Sayfa 4/77 İlkİlk 123456782454 ... SonSon
1563 sonuçtan 61 ile 80 arası

Konu: Fire Motor için LPG Sistemleri Genel Başlığı

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Nafiz UYBAT
    SONAX ALSANCAK 4216059 Nafiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 247

izmir de enriko aliberti üstünden BRC marka garanti dışı olmadan takılabiliyormuş.Anlaşmaları varmış.

Hakan Yalçın
    Radiance - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Petrol Yeşil
    Edilen teşekkür: 120

7 litre civarında yakıyorsa km de yaklaşık 21 kuruş tüketiminiz var demektir ki benim sattığım paliomun lpg tüketimi bu kadardı.

lpg taktırmanızın olumlu yanları
    yaklaşık % 30-35 civarı tüketiminiz düşer.

arabanın çekişiyle ilgili hissedilir bi fark yaşamazsınız.

arabayı satmak isteyince benzinin pahalı olması yüzünden benzinli araba
    almak istemeyen kişilerin aracınızla ilgilenme ihtimali artar.

olumsuz yanları ise,

kapalı otoparklara girmekte zorluk yaşarsınız.

bagajınızda stepne sorun olur.

sıralı sistem lpg dönüşümünün fiyatı ve ruhsata işlenmesi için yapacağınız masrafı çıkarmak için, eğer aracı çok fazla kullanmıyorsanız geçen süre bir kaç yılı bulabilir.

arabınızın orjinalliği bozulur hasbelkader montajı düzgün yapamazlarsa göstergelerde zaman zaman beliren arıza lambası, rolantide titreme, silkeleme gibi sorunlar canınızı sıkabilir.

3. Bu mesajı için 7 kişi Radiance'ye teşekkür etti:

Nafiz UYBAT
    SONAX ALSANCAK 4216059 Nafiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 247

1.2 16v 2005 paliom da var 65ytl ye 480 km gidiyor.Taktırmanın yakıtı Yarı dan fazla düşüreceğini düşünüyordum.Tabi şanssızlık olurda dediğiniz komplikasyonlar da oluşmazsa.titreme ıvır zıvır.ama stepne dediğin gibi sorun.

Peki aracımın 8v oluşundan kaynaklanabilecek bi sorun olurmu sizce arkadaşlar.

Hakan Yalçın
    Radiance - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Petrol Yeşil
    Edilen teşekkür: 120

lpg fiyatı benzin fiyatının yarısından zaten fazla, buna lpg tüketiminin litre olarak benzinden %20-25 fazla olması ve araçtaki herhangi bir arızanın veya gaz ayarının düzgün olmamasının direk tüketimi artıracağı düşünüldüğünde beklendiği kadar ucuza gelmediği görülecektir. İlk çalıştırmada harcayacağınız benzinide unutmamak lazım.

65 ytl ye 480 km ise şehir dışında ise normal bi değer ancak şehir içinde bu değeri yakaladım diyorsanız dizel araba alan birisi olarak benden iyi durumdasınız diyorum.

Bu arada 8v oluşundan kaynaklanan bi sıkıntı yaşayacağınız sanmıyoum. sıralı sistemlerde aracın benzin veya lpg ile çekişi arasında hissedilir fark yok.

6. Bu mesaj için teşekkür edenler:

7. 13/01/2008, 23:32

Sebep
    Konu zaten açılmış! ;)

8. 13/01/2008, 23:51

Sebep
    Konu zaten açılmış! ;)

Muhip Kazım Aksoyer
    Fire Active 1.4 8V 77Bg. mkaksoyer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Arizona Bej
    Edilen teşekkür: 23

yaklaşık 4bin km dir lpg kullanıyorum yakış 13 kuruş civarında aradaki fark kmde 8 kuruş civarında lpg fiyatını yaklaşık 20bin kmde çıkartıyor .benim için yaklaşık 9 aylık bir süre. bu arada hiç bir servis punto grandeye garantili lpg montajı yapmıyor. taktırıken ince simitlerden taktırın standart simitler kabarıklık yapıyor.eğer bagajlık fazla bir işin yoksa stepne içerde kalabilir.
    lpgnin her halukarda dizele uygun bir alternatif olduğunu düşünüyorum. hesapları yaptığımda ikisinde de aynı maliyetle yol yapıyorken aylık bakım masrafları arasında yaklaşık 50 ytlye yakın bir fark hesapladım ki zaten dizel lpg farkı satın almada 2300 ytlye yakın bir fark var.
    Konu mkaksoyer tarafından (14/01/2008 Saat 09:37 ) değiştirilmiştir. Sebep: imla hatası
    Fire Active 1.4 8V 77Bg.

serdar ince
    ince5757 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sinop
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 51

Kilometrede 210kuruş bence iyi bir değer ben şuan dizel arabamla aynı değeri yakıyorum.Arabanı yakın bir zamanda satmayı düşünmüyorsan ve bağaz sorunum olmaz diyorsan taktır derim.Yeni sistem sıralı sistem lpg ler gayet iyi.Arabanın garanti süresinin dolmasını beklersen zaman baya geçer birde sonra satarım belki arabayı diye taktırmazsın.Benim benzinli arabam varken taktırmaya karar vermiştim evdekiler yani arabaya lpg mi takılır diye engellemişlerdi beni sonra takmaya karar verdiğimde de artık araba eskidi değiştirmek gerekli demiştim.Anlıyacağın taktıramamıştım.

kenan çohatutar
    alaaddin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Manisa
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 3

benim 98 model otomatik corsa ya taktırmıştım yakıt harcaması bayağı fark etmişti sonra ayarı kaçtı nerdeyse benzinli gibi harcamaya başladı ve bir türlü düzeltememiştim çekişte bir kaybı olmamıştı satarken avantaj sağladı

Aslı KILINÇ
    quixotic2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    34 NLP 37
    Edilen teşekkür: 100

bir süre sonra motoru bitiriyor diyorlar. peki bunun için düşünceleriniz nedir?
    Daihatsu Copen

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

İlk çıkan lpg sistemlerinde bu sorun vardı yağlanma kaynaklı ancak mevcut sistemler oldukça gelişti.Araca zararı neredeyse yok gibi modern lpg dönüşümlerinin...

yakup goksu
    yakup1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Kirmizi
    Plaka
    ypg 83
    Edilen teşekkür: 12

bırak 7 litre yaksın.arkadaşıma sattığım marea simdi sanayi sanayi dolaşıyor.sıralıda düzen tutmuyor.

Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. misafir3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 375

arkadaslar bazı servıslerın lpg taklmadıgı dogru ama ıstanbulda bu sorun yok ben servısımle konustugumda 2000ytl cıvarı fıat verdı ve garantı kapsamından cıkmıyor ve lpg kendı servıs garantısını verıyor bu guvence altında ben taktırmayı dusundum suan aracım satılık eger satılmazsa mecbur taktıracagım eger dusunen ksııler varsa kırmakoto arayabılrıler irtibat tel02164518222 servısten murat beyle ırtıbata gecebılrıler bu konu hakkında bılgı alabılrıler. saygılarla..

Mustafa Akçay
    pdr42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 625

15 bin kmdir lpd kyllanıyorum. derler ya tık yok arada basıncı duser oda 2 dakikdaa laptopluk iş. her neyse 1 sene kıyamadım taktırmaya 1 senede 10 in yapmısım taktırdım 5 ayda 15 bin yaptım lpg de en önemlisi markadan ziyade ustadır eger usta takamasın yukarıdaki sorunların hepsini yasarsın. son zamlardan sonra yaktıı hesaplamadım ama bu yaz 1540 iken lpg aracım uzun yolda 110 lira sehir içinde 125 lira yakıyodu.. bu değerler benzinlide sehir dısı 180 sehir içi 220 iidi var gerisini sen hesap et..
    haa bu arada motor oldurme hikayesine gelince . ..
    herkes bu konuda bişey soyluyor ama kanıtlanmıs bi durum yok. cevremde reno 12 tnx kullanan ve 10 yıldır lpg ile kullanılan ticari taksi arac var. arkadsımdır kendisi.. daha motor değişmedi..
    karar senin.

Muhip Kazım Aksoyer
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Arizona Bej

lpg motor bitirir kısmı külliyen yalandır . olay bilgisiz insanların araç az yaksın diye aşırı fakir ayar yapmaları sonucu yanma sıcaklığının aşırı yükselmesi ve motorun kropaj yapmasından ibarettir.
    bu arada garantiden kastımız nedir ona bakmak lazım eğer garantiden bahsediyorsak tofaş garantisinden bahsetmeliyiz benim gaz taktırdığım eski ortağımda gaz sistemine garanti verdi. servis garantiyi kendi veriyor diyorsunuz eğer şehirdışında başka bir serviste araçta gaz kiti var diye sisteme not düşülüp araç garantiden çıkarsa o servis bana cebinden komple motor yapabilecek mi ona bakalım..
    Fire Active 1.4 8V 77Bg.

serdar ince
    ince5757 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sinop
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 51

Lpg de sorun kuru yakıt olmasından dolayı motorum sürtünmesinin fazla olmasından kaynaklanıyor.Bunu en aza indirmek için lpg li arabalara özel yağ kullanırsın birde sitede femolinin sattığı borpower katkı maddesi kullanarak motora verdiği zararı en aza indirirsin.Yeni sistem lpg ler motor sıcaklığı belli bir sıcaklıpa gelene kadar benzinde çalışıyor ama bun süreyi azalta biliyorsunuz en azından özellikle kışın ilk çalışmada aracınızı benzinle biraz çalıştırır isen sorun yaşamazsın sanırım.

Muhip Kazım Aksoyer
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Arizona Bej

kuru yakıttan kastımız eski tip döküm kapaklı motorlarda (örneğn taunus anadol ) sibop kayıtlarının yağlanmasını sağlayan normal veya süper benzinin içindeki kurşundur. kurşunsuz benzinin adındanda anlaşılacağı üzere içinde kurşun miktarı 0 kabul edilebileceğinden yağlayıcı herhangibir içerik bulunmamaktadır.
    motor yaptırılması esnasında sanayideki rektefiyecilerimizin pek çoğu honlama yaparken yağlama çiziği açısını tutturamadıklarından veya ikinci kalite gömlekler kullanıldığından motor gömlek aşıntısı aşırı olmakta bilinçsiz ustalarımız bunu lpg kuru yakıttır gibi bir yorumla geçiştirmektedirler.
    lpg de olabilecek yegane değişiklik yanma odasının içinde oluşan yanma esnasındaki +10 derecelik fark olup bu olay belki bir derece soğuk buji yardımıyla kompanse edilmekte çoğu şartlarda buna da gerek kalmamaktadır.
    Fire Active 1.4 8V 77Bg.

20. Bu mesajı için 3 kişi mkaksoyer'ye teşekkür etti:

t b
    TunFeB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 331

Standart brc

arkadaşlar merhaba. 1.4 fire dynamic grande puntoma lpg taktırcam. bi yerden fiyat aldım ve brc nin iki farklı modelini söyledi eski sistem dediği fast modeli 1600 ytl, yeni sistem dediği my07 ise 1500 ytl. peşin fiyatları bunlar. bu modeller hakkında bi bilgisi ya da tavsiyesi olan var mı acaba. son olarakta montaj olarak kaliteli iş yapan yerler hakkında deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim. başka marka tavsiyeniz var mı ve şu an tüketiminiz ne kadar arkadaşlar. zaman ayıran arkadaşlara şimdiden teşekkürler.
    Konu TunFeB tarafından (18/02/2008 Saat 17:03 ) değiştirilmiştir.

SpongeBoq sungerbob
    ahmety - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    34 xx
    Edilen teşekkür: 1

arkdaslar 1.4 95 beygır puntom 5 ay once deha otomotıvde lpg takıldı ıtalyan marka BRC garantılı aracım lpg den once 250 kurus yakıodu km de sımdı ıse 158 kurus yakıo we ustunde 205 40 17 lastık war buna ragmen bole bı fıyat yakıo war gerısını sız dusunun cebımde kalıo artık paralarım we performansı etkılemıo tamponuda delırmenıze gerek yok ben tamponun altına taktırdım we kımse anlamıo ıstanbuldakı cewahır alıswerıs merkezı dahıl her otoparka gırdım we kımse bısı anlamadı takıcak arkadaslara tawsıye ederım

Mustafa Akçay
    pdr42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 625

arkadaslar bende atiker kullanıyorum. 17 bin km dir biniyorum ve herhnagi bir sıkıntısı yok. sorularınız olursa ayrdımcı olmaya calsıırım. 15000 ytl vermeye gerk yok 1200 ytl yerli malı yurdun malı hehrangi bir sıkıntııs yok admalar buralarda ne yatırım yapmıslar ben bizzat gittim gordum fabrikasını. memnunum sizede tavsiye ederim

Sayfa 4/77 İlkİlk 123456782454 ... SonSon