olsa...etkileri ve yan etkileri herkeste farklı oluyor....herkeste aynı ilaçlar aynı etkiyi yapmıyor...

mesela ben diabet hastasıyım...ancak diabetin hiçbir belirtileri bende olmadı...başkasına çok iyi gelen ilaç bende hiç bir tesirde bulunmadı...

yazılardan nasıl ki siz farklı yorumda bulunabiliyorsanız bende sizin yazınızdan farklı yorumlar çıkartabiliyorum...ancak ikimizde de art niyet olmadığına eminim...

tayfun coskun
    Nereden
    Malatya
    Rengi
    Beyaz

hımmm... arkadaşlar konuyu hortlatmış olmamın sebebi aracıma tekrar yazılım yükledikten sonraki değerlerim..şikayetlerim sonucu yazılımı orjinale döndürmek istedim cemal bey de bir kez daha deneyelim dedi ve yeni bir yazılım yükledik..ne mi oldu? yakıtım gerçerkten düştü, performansım da arttı..
    Şarkışla-Malatya arası 290km.. ortalama 90-100km/s civarı hız, fakat yaklaşık 30km'lik yolda kar olduğu için 40-70km/s hızla geçtim 30km'lik yolu.. yolun 60km'si 4şeritli sessiz asfalt, geri kalanı 2şerit, rampaların olduğu ve neredeyse yarıya yakını virajlı bir yol.. yol boyunca tek avantaj Sivas'tan Malatya'ya rakımın düşmesi.. dezavantajlar ise aracımın ağırlığı(1395kg ruhsat ağırlığı en üst donanım ve skydome yüzünden herhalde) 225 tabanlı lastikleri, lastiklerin kar lastiği olması, yolun fiziksel şartları.. ortalama gösterge gelecek olursak 4.6lt'ydi.. Malatya'ya gelince depomu tekrar doldurdum, 52.27tllik yakıt aldı,13.47lt.. yani ortalama 4.6 litre..
    pekiiiiiiiiiiiiiiiii... hani benim aracım bozuktu?????????????
    uzun çocuk sen de abuk sabuk konuşuyordun bakalım konuşabilecek misin hala..

16. Bu mesaj için teşekkür edenler:

tayfun coskun
    Nereden
    Malatya
    Rengi
    Beyaz

bu arada yeni değerlerimin çok iyi olduğunu belirteyim, ama 2aylık sürede bir depoyla 700km yapabilmek hatta onu bile yapamamak korkunçtu!

cemal arslan
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Tayfun bey,
    telefonda da söylediğim gibi...açıklama yapamıyorum...çünkü ilk dosya ile ikinci dosya arasında ciddi bir fark...belki inanmayacaksın ancak tüm samimiyetimle diyorum....ciddi bir fark yok...

hatta fiat bravoda...açtığınız topicde...arkadaşlar yazmışlar...

yakıtın düştüğünü teyit ediyoruz...düşmesi lazım..ama herkeste farklı değerler alınabilir...

burada hatalı olan ifade...dualogicler bir daha düşünsün yazısı...
    daha önce de dediğim gibi 140 la çıktığı rampayı 160 la çıkıyor...

Dynoların ne kadar sağlıksız sonuçlar verdiğinin bir ifadesi...ispatı...
    2 ci sonucu kabul edebilirim...ama 1 ci sonuç...kesin hatalı...

kim olursa olsun...nerede olursa olsun...benden kaynaklı bir sorun varsa...her zaman her şekilde destek veririm...sorunu çözemezsem..aradan 3 ayda geçse...işlemi iptal eder...parasını kuruşuna kadar iade ederim...

bunun aksini yazacak ispat edecek biri varsa ...buyursun hodri meydan...

19. Bu mesaj için teşekkür edenler:

cemal arslan
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

neyse sanırım sorun çözüldü...memnunsunuz...sizin memnuniyetiniz benim için kafi...

bu arada...

geçen bir müşterim söyledi...istanbuldan bir arkadaş...dermiş ki...güya yazılımı ben ondan öğrenmişim...

yalan söyleyenin Allah belasını versin...ben yazılım benim eski ortaklarımdan öğrendim...
    ayrıca...arkadaşa alt devirlerde nasıl çalışılması gerektiğini 1-2 dosya vererek ben öğrettim.....şuan "şimdi alt devirlerde tıpkı box tuning gibi güzel sonuç alıyoruz" diye web de yazılarını okuyorum...

kim kimden ne öğrenmiş...ortada...

bu yalanı cürütmenin bir diğer delili ise...kendi dosyaları kullandığım slave cihazın özelliğinden dolayı dosyalar şifreli...pardon ama...ben şifreli dosyayı açabiliyorsam yada kırabiliyorsam...o zaman ben usta bir yazılımcıyım...demektir...

herkes işini yapsın...önüne baksın...kimse benimle uğraşmasın...

ümit başaran
    Nereden
    Mardin
    Rengi
    Yok

Alıntı typhoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hımmm... arkadaşlar konuyu hortlatmış olmamın sebebi aracıma tekrar yazılım yükledikten sonraki değerlerim..şikayetlerim sonucu yazılımı orjinale döndürmek istedim cemal bey de bir kez daha deneyelim dedi ve yeni bir yazılım yükledik..ne mi oldu? yakıtım gerçerkten düştü, performansım da arttı..
    Şarkışla-Malatya arası 290km.. ortalama 90-100km/s civarı hız, fakat yaklaşık 30km'lik yolda kar olduğu için 40-70km/s hızla geçtim 30km'lik yolu.. yolun 60km'si 4şeritli sessiz asfalt, geri kalanı 2şerit, rampaların olduğu ve neredeyse yarıya yakını virajlı bir yol.. yol boyunca tek avantaj Sivas'tan Malatya'ya rakımın düşmesi.. dezavantajlar ise aracımın ağırlığı(1395kg ruhsat ağırlığı en üst donanım ve skydome yüzünden herhalde) 225 tabanlı lastikleri, lastiklerin kar lastiği olması, yolun fiziksel şartları.. ortalama gösterge gelecek olursak 4.6lt'ydi.. Malatya'ya gelince depomu tekrar doldurdum, 52.27tllik yakıt aldı,13.47lt.. yani ortalama 4.6 litre..
    pekiiiiiiiiiiiiiiiii... hani benim aracım bozuktu?????????????
    uzun çocuk sen de abuk sabuk konuşuyordun bakalım konuşabilecek misin hala..
    ya kardes al o bı cuval camurunu kıme atıyorsan at bana bulasma agladın 40 gun kırk gece cıp yapana dahıl attın tuttun sonra hersey ıyı olunca balon bana mı patladı???? ..... allah akıl fıkır versın....

cemal arslan
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

ümit kardeş...lütfen ortamı germeye gerek yok...

konu şuan için kapandı....tayfun bey memnun..sorun giderildi...

ben suçluyom..sorun benden kaynaklandı...hiç problem değil...

arkasında durdum mu ?? sorun giderildi mi ??..esas olan bu ...

haaa ben yazılımdan emindim ...o yüzden araçta bir problem olabilir dedim......neyse...bir problem vardı...bir şekilde düzeldi...ve konu kapandı...

23. Bu mesaj için teşekkür edenler:

emrah aslan
    ares666 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sinop
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 65

konuyu yorum yapmdan yakından takip ediyordum bende aracıma chip yaptırmayı düşünüordum skıntıları görünce tereddüt ettim ama sonuca iyibir şkilde bağlanınca içim rahatladı artık yaza doğru bende bi chip yaptırırım. herkesin mutlu olması sevindirici. mutlu günler ve sürüşlere... toplumsal mesaj gibi oldu

Ziyaretci035
    Ziyaretçi Ziyaretci035 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Cemal ustam, küçük nacizane bir sorum var, biliyoruz ki chip tuning adam gibi uygulandığında, sakin kullanımda yakıt tasarrufu sağlar, motorun performansını arttırır.

Peki ustam, araca chip yapılmadan önceki egzoz emisyon değeriyle, chip yapıldıktan sonraki değerlerde ne kadar fark var?

uğur HAZIR
    15NY456 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Burdur
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    15NY456
    Edilen teşekkür: 2

Standart chıp uygulasınıda sorun olabılırmı yardım edermısınız

abi ben gp gecen hafta chip uygulaması yaptırdım ama arabamda dalgalanma oluyor yanı 3000 devıri gecınce araba yıgılıyor sonra tekrar hızlanıyor acaba bununla ilgisi olabılır mı cemal abı yardımcı olursan sevınırım senın ilgi alanın nede olsa

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon