Sayfa 9/15 İlkİlk ... 5678910111213 ... SonSon
286 sonuçtan 161 ile 180 arası

Konu: Cruise Control Butonu Sonradan Yapılıyormuş :)

Ali T
    Veteriner Hekim alixxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 497

Alıntı tyilgin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Üstteki diye bahsettiğiniz soket bu sanırım. Bu sokette debriyaj bedalının arka tarafında kalan bölgede değil, direksiyonun kapaklarının altında, direksiyon bölgesinde anladığım kadarı ile.
    Aynen öyle Tarık bey kapakları söktüğünüzde üst tarafta sinyal koluna takılı olduğunu göreceksiniz. Alttada bir soket var fakat onunla fazla uğraşmayın çünkü teyp tuşları, korna ve airbagin bağlı olduğu soket o.

Tarık .
    tyilgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Edilen teşekkür: 248

Alıntı ali Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    işte bu da dün çektiğim bir video

IMG_0024 - YouTube
    Yol bilgisayarınızda bir sıkıntı yok dimi, sanırım videoda görünmemiş. Uzun zamandır bu işe zaman ayırmak istiyordum ama vakit bulamıyordum. Öyle bir gaz verdiniz ki videoları da gördükçe duramaz oldum.
    elm327 yi de dx ten sipariş verdim. bakalım ne zaman gelecek.
    Ne mutlu Türküm diyene.

Tarık .
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bolero Kırmızı

Aynen öyle Tarık bey kapakları söktüğünüzde üst tarafta sinyal koluna takılı olduğunu göreceksiniz. Alttada bir soket var fakat onunla fazla uğraşmayın çünkü teyp tuşları, korna ve airbagin bağlı olduğu soket o.
    Teyp tuşlarımı !, bazen direksiyondan ses açma kapatma sırasında mute fonksiyonu devreye giriyordu. Bahane ile sökmüşken bunlarıda bir temizleyeyim.
    Ne mutlu Türküm diyene.

Ali T
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Orleans Mavi

Yol bilgisayarınızda bir sıkıntı yok dimi, sanırım videoda görünmemiş. Uzun zamandır bu işe zaman ayırmak istiyordum ama vakit bulamıyordum. Öyle bir gaz verdiniz ki videoları da gördükçe duramaz oldum.
    elm327 yi de dx ten sipariş verdim. bakalım ne zaman gelecek.

Yol bilgisayarımda sıkıntı yok fakat videoda görünmüyor haklısınız sanki çalışmıyomuş gibi çıkmış ışık şiddetinden sanırım ve fazla uzun sürmeyecektir bir gecede halledeceğinizi düşünüyorum. Devreyi ve montaj yapacağınız yeri iyi belirledikten ve nasıl bağlayacağınızı tasarladıktan sonra gerisi çok kolay ki sizin işiniz daha kolay sizde tesisat hazır direksiyon kapaklarını sökmeniz daha kolay
    Ben yurt dışı sitesinden cihaz alma konusunda fikrimi söylemiştim Bence en az10-15 gün beklersiniz ama umarım bir an önce gelir. Siz Cihaz gelene kadar devreyi hazırlasanız aslında geldimi sadece aktivasyonu kalır.

Teyp tuşlarımı !, bazen direksiyondan ses açma kapatma sırasında mute fonksiyonu devreye giriyordu. Bahane ile sökmüşken bunlarıda bir temizleyeyim.
    Fakat tuşları sökmek için airbag i sökmeniz gerekiyor. Bu kablo işinin airbegle alakası yok.Tabi kapakları direksiyonu sökmeden çıkaramayacaksanız o ayrı.
    Konu alixxx tarafından (25/04/2013 Saat 23:14 ) değiştirilmiştir.

Tarık .
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bolero Kırmızı

Yol bilgisayarımda sıkıntı yok fakat videoda görünmüyor haklısınız sanki çalışmıyomuş gibi çıkmış ışık şiddetinden sanırım ve fazla uzun sürmeyecektir bir gecede halledeceğinizi düşünüyorum. Devreyi ve montaj yapacağınız yeri iyi belirledikten ve nasıl bağlayacağınızı tasarladıktan sonra gerisi çok kolay ki sizin işiniz daha kolay sizde tesisat hazır direksiyon kapaklarını sökmeniz daha kolay
    Ben yurt dışı sitesinden cihaz alma konusunda fikrimi söylemiştim Bence en az10-15 gün beklersiniz ama umarım bir an önce gelir. Siz Cihaz gelene kadar devreyi hazırlasanız aslında geldimi sadece aktivasyonu kalır.

Fakat tuşları sökmek için airbag i sökmeniz gerekiyor. Bu kablo işinin airbegle alakası yok.Tabi kapakları direksiyonu sökmeden çıkaramayacaksanız o ayrı.
    Valla Ali bey ipucu yok demiştim ama sizin gibi paylaşım sevdalısı birini görünce, yapınca gösteririm demek bile birşey gizlemişim hissi verdiği için rahatsız oluyorum

dx te küçük joytsikcler gördüm. elm ile birlikte bunlardan da sipariş verdim. direksiyonun oradaki boş alana göre hangisini kullanacağıma karar vereceğim için devre yapmayı en sona bırakıyorum. far kolunun altında küçük bir delik açıp joystiği buradan çıkartmayı planlıyorum. Joystick ileri ittirdiğimde cc on/off kendime çektiğimde reset, yukarı ve aşağıda ise + ve - yaptırmayı düşünüyorum. Ama en büyük sıkıntım elm nin süresinden ziyade benim boş zamanım.
    Ne mutlu Türküm diyene.

Ali T
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Orleans Mavi

Valla Ali bey ipucu yok demiştim ama sizin gibi paylaşım sevdalısı birini görünce, yapınca gösteririm demek bile birşey gizlemişim hissi verdiği için rahatsız oluyorum

dx te küçük joytsikcler gördüm. elm ile birlikte bunlardan da sipariş verdim. direksiyonun oradaki boş alana göre hangisini kullanacağıma karar vereceğim için devre yapmayı en sona bırakıyorum. far kolunun altında küçük bir delik açıp joystiği buradan çıkartmayı planlıyorum. Joystick ileri ittirdiğimde cc on/off kendime çektiğimde reset, yukarı ve aşağıda ise + ve - yaptırmayı düşünüyorum. Ama en büyük sıkıntım elm nin süresinden ziyade benim boş zamanım.
    Tarık bey benimde aklımdan geçti aslında birkaç tane araştırdım fakat pek yok joystic. Sadece PlaySatation kolunun joysticlerinden buldum fakat sizinde düşündüğünüz gibi far kolunun hemen altı müsait gibi görünsede kapağın arkası dolu arkada sinyal kolu var ve joysticin sığacağı yeri bulamadım ben açıkçası.
    Ve rahatsız olmanıza hiç gerek yok. Ben paylaşırım siz paylaşmazsınız ya da şu an paylaşmanın zamanı değildir/erkendir paylaşmak istemezsiniz. Ben buna ne alınır ne de gücenirim. Benim açımdan problem yok. Bu konu sizin ve forumdaki diğer arkadaşların işini görsünde gerisi teferruat

Tarık .
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bolero Kırmızı

Tarık bey benimde aklımdan geçti aslında birkaç tane araştırdım fakat pek yok joystic. Sadece PlaySatation kolunun joysticlerinden buldum fakat sizinde düşündüğünüz gibi far kolunun hemen altı müsait gibi görünsede kapağın arkası dolu arkada sinyal kolu var ve joysticin sığacağı yeri bulamadım ben açıkçası.
    Ve rahatsız olmanıza hiç gerek yok. Ben paylaşırım siz paylaşmazsınız ya da şu an paylaşmanın zamanı değildir/erkendir paylaşmak istemezsiniz. Ben buna ne alınır ne de gücenirim. Benim açımdan problem yok. Bu konu sizin ve forumdaki diğer arkadaşların işini görsünde gerisi teferruat
    Bahsettiğiniz joystikte sipariş listemde ama ben en çok resimdeki üründen umutluyum. toplam kalınlığı 2cm kadar, 3. bir seçenekte uzaktan kumanda yapmak.

Ne mutlu Türküm diyene.

Ali T
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Orleans Mavi

Bahsettiğiniz joystikte sipariş listemde ama ben en çok resimdeki üründen umutluyum. toplam kalınlığı 2cm kadar, 3. bir seçenekte uzaktan kumanda yapmak.

Evet uzaktan kumandada olur araç üzerinde bir adet on/off olsun yeter. RF kumandalar var ya da yaparım derseniz hazır devrelerde var fakat baskı devre işi biraz uğraştırır. Hazır 3 röleli alıcı verici kitler (Genelde 2-4-6-8... röleli oluyorlar) ile de yapılabilir anahtarın yanınada kumandayı takarsınız. Zaten genelde kısa mesafeli kumandalar alarm kumandası kadar oluyor. Yani fikirler geliştirilebilir Tarık bey siz yeterki yapmak isteyin

Tarık .
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bolero Kırmızı

Evet uzaktan kumandada olur araç üzerinde bir adet on/off olsun yeter. RF kumandalar var ya da yaparım derseniz hazır devrelerde var fakat baskı devre işi biraz uğraştırır. Hazır 3 röleli alıcı verici kitler (Genelde 2-4-6-8... röleli oluyorlar) ile de yapılabilir anahtarın yanınada kumandayı takarsınız. Zaten genelde kısa mesafeli kumandalar alarm kumandası kadar oluyor. Yani fikirler geliştirilebilir Tarık bey siz yeterki yapmak isteyin
    Rf pek düşünmüyorum. yine dx te çok şık ir kumandalar mevcut. Bunlardan birini gözüme kestirebilirim. bu nedenle sipariş vermeyi hemen düşünmüyordum ancak diyorumya, dayanamadım.

Ne mutlu Türküm diyene.

eski puntocu yeni lineacı
    halils2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 1276

@tyilgin aracınız emotionmuş ,ali beyin alıntısından gördüm kusura bakmayın zaten işin tasarımını yapmışsınız kafanızda geriye uygulaması kalmış hayırlı olsun diyim şimdiden. joystiğin on off lusu olsa çok daha güzel olurmuş tek yerden kumanda eder on/off anahtara ihtiyacını kalmazdı. kolay gelsin size

Tarık .
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bolero Kırmızı

Alıntı halils2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @tyilgin aracınız emotionmuş ,ali beyin alıntısından gördüm kusura bakmayın zaten işin tasarımını yapmışsınız kafanızda geriye uygulaması kalmış hayırlı olsun diyim şimdiden. joystiğin on off lusu olsa çok daha güzel olurmuş tek yerden kumanda eder on/off anahtara ihtiyacını kalmazdı. kolay gelsin size
    Ali beyin de bahsettiği ve siparişime de eklediğim diğer ürün olan playstation oyun konsollarında da bulunan joystikte on/off butonu da mevcut. Üzerinden bastırdığınızda bir buton mekanizması harekete geçiyor ancak yüksekliği epey fazla.
    Bu nedenle joystik seçeneği ile yaparsam sanırım mavi başlıklı olanı kullanmak zorunda kalacağım ama on/off anahtarına gerek kalmayacak. Bu fonksiyonu joystiği ileri ittirerek yapabilirim.

İyi dilekleriniz için teşekkür ederim.

Bu arada sizinkide hayırlı olsun, güleee güle kullanın
    Ne mutlu Türküm diyene.

Tarık .
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bolero Kırmızı

Yeri gelmişken, Uygulama sırasında belki herşey çorap söküğü gibi gelecek ama ikilemde kalırsam foruma yazıp cevap gelene kadar bekleyecek zamanım olmayacağı için her detayı anlamaya çalışıyorum. Bu nedenle belki gereksiz sorularla hem forumu hemde Ali beyi yoruyorum ama kusura bakmayın.
    Ne mutlu Türküm diyene.

eski puntocu yeni lineacı
    halils2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 1276

Ali beyin de bahsettiği ve siparişime de eklediğim diğer ürün olan playstation oyun konsollarında da bulunan joystikte on/off butonu da mevcut. Üzerinden bastırdığınızda bir buton mekanizması harekete geçiyor ancak yüksekliği epey fazla.
    Bu nedenle joystik seçeneği ile yaparsam sanırım mavi başlıklı olanı kullanmak zorunda kalacağım ama on/off anahtarına gerek kalmayacak. Bu fonksiyonu joystiği ileri ittirerek yapabilirim.

İyi dilekleriniz için teşekkür ederim.

Bu arada sizinkide hayırlı olsun, güleee güle kullanın
    bahsettiğiniz ileri ittirme kilitli değilse CC devreye girmez hızınızı sabitliye bilmeniz için devrenin sürekli aktif olması gerek on/off anahtar zaten devreye seri bağlı eğer siz kolun bir tek yönünden bahsedip otarafa ittirince açık olacak diye düşünüyorsanız yanılıyorsunuz on/off anahtarı şöyle düşünün evinizde lamba var siz anahtara basınca(anahtar basılı kalınca) lamba yanıyor geri bastığınızda sönüyor yani CC devreden çıkıyor eğer bunu merdiven otomatiği anahtarı gibi geri dönüşlü anahtar kullanarak yaparsanız anahtara basınca yanacak bırakınca sönecek o yüzden on/off anahtarının kilitli olması ve devreye seri bağlanması şart diğer komutlar için zaten joystik işinizi görür.
    diğer mesajınıza da cvp vereyim burada paylaşım için yardımlaşma için bulunmaktayız o yüzden kafanıza takılanı soracaksınız ki yapacağınız işi netleştirip uygulayabilesiniz diğer türlü soru işareti varken yapacağınız uygulama sağlıklı olmayabilir. her türlü sorunuzda yardımcı oluruz sorun yok Tarık Bey

Tarık .
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bolero Kırmızı

bahsettiğiniz ileri ittirme kilitli değilse CC devreye girmez hızınızı sabitliye bilmeniz için devrenin sürekli aktif olması gerek on/off anahtar zaten devreye seri bağlı eğer siz kolun bir tek yönünden bahsedip otarafa ittirince açık olacak diye düşünüyorsanız yanılıyorsunuz on/off anahtarı şöyle düşünün evinizde lamba var siz anahtara basınca(anahtar basılı kalınca) lamba yanıyor geri bastığınızda sönüyor yani CC devreden çıkıyor eğer bunu merdiven otomatiği anahtarı gibi geri dönüşlü anahtar kullanarak yaparsanız anahtara basınca yanacak bırakınca sönecek o yüzden on/off anahtarının kilitli olması ve devreye seri bağlanması şart diğer komutlar için zaten joystik işinizi görür.
    diğer mesajınıza da cvp vereyim burada paylaşım için yardımlaşma için bulunmaktayız o yüzden kafanıza takılanı soracaksınız ki yapacağınız işi netleştirip uygulayabilesiniz diğer türlü soru işareti varken yapacağınız uygulama sağlıklı olmayabilir. her türlü sorunuzda yardımcı oluruz sorun yok Tarık Bey
    İlginiz, uyarınız ve yaşayabileceğim sorunları öngörme çabanız için çok teşekkür ederim. Yapacağım devreyi zaten buna göre tasarlayacağım.
    Ne mutlu Türküm diyene.

15. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Tarık .
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bolero Kırmızı

Kısa bir aradan sonra tekrar merhaba,

Bugün dx'e sipariş verdiğim elm327 nihayet geldi. Bütün işimi gücümü bırakarak heyecanla işe koyuldum.

Elm327 yi başka bi amaçla kullanmayacağım için anahtar koymadan pinleri direk değiştirdim. 6 dakini 1e, 14 dekini ile 9 a, 7 deki kabloyu ise doğrudan 12 ye bağladım.

120 ohm değerindeki direnci de söktüm.

bilgisayara taktım, sürücülerini yükledim. Ancak bir şey dikkatimi çekti. dizüstü bilgisayarım bazen elm327'yi görmüyordu. iterek kakarak resetleyerek derken gördüğü bir anda fiatecu yu açtım ayarlarını yaptım. dedim yukarıdan cruse control' da enable diyorum tamam diyor ancak en altta bulunan proxi seçeneğini yaptığımda bir süre sonra kilitleniyor.
    Sanırım dizüstü bilgisayar belli bir süre sonra elm327'yi kaybediyor.

3 ayrı laptop ile denedim hep aynı. proxi işleminde bir süre elm'nin üzerindeki ledler yanıp sönüyor. Bir süre sonra ekrandaki bilgi değişmiyor ve ledlerde yanıp sönmüyor. İşin ilginç yanı Elm327'nin usb kablosunu çekene kadar hatada vermiyor, dolayısı ile sanki haberleşiyor gibi görünüyor ama 15 dakikadan fazla beklememe rağmen maalesef sonuç hüsran.

Ucuz etin yahnisi olabilir mi dersiniz ?

aldığım elm327'nin içinin resimleri.

Ne mutlu Türküm diyene.

Ali T
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Orleans Mavi

Tarık bey bağlanabiliyorsanız o halde problem yok demektir. Fiatecuscan'ın farklı bir versiyonunu denediniz mi? Ben 3.5 i kullanıyorum. 3.6 yı yüklediğimde sizin söylediğiniz şeylere benzer oldu bendede. Siz farklı sürümleri deneyin isterseniz bi ondan sonra tekrar konuşalım olmaz mı?
    Sürücü konusuna gelincede acaba yanlış sürücü mü yüklendi? Sürücüyü kaldırıp tekrar internetten aratıp otomatik yükletmeyi denediniz mi?

Mehmet Yardımcı
    bossman449 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Bravo Metalik Gri
    Edilen teşekkür: 24

Ali bey selam ben cc yi direksiyon sol 3 tuşla çalıştırdım ama size bi anahtar göndermiştim hatırlarsanız ona ilaveten 2 adet minik 12v çift kontak role ile biraz zor oldu ama oldu role leri tedarik edince haberler verirsen her zaman yardımcı olurum dostum sema çizmesi uygulamadan daha zor benim için artık sen yaparsan konularına bunu da eklersin herkes faydalanır bu konularda sen daha başarılısın

Tarık .
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bolero Kırmızı

fiatecuscanın versiyonu 3.5 sürücü konusunda denedim ama yine aynısını buldu. zaten üzerinde klasik bir UsbToRs232 dönüştürü entegre var.

Tanımsız cihaz dediğinde ise ne olduğunu bile algılayamıyor. elm327 yi kurcalamadan önce içinden çıkan yazılımla test ettiğimde bir sıkıntı görmemiştim. Ancak fiatecuscanın port ayarlarının bulunduğu yerde test butonunu tıkladığım bir kaç deneme sırasında hata vermişti.. Bu yüzden elm327 nin sorunlu olduğunu düşünüyorum.
    Ne mutlu Türküm diyene.

Ali T
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Orleans Mavi

Alıntı bossman449 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ali bey selam ben cc yi direksiyon sol 3 tuşla çalıştırdım ama size bi anahtar göndermiştim hatırlarsanız ona ilaveten 2 adet minik 12v çift kontak role ile biraz zor oldu ama oldu role leri tedarik edince haberler verirsen her zaman yardımcı olurum dostum sema çizmesi uygulamadan daha zor benim için artık sen yaparsan konularına bunu da eklersin herkes faydalanır bu konularda sen daha başarılısın
    Çok sevindim Mehmet bey valla süper işler başarıldı bu forumda İnanın gönderdiğiniz buton masamın üzerinde duruyor onun için teşekkür edememiştim kusura bakmayın bu vesile ile de teşekkür ederim size. Bana özelden nasıl yaptığınızı anlatabilir misiniz ya da kağıda çizip fotoğrafını gönderebilir misiniz baskı devre nasıl olur bir düşüneyim? Elimde çift değil ama tek kontak röle var ama alırım problem değil baskı devre yapıp deneyeyim?

Ali T
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Orleans Mavi

fiatecuscanın versiyonu 3.5 sürücü konusunda denedim ama yine aynısını buldu. zaten üzerinde klasik bir UsbToRs232 dönüştürü entegre var.

Tanımsız cihaz dediğinde ise ne olduğunu bile algılayamıyor. elm327 yi kurcalamadan önce içinden çıkan yazılımla test ettiğimde bir sıkıntı görmemiştim. Ancak fiatecuscanın port ayarlarının bulunduğu yerde test butonunu tıkladığım bir kaç deneme sırasında hata vermişti.. Bu yüzden elm327 nin sorunlu olduğunu düşünüyorum.
    Tarık bey modifiyeyi doğru yaptığınızdan emin misiniz? FES programında scan ve scan to gibi seçenekler vardır bağlan butonunun yanında onlara tıkladınız mı? Tarama yapsın kendi kendine eğer herşey çalışıyorsa başka bir problem vardır. usb kablosuna dikkat edin kopmuş olmasın benim modifiye esnasında kopmuştu sonradan farkettim. Söktüğünüz direnç doğru bence ve port ayarını yaptıktan sonra frekans ayarlarını yaptınız mı yanlış olmasın yoksa gene sıkıntı çıkarıyor.

Sayfa 9/15 İlkİlk ... 5678910111213 ... SonSon