Sayfa 1/2 12 SonSon
26 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Etkili bir ses izolasyonu oldu.

Serhat SİPAHİOĞLU
    gurik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BT 4942
    Edilen teşekkür: 537

Standart Etkili bir ses izolasyonu oldu.

Hafta sonumu ve bugün de bir saatimi harcayarak etkin bir ses izolasyonu yapmayı başardım. Evo'yu inceledikten sonra aynı malzemeyi buldum ve birebir ölçülerde keserek ve yerleştirerek iyi bir sonuç aldım.

Uygulamayı arka koltuklar alt zemininde, bagaj içi stepne havuzunda,torpido gözü altında ikinci kat olarak,iç kapı direklerine,bagaj kapağı paneli içine ve motor bölümünde amortisör kuleleri iç yüzeylerine yaptım.Yalnız sadece bugün çekim yaptığım için koyabiliyorum. daha sonra diğerlerini de eklerim.
    Sonuç çok iyi. Zaten seri 2 GP olduğu için izolasyon güzeldi ama özellikle arka koltukların altındaki katman baya fark etti.
    Konu gurik tarafından (29/03/2011 Saat 00:29 ) değiştirilmiştir.
    Gezgin Gp.

2. Bu mesajı için 4 kişi gurik'ye teşekkür etti:

ömer bedir
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. omer06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 767

Elinize sağlık sessiz yolculuklar

murat imre
    operatormurat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35ufc68
    Edilen teşekkür: 1038

eline sağlık serhat, beklemekle olmaz birazda kendimiz gayret edersek bişeyler oluyor değilmi?...

Serhat SİPAHİOĞLU
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BT 4942

özenerek,orjinali bozmadan ve inceleyerek güzel şeyler çıkıyor ortaya.Daha zevkli oldu şimdi GP.
    Konu gurik tarafından (29/03/2011 Saat 01:02 ) değiştirilmiştir.
    Gezgin Gp.

onur kaya
    kara kız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34 DY 2468
    Edilen teşekkür: 303

bagaj duvarlarını ve arka çamurluk boşluklarını sakın unutma etkısı ınanılmaz

onrky
    1.4 starjet 95hp

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Serhat SİPAHİOĞLU
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BT 4942

bagajın duvarları için kaplamayı sökmek gerekli bozmaktan çekindim.
    Gezgin Gp.

volkan kaymak
    vvkaymak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Manisa
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 12

Güzel çalışma olmuş kullandığın malzeme nedir nereden temin ettin.

onur kaya
    kara kız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34 DY 2468
    Edilen teşekkür: 303

Alıntı gurik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bagajın duvarları için kaplamayı sökmek gerekli bozmaktan çekindim.

hiç bi sıkıntı olmuyo sadece arka koltuk sırt bölgesini çıkartmak biraz zahmetli ama ondada çekınıcek bi durum yok.. arka pandizotun geçtiği ayaklarıda çıkartınca çamurluk boşluğuna ulaşabiliyorsun ...

onrky
    1.4 starjet 95hp

Fatih Şen
    fatihsen67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Plaka
    67 ZT 888
    Edilen teşekkür: 21

Alıntı vvkaymak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Güzel çalışma olmuş kullandığın malzeme nedir nereden temin ettin.
    +++

Kemal Atalay AR
    atalayx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    35 UE
    Edilen teşekkür: 262

çok güzel bir çalışma olmuş elinize sağlık. kullandığınız malzemin adı nedir ?

Serhat SİPAHİOĞLU
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BT 4942

Dostlar malzemeyi Oto döşemecide buldum. Bir tarafı zift katmanlı bir tarafı 1 cm kalınlıkta keçe. ses ve ısı için araçlarımızda kullanılan standart bir malzeme. Aynı malzemenin ziftsiz olanı da var.
    Gezgin Gp.

Muharrem AYTÜRK
    fraust - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yakut Kırmızı
    Edilen teşekkür: 162

pedal kısmından da ses geliyor diyorlar....
    oraya da yaptın mı?
    Ya kendine bir yol seçmelisin, ya da kendi çizdiğin yoldan gitmelisin!..

Serhat SİPAHİOĞLU
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BT 4942

oradaki izolasyon kalın tutulmuş. pay yok ikinci kat için. ayrıca da oldukça karmaşık bir bölge hiç girişmedim.
    Gezgin Gp.

Orhan Filiz
    orhflz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Afyonkarahisar
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Konu ile ilgili olarak bir kaç şey sormak istiyorum, diğer yapan arkadaşlardan da yardım bekliyorum.

Elimde sizdeki ürünün ziftli değilde alüminyum kaplı olanından var.
    Özellikle bagaj bölümüne ve kapılara bu uygulamayı yapmak istiyorum.
    Bu gün öylesine bir baktım ama bagaj kapağındaki plastiğin mesela nereden söküleceğini anlamadım, bilen varsa çok yardımcı olacak gerçekten.

Aynı şekilde sizin çalışmanızda mesela yan direklerdeki plastik kaplamayı nasıl çıkarttınız
    Bu izolasyon malzemesini sadece yüzeye yayıp bırakıyormusunuz ya da herhangi bir yapıştırma işlemi var mı?
    Elimde bitüm esaslı bir katmanı yine alüminyum kaplı su izolasyonu için bant var , özellikle titreşim için bunu bagaj havuzuna yapıştırarak üstüne de keçeyi uygulamayı planlıyorum, sonuç uğraştığıma değer mi acaba merak ediyorum.

Ustalardan yardım bekliyorum.

ibrahim ibrahim
    lawyer8386 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 3

bunları yapmak gerçekten beceri ister...ben asla sökemem arabadan herhangi bir yeri...acaba bu izalasyonu yapan yerler varmı bu şekilde kapsamlı...(ankarada)

murat imre
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35ufc68

Alıntı orhflz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konu ile ilgili olarak bir kaç şey sormak istiyorum, diğer yapan arkadaşlardan da yardım bekliyorum.

Elimde sizdeki ürünün ziftli değilde alüminyum kaplı olanından var.
    Özellikle bagaj bölümüne ve kapılara bu uygulamayı yapmak istiyorum.
    Bu gün öylesine bir baktım ama bagaj kapağındaki plastiğin mesela nereden söküleceğini anlamadım, bilen varsa çok yardımcı olacak gerçekten.

Aynı şekilde sizin çalışmanızda mesela yan direklerdeki plastik kaplamayı nasıl çıkarttınız
    Bu izolasyon malzemesini sadece yüzeye yayıp bırakıyormusunuz ya da herhangi bir yapıştırma işlemi var mı?
    Elimde bitüm esaslı bir katmanı yine alüminyum kaplı su izolasyonu için bant var , özellikle titreşim için bunu bagaj havuzuna yapıştırarak üstüne de keçeyi uygulamayı planlıyorum, sonuç uğraştığıma değer mi acaba merak ediyorum.

Ustalardan yardım bekliyorum.
    orhan kardeşim bagaj kapağının iç kısmında elle tutmak için bir yuva var bu yuvanın içinde 1 tane yıldız vida var.onu sök daha sonraplastiği elinle sactan asılarak ayır,çatırdayacak korkma plastik çivilerin sesi,elindeki malzeme güzel,söktüğün plastiğin içini kaplayabilirsin.kaplamadan önce sac kısımlara bitümlü malzemeden bagaj sacının içlerine uygulayabilirsin.kapladığın plastiğin içindeki çivilerin yuvasına rahat geçmesi için çivilerin etrafını düzenle,bu malzemeyi silikonla veya derby ile sabitle takarken ayrılmasın.kapı direklerindeki plastiği de eşik çıtalarının iç kısmındaki vidaları komple sök direğin önündeki ve arkasındaki kapı fitilini ayır vida varsa sök sonra asılarak çivilerin yerinden ayrılmasını sağla,ama sakın önce üstteki krem rengi plastiği önce çıkarmaya çalışma çünkü siyah plastiği ayırdığında üstteki plastiği tutan vidayı göreceksin,bunuda ayırdıktan sora ver yalıtımı gitsin. tabiki faydasını göreceksin,hele birde stepne havuzundan ön koltukların arkasına kadar yalıtırsan çok daha güzel olur ....
    punto kadar zevk verseydin güzelim,vites yerine elinden tutardım sevgilim...

19. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Orhan Filiz
    Nereden
    Afyonkarahisar
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Alıntı operatormurat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    orhan kardeşim bagaj kapağının iç kısmında elle tutmak için bir yuva var bu yuvanın içinde 1 tane yıldız vida var.onu sök daha sonraplastiği elinle sactan asılarak ayır,çatırdayacak korkma plastik çivilerin sesi,elindeki malzeme güzel,söktüğün plastiğin içini kaplayabilirsin.kaplamadan önce sac kısımlara bitümlü malzemeden bagaj sacının içlerine uygulayabilirsin.kapladığın plastiğin içindeki çivilerin yuvasına rahat geçmesi için çivilerin etrafını düzenle,bu malzemeyi silikonla veya derby ile sabitle takarken ayrılmasın.kapı direklerindeki plastiği de eşik çıtalarının iç kısmındaki vidaları komple sök direğin önündeki ve arkasındaki kapı fitilini ayır vida varsa sök sonra asılarak çivilerin yerinden ayrılmasını sağla,ama sakın önce üstteki krem rengi plastiği önce çıkarmaya çalışma çünkü siyah plastiği ayırdığında üstteki plastiği tutan vidayı göreceksin,bunuda ayırdıktan sora ver yalıtımı gitsin. tabiki faydasını göreceksin,hele birde stepne havuzundan ön koltukların arkasına kadar yalıtırsan çok daha güzel olur ....
    Teşekkürler ayrıntılı cevabınız için
    İnşallah becerebilirim

Orhan Filiz
    Nereden
    Afyonkarahisar
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Murat usta yardım lazım
    İlk önce bagaj bölümünden başladım, bagaj kapağındaki plastiği sizin açıklamanız sayesinde bir güzel söktüm
    elimin uzanabildiği yerlere, bitümlü malzemeyi ile ısı tabancası ile ısıtarak yapıştırdıktan sonra boşluklara sünger takviyesi yaptım , ardından plastiğin arka tarafını keçe ile bir güzel kapladım, plastiğin köşe ve kenar kısımlarını da bi tarafı yapışkan bantlı süngerle incecik doladıktan sonra kapakla işim bitti.

bagaj havuzunu boşaltınca bendeki bitümlü malzemeye benzer zaten çok sayıda yerine yapıştırıldığı gördüm. İşin ilginç yanı ise arka koltuğun altında ise keçe kaplı olduğunu görmem idi, eski sahibi mi yaptı bilmiyorum artık.

Neyse rahatladım bir tek kapılar kaldı derken, kapıda ki üç adet vidayı söktüm, altan biraz çekince gacırtı eşliğinde plastik geliyor lakin cam açma kolunu bir türlü sökemedim
    Orası çıkmadığı içinde plastik ayrılmadığı gibi şimdi eskisi gibi de takamıyorum ayırma işleminde plastiğin cam kısmında fitilli kısmını bir türlü yerleştiremiyorum

Bu cam açma kolunu nasıl çıkartıcam , yardım lazım
    Konu orhflz tarafından (17/04/2011 Saat 17:10 ) değiştirilmiştir.

22. Bu mesaj için teşekkür edenler:

murat imre
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35ufc68

orhancığım kolay gelsin,kapıların iç döşemesinisökmen için.önce plastiğin en altındaki yıldız başlı vidaları sök,daha sonra kapıyı kapatmak için elinle tuttuğun sapın altında2 tane alyan başlı cıvata,kapı açma tetiğinin altındaki şekli sim karta benzeyen küçük plastik kapağı sök altındaki 3. alyan başlı cıvata var bunları sök,daha sonraplastiği ayırdığında plastiğin iç tarafında kapı açma tetiğine giden halat var halatın ucunda L şeklinde pim var bunu yan tarafa çekerek yuvasından çıkar,az gerisinde halatı gergin tutan ,ve bir yuvaya girmiş olan yuvarlak bir plastik varonuda çıkardıktan sonra plastiği kenara koyabilirsin,varsa kablo soketleri onlarıda itina ile sök...

murat imre
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35ufc68

Alıntı orhflz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Murat usta yardım lazım
    İlk önce bagaj bölümünden başladım, bagaj kapağındaki plastiği sizin açıklamanız sayesinde bir güzel söktüm
    elimin uzanabildiği yerlere, bitümlü malzemeyi ile ısı tabancası ile ısıtarak yapıştırdıktan sonra boşluklara sünger takviyesi yaptım , ardından plastiğin arka tarafını keçe ile bir güzel kapladım, plastiğin köşe ve kenar kısımlarını da bi tarafı yapışkan bantlı süngerle incecik doladıktan sonra kapakla işim bitti.

bagaj havuzunu boşaltınca bendeki bitümlü malzemeye benzer zaten çok sayıda yerine yapıştırıldığı gördüm. İşin ilginç yanı ise arka koltuğun altında ise keçe kaplı olduğunu görmem idi, eski sahibi mi yaptı bilmiyorum artık.

Neyse rahatladım bir tek kapılar kaldı derken, kapıda ki üç adet vidayı söktüm, altan biraz çekince gacırtı eşliğinde plastik geliyor lakin cam açma kolunu bir türlü sökemedim
    Orası çıkmadığı içinde plastik ayrılmadığı gibi şimdi eskisi gibi de takamıyorum ayırma işleminde plastiğin cam kısmında fitilli kısmını bir türlü yerleştiremiyorum

Bu cam açma kolunu nasıl çıkartıcam , yardım lazım
    orhan bagaj havuzundaki fabrikasında yapılmış olan bitümlü yalıtım yeterli değil,sadece keçede kurtarmaz,elin değmişken ön koltukların arkasından ,arka çamurlukların bagajın içinde kalan bombeli taraflarını,stepne havuzunu falan komple bitüselfle kapla üzerine yalıtım keçesi at boşluklarada izocam veya taş yünü falan doldur...

25. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Sayfa 1/2 12 SonSon