Sayfa 2/2 İlkİlk 12
36 sonuçtan 21 ile 36 arası

Konu: Chip Season of RedStorm

Ç T
    ITALIAN STALLION LeoN48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1011

Parçala adaş affetme
    2020... Fiat 500L
    2014... Alfa Romeo MiTo
    2012... Lancia Delta
    2009... Fiat G.Punto

2. Bu mesaj için teşekkür edenler:

cem toksöz
    lowRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 10

Alıntı LeoN48 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar, 1. maddede olabilcek en kötü senaryoyu kafamda tasarlayıp da yazdım, bunun gerçekleşme yüzdesi düşük bile olsa insanların en kötü neyle karşılaşabileceklerini çarpıcı bi şekilde anlatabilmek için söylediğim bir konuydu, bu konudaki ön yargıları yıkmak adına da diyebiliriz.
    Bakım konusunda gereken hassasiyet fazlasıyla gösteriliyor zaten, Oto'nun katkılarıyla
    Duman çok minimize durumda, düz yolda tam gazda sıfır duman, dik rampalarda biraz mevcut, o da hiçbişey. Dumanı azaltma adına performanstan ödün vermeden Hüseyin'in keşfettiği bi ayar var ve işe yaramış görünüyor.
    E şahane o zaman keyifli sürüşler..

4. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ç T
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok

10 günlük deneme sürüşü zarfında duman diye bişi hiç yok, kullanım zevki fevkalade, ani hızlanmalar büyüleyici ve hayranlık uyandırıcı trafik ışıklarında kalkışlar farklı bi boyut kazandı yakıt tüketimi kendimi frenleyemediğim için ortalama 6 lt civarlarında gezmekte, yakında uzun yola çıktığımda sakin kullanımda verileri paylaşıcam.
    2020... Fiat 500L
    2014... Alfa Romeo MiTo
    2012... Lancia Delta
    2009... Fiat G.Punto

Emre Emre
    Human Rogue (WoW) bvulgari - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 186

Ben katılıyorum 1.ci maddeye..dogrudur ..motorun daha çabuk biteceği garanti..Motor 1.3 m jet 75 hp 190nm bunun ölçülerine göre turbosu var motor hacmi var enjektörü var. Senkronizasyona görede yazılım koymuşlar beynine..Sende alıyosun diyosunki enjektöre 1 birim yakıt göndermede 2 birim yakıt gönder..Bölelikle araç daha güçlüymüş gibi oluyor.Enjektörler kesinlikle daha erken ömrünü tamamlayacaktır diye düşünüyorum..O ivmelenmenin ne kadar tadı çıkarsa turbo nun ömrü o ölçüde azalacaktır tarzı şeyler..
    Netice itibariyle 1.ci madde doğru..Ama zaten siz eyvallah demişsiniz..KEyifli sürüşler.
    This is not personel, just business..

FATİH EMANET
    AlemCi_SeRSeRi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    34 VA 9661
    Edilen teşekkür: 19

Chip Yazdıracaksanız CRM Performance Suat Ustayı şiddetle tavsiye ederim hiçbişey yapmasanız bile dükkanını ziyaret etmeniz yeterli olucaktır...bayrampaşa teraziderede iletişim bilgilerini verebilirim özelden isteyene
    Sol Şeridi Kapama Belki Ben Geçerim...Kapasanda Fark Etmez Polemiğe Girmem YaN KoYaR, GideriM.!!

Ç T
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok

Alıntı AlemCi_SeRSeRi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Chip Yazdıracaksanız CRM Performance Suat Ustayı şiddetle tavsiye ederim hiçbişey yapmasanız bile dükkanını ziyaret etmeniz yeterli olucaktır...bayrampaşa teraziderede iletişim bilgilerini verebilirim özelden isteyene
    Kaptan ben bile kendi konumda chip yaptırdığım adamın firması hakkında haksız reklamını yapmamak adına tek kelime etmezken sen naptın böyle ya, lütfen biraz hassasiyet..
    2020... Fiat 500L
    2014... Alfa Romeo MiTo
    2012... Lancia Delta
    2009... Fiat G.Punto

FATİH EMANET
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    34 VA 9661

Reklam Yapmadımki CRM nin Reklamada İhtiyacı Olduğunu Düşünmüyorum Motor Modifiyesinde Kime Sorsan Parmağıyla Gösterir Draglarda Okadar Çok Ödülleri varki Kupaları Sayamadım..aramızda bilmeyenler vardır diye bilgilendirmek amaçlı söyledim yoksa burası yeni açmış reklam ihtiyacı olan biyerdeğil türkiyede o dükkandan geçmemiş saxo vts - 106 gti - 306 gti - subaru ve benzeri yarışlarda ödül kazanmış araç yoktur inanmıyorum bütün hepsi kesin crmnin elinden geçmiştir...ben reklam yapmadım yönlendirdim sadece iyilik yaptım insanlar maslakta orda burda kazık yemesinler gitsinler işin ehline doğru yapılsın herşey..konunu bozduysam özür dilerim..saygılar..
    Sol Şeridi Kapama Belki Ben Geçerim...Kapasanda Fark Etmez Polemiğe Girmem YaN KoYaR, GideriM.!!

Eser HÜNER Emekli Moderatör
    Scottie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Derin Mavi
    Plaka
    26 ABS
    Edilen teşekkür: 3581

hayırlı olsun .. güle güle kullan...

11. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ç T
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok

İlk sakin sürüş denememi nihayet yapabildim:

Yol:İzmir-Çeşme otobanı
    Mesafe:45 km
    Devirler: 5.viteste 2000-2500 d/d
    Hız aralığı: 90-110 km/h
    Yol bilgisayarı yakıt tüketimi: 4.3 lt

2 yıldır kullandığım aynı yolda ve aynı sürüş dinamiklerinde stock halde en az 4.4 lt'lere inebilmiştim. Özetle yakıt tüketiminde sakin kullanımda olumsuz bir değişiklik yok. Bilginize.
    2020... Fiat 500L
    2014... Alfa Romeo MiTo
    2012... Lancia Delta
    2009... Fiat G.Punto

FATİH EMANET
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    34 VA 9661

Hocam Yazılımdan Sonra Araç Çok Hızlı Devir Çevirmeye Başlıyor ve 4000 devirde kesen araç bütün devirini sonuna kadar çevirme kabiliyeti kazanıyor eğer cahilce sürekli 6000-7000 devir çevirirsek bu sefer turbonun yağlanmasına yol açıyor fazla üst devirlere çıkmamaya özen göstermek lazım

Engin Tan
    engincantan33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    33 BAN 65
    Edilen teşekkür: 155

bey bende cok anlamam bu chıp ısınden ama yapıcam kafama koydum...bırazonce mı evo ıle kapısayım dedım arkadas yok!!! adam herdefasında kalkısta 10 boy fark atıyor! ya dedım bu araba dızel onunkıde dızel bellı...evo nun 75 lıgı var...95 lık otomatık kı oda bukadar yapamaz....en son kenara cektırdım bı chıp gosterdı hatta bu forumdan almıs bı arkadasımızdan cok basıtce motora baglanmıs bırsey...zararı yok dedı ve sızınde bu goruslerınızı duyduktan sonra bende kesın yaptırıcam...sıze ne kadara mal oldu bu olaay???ve dedıgım gıbı sadeece motora baglanan tak-kullan gıbı ıstedıgınde cıkarabıldıgın bı alet mı?

YoL GeZeR
    yolgezer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2

Alıntı cemal arslan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardeş
    hayırlı olsun kazasız belasız

keyfini çıkartın

geç bile kalmışsınız...

ancak 1ci maddeye katılmıyorum......
    motora ekstra bir yük getirmediği için bir zararı yok...
    yeterki yağ bakımlarını geçiktirmeyin...ihmal etmeyin...10 bini geçirmeden yağını değiştirin....servis 15 binde çağırır ama siz 10binde yaptırın...
    özelde olsa yetkilide olsa 10bini geçirmeyin...

hüseyin kardeşimizi tanırım....zaman zaman paslaşırız...iyi bir arkadaştır...

en azında dürüst birine gitmişsiniz....izmirde birde bu işin duayeni var......iyi ki ona gitmemişsiniz....

yoksa şuan ki yorumlarınız biraz farklı olurdu...
    İyi geceler Cemal kardeşim
    peki standart bakımı 20 000 km de yapılması gereken araçlar var onlardamı 10000 de yaptırsınlar ?

Ç T
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok

Alıntı engincantan33 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bey bende cok anlamam bu chıp ısınden ama yapıcam kafama koydum...bırazonce mı evo ıle kapısayım dedım arkadas yok!!! adam herdefasında kalkısta 10 boy fark atıyor! ya dedım bu araba dızel onunkıde dızel bellı...evo nun 75 lıgı var...95 lık otomatık kı oda bukadar yapamaz....en son kenara cektırdım bı chıp gosterdı hatta bu forumdan almıs bı arkadasımızdan cok basıtce motora baglanmıs bırsey...zararı yok dedı ve sızınde bu goruslerınızı duyduktan sonra bende kesın yaptırıcam...sıze ne kadara mal oldu bu olaay???ve dedıgım gıbı sadeece motora baglanan tak-kullan gıbı ıstedıgınde cıkarabıldıgın bı alet mı?
    Engin Bey,
    Chip'ten kastımız kesinlikle herhangi bir parçanın motora bağlanması değil. Size gösterilen powerbox ya da o tarz bişey olmalı ki forumda da chip'in powerboxa göre daha sağlıklı olduğu görüşü hakim. Chip basitçe aracın ecusuna bilgisayarla bağlanıp birtakım parametreler üzerinde oynanarak (firma tarafından belirtilen limitleri asla aşmamak kaydıyla!) aracın ataklaştırılması ve canlandırılmasıdır. Bir bakıma yeniden programlama da diyebiliriz. Bu linkte arkadaşlarımız çok daha ayrıntılı açıklamışlar bakmak isterseniz: https://forum.grandepuntotr.com/moto...hiptuning.html

Fiyat ve daha fazlası için bana uygulayan arkadaşın web sayfası: https://www.ecotorq.com/
    2020... Fiat 500L
    2014... Alfa Romeo MiTo
    2012... Lancia Delta
    2009... Fiat G.Punto

Engin Tan
    engincantan33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    33 BAN 65
    Edilen teşekkür: 155

Alıntı LeoN48 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Engin Bey,
    Chip'ten kastımız kesinlikle herhangi bir parçanın motora bağlanması değil. Size gösterilen powerbox ya da o tarz bişey olmalı ki forumda da chip'in powerboxa göre daha sağlıklı olduğu görüşü hakim. Chip basitçe aracın ecusuna bilgisayarla bağlanıp birtakım parametreler üzerinde oynanarak (firma tarafından belirtilen limitleri asla aşmamak kaydıyla!) aracın ataklaştırılması ve canlandırılmasıdır. Bir bakıma yeniden programlama da diyebiliriz. Bu linkte arkadaşlarımız çok daha ayrıntılı açıklamışlar bakmak isterseniz: https://forum.grandepuntotr.com/moto...hiptuning.html

Fiyat ve daha fazlası için bana uygulayan arkadaşın web sayfası: https://www.ecotorq.com/

cok tsk ettım sagolun ıncelıyorum

ali mirioğlu
    almir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Siyah
    Plaka
    06 DJ 6894
    Edilen teşekkür: 0

Alıntı cemal arslan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardeş
    hayırlı olsun kazasız belasız

keyfini çıkartın

geç bile kalmışsınız...

ancak 1ci maddeye katılmıyorum......
    motora ekstra bir yük getirmediği için bir zararı yok...
    yeterki yağ bakımlarını geçiktirmeyin...ihmal etmeyin...10 bini geçirmeden yağını değiştirin....servis 15 binde çağırır ama siz 10binde yaptırın...
    özelde olsa yetkilide olsa 10bini geçirmeyin...

hüseyin kardeşimizi tanırım....zaman zaman paslaşırız...iyi bir arkadaştır...

en azında dürüst birine gitmişsiniz....izmirde birde bu işin duayeni var......iyi ki ona gitmemişsiniz....

yoksa şuan ki yorumlarınız biraz farklı olurdu...
    Abicim bizim evo nun chip ne oldu haber bekliyorum vala senden

aşkın oğuz
    askin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kastamonu
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    37 .. 777
    Edilen teşekkür: 63

peki bu uygulamayı kaç kmye geldiğinde yapmak daha mantıklı. yani bu uygulamayı yapmak için belli kriterler var mı?
    birde ne kadara mal oluyor acaba
    sizce başka artıları ve eksileri neler olabilir?

Sayfa 2/2 İlkİlk 12