Sayfa 5/8 İlkİlk 12345678 SonSon
142 sonuçtan 81 ile 100 arası

Konu: Power box taktırdım (ANKARA)

a t.
    alperylm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kayseri
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 41

benim aracıma göre az ben 55 ytl ye gidiyordum ki ankara bursa arası istanbul gibi değil şehir içinden geçiyorsun eskişehir bozüyük inegöl falan asıl sen çok yakmışsın
    çağrı o zaman senin motoru benim arabaya takalım
    Konu alperylm tarafından (22/04/2007 Saat 23:15 ) değiştirilmiştir.

2. 22/04/2007, 23:14

Fatih Yzb
    Multijet Emotion 1.3 16V 90Bg. PredatoR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 57

slm alper. geçen gün tam kartaş kaportacıdan çıktın ben giriyordum 2 dakika daha kalsaydın orada deneyebilirdik ne güzel benim araba dualogic, acaba powerbox'un eksi bir tarafı olur mu ?
    Multijet Emotion 1.3 16V 90Bg.

a t.
    Nereden
    Kayseri
    Rengi
    Yok

yol verdiğim senmiydin dezavantaj olacağını sanmıyorum asla sadece performansı direk manuel bir araç gibi hissedemeyebilirsin çekiş artar tüketim azalır

Çağrı Cihanoğlu
    KeL_BLaDe CaGRi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 364

Alıntı alperylm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çağrı o zaman senin motoru benim arabaya takalım
    ayıpsın senden kıymetlimi paketliyip yoluuyorum.

Fatih Yzb
    Multijet Emotion 1.3 16V 90Bg. PredatoR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 57

Alıntı alperylm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yol verdiğim senmiydin dezavantaj olacağını sanmıyorum asla sadece performansı direk manuel bir araç gibi hissedemeyebilirsin çekiş artar tüketim azalır

evet bendim , keşke önünde dursaymışım bi ara görüşelim. ben direksiyon ve kumaşı değiştirmeye muhtemelen bu hafta içi ya da sonraki hafta kartaşa gideceğim. müsait olursan deneyelim.
    Multijet Emotion 1.3 16V 90Bg.

TOOD TOOD
    yücesoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

ben italyan malı lekas modül taktırdım hatta ayarı yüksekti eşim kullanacak diye düşürttüm çarşamba ankaraya gittim sigara molası dahil 2 saat 10 dakika arabada çıt motor sesi yok kalkışlar süper kadran 180 olmuş farkında değilsiniz tavsiye ederim

AKIN AKYOL
    akinbugra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 FY ***

arkadaşlar nerden alırım bu muhteşem kutuyu

TOOD TOOD
    yücesoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Yok

yarın telefonunu veririm.

a t.
    Nereden
    Kayseri
    Rengi
    Yok

arkadaşım almayı düşünüyorsan benim tel 05396114188 bunları siteden vedat eabi temin edebiliyor ben de onu arayabilirim senin için

Mehmet Gazihan
    Mehmet Gazihan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Plaka
    34 KSK 75
    Edilen teşekkür: 28

Arkadaşlar Merhaba..

Bu box olayını devamlı araçlara uygulayan biriyim..

Bana üzerinde modül takıp ve Chiptuning uygulayıp değerlerini viedeoya çekebileceğim 90lık bir grande punto lazım..Bütün işlemlerin tüm sorumluluğu bana ait..Ve işlemler sonunda Yazılım araç sahibinin isteği üzerine araçta kalabilir..İstanbul Anadolu yakasında olmalı araç..

vedat küskün
    vedat73 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    16 z 7124
    Edilen teşekkür: 75

arkadaslar gercekten düsünen varsa chip tunning sakin yapmayin cünkü aracin garanti si gidiyor bunu iyicene düsünün motor giderse arastiriyorlar nede diye ve original beynin yaziliminda degisiklik varsa garanti kapsamindan cikiyor hem de bendeki powerbox lar ayni yazilim gibi tek avantasi cikartiniz zamman arac gene original haline geliyor yani garantisi bozulmiyor bunlari iyi düsünüp ondan sonra karar verin bir powerbox lar dan cok cesitler var 50 eurodan basliyor lar tabiki 50 euroluk power box hic bir seye yaramaz ben kendime de taktim ve en iyisini getirtiyorum geceb istanbul bulusnmasinda bir arkadasla görüstük cocoga 600 dollara bir powerbox satmislar boxun esas degeri 50 euroluk tu bendeki powerbox lar alip deneme chancenis var alin 2 veya 3 hafta kulanin ve hosunuza gitmese geriverebilirsinz isteyen ALPER veya benimle görüse bilir 05332154746

Ayhan Güler
    ayhan_guler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Granit Gri

Merhaba Alper Yılmaz,

Bu tip motorda ara müdahale ile yapılan tuning işlemleri beyni kandırdığı için otomobil bilgisayarlarındaki anlık ya da ortalama yakıt tüketimleri tamamen anlamsız hale gelmektedir. Otombil bilgisayarları enjektörlerin ne kadar açık kaldıklarını kaydeder ve bu bilgi ile bize yakıt tüketim değerlerini verir. Örneğin beyin 3 milisaniye (rakamlarını tamamen atıyorum arkadaşlar) enjektörü açmak isterken bu ara cihazlar geri planda 4 milisaniye açıyor. Ama doğal olarak bilgisayar tüketim değerlerinin hesaplanmasında 3 milisaniyelik ilk değeri biliyor ve onu kullanıyor. Tahmi edeceğiniz üzere bu durumda yapılan hesaplamalar tamamen manasız oluyor ve bize hep gerçekte olandan daha düşük yakıt tüketim değerleri gösteriyor.

Ben burada bu kitleri kullanan arkadaşların yakıt tüketimleri artacak demiyorum ama bilgisayarda verilen değerler manasız olacaktır diyorum. Sizden ricam işlem sonrası yakıt tüketimini yine mümkün olduğunca eskisi gibi kullanarak tam dolu depo ile bitene kadar test yapmanız ve yakıt tüketimini ondan sonra bizzat alınan yakıt / gidilen yol şeklinde yapmanız.

Sonuçlarınızı merakla bekliyorum.

Herkese iyi çalışmalar.

Ayhan Güler
    Rengi
    Granit Gri

Selam Alper Yılmaz,

Arabanın başına gelenlere çok üzüldüm. Geçmiş olsun. Burası böyle bir memleket bir tarafta sen özene bezene birşeyler yaparsın bir tarafta birisi gelir bir kalem alır götürür.

Tekrar geçmiş olsun.

Mehmet Gazihan
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Plaka
    34 KSK 75

Alıntı ayhan_guler Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba Alper Yılmaz,

Bu tip motorda ara müdahale ile yapılan tuning işlemleri beyni kandırdığı için otomobil bilgisayarlarındaki anlık ya da ortalama yakıt tüketimleri tamamen anlamsız hale gelmektedir. Otombil bilgisayarları enjektörlerin ne kadar açık kaldıklarını kaydeder ve bu bilgi ile bize yakıt tüketim değerlerini verir. Örneğin beyin 3 milisaniye (rakamlarını tamamen atıyorum arkadaşlar) enjektörü açmak isterken bu ara cihazlar geri planda 4 milisaniye açıyor. Ama doğal olarak bilgisayar tüketim değerlerinin hesaplanmasında 3 milisaniyelik ilk değeri biliyor ve onu kullanıyor. Tahmi edeceğiniz üzere bu durumda yapılan hesaplamalar tamamen manasız oluyor ve bize hep gerçekte olandan daha düşük yakıt tüketim değerleri gösteriyor.

Ben burada bu kitleri kullanan arkadaşların yakıt tüketimleri artacak demiyorum ama bilgisayarda verilen değerler manasız olacaktır diyorum. Sizden ricam işlem sonrası yakıt tüketimini yine mümkün olduğunca eskisi gibi kullanarak tam dolu depo ile bitene kadar test yapmanız ve yakıt tüketimini ondan sonra bizzat alınan yakıt / gidilen yol şeklinde yapmanız.

Sonuçlarınızı merakla bekliyorum.

Herkese iyi çalışmalar.
    Önemli bir konu atlanmış..

Bu boxlar enjektör sinyallerini deil Rail basınç sensörü sinyalini işlerler..Dediğiniz gibi Beyin anlık tüketimi hesaplarken Rail deki basıncı ve enjektör açık kalma süresini formüldeki yerine koyar ve hesaplar..Box ise rail basıncını düşük gösterir ve raildeki basıncın normalin üstünde olmasını sağlar..Analog box lar bu işi analog olarak hesaplarlar ve yine dediğiniz gibi anlık tüketim yol bilgisayarında normalden düşük görünür..Fakat..Mikroişlemci kontrollü boxlar programlanırken bütün bu sapmalar hesaba katılarak, bi taraftan düşük basınç gösterilip rail basıncı arttırılır bi taraftanda basınç arttırıldığı için şiddeti artan piston kafasındaki patlama 1 birim mazotla daha fazla tork elde edilmesine olanak tanır ve yol bilgisayarındaki sapmayı süspanse eder..Taktığımız Mikroişlemci kontrollü box ların bağlı oldığu araç sürücüleri ekranda ne görüyorlarsa depoyada onu koyduklarını belirtiyorlar..

Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Mısafır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 11

Alıntı vedat73 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaslar gercekten düsünen varsa chip tunning sakin yapmayin cünkü aracin garanti si gidiyor bunu iyicene düsünün motor giderse arastiriyorlar nede diye ve original beynin yaziliminda degisiklik varsa garanti kapsamindan cikiyor hem de bendeki powerbox lar ayni yazilim gibi tek avantasi cikartiniz zamman arac gene original haline geliyor yani garantisi bozulmiyor bunlari iyi düsünüp ondan sonra karar verin bir powerbox lar dan cok cesitler var 50 eurodan basliyor lar tabiki 50 euroluk power box hic bir seye yaramaz ben kendime de taktim ve en iyisini getirtiyorum geceb istanbul bulusnmasinda bir arkadasla görüstük cocoga 600 dollara bir powerbox satmislar boxun esas degeri 50 euroluk tu bendeki powerbox lar alip deneme chancenis var alin 2 veya 3 hafta kulanin ve hosunuza gitmese geriverebilirsinz isteyen ALPER veya benimle görüse bilir 05332154746
    forum ortamında bu sekılde satıs amaclı yazılar yazmaya devam edersenız ceza alıcaksınız. ılanınızı veya kampanyanızı gereklı bolume yazarsanız yonemıt degerlendırıp aktıf hale getırecektır...

ıyı forumlar
    GrandePuntoTR
    Konu Mısafır tarafından (07/05/2007 Saat 13:38 ) değiştirilmiştir.

Ayhan Güler
    Rengi
    Granit Gri

Merhaba Mehmet,

Açıklamanı açıkcası tam anlayamadım. Sonuç olarak bu cihazlar beyni kandırarak aslında pistolara giden yakıyı artırmayı hedefliyorlar. Dolayısı ile beyin 3 birim yakıt yolladım diye düşünürken. aslında 4 birim (ister enjektör süresini uzun tutarak isterse yakıt basıncını artırarak) yakıt yollanmış olmuyor mu? Bu durumda beyinden alınan bilgiler ile çalışan yol bilgisayarları her halikarda yalnış değerler vermeli. Elektronik kontrollü sistemlerin bu işi nasıl düzeltebildiğini biraz daha açarsan sevinirim.

İyi çalışmalar.

Alıntı Mehmet Gazihan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Önemli bir konu atlanmış..

Bu boxlar enjektör sinyallerini deil Rail basınç sensörü sinyalini işlerler..Dediğiniz gibi Beyin anlık tüketimi hesaplarken Rail deki basıncı ve enjektör açık kalma süresini formüldeki yerine koyar ve hesaplar..Box ise rail basıncını düşük gösterir ve raildeki basıncın normalin üstünde olmasını sağlar..Analog box lar bu işi analog olarak hesaplarlar ve yine dediğiniz gibi anlık tüketim yol bilgisayarında normalden düşük görünür..Fakat..Mikroişlemci kontrollü boxlar programlanırken bütün bu sapmalar hesaba katılarak, bi taraftan düşük basınç gösterilip rail basıncı arttırılır bi taraftanda basınç arttırıldığı için şiddeti artan piston kafasındaki patlama 1 birim mazotla daha fazla tork elde edilmesine olanak tanır ve yol bilgisayarındaki sapmayı süspanse eder..Taktığımız Mikroişlemci kontrollü box ların bağlı oldığu araç sürücüleri ekranda ne görüyorlarsa depoyada onu koyduklarını belirtiyorlar..

Mehmet Gazihan
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Plaka
    34 KSK 75

Tamam... evet sonuç itibari ile püskürtülen yakıt miktarı biraz artıyor..Fakat bu artan püskürtme miktarı oranı ile artan tork gücü oranının arasındaki parite yol bilgisayarındaki sapmayı süspanse ediyor..
    Alıntı ayhan_guler Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba Mehmet,
    Açıklamanı açıkcası tam anlayamadım. Sonuç olarak bu cihazlar beyni kandırarak aslında pistolara giden yakıyı artırmayı hedefliyorlar. Dolayısı ile beyin 3 birim yakıt yolladım diye düşünürken. aslında 4 birim (ister enjektör süresini uzun tutarak isterse yakıt basıncını artırarak) yakıt yollanmış olmuyor mu? Bu durumda beyinden alınan bilgiler ile çalışan yol bilgisayarları her halikarda yalnış değerler vermeli. Elektronik kontrollü sistemlerin bu işi nasıl düzeltebildiğini biraz daha açarsan sevinirim.
    İyi çalışmalar.

Ömür Kuru
    omurkuru08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Bravo Lav Kırmızı
    Plaka
    07HAN47
    Edilen teşekkür: 17

ya bu powerbox okuduklarıma göre iyi bişey fiyatı benim için biraz pahalı ama alper abinin arabasındaki çok iyiymiş ondan düşünmeye başladım dejavu da öle deyince ben iyice ısındım bu olaya çünkü bendekide active 75 bg sanırım iyi olacak bide takması hakkında bilgi verirseniz sevinirim alper abi sen bi foto koyarsan sevinirim takıldığı yer bakımından yani şimdiden teşekkürler...

demirhan demirbağ
    demirhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    34 D 2448

Alıntı vedat73 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vedat o konuştuğun çocuk benim bende deneme aşamasındaydım ve beğenmeyip çıkarttım kimseyede tavsiye etmiyorum aracın bütün kimyasını bozan bir alet hiç sağlıklı bulmadım ben super chıp yaptırdım onu geri verip çok ta memnunum
    markasıda https://www.powersystem.com.tr dır.
    not:yine büyük harf kullandım affedin moderötör arkadaşlar
    Konu Mısafir tarafından (11/05/2007 Saat 15:07 ) değiştirilmiştir. Sebep: Not: Büyük harfleri değiştirdim :) Affet Demirhan

Mehmet Özcan
    Basın-Yayın Sorumlusu femoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS
    Edilen teşekkür: 7336

Alıntı Mehmet Gazihan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tamam... evet sonuç itibari ile püskürtülen yakıt miktarı biraz artıyor..Fakat bu artan püskürtme miktarı oranı ile artan tork gücü oranının arasındaki parite yol bilgisayarındaki sapmayı süspanse ediyor..
    ya arkadaşım iyi sin hoşsunda biraz da milletin anlayacağı dilde yazsan biraz cık basite indir doktor gibisin

Sayfa 5/8 İlkİlk 12345678 SonSon