Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
44 sonuçtan 21 ile 40 arası

Konu: Kapı altı ışık

Ahmet Gençay
    ahmet4646 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kahramanmaraş
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    Fiat Stilo 1.6 Dynamic
    Edilen teşekkür: 110

eli yatkın olan herkes yapabilir tabi burda tavan lambasına giden tesisatı bulmak gerekir oda büyük ihtimal direksiyonun altında sigorta kutusuna giriyordur tavan lambasını söküp kablo renklerini kontrol ettikten sonra sigorta kutusundan takip edilebilir ben bu şekilde hyundai excel e ayak aydınlatması yaptım çok hoş oldu ayak aydınlatması içinde size gereken 30-40 cm kadar şerit led 3-4 mt kadar,kablo,havya,lehim bant.toplam maliyeti 10-15 tl 2-3 saatlik bir boş zaman.
    Fiat Stilo 1.6 Dynamic 2004 model *Sky Window*Fiat Hifi ses sistemi*ABS-EBD-ASR-ESP*Orijinal alarm*Hız sabitleyici*8 hava yastığı*Digital klima*vs.... Gitti ........

Ziyaretçi034
    Ziyaretçi Ziyaretçi034 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı GRDEDE Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence 50 tl ye bu iş yapılıyorsa layıkıyla yapılmaz.Biz Bravolarda birçok araca uyguladık,ayrıca kedi gözlerine de kırmızı led koyduk çok güzel oldu lakin yaklaşık 6 saat sürüyor. Temiz bir işçilik çok uğraştırıyor.
    belki doğrudur belkide değildir ama bir şehir efsanesi vardır, rahmetli sakıp sabancı işe üst düzey yönetici alacağı zaman onları yemeğe götürürmüş, kim yemeğin tadına bakmadan tuz atar, onu önyargılı olduğu için işe almazmış.

sizin olayda buna benzedi biraz

zira abi bir akraba ziyareti için günübirlik ankara'ya gittiğimde yanına uğradım, yola çıkmadan aramıştım kendisini bi-xenon farlarımı montaj konusunda yardımcı olup olamayacağı konusunda. kendisi işini gücünü bırakıp farlarımı itina ile montajlamış, tesisatı çekerken gösterdiği özen beni çok şaşırtmıştır, buradaki servisin yaptığı başka bir montajda kabloyu akünün kutup başına öylesine doladığını görünce üşenmeden söküp, kablonun ucuna klips gibi birşey takıp (adını bilmiyorum şu anda) olması gereken yere monte etmesi bile beni kendisinin işine gösterdiği özen konusunda hayran bırakmıştır.

laf arasında aracıma bakım yaptırdıktan sonra servisimin düzgün bağlamadığı karter muhafazasının otobanda yere düşmesini anlattığımda üşenmeyip olması gerektiği gibi şasedeki bu iş için olan bir boşluğa hava tabancası ile bir vida yuvası monte edip "bunun bu şekilde olması lazım" demesi ayrı bir parantezdi benim için.

yanlış anlaşılmasın bunu söylememin sebebi ne yaptığı hiç bir işlem için ücret almaması (sadece balastlara sıkmak için yedek parçadan aldığı bir tüp karteri monte ederken kullandıkları silikona ödediğim 15 tl ödedim) ne de, tuncay abi olsun, selahattin abi olsun, arkadaşımla beni ağırlayıp yedirip içirmeleridir.

abinin işçiliği, işine gösterdiği özen v.s. parayla ölçülemeyecek seviyededir benim için.

yağcılık yaptığımı düşünenlerin (ankara tayfası zaten biliyordur kendisini) keşke imkanı olsada yanına gidip kendi gözleriyle bu tecrübeye şahit olsa.

@ abi; keşke biraz daha yakın olsan. bolu'ya bursa'ya kadar fitim abi. gel seni oralarda bi yere alalım

3. Bu mesajı için 4 kişi Ziyaretçi034'ye teşekkür etti:

Engin Tok
    Engin_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 636

abi bitanedir
    Punto Evo 1.3 Multijet 75 Hp Active

selahattin cevik
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. selahattincevik01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    06an7281
    Edilen teşekkür: 149

Alıntı ahmet4646 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eli yatkın olan herkes yapabilir tabi burda tavan lambasına giden tesisatı bulmak gerekir oda büyük ihtimal direksiyonun altında sigorta kutusuna giriyordur tavan lambasını söküp kablo renklerini kontrol ettikten sonra sigorta kutusundan takip edilebilir ben bu şekilde hyundai excel e ayak aydınlatması yaptım çok hoş oldu ayak aydınlatması içinde size gereken 30-40 cm kadar şerit led 3-4 mt kadar,kablo,havya,lehim bant.toplam maliyeti 10-15 tl 2-3 saatlik bir boş zaman.
    Herşeyden önce yanlış bildiğiniz bir konuyu düzeltmek isterim.Kapı altı ışıkları için kapıya çekilecek tesisatın,kapı ve karoser arasındaki soketten geçmesi gerekiyor.Başka bir şekilde yapmanız mümkün değil.(hyundai'lerde nasıl bilmiyorum)Ayrıca tavan lambası çalışmasa bile kapılardan alacağı tetik ile çalışan bir + ve - kullanmanız gerek.Ayrıca bu işi ehline yaptırırsanız hem tesisatınız zarar görmez hem de süreden kazancınız olur.Bir diğer konu ise eğer aracınızda orijinalin dışına-mümkün olduğunca-çıkmak istemiyorsanız şerit led yerine orijinal lamba kullanmış olursunuz.

Ahmet Gençay
    Nereden
    Kahramanmaraş
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    Fiat Stilo 1.6 Dynamic

Alıntı selahattincevik01 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herşeyden önce yanlış bildiğiniz bir konuyu düzeltmek isterim.Kapı altı ışıkları için kapıya çekilecek tesisatın,kapı ve karoser arasındaki soketten geçmesi gerekiyor.Başka bir şekilde yapmanız mümkün değil.(hyundai'lerde nasıl bilmiyorum)Ayrıca tavan lambası çalışmasa bile kapılardan alacağı tetik ile çalışan bir + ve - kullanmanız gerek.Ayrıca bu işi ehline yaptırırsanız hem tesisatınız zarar görmez hem de süreden kazancınız olur.Bir diğer konu ise eğer aracınızda orijinalin dışına-mümkün olduğunca-çıkmak istemiyorsanız şerit led yerine orijinal lamba kullanmış olursunuz.
    yok o konuda bilgim var zaten benim bir daha ki yapacağım iş ayna altı aydınlatma onun içinde kapıyla şase arasında körüklü lastik şeklinde bir kısım var ordan geçecek ben aydınlatmaya giden kablonun kolay bulunabilmesi için o şekilde tarif ettim tavan lambasından alınmayacak oraya giden tesisattan alacak tabi yeni araçlar daha hassas ama düzenli temiz bir iş çıkardıktan sonrada sorun çıkacağını sanmıyorum zaten tavan lambasından da arıza ışığı yakmaz diye biliyorum.Hyundai de -(eksi) tetikle çalışıyor hatta ben bayağı çalışmalar yaptım follow me home (gecikmeli sönen far) ve tavan lambası merkezi kilit tetiklemesi ile çalışıyor.ondan biliyorum biraz kurcalanırsa herşeye bir çare bulunuyor ama eli yatkın olması gerekir birde temelden bilgi gerekir meslek lisesi elektronik bölümü mezunu olduğum için azda olsa elektrik-elektronik bilgim var.şerit led konusundada heryere rahat uygulandığı için ve fazla yer kaplamayıp iyi ışık verdiği için görünmeyen yerlerde en uygun kullanılacak aydınlatma ürünü o bence.

yaptığım işlemleri fırsatım olursa paylaşırım.
    Konu ahmet4646 tarafından (04/12/2012 Saat 16:25 ) değiştirilmiştir.
    Fiat Stilo 1.6 Dynamic 2004 model *Sky Window*Fiat Hifi ses sistemi*ABS-EBD-ASR-ESP*Orijinal alarm*Hız sabitleyici*8 hava yastığı*Digital klima*vs.... Gitti ........

selahattin cevik
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. selahattincevik01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    06an7281
    Edilen teşekkür: 149

yok o konuda bilgim var zaten benim bir daha ki yapacağım iş ayna altı aydınlatma onun içinde kapıyla şase arasında körüklü lastik şeklinde bir kısım var ordan geçecek ben aydınlatmaya giden kablonun kolay bulunabilmesi için o şekilde tarif ettim tavan lambasından alınmayacak oraya giden tesisattan alacak tabi yeni araçlar daha hassas ama düzenli temiz bir iş çıkardıktan sonrada sorun çıkacağını sanmıyorum zaten tavan lambasından da arıza ışığı yakmaz diye biliyorum.Hyundai de -(eksi) tetikle çalışıyor hatta ben bayağı çalışmalar yaptım follow me home (gecikmeli sönen far) ve tavan lambası merkezi kilit tetiklemesi ile çalışıyor.ondan biliyorum biraz kurcalanırsa herşeye bir çare bulunuyor ama eli yatkın olması gerekir birde temelden bilgi gerekir meslek lisesi elektronik bölümü mezunu olduğum için azda olsa elektrik-elektronik bilgim var.şerit led konusundada heryere rahat uygulandığı için ve fazla yer kaplamayıp iyi ışık verdiği için görünmeyen yerlerde en uygun kullanılacak aydınlatma ürünü o bence.

yaptığım işlemleri fırsatım olursa paylaşırım.
    Yaptığın işlemleri merakla bekliyorum hatta fotoğraflı olursa çok daha iyi olur.

Ahmet Gençay
    Nereden
    Kahramanmaraş
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    Fiat Stilo 1.6 Dynamic

follow me home için gereken modül bu eğer ihtiyacınız olursa arkadaş gerçekten çok güzel ilgileniyor telefonlada takıldığınız yerde her türlü bilgi veriyor ben aramama rağmen kendi msj atıp sordu ne yaptınız diye bu modüle bir kaç diyot bağlayarak eğer aracınızda tavan lambası merkezi kilite bağlı değilse bağlayabilirsiniz sis lambası,park lambası,far istediğiniz gibi ekleyebiliyorsunuz ben park ve tavan lambasına bağladım şimdi bide ayna altına aydınlatma ekleyeceğim.
    Follow Me Home - Uğurlama Işığı Modülü-Işık Sensörlü-Süre Ayarlı - İlan ve alışverişte ilk adres sahibinden.com'da - 46615372

Ahmet Gençay
    Nereden
    Kahramanmaraş
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    Fiat Stilo 1.6 Dynamic

Alıntı selahattincevik01 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yaptığın işlemleri merakla bekliyorum hatta fotoğraflı olursa çok daha iyi olur.
    tamam abim ilk fırsatta paylaşırım video resim falan.

10. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ahmt cihan ökke
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. ahmetcihanokke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    06 ac 3860
    Edilen teşekkür: 48

follow me home için gereken modül bu eğer ihtiyacınız olursa arkadaş gerçekten çok güzel ilgileniyor telefonlada takıldığınız yerde her türlü bilgi veriyor ben aramama rağmen kendi msj atıp sordu ne yaptınız diye bu modüle bir kaç diyot bağlayarak eğer aracınızda tavan lambası merkezi kilite bağlı değilse bağlayabilirsiniz sis lambası,park lambası,far istediğiniz gibi ekleyebiliyorsunuz ben park ve tavan lambasına bağladım şimdi bide ayna altına aydınlatma ekleyeceğim.
    Follow Me Home - Uğurlama Işığı Modülü-Işık Sensörlü-Süre Ayarlı - İlan ve alışverişte ilk adres sahibinden.com'da - 46615372
    ürün güzel hatta böyle birşey varken aracında olmayan yararlanabilir.bencede araca buyuk bı gorsellık katmakda yanlız bız bu followu manuel olarak yapıyor ve ancak aracın ıcınden cıkarken yapabılıyoruz.burda hem araca gelırken hemde aracdan cıkarken yandıgı soylenıyor ve urun 55 tl gıbı bısey.bu cıkarken olan ıslemı bızım araclar ıcın enden uygulamamıslar.hadi fiat uygulamadı bız;aracın uzerınde bulunan foollowa uyguluyabılırmyıız.kısaca bız gelırken gıderken yanar mı bızım araclardakı yoksa sadece aracdan cıkarkene mı ayarlı?

Ahmet Gençay
    Nereden
    Kahramanmaraş
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    Fiat Stilo 1.6 Dynamic

Alıntı ahmetcihanokke Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ürün güzel hatta böyle birşey varken aracında olmayan yararlanabilir.bencede araca buyuk bı gorsellık katmakda yanlız bız bu followu manuel olarak yapıyor ve ancak aracın ıcınden cıkarken yapabılıyoruz.burda hem araca gelırken hemde aracdan cıkarken yandıgı soylenıyor ve urun 55 tl gıbı bısey.bu cıkarken olan ıslemı bızım araclar ıcın enden uygulamamıslar.hadi fiat uygulamadı bız;aracın uzerınde bulunan foollowa uyguluyabılırmyıız.kısaca bız gelırken gıderken yanar mı bızım araclardakı yoksa sadece aracdan cıkarkene mı ayarlı?
    O şekilde siz yapabilirsiniz yada bir elektrikciye bağlatabilirsiniz merkezi kilitten tetik alıyor aracın farına bağladığınızda istediğiniz süre (10sn ile 60 sn arasında) yanıyor sensör olduğu için sadece gece yanıyor isterseniz iptal edebilirsiniz her zaman yanmasını isterseniz bir tanede bağlantı kontağa yapılıyor ordan tetik aldığındada ışıklar beklemeden hemen sönüyor.
    Konu ahmet4646 tarafından (04/12/2012 Saat 18:09 ) değiştirilmiştir.

13. 05/12/2012, 02:01

mfgunes
    Ziyaretçi mfgunes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

bey telefonla arayarak bilgi verdiği için kendisine çok teşekkür ederim gösterdiğin ilgi için saol

15. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Kaan Acurol
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Budweiser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 524

Yani yuh diyorum, abiyi tanımadan etmeden, adam servis müdür hiçbir mecburiyeti yokken oturup bizler için yardımcı oluyor her konuda işin ameleliğine kadar, muhtemelen işçilik bile almadan... Yazık yemin ediyorum bu foruma hiçbirşey yapmiyacaksın. Yazıklar olsun.

mfgunes
    Ziyaretçi mfgunes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

abinin serviste gösterdiği ilgi için çok teşekkür ediyorum saol abi

18. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Can M. İmregün
    Moderatör SteinGP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1776

Alıntı Budweiser Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yani yuh diyorum, abiyi tanımadan etmeden, adam servis müdür hiçbir mecburiyeti yokken oturup bizler için yardımcı oluyor her konuda işin ameleliğine kadar, muhtemelen işçilik bile almadan... Yazık yemin ediyorum bu foruma hiçbirşey yapmiyacaksın. Yazıklar olsun.
    Kaan hayırdır neye sinirlendin kardeş bu kadar?

Send my Samsung Galaxy S3 using 2
    İmkansız bir gerçeklik değil, bir görüştür. İmkansız bir iddia değil, meydan okumaktır. İmkansız potansiyeldir. Geçicidir. İmkansız yoktur.
    Muhammad Ali Clay

SEAT LEON 1.4 TSI FR + FULL LED + SUNROOF + 18"

UĞUR KONAKCI
    .♬..piyanist..♬.. uurknkc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 182

bu olayı ben mantar led ile denicem... yaptığımda resimlerini paylaşırım...

Tuncay A.
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. 1ocak2011 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 623

Alıntı uurknkc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu olayı ben mantar led ile denicem... yaptığımda resimlerini paylaşırım...
    Biz araçlarımıza kapının altındaki orijinal kalıba göre orijinaline saygı duyarak lamba yerleştirdik. Tabi led'de uygulanabilir. Ama uzun süre yanmalarda sıkıntı verebilir. Geçtiğimiz hafta benim aracımın kapıları 8 saat açık kaldı. Hiç sorun olmadı.

UĞUR KONAKCI
    .♬..piyanist..♬.. uurknkc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 182

Alıntı 1ocak2011 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Biz araçlarımıza kapının altındaki orijinal kalıba göre orijinaline saygı duyarak lamba yerleştirdik. Tabi led'de uygulanabilir. Ama uzun süre yanmalarda sıkıntı verebilir. Geçtiğimiz hafta benim aracımın kapıları 8 saat açık kaldı. Hiç sorun olmadı.
    seri bağlantıyla 3 tane mantar led bağlıcam... zaten ayak kısmına aynısını yapmıştım ordan uzatcam kabloyu. ledler pek ısınma yapmıyo. sadece direnç çok ısınıyo..

Kaan Acurol
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Budweiser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 524

Alıntı SteinGP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kaan hayırdır neye sinirlendin kardeş bu kadar?

Send my Samsung Galaxy S3 using 2
    Kardeşim bu forumda moda oldu, düzgün iş yapanları bilmeden karalamak ona sinirlendim.

Ozan K
    OzzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***
    Edilen teşekkür: 2813

Alıntı 1ocak2011 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    naptınız abi 8 saat? bide elektriği nerden çekmişti abi, GPde 20dk kontak kapattıktan 20 dk sonra hemen hemen tüm elektriği kesiyor.
    Alıntı uurknkc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    seri bağlantıyla 3 tane mantar led bağlıcam... zaten ayak kısmına aynısını yapmıştım ordan uzatcam kabloyu. ledler pek ısınma yapmıyo. sadece direnç çok ısınıyo..
    daha yüksek wattlı direnç kullanın ısınmaz.
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

ÜMİT ÇELİK
    mitix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 21

olursa istanbul a gelirsen abi haberimiz olsun . zira bunu bende yaptırmak istiyorum ki istanbul da yaptırmak isteyenler baya olacaktır .

(Selahattin abiye ithafen )

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon