Sayfa 11/12 İlkİlk ... 789101112 SonSon
231 sonuçtan 201 ile 220 arası

Konu: Starjet Motor için LPG Sistemleri Genel Başlığı

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    M.OğuzhaN ÇELİK
    eexelanss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06BY8509
    Edilen teşekkür: 460

Alıntı sanyu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bende konya da landi renzo omegas taktırdım. Performansta hiç kayıp olmadı.Bu günlerde tüp varken benzine geçiyor.Böyle bir sorun yaşadım.(hatta lpg bölümüne başlık açtım)Bir de 80 le yokus çıkarken tekleme yapıyor.Bu ufak bir öksürük gibi oluyor.Şu ana kadar beni rahatsız etmedi.Hiç sorun yaşamayanlarda ufakta olsa tekleme olmuyor mu?
    Sizin yazdıklarınızın lpg li starjetlerin kronik sorunu.. Aynen dediğiniz gibi tekleme oluyor araçta..
    Bence problem tamamen yazılımsal bunu şuna dayanarak söylüyorum eski aracım starjetti ve aynı problemleri yaşadım.. Hazır olarak bir proglam yüklenmişti lpg ecu suna ondan sonra düzelmişti bu problemler..
    BY Turbo SPORT 150 HP

2. Bu mesaj için teşekkür edenler:

sanyu sanyu
    sanyu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 25

Alıntı eexelanss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sizin yazdıklarınızın lpg li starjetlerin kronik sorunu.. Aynen dediğiniz gibi tekleme oluyor araçta..
    Bence problem tamamen yazılımsal bunu şuna dayanarak söylüyorum eski aracım starjetti ve aynı problemleri yaşadım.. Hazır olarak bir proglam yüklenmişti lpg ecu suna ondan sonra düzelmişti bu problemler..
    inş yazılımsaldır.yoksa o kadar para verdik landirenzoya 1650 tl.sorun vermesin diye bu kadar para verdik.regulatör bozulması olursa moraliim bozacak.peki sizin lpg markanız neydi?.malesef starjet konusunda lpg firmaları bi haber.

gökhan s.
    qwertasdf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Çankırı
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    .
    Edilen teşekkür: 20

arkadaşlar ankarada starjet motora daha önceden lpg montajı yapmış ve tecrübeli bir usta bilen var mı? brc bayisi olması tercihimdir.

mfgunes
    Ziyaretçi mfgunes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı qwertasdf Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ankarada starjet motora daha önceden lpg montajı yapmış ve tecrübeli bir usta bilen var mı? brc bayisi olması tercihimdir.
    Şaşmazda 2a var opetin karşısı orda Ferhat usta var 2a brc yazıyor kaliteli ve bilgili bir ustadır

Onur YILDIRIM
    onryldrm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 27

Arkadaşlar bende Starjet teklemesinden şikayetçi olduğum için hepinizin yazısını okudum. Ben sorunumu Bayrampaşada Zavoli dönüşüm merkezi Şahin Balansta Çözdüm. bütün sorun yanlış montajdan kaynaklı. Bundan önce 2 tane Zavoli dönüşümcülerine gittim sadece bilgisayardan değerleri değiştirdiler. Şahin Balansta sorun direk enjektörlerin çaplarında olduğu anlaşıldı. 4 enjekktörün 2 si 1.8mm 2 si 2mm çapında olur mu? kafasına göre takmış adamlar. Bunların hepsini aynı çapla değiştirince araba kendine geldi. Gaz verdiğim zaman önce devir düşüp sonra yükseliyordu. şimdi benzinde nasılsa gazda da aynı.

Şahin Balansa ilk defa gitmeme rağmen ilgilerinden memnumun gönül rahatlığıylada tavsiye ederim. Yasin Ustayı bulun tekleme probleminizi çözsün.

İyi Forumlar.

eren çokçetin
    erennnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 3

arkadaşlar merhaba,

atiker marka lpg sistemimde bu zamana kadar silkeleme dışında bir problem yaşamazken, yaklaşık 1 aydır sabahları çalışırken motor gaz almamakta ve motor hatası vermekte. eksozda patlamalar olmakta ve ısındıktan sonra tüpe geçirdiğim zaman da benzinde kullanmak istediğimde tüpte fırlayan araba benzinde ciddi yığılıyor...gaz yemiyor...

arkadaşlar acil destek lütfen...

Şimdiden teşekkürler...

M.OğuzhaN ÇELİK
    eexelanss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06BY8509
    Edilen teşekkür: 460

Alıntı erennnn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba,

atiker marka lpg sistemimde bu zamana kadar silkeleme dışında bir problem yaşamazken, yaklaşık 1 aydır sabahları çalışırken motor gaz almamakta ve motor hatası vermekte. eksozda patlamalar olmakta ve ısındıktan sonra tüpe geçirdiğim zaman da benzinde kullanmak istediğimde tüpte fırlayan araba benzinde ciddi yığılıyor...gaz yemiyor...

arkadaşlar acil destek lütfen...

Şimdiden teşekkürler...
    Merhaba,
    aracınızın gaz ayarı düzgün yapılmadığı için zamanla benzin haritası değişmiş ve sft değerleri aşağı düşmüştür.. Bu da bir müddet sonra sabahları ilk çalıştırmada titreme, gaz yememe ve patırıtlar şeklinde ortaya çıkıyor..
    İzleyeceğiniz yol şu,
    Aracınızı benzine alıyorsunuz ve 300-400 km yol yapıyorsunuz ( STF değerine göre değişir belki 100 km bile yeterli olabilir)
    Zaten benzinde kullanmaya başladıktan kısa bir süre sonra aracın ilk çalıştırmalarda normale döndüğünü hissedeceksiniz ve bir müddet sonra araç tamamen normale dönecek..
    Araç normale döndükten sonra (STF değerleri normale dönünce) doğru lpg ustanıza gidiyorsunuz (bu süre zarfında aracı kesinlikle lpgde kullanmayacaksınız) ve tekrar lpg ayarları yaptırıyorsunuz, ince ayar yapılması lazım yani benzin değerlerine göre bir ayar çekilmesi lazım aksi halde ilerleyen zamanlarda aynı şey başınıza gelir...

Şayet bir müddet benzinde kullanıp araç düzelince ayar yaptırmadan tekrar lpg de kullanmaya kalkarsanız 2 en fazla 3 gün sonra stf değerleri yine aşağı düşecektir.. o yüzden düzelince mutlaka hiç lpg kullnamadan lpg ayarına gitmeniz lazım..

Tabi bu söylediklerim aracınızda başka problemler yoksa geçerli...
    Zaten 150 -200 km benzinde kullanınca düzelir şayet düzelmezse başka problem var demektir.. Örneğin benzin pompası tembelleşirsede aynı sorunlar meydana gelir onuda söyleyim...Benzin pompasıda neden tembelleşir (tembellikten kastım yeterli basıncının karşılayamaması) araç lpg li olduğu için benzin almazsınız veya hep çok az benzinle gezersiniz dolayısıyla benzin pompası daha çabuk ısınır ve zamanla bozulur dolayısıylada bu tür sorunlarla karşılaşırsınız...
    Benzin pompasından olup olmadığınıda anlamanın bir yolu var oda şu depoyu en az yarıya kadar doldurcaksınız ve öyle deneyeceksiniz.. Şayet araç normal bir şekilde çalışırsa gaz ayarlarınızda bir sıkıntı yok benzin pompanız size oyun oynuyor demektir..
    Konu eexelanss tarafından (30/01/2013 Saat 10:52 ) değiştirilmiştir.
    BY Turbo SPORT 150 HP

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

FATİH GÖKMEN
    iskocyali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Edilen teşekkür: 2

arkadaşlar merhabalar ben konuyla ilgili tekrar yazıyorum. daha önceki yazımda cep telefonumu da yazmıştım 3 5 arkadaş aradı yardımcı olmaya çalıştım inşallah olmuşumdur. değerli starjet kullanıcısı dostlarım aracıma Ankara Olgun LPG de tüp taktıralı 1.5 sene oldu bu süre zarfı içinde hiçbir sorun yaşamadım geçenlerde havaların soğuması ile birlikte sabah çalıştırırken arabanın arıza lambası oldu servise götürdüm hatanında gaz dan olduğu anlaşıldı opetten gaz alıyordum oda yağlı olduğu için böyle bir arıza verdi şuan gazımı Shell den alıyorum ne tekleme , ne sarsıntı nede başka bir sorun hiçbir şikayetim yok daha önce atiker ,brc, OMWL, MTM takıldı ancak hiçbiri işe yaramadı hepsinde aynı sorunu tekleme sorununu yaşadı. tecrübe tmiş biri olarak size şunu tüm samimiyetimle söyleyebilirim ki OLGUN LPG LANDİRENZO DAN ŞAŞMAYIN TSI MOTORLARA BİLE TAKIYORLAR . benim ağzım yandı başkalarının yanmasın acı deneyimler yaşamayın arkadaşlar söz dinleyin bu forumu okumadan tüp taktırmayın

M.Furkan Çelenli
    celenlee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 617

Bu 4 tüpü de sırayla bu aracınıza mı taktınız?

Birde yağlı LPG nedir ya biraz daha detayı var mı ??

FATİH GÖKMEN
    iskocyali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Edilen teşekkür: 2

Alıntı celenlee Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu 4 tüpü de sırayla bu aracınıza mı taktınız?

Birde yağlı LPG nedir ya biraz daha detayı var mı ??
    evet bu saydığım 4 marka lpg kiti de takıldı hepsi aynı hayatı verdi ve hatta atikerde hiç çalışmadı. birde yağlı lpg konusuna gelirsek ben daha önceki aracım dizel olduğu için hep opetten akaryakıt alırdım alışkanlık olduğu için gazı da oradan almaya devam ettim . belli bir süre sonra kışın arabamı sabah çalıştırdığımda gaza geçtiğinde araba resmen öksürüyor ve arıza lambasını yakıyordu enjektördendir dedim yenisini aldım yine yaptı baya bi uğraş verdikten sonra LPG montajını yapan Ankara olgun lpg ye gittim kiti incelediler sorun çıkmadı değerli ustam birde enjektörlere bakmaya karar verdi enjektörleri söktü ve içinden resmen zift aktı. basınç makinasında temizledikten sonra tekrar montajını yaptı . ustamın tavsyesidir. Opetin gazı katkılı olduğu için yağ katmanı yapar ve enjektörleri tıkar dedi. shell den şaşma dedi yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum shelli hiç bir sıkıntı yok sanki çekişi de arttı gibi

Ali Tandogan
    Castell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    34
    Edilen teşekkür: 213

Alıntı iskocyali Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet bu saydığım 4 marka lpg kiti de takıldı hepsi aynı hayatı verdi ve hatta atikerde hiç çalışmadı. birde yağlı lpg konusuna gelirsek ben daha önceki aracım dizel olduğu için hep opetten akaryakıt alırdım alışkanlık olduğu için gazı da oradan almaya devam ettim . belli bir süre sonra kışın arabamı sabah çalıştırdığımda gaza geçtiğinde araba resmen öksürüyor ve arıza lambasını yakıyordu enjektördendir dedim yenisini aldım yine yaptı baya bi uğraş verdikten sonra LPG montajını yapan Ankara olgun lpg ye gittim kiti incelediler sorun çıkmadı değerli ustam birde enjektörlere bakmaya karar verdi enjektörleri söktü ve içinden resmen zift aktı. basınç makinasında temizledikten sonra tekrar montajını yaptı . ustamın tavsyesidir. Opetin gazı katkılı olduğu için yağ katmanı yapar ve enjektörleri tıkar dedi. shell den şaşma dedi yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum shelli hiç bir sıkıntı yok sanki çekişi de arttı gibi
    Opetin katkılı olduğu için enjektör tıkıyor demişsin ama bayii farklılığı filtre durumunda etki edebilir..... Shell iyidir Opet kötüdür demek yanlış olur bayiiden bayiiye fark ediyor çünkü.....

serkan sek
    serkanceber - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yakut Kırmızı
    Plaka
    35
    Edilen teşekkür: 11

Lpg de Tekleme Sorunu

Lpg de tekleme sorunu karbüratörlü ve sıralı sistemlerde genellikle ateşleme sisteminden meydana gelir. Karbüratörlü sistemlerde tekleme medana geldiğinde öncelikle Lpg servisine giderek aracın Lpg ayarında problem varmı yokmu kontrol ettirmeliyiz.

Lpg ayarında sorun yoksa ve araçta tekleme problemi devam ediyorsa araç tamir servisine giderek bujiler ve ateşleme sistemine ait parçaları kontrol ettirerek arızalı parçayı tespit ettirip değiştirmeliyiz. Arızalı parça değişiminden sonra Lpg de tekleme sorunu ortadan kalkacaktır.

Sıralı sistem lpg li araçlarda aracın ateşleme sisteminde hata yoksa ve benzinde her hangi tekleme durumu görünmüyosa lpg enjektörlerinden biri arıza yaptığından dolayı lpg de tekleme sorunu ortaya çıkmaktadır.

videoyu izleyin arkadaşlar..

https://www.youtube.com/watch?featur...&v=7qxzxGzsHL0

Ercan Bym
    Leoapricorn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 0

Standart Landırenzo

Ben de Landırenzo taktırdım, İstanbul kartal Olgun lpg de sorunsuz kullanıyorum 30.000 KM dir.

Kamil Kırıkcıoğlu
    kamil48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Muğla
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 1

Selam arkadaşlar.Ben yaklaşık 20 gün önce Gp 1.4 16v 95 bg starjet dynamic aldım.Araç aldığımda benzinliydi 2 gün sonra Atiker lpg kiti taktırdım. Araçta yukarıda anlatılan problemler ortaya çıktı.Lpg ustası ile takmadan önce uyum sağlamazsa sökme şartı ile anlaşmıştık.Araç problem yaratınca önce yeni bobinlerle denedik.Problem azalmasına rağmen tamamen çözülmedi.Usta Bobinleri değiştirmekten vazgeçip Atiker kitini söküp Zavoli lpg kiti taktı. Şuan aracın bütün problemleri düzeldi ve aracın çekişinde büyük fark var.Bu sebeple yeni taktıracak arkadaşlar Atiker taktırıp hiç uğraşmayın derim.

Ali Tandogan
    Castell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    34
    Edilen teşekkür: 213

Standart Atiker mi Zavoli mi?

Alıntı kamil48 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar.Ben yaklaşık 20 gün önce Gp 1.4 16v 95 bg starjet dynamic aldım.Araç aldığımda benzinliydi 2 gün sonra Atiker lpg kiti taktırdım. Araçta yukarıda anlatılan problemler ortaya çıktı.Lpg ustası ile takmadan önce uyum sağlamazsa sökme şartı ile anlaşmıştık.Araç problem yaratınca önce yeni bobinlerle denedik.Problem azalmasına rağmen tamamen çözülmedi.Usta Bobinleri değiştirmekten vazgeçip Atiker kitini söküp Zavoli lpg kiti taktı. Şuan aracın bütün problemleri düzeldi ve aracın çekişinde büyük fark var.Bu sebeple yeni taktıracak arkadaşlar Atiker taktırıp hiç uğraşmayın derim.
    Atiker BRC yada Zavoli arasında neredeyse yarı yarıya fark var....... Ama tabi ucuza kaçınca uyumsuzluk problemleri baş gösterebiliyor....... Her ne kadar usta ve işçilik en önemli faktörlerden biri olsada kitlerin kendi içlerinde kaliteside çok önemli........ Demek istediğim elinize bi atiker bide Prinsin kitini alın daha montajını yaptırmada arada fark olduğunu anlarsınız...... Tabi amacım marka kötülemek yada övmek değil... Ben herzaman işçiliğin en önemli faktör oldğunu vurgulamaya çalışıyorum......

ali haydar durmuş
    ahdcgg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 19

s.aleyküm arkadaşlar benim aracımda atiker marka lpg var aracımda tekleme sorunu yapıyordu doğal olarak balıkesirdeki efe otogaza gittim onlar epey bi halletti ama bi sorun kaldı araba normal devirdeyken yani boşa atığında yada kırmızı ışıkta durmak için vitesi düşürdüğümde araba istop ediyor ordaki abiler adapte ettir falan dediler nasıl yapabilirim yardımcı olabilecek var mı

ali haydar durmuş
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Orleans Mavi

güncel

ali haydar durmuş
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Orleans Mavi

güncel

gokhan unal
    gpgokhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Derin Mavi
    Plaka
    16K2529
    Edilen teşekkür: 0

Standart Ce: Starjet Motor için LPG Sistemleri Genel Başlığı

Arkadaşlar ben aracıma ATİKER İN gold marka kitini taktırdım . Montaj yapılmadan atiker bayisi İKİLER otogaz fatih usta takmış olduğu kit araçta problem yaratırsa iade alacağının sözünü verdi . Montajı yaptığı andan itibaren sorunlarım bitmedi ( tekleme,arıza ışığı,çekiş düşüklüğü) dört gün boyunca işimi bırakıp servise git gel yaptım , test sürüşü için 230 tl yakıt harcadım herseferinde bu sefer oldu abi deyip beni salladılar .

Montajı ilk yaparken emme manifoldunu 5 yerinden deldiler arıza verince yanlış delmişiz deyip o 5 deliğin 4 tanesini plastik kaynak yaptırdılar ama hava kaçırdığı için sunfix macunla kapattılar . Sonra 8 delik daha deldiler manifolda o deliklerde hava kaçırınca onlara sunfix macuna buladılar heryeri ama araçtaki sorunlar çözülmedi . Enson abi bi program atacağım gel deyince kabul etmedim bunun sökülmesini paramın iade edilmesini istiyorum dedim .

Abi arabada sıkıntı yok sen kullanmayı bilmiyon dediler iade alamayız biraz bastırınca atiker müşteri hizmetleri falan iade alacaklarını söylediler ben 13 yerinden delinen sıfır fiyatı 1640 tl olan manifoldunda değiştirilmesini talep ettim zor bela kabul ettiler . Sen parçayı bul parasını biz ödeyeceğiz dediler işimi gücümü bırak sanayi sanayi çıkmacılarda parça aradım 1100 tl ye buldum ikiler lpg yi arayıp parçayı bulduğumu fiyatını söyledim usta biz o parayı veremeyiz manifolda kaynak yaptıralım dediler bende daha önceki yaptığınız kaynak tutmadı dedim ya ben onu öylesine tamponcuda kaynattırdım şimdi sağlam yapacam dedi bende kabul etmedim şimdi önümüzde hukuk maratonu var tüketici mahkemesinde bu firmaya dava acacağım siz siz olun yaparız abi ederiz abi diyen adamlara güvenip arabanızı emanet etmeyin .

Fırat Özdeş
    cavalier79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 68

Standart Ce: Starjet Motor için LPG Sistemleri Genel Başlığı

merhaba
    bende ıstanbul cevreoto gaz a gittim. wentgaz osb 2 li bir model tavsiye ettiler montaj içinde ortalama 1.5 gün kendilerinden çok eminler benide tatmin ettiler fiyat avantajı muazzam. tavsiye verebilecek varmidir

Sayfa 11/12 İlkİlk ... 789101112 SonSon