Alıntı sinaga Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Teşekkür ediyorum.
Yokuştur da ise dediğiniz gibi, hızda fazla bir değişme olmuyor. Hızı sabitleme için sürekli devir yükseltiyor (bugün denedim) 110 kim ile başladığım yokuşu hiç karışmadan 105_110 arası bitirdim
Alıntı grandeizmit Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Rampa diyince ben 5. vitesde 110 km hızla gidilen bir yeri kastetmedim. Benim rampadan kastım 2. vites 3500 devirde 1.4 motorun bağıra bağıra 40 km hıza ulaştığı yer.
Duz yolda da 2. Viteste 3500 de 40km hiz yapar, rampa asagi da yularinda.. ozetle boyle diyeyim...rampada sesin artmasi biraz da yakit sarfiyatindan... duz yolda uzun sure 2. Viteste 40km hizda,,3500 devirde gitmedigimizden,,rampadaki uzun mesafelerde sanki bagiroyormus gibi geliyor biraz da...
Sinaga, hizi sabitlemek icin surekli devir yukseltiyor dediginden konu buralara geldi... sabit hizda , rampadan dolayi hiz sabitleme olsun olmasin, devirin bagimsiz artmamasi gerekir... bahsettigi hiz farki 5km,,devirin de az oynama yapmasi normal, ama hiz sabit ise devirin oynamamsi gerekir, bunu sormustum esas...
1.4 fire da 5km hizda fark, 5. Viteste devirde 160lik oynama yapar gibi. dizelde devir farki 120 130 gibi olur... tam bilmiyorum su an...